Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! fórum

Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
954. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 953. - 94a051b837)
2012. máj. 14. 09:07

A videón nagyobbnak tűnt. De attól még nagyon drága! Az a lényeg, hogy egészséges legyen, attól nincs fontosabb dolog.


Köszönöm a tanácsodat it, de sajnos még mindig nagyon hadilábon állunk a bébiétellel. Sírva fakad, ha már a szája fele közelítek a kanállal. Nórikám is jobban szereti a keserű ételeket. Ezt abból gondolom, hogy az édes tápszert egyáltalán nem eszi meg, amelyik keserű azt meg falja.


Szép napot!

Zsuzsi

953. 94a051b837 (válaszként erre: 951. - Kisszsuzska83)
2012. máj. 10. 14:32

Köszi aranyos vagy! Nagy???


Olyan kis picike törékeny a drágám.


Igaz elég hosszú baba: 70 cm és 47-el született de csak 6700 gramm ( 2690-el szül.)

952. 94a051b837 (válaszként erre: 950. - Kisszsuzska83)
2012. máj. 10. 14:30

Szia és üdv köztünk:)


Én anno már nagyon korán elkezdtem a kanalasat adni Izinek mert ő egy nagyon rossz evő és sovány baba a mai napig. 3,5 hósan kezdtem el a gyerekorvos tanácsára.


Én sütőtökkel, krumplival, almával, őszibarackkal és tejmentes HA péppel(sinemilt)kezdtem. Persze nme egyszerre!!!!


Ő szívesen fogadta ezeket mert a tápszert nagyon utálta és a kanalasból megevett 120-140 grammokat is ami soknak számít nálunk a mai napig is.


Légy türelemmel, ez neki még egy teljesen új dolog. Meg kell azokja, hogy a tápin kívül más is van. Most még valóban furi neki, de hamarosan megszokja majd!


Próbáld ki a tejpépet, mert azok általában édesek. Ha tejérzékeny akkor a HA pépet( sinemil, sinlac) nugodtan megpróbálhatod. Lehet az tetszeni fog neki, mert édes.


Szerencsére Izi megeszi a savanyút is, sőt néha jobban.


Mi most mindennel küzdünk mert jön a 3, fogunk és SEMMIT nem akar a kisasszony enni.....mi küzdünk már az eleje óta az evésekkel:(((((

Remélem tudtam segíteni és bármi kérdésed van írj!

951. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 949. - 94a051b837)
2012. máj. 10. 12:26
Megnéztem! Tényleg nagyon ügyes! És milyen nagy lány. Azt hittem, hogy több mint nyolc és fél hónapos. És a haja!!! Nagyon tetszik :))
2012. máj. 10. 12:23

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A kislányom 5 hónapos és most már próbálok neki bébiételt is adni, de eddig nem nagy sikerrel. Mindere furcsa arcot vág.


Ti mikor kezdtetek mást adni a babátoknak? Miket adtatok neki először? Mennyi ideig tartott, míg végre elfogadta a bébiételt? Meddig lehet a babát csak tápszerrel etetni?


Mert sajnos úgy veszem észre, hogy már nem mindig lakik jó a tápszerrel. Hiába adok neki nagyobb mennyiséget, egyszerre nem eszi meg, így viszont már egy óra múlva megint sír az étel után.


A válaszokat előre is köszönöm!

2012. máj. 9. 11:00

[link]


Izikém:)

948. amália78 (válaszként erre: 947. - Zsóka85)
2012. máj. 9. 10:24

Nagyobbik lányom Réka is tápszeren nőtt meg(születésétől fogva azt kapott mert a tejem kevés volt és műtötték a gyomrát is) most 4 éves, na ő gurult :)))))

Hédi (14 hónapos)viszont nem egy nagy gyerek, pedig többet eszik mint a nővére most.

A 4. hónaptól ő is csak tápit kapott mert minden küszködésem árán is csak addig volt tejcsim. Az utolsó 2 hétben már napi 80 ml-t alig bírtam egész nap lefejni.


Úgyhogy hiába szajkózzák hogy az anyatej a legjobb ha nincs. És hogy mindenki tud szoptatni... Ne legyen lelkiismeret furdalásod!

Amíg van adjál neki, legalább pár étkezéskor, ha nincs akkor pedig a tápszer miatt se legyen lelkiismeret furdalásod.

Én nem tudtam. Sőt édesanyám sem, és az ő anyukája sem, úgyhogy itt lehet a genetikai is közbe szolt.

A gyerekorvosunk pl azt mondta az ő lánya se sziopizott, sőt semmilyen tápit se fogadott el. Gyümölcsleven!!!!! nőtt fel, most 12 éves.

És ő gyermekorvosként tényleg mindent kipróbált.

2012. máj. 9. 08:21
Köszönöm a kedves szavakat:) Aranyosak vagytok.Semmi olyat nem ettem,ami árthatott a pocijának...Nem tudom.
946. amália78 (válaszként erre: 944. - Zsóka85)
2012. máj. 8. 14:37

Szegénykém jól ki lehetsz merülve:(

Lehet nem bírja a babád leszívni a tejcsidet. Ugyanezt csináltam a kissebb lányommal csak ráadásul kisebesedett vérzett a cicim :(

Sajna kevés tejcsim volt és az is nehezen jött le még elektromos mellszívóval is.

Anyatej adása elött próbálj neki infacol cseppeket adni. Az elvileg összegyüjti a buborékokat a pocakból és a baba kipukizza. Egyébként a legtöbb baba a 8. hétig hasfájós utánna hátha elmúlik.

945. 94a051b837 (válaszként erre: 944. - Zsóka85)
2012. máj. 8. 11:25

Nem kövez meg itt senki és üdv köztünk:)


Én is fejtem a tejem mert az én lányom nem tudott és akart szopni. De! Neki is fájt a hasa nagyon. 3,5 hónapig csak sírt. Nem szabad mindent enni, csak nagyon diétás kajákat, ami ha át is meg a babába nem lesz semmi baja tőle. Se csoki, se kávé, se hüvelyesek se semmi.

Na én ezt akkor nem tudtam, így én is kicsit okozója voltam a pocak fájásnak. Őszintén én elapasztottam a tejem mert azt mondták a dokik, hogy amitt is fájhat a hasa. Kaptuk a Neo...tápszert és csak azt adtam neki! El is vágták a hasfájást!!!


De addig éjjel nappal ha ébren volt csak sírt, sírt, sírt! Én is bedepiztem teljesen!!!!! Meg jóformán egyedül vagyok a már 8.5 hós lányommal!


Szóval nyugi itt jó helyen vagy! Bármi van írja nyugodtan.


Igen lehet hogy az anyatej a legtáplálóbb ( mikor azt adtam Izinek hízott is gyönyörűne, a tápszertől meg alig) de ha nincs tejed amiatt ne érezd magad rosszul egy percig sem!!!!!!!! Inkább az időt a babáddal töltsd.


Én 3 óránként fejtem ödémásra éjjel nappal a mellemet és így is csak 60 ml-k jöttek le. Ha tudtam is volna aludni, mert Izi hagyott, akkor fejni keltem fel, mert ha nem fejtem rögtön becsomósodott a mellem. De úgy hogy a klinikán kötöttem ki.


Szóval sajna nekem nem volt idilli a szoptatás-fejés. De ez csak én vagyok!!!

A tápiba is megvan minden ami kell egy babának, hidd el!!!!!

2012. máj. 8. 10:16
Sziasztok!REmélem nem zavarok itt a fórumon,de nagyon idevág most a téma az életembe.4 hete szültem,farfekvés miatt császárral.Eléggé megviselt a dolog,nehezen szedtem össze magam,szülés után két hétig elég depis voltam,most kezdek kilábalni belőle.A szopizás is nehezen megy,nagyon gyatrán szopik a kislányom,annyit esett a súlya,hogy muszáj volt neki pótlást adni.PErsze az anyákat mindenki,a család,környezet az anyatejjel nyüstöli,persze tényleg az a legjobb.Nagy nehezen folyamatos fejés,cicinyüstölés,másfél órás szopizások árán eljutottunk odáog,hogy nem nagyon kell pótlás.Viszont ahogy áttértünk az anyatejre,olyan hasgörcsei lettek a babámnak,hogy fél napokat csak üvöltött a fájdalomtól.Másnap már nem mertem neki anyatejet adni,azóta jobb a helyzet,nem görcsöl annyit a pocija.A szopizás csak nyüglődés,persze mondanám,hogy bírom hogy a 24 órából 20-at cicin legyen,mire jóllakik,a maradék 4 órában meg majd hallgatom ahogy üvölt,de erre már nem vagyok képes,akármennyire is fontos az anyatej.Kimerültem.Ne kövezzetek meg kérlek.Ma új spéci tápszert kapunk,kimondottan hasfájásra,remélem beválik,és még kevesebbet görcsöl majd a kis hasa.Anyatejet fejem,minden nap adok neki egy kicsit,de sokat nem merek,mert akkor nagyon begörcsöl szegény.Így viszont apad a tejcsim.És emellett nagyon lelkiismeret furdalásom van...Mert hát az anyatej a legjobb.Vagy mégsem???
2012. máj. 8. 07:58

Hogy valami jót is írjak! Az előbb Izike 4 kézlábból leült! Még nem az igazi egyenes hátu ülés de ez is valami!!!!!!


Mutattam neki, hogy hogyan kell leülni 4kézlábból és meg is csinálta egyedül:) Olyan ügyesek ezek a babák!!!!!

2012. máj. 7. 18:28
Hát Izi lehet tényleg összeszedett valami bacit mert ma is hányt. . . Nem értem. . . Pénteken kapott szurit és azóta hány naponta egyszer. Vagyis ma csak egyszer hányt. Holnap felhvom a gasztrós dokinkat hátha megnézi és vennének Izitől vért.
2012. máj. 7. 12:31

Akkor Benike nagyon nagyon ügyes fiú!!!!!!!! Sok puszi neki:))))))


Igen majd csinál mindent Izibí is lassan:)))))

940. edc8394455 (válaszként erre: 938. - 94a051b837)
2012. máj. 7. 10:51

Szia!:)

Benike már szépen mászik,és felül.Már a felállást is gyakorolja..,de az még nem igazán megy!:)

Úgyhogy lassan Iza is követi majd Benikét ezekben!:)

939. amália78 (válaszként erre: 938. - 94a051b837)
2012. máj. 7. 09:37

Szegény Izike :(

úgy tünik nállunk is most jön a 3. fogacska végre, de mi csak nem alszunk. Most adtam neki zsömle külsejét, olyan élvezettel dörzsöli vele az inyét :)

akkor nemsokára mászni fog Iza is, Hédi 2 hétig "kutyázott" aztán hajrá :)

2012. máj. 7. 09:18

Beni mama!


Izike már 4kézlábra áll, wezt gyakorolja egész nap. És hintáik de még nem indult el:))))))

2012. máj. 7. 08:55

Minden fog majd megviseli a babát?? Izi napok óta nem eszik, és alig tudom elaltatni. A hátam majd leszakad pedig még elég könnyű:((((


És ez csak a 4. fog!!!!!!


Így is csont és bőr a csajszi, de hogy most mi lesz?????? Nem eszik. . .

936. 94a051b837 (válaszként erre: 935. - Amália78)
2012. máj. 4. 10:35
Remélem azért nem fog ennyire nehezen menni majd a dolog:((((
2012. máj. 2. 11:29

Rékám volt ilyen, és még most 4 évesen sem szeret rágni :(((((

sőt ha valami nem ízlik képes megfulladni öklendezni, mint hogy megegye :(((

2012. máj. 2. 10:47

Izike nme tudja a darabosat megenni....sőt már hányt is tőle:(((((


Félek, hogy nehezen fog menni a dolog.


Izi is rengeteget beszélget mostanában, főleg az utcán az embereknek és az autóknak. Annyira gyorsan nyílik az értelmük:))))

933. edc8394455 (válaszként erre: 932. - 94a051b837)
2012. máj. 1. 12:01

Szia!:)

Benike már kicsit mászik is.Általában üveges ételt kap,ami 8 hónapos kortól kicsit darabos.Sokban van rizs,ami nincs turmixolva,és ha répa van bent,az is apró darabkákban!:)

2012. máj. 1. 11:55

Ti hogy álltok a mozgással, evéssel, alvással beni mama?????


Úgy el vagy tűnve:)

2012. ápr. 30. 13:15
A darabos dologról annyit, hogy ma Izinek adtam kekszet nyammogni. 2x is tök szépen elrágcsálta a leharapott kisebb darabot. Aztán egy nagyobb került a szájába, nyammogta is de láttam rajta, hogy valami nem stimmel. Ki köpött belőle egy darabot, aztán szedtem volna ki a szájából, mire kihányta az addigra elfogyasztott ebédjét. Úh. a darabosat félre teszem. . .
2012. ápr. 29. 11:50
Izibínek megvan a 3. és a 4. foga:))) Most az alsó kettőt csiszolja a felső kettőhöz:))) Mondjuk ennek nme örülök....
929. edc8394455 (válaszként erre: 928. - 94a051b837)
2012. ápr. 26. 11:27

Benikének még egyetlen foga sincs!:)Bár még emlékszem Bálintnak is későn bújtak ki!:)

Mostanában annyit van fent éjjel!Sokszor csak "énekel" és beszélget..!:)

2012. ápr. 26. 07:49

Beni mama! Ti hol tartotok fog ügyben? És Benike hogy viseli?


Izának készülődik a felső két középső metsző, de csak két dudort éreztem ma reggel...mondjuk eddig azt sem. Se éjjelünk sem nappalunk.

Nagyon nyügi de enni viszont elég szépen eszik ( még!!)

2012. ápr. 25. 17:32
A totális kimerülés határán......
926. amália78 (válaszként erre: 925. - 94a051b837)
2012. ápr. 25. 08:51

Megértelek :(

Nekem a párom csak minden 3. nap nincs itthon, de ha itthon is van nem kell fel egyik gyerekhez sem, csak ha már anyira kivagyok hogy nem bírok felülni (mert sajna ez előfordul:((() addig bökdösöm míg fel nem kel, de ez ritka....

925. 94a051b837 (válaszként erre: 924. - Amália78)
2012. ápr. 25. 07:43

Elhiszem, hogy kivagy! Nem is tudom, hogy honnan van ennyi erőnk......:(


KITARTÁS egyszer csak vége lesz és meggyógyulnak a lányok:)))


Iza is nyűgös...semmi nem jó neki, bármit csinálok teszek vele.Mindenért nyáog, már frászt kapok. Most éjjel is 4x keltem fel hozzá. Én is KO vagyok már.

Nagyon várom, hogy pénteken apa végre hazajöjjön és Ő éjszakázzon, mert már nekem is elegem van....és fájó fejjel, idegesen a kialvatlanságtól szórakoztatni a gyereket nem eccerű:((((

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook