Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lettem fórum

Cukorbeteg lettem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
129. Jucuska0 (válaszként erre: 128. - Jucuska0)
2022. máj. 28. 17:16
*Másolt kérdés egy IR csoportból*
2022. máj. 28. 16:58

Tegnap volt terhelésem,este jött meg az eredmény.


Inzulin/cukor


0: 109/6,4


60: több mint 300/8,1


120: több mint 300/5,2



Ez rettentő magas ,az èhomi 0-25 között van jelezve .


Okozhat állandó éhséget és idegessèget ez az inzulin?


Mit lehet ezzel csinálni?


Kicsit megijedtem, hétfőn kérek időpontot orvoshoz.


De addig néhány ötlet vélemény érdekeln

2022. ápr. 13. 23:15
Hasmenésem van,hányok, rosszul vagyok minden gyógyszertől
126. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 125. - Channa*)
2022. febr. 21. 23:41
Nekem Dcont ot javasol a doki,amely csak annyi vér sziv fel,amennyi kell.
125. Channa* (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 20:21

Nekünk Méry van.

A készülék annyira nem drága, de 50 db tesztcsík 3000 Ft.


Elégedett vagyok vele.


A Méry kék profibb, mert fel tudod tölteni a gépre a mért adatokat és a doki meg tudja nézni a saját gépén.

124. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 123. - Libikóka)
2022. febr. 18. 20:01
Dokinak dcont etalon volt.
123. libikóka (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 14:06
Omront vegyél.
122. Napsugár8 (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 14:03

Megnéztem a Dash-diétát. Szerintem ez tökéletes!

Benne van minden, ami kell, és kivesz mindent, ami nem hasznos!

121. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Ágio8405)
2022. febr. 17. 20:32
Diabetológiára kell mennem, venni kell vércukor-mérő készüléket, mivek tablettás vagyok,nem kaok ingyen, vennem kell, nézem, van 4 és 12.000 ft-os is.
120. Ágio8405 (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 09:37
Nem hallottam róla.
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - Kufi)
2022. febr. 17. 08:56
Be fogom tartani a dietat.
118. Kufi
2022. febr. 16. 16:42
Nekem édesapám cukorbeteg, egyes típusú, immáron közel 40 éve. Nem példaértékűen kezeli a helyzetet, de talán megnyugvást ad az ő példája arra, hogy igenis együtt lehet élni ezzel és nem kell tőle tartani. Eszik mindent, ahogyan eddig is, csak méri a vércukrát és inzulin injekcióval a megfelelő szinten tartja. Értelem szerűen javasolt a diétázás, na ő ezt nem csinálja, viszont semmilyen szövődménye nincs így, hogy mindig megfelelő értéken tartja a vércukrát. Érdemes mozgásban gazdag életmódot folytatni, hogy az inzulinreakció aktívabb legyen a test részéről.
117. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 116. - Ágio8405)
2022. febr. 15. 10:29
Dash-dietarol mit gondolsz?
116. Ágio8405 (válaszként erre: 115. - Napsugár8)
2022. febr. 14. 18:14
Pont hogy én annyit írtam hogy tudjon róla ez is segíthet, olvasson utána és tud dönteni. Te kezdtél kötekedni hogy ez hülyeség miközben laikus vagy. Olyan elavult dolgokat irtàl tudatlanul hogy egy vicc, kijelentve hogy az tuti nem jó amit én írtam. A legviccesebb hogy végül ajánlasz neki egy olyan oldat ahol pont így eszik a csaj. Ebből is látszik mennyire önazonos vagy és mennyire vagy képben…. Ha nem kezdesz el kötekedni én nem írtam volna annál többet hogy olvasson utána van egy ilyen út is. De persze én vagyok az erőszakos🤣🙈 További szép estét neked. Én ezt itt lezártam.
115. Napsugár8 (válaszként erre: 113. - Ágio8405)
2022. febr. 14. 16:36

Kritizáltam persze: 73 év óta eszek húst, és remélem, még jó néhány évig fogok is. És még rengeteg emberke szaladgál a világban, nálamnál korosabbak is, akik ugyanúgy eszik a húst is... mindenki azt kezd a saját életével, amit akar.

Nem azzal van bajom, hogy vega vagy, és azt ajánlod, mert te szerinted az jó, hanem azzal, hogy túl erőszakosan akarod rábeszélni azt a másikat!

114. Napsugár8 (válaszként erre: 113. - Ágio8405)
2022. febr. 14. 16:22

Azért kritizáltam, mert szerintem az embernek az állati eredetű fehérjékre is szükségük van. Másrészt úgy éreztem, hogy túl intenzíven, erőszakosan akarod rábeszélni, hogy hagyja el a húst.

Részemről azt csináltok, amit akartok. Én leírtam a saját véleményemet, te is a tiédet. Részemről ennyi. De ezt már írtam tegnap is. Nem tudom, miért nem lehet ezt megérteni.

113. Ágio8405 (válaszként erre: 108. - Napsugár8)
2022. febr. 14. 15:42
Minden mentes Nori is pont tèné szerint érkezik és neki is van cikke róla hogy miért is jó ir-re és cukorbetegségre a teljes értékű növényi étrend amit előzőleg kritizàltál amikor ajánlottam.
112. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 111. - Napsugár8)
2022. febr. 14. 15:06

Na,most ez van ,hogy csüt kell mennem, eddig az vot, hogy kedden.

Addig megpróbálom magam kútfejéből összehozni

111. Napsugár8 (válaszként erre: 110. - Amaunet)
2022. febr. 14. 11:37
És főleg nem cukorbeteg esetében. Ott mindenképpen az orvos által előírt napi mennyiséget kell tartani, különben felborul a gyógyszerben adagolt inzulin és a táplálékban elfogyasztott ch aránya.
110. Amaunet
2022. febr. 14. 10:42

[link]


Talán segít a tévhitek eloszlatásában...

109. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 108. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 16:59

Köszönom a segítségedet.

Lelkileg nagyon paff vagyok.

Gyerekkoromban is volt egy betegségem,abból kigyógyultam, most meg ez.

Apám is azt mondta, hogy "anyád családjának rossz a genetikája és azt örökölted".

108. Napsugár8 (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 15:23

Most írom harmadszor: Menj fel "Nóri mindenmentes" oldalára, ott többen vannak, akik napi szinten gyakorolják, hasznosabb infókat kaphatsz tőlük.

Én úgy érzem, ennél többet nem tudok neked segíteni, ahogy írtam is, nem vagyok orvos!

Talán ha megkeresel egy dietetikust, és átveszitek együtt, hogy mely ételeket eheted bátran, melyiket kell visszább fogni, és melyik az, amit egyáltalán nem...

Bocsi, sajnálom. Úgy érzem, amit tudtam, megtettem.

107. Napsugár8 (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 15:17

Mindent lehet!

De ha somlói galuskára éhezel, akkor azon a napon már mást nem igazán ehetsz, ha!! tartani akarod az orvos által előírt napi kcal-t és ch-t!!

Totál mindegy, mivel töltöd ki a napi keretet. Azt a keretet, amit ezek szerint majd kedden fogsz megkapni az orvostól!!! Addig miért parázol????

Semmi sem tilos, csak ajánlott! És számolni kell, hogy mi fér bele a napi keretedbe ahhoz, hogy ne légy éhes!

106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 103. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 14:19

Lehet, hogy a hascsikarás idegi alap?

Ma ettem pörköltet, basmati rizst (ennek alacsonyabb a gi-je, céklát minden nélkül.

Azt nem tudom ,hogy a húslevesbe lehet tenni tésztát?Vagy mennyit?

Még keddig nem tudo keljutni orvoshoz.

105. Napsugár8 (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 14:04

A krumplival ugyanaz a helyzet, mint a száraz bab, borsó, hasonlókkal. A benne levő keményítő az, ami nem azt mondom, hogy tilos, de hogy amikor lehet, kerüljük, vagy amikor lehetőség van rá, pótoljuk mással. Majd nyáron, amikor többféle zöldség van, akkor jussanak ezek a változatok eszedbe.


Nyugi, minden oké lesz. Azért is tettem be a Kal.guru linkjét neked, hogy olvasgasd, melyik kaja mennyi kcalt, mennyi ch-t tartalmaz, az utolsó oszlop a GI %.


És komolyan mondom, a "Nóri mindenmentes konyhája" napi szinten adja a jobbnál jobb, hasznosabb étkezési, főzési tanácsokat. Menj fel arra az oldalra, és beszélgess el sorstársakkal, gyorsabban megnyugszol, és rögtön oldódik benned a feszültség.


Ahogy olvastad is (ha olvastad!) Nóri szakmáját tekintve gyógyszer-kutató. Családon belüli betegség miatt kezdett el az ilyen betegségekkel küzdő emberek táplálkozásával, stb. stb. kutatni, kajákat tervezni... és lett belőle ez az oldal... bízz benne.

104. Napsugár8 (válaszként erre: 100. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 13:52
Ahogyan a kenyeret, a lisztet sem tudod az étrendedből teljes mértékben kizárni, ezért majd a napi kcal-értékbe, ill. a napi ch-keretbe célszerű lesz ennek a mennyiségét is valahol bekalkulálni. Egyébként ami lisztet panírozáshoz, rántáshoz, habaráshoz elhasználsz esetenként, minimális mennyiség még dekára is.
103. Napsugár8 (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 13:50

Azt nem tudom, hogy mitől fáj a hasad. Orvos nem vagyok. Talán olyasmit ettél, ami nem esett jól. Nem tudom, édesanyám ilyesmire sohasem panaszkodott.


Ha túlfut a cukrod, akkor úgy érzed, hogy száraz a szád, állandóan szomjas vagy, gyakran iszol, így gyakran mégy pisilni.

Ha nagyon leeseik a cukrod (több az inzulin) és nem eszel eleget, akkor viszont szédülsz és szélsőséges esetben bekómálsz. De ez csak szélsőséges esetben fordul elő.

A hascsikarásnak nem gondolom, hogy köze lenne a cukorhoz.

102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 13:01

Cukbeteg akkor krumplit sosem?

Azt olvastam, hogy krumplikból a C tipust sosem, főleg az A-tv viszont nagy ritkán.

101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Napsugár8)
2022. febr. 13. 12:53

Az nem baj,h lisztes?

Ma nagyon fáj a hasam, nem tudom mitől, most a cukor vagy az ideg, vagy kevés vagy sok bennem a CH?

Az a baj, hogy keddig várnom kell....

100. Napsugár8 (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 08:13
Reggel jutott eszembe, hogy a kb. 1 cm vastag karikára szelt cukkinit (paprikás) lisztbe forgatva hirtelen kisütni, mint a natúr szeletet. Ezt használtam krumpli helyett rakott krumplihoz, rácpontyhoz. :))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook