Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Január elején 2. császárral szültem, most újra terhes vagyok...gáz? fórum

Január elején 2. császárral szültem, most újra terhes vagyok...gáz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. 15a0ad145d (válaszként erre: 117. - Trinitas)
2012. jún. 15. 19:37
Mi szivesen beveszünk, de nem erőltetem a dolgot :)
118. Trinitas (válaszként erre: 115. - Rekuczy)
2012. jún. 14. 19:21
:)
117. Trinitas (válaszként erre: 116. - 15a0ad145d)
2012. jún. 14. 19:21

Hát.. én akkor lépek be egy klubba ha rendszeresen olvasom és hozzászólok, és már tagja vagyok párnak, plusz vezetek három naplót itt és van egy halom kedvencem amit olvasok, kommentelek. Több felé nem tudok figyelni folyamatosan.

itt szívesen hozzászólok ha van időm, de a klubok zártak, a tagok meg sok esetben elhanyagolják, értelme egy csomónak így sincs.. a fórum nyitott, ott bárki hozzászólhat, jobban életben van tartva.

2012. jún. 14. 15:04
Trinitas, nem akarsz a Császár-Nők klubba belépni?
115. rekuczy (válaszként erre: 111. - Trinitas)
2012. jún. 13. 18:26
jaj de jo megdoglot a cumi :)) nagyon edes ezt megjegyzem ha cumis lesz
114. 15a0ad145d (válaszként erre: 111. - Trinitas)
2012. jún. 13. 17:22

Sajnos a cumit nem tudom ecetbe mártani, mert azt ő nem használ, csak a hüvelykujját...az meg ugye nem "dögölhet meg" :D

A bilizést meg próbáljuk mi is ajándékokhoz, meglepikhez kötni, csak szerintem úgy van vele, hogy ha a Huginak lehet még pelusa (5 hónaposan!), akkor neki mért kéne leszokni :)

Szerencsére idén még nem megy oviba...

113. youlcsi (válaszként erre: 112. - Youlcsi)
2012. jún. 13. 14:09
nem is a leszokás miatt írtam ezt, csak az anyagiak miatt. 1-2 moshatót beszerezni sem olcsó mulatság, de ha azt számolom, hogy most a 4-es pelust akciósan 50 ft-ért veszem, vagyis annyira jön ki darabja... hát, az 5-6-os pelusokat sokszor 100 ft/db körül lehet látni... ha meg érzékeny a gyerek bőre, és csak 1félét bír el, akkor meg még afelett is :/
112. youlcsi (válaszként erre: 109. - 15a0ad145d)
2012. jún. 13. 14:06

szia!

nem akarok beleszólni, de néha beleolvasok a topicba...

szvsz ha már csak a pisi megy a pelusba, meg lehetne próbálni a mosható pelenkát.

nálunk 14 hónapos volt a gyerkőc, amikor februárban elkezdtük használni. nem sokszor, de napi 1-2 pelust simán ki tudok váltani vele (így még árban is jó, mert az össz beruházásom 2500 ft volt, igaz, én a tetrákat teszem bele).

szóval ha éjjelre kell is a papírpelus, lehet, érdemes lenne megpróbálni a moshatót nappalra.

2012. jún. 13. 13:58

Amúgy a módszer: hát a pelenka levétele.. akkor van bibi ha nem kertes házban lakik valaki.. :) mert a szőnyeget jó lehet sikálni a gyerek után minden nap.. meg a bútort..

Ugye nyár, jó idő, pelus nélkül az udvaron.. de ezt nem mindenki tudja biztosítani..


Másik, a matrica. Ha belepisil a bilibe, kap egy matricát.. ez sok gyereknél bejön :) aztán idővel megszokja, és már eleve nem fog ragaszkodni a pelushoz, matricázás nélkül sem fog sztrájkolni, hogy a akkor ő visszakéri a pelust.. mert megmondjuk neki, hogy a pelust elvitte a nyuszi vagy a télapó, az álommanó, a jótündér stb, mert neki kell, és hozott helyette vaalmi meglepit..


A csajszim szorulásos, tartogatós volt ezért édesség megvonás volt nálunk többek közt, csokit csak akkor kapott ha kakilt.


Barátnőm a cumiról úgy szoktatta le a gyereket, hogy asszem ecetbe mártotta és közölte vele, hogy hát a cumi sajnos megdöglött, a gyerek megkóstolta és tudomásul vette, hogy ez már nem jó :)

Viszlát cumi..


Szóval ilyen trükköket is be lehet vetni, van akinél bejön, van akinél nem..

110. Trinitas (válaszként erre: 109. - 15a0ad145d)
2012. jún. 13. 12:29

Tánács: hát ezt erőltetni kár, meg nem is szabad ugye, görcsölni se rajta mert hidd el, nagyon sok gyerek 3 éves korára lesz szobatiszta.

Mi 2009- augusztusában születtünk, a fórumon most tavasszal kezdte szinte az összes gyerkőc a pelus elhagyását..

Tényleg nagyon sok gyerek már betöltötte a 3-mat és még mindig ott a pelenka, ha beleolvasol az ovis fórumokba ez nagyon általános helyzet.

Evvan'.. egyszer elhagyják úgyis. 3 éves korukra azért már ők is jobban hajlandóak rá ha addig nem.

Eleve biológiailag az a határ, akkortól tudják ténylegesen szabályozni a testüket.

ezen kívül nem csak biológiailag de értelmileg és érzelmileg is meg kell érni. És a három körül az uccsó tud a legneccesebb lenni.. sok gyereknek kész trauma elhagyni a biztonságos pelust, az én lányom pl sírva fakadt mikor meglátta a kakáját a biliben. egyik ismerősöm kisfia is közölte, hogy a kaka az övé és nem akarja kinyomni.. a részüknek tekintik.

Tehát lazaság és türelem, menni fog az de csakis a saját ütemében. egyetlen dologgal lehet előre szaladni, az a közösség.. a csajom 2 évesen bölcsis lett, ugye augusztusban volt a szülinapja, szeptemberben már levették bent róla a pelenkát és novemberre teljesen nappali szobatiszta lett. Éjszakára kéri még, de nappal november óta nincs pelenka egyáltalán, alváshoz sem.

Szerintem ha a csajom nem lesz bölcsis, nála is csúszik a dolog. a fiam 3 évesen lett szobatiszta.


Ők amúgy sokat civakodnak de nagyon jól meg is vannak. Összenőttek teljesen.


Testvérféltékenység: ritkán csattan a kistesón, szerintem az anyán a leggyakrabban.. ez is változó, van, hogy nincs hiszti, csak éjjel nehezebben alszik, túl anyás lesz.. van, hogy anyura haragszik pár hónapig és csak apa kell.. szerintem így vagy úgy a gyerekeken kiütközik. De azokat a gyerekeket, akiket szeretnek, nem kell félteni, senki nem lett még lelkisérült akinek tesója született.. bár tény, hogy nehéz tud lenni az összeszokás. :)


Kíváncsi vagyok nálunk mi lesz, jön az újabb tesó és pont aznap hozzuk haza a kórházból, mikor a kiscsi lánynak kezdődik az óvoda.. új közösség.. hát.. érdekes lesz.. :-/

109. 15a0ad145d (válaszként erre: 108. - Trinitas)
2012. jún. 13. 08:07

Azért kérdeztem, mert nálunk a nagylány nagyon imádja a Hugit, segít és jól eljátszik vele, nem féltékeny rá, viszont úgy veszem észre, hogy másképpen jön ki rajta a féltékenység. Szófogadatlan, hisztis, felesel, elég rossz kislány.

Ti már szobatiszták vagytok a kislányoddal? Mert nálunk ez is gond, hogy Ő is októberben lesz 3, igaz még nem megy oviba, mert évvesztes, de azért három különböző méretű pelenkát ne kelljen már vennünk jövőre :) Tegnap nagy nehezen elértük, hogy pisiljen a bilibe, de amúgy nem szereti, se ezt, sem a wc szűkítős megoldást. Szólni is csak akkor szól, mikor már megtörtént a pelusba a dolog, bár van, amikor letagadja, pedig érződik az "illat".

Tudsz valami tanácsot adni ezekre a gondokra?

108. Trinitas (válaszként erre: 107. - 15a0ad145d)
2012. jún. 13. 06:49
A fiam 4.5, a lányom augusztusban lesz 3 éves.
2012. jún. 12. 18:04
Trinitas! Neked most milyen idősek a "nagyobbak"?
106. Trinitas (válaszként erre: 105. - Soma03)
2012. jún. 12. 10:04
Én gondolkodom majd egy 4.-ben is később.. 29 vagyok szóval van még időm, akár 10 év múlva is szülhetek :)
105. Soma03 (válaszként erre: 102. - 15a0ad145d)
2012. jún. 11. 22:14
Örülök, hogy adtunk egy kis biztatást. Igen biztosan lesznek nehéz időszakok, hallgattam is eleget, hogy "hú de bátor vagy", meg úgy beszéltek hozzám, mintha csak azért szülnék, mert nem akarok dolgozni, különösen akkor, mikor szinte 3 gyereket egyszerre toltam a babakocsiban, de most már 3 éve újra dolgozom és működik elég jól. A gyerekek segítenek egymásnak és nekem (meg a férjem is, mert fontos az ő hozzáállása!). Biztos újra nehéz lesz kamaszkorukban,de hátha nemcsak hülyítik majd egymást, hanem visszafogják és segítik is. Nekem nincs testvérem és megfogadtam, hogy igenis több gyerekem lesz. Negyedikhez már nem voltam elég bátor (de elkötni nem engedtem magam, mert igen, javasolták 3 császár után) de sok barátnőm bevállalta és a negyedik gyerek már nem is olyan nagy ugrás, mint előtte az egyről a kettő és a kettőről három. Ami jó benne, hogy ezt szoktam meg: 3 gyerek van. Már kitűnő logisztikus vagyok, a munkámban is jól tudom alkalmazni, hogy megszoktam, mindent meg kell szerveznem.
104. Zsófikám (válaszként erre: 89. - Rekuczy)
2012. jún. 10. 20:15
ige, ez elképzelhető! A dokim azt mondta, majd az utolsó pár héten meglátjuk, hogy bírom magam és hogy érzi magát a pici.
103. Zsófikám (válaszként erre: 93. - Trinitas)
2012. jún. 10. 20:13
köszi szépen! :-D
2012. jún. 10. 13:06

Zsófikám, Soma03 és Bloody Mary!

Köszi a sok bíztató és pozitív hozzászólást! Az elején még kicsit el voltam kenődve az írásoktól...De végre már jól érzem magam! :)

Soma03, mi is éppen ezekért az időkért vállaltunk be ilyen korán bébiket, hogy később ők is élvezhessék.

Tudom, hogy a környékünkön lesz egy két rosszmájú, aki azt fogja hinni, hogy becsúszott a 3., meg hogy esetleg azért "csináltunk" még egyet, hogy az hátha fiú lesz,(Mellesleg másodiknak is lányt szerettünk volna.) de igazából, az ilyeneket nagy ívben le....Ja, meg van olyan is, aki szinte olyan rosszindulatúan mondja, hogy "hááát, azt hiszem nem lesz kis meló", meg ilyenek...

101. Fodoros
2012. jún. 10. 12:29
Aki akar "klubozni" (szép magyar) az a Császár-Nők klubba jelentkezzen, felveszem, és bejelölöm hogy ő is fel tudjon venni másokat, így bármelyikünk felvehet bárkit.
100. Fodoros
2012. jún. 10. 12:20
A klub kész! Mindenki jön?
2012. jún. 10. 12:02

Lányok!

találtam a neten tegnap egy sütit, amit 2 perc összekeverni, és 4 perc megsütni. Tegnap a 11 éves unokahúgom 3 adagot csinált este, a tesóm is le volt tőle hidalva, az unokaöcsém meg kiírta 9 évesen a facebookra, hogy a tányért is kitörölgette utána.

Ha valaki ismeri, elnézést a nagy lelkendezés miatt, de nekem nagyon bejött. Íme a recept:

4 evőkanál liszt

3 evőkanál cukrozott kakaópor

3 evőkanál olaj

3 evőkanál cukor

3 evőkanál tej

1 tojás

1 teáskanál sütőpor

ízlés szerint rumaroma

meggy


Én a rumot és a meggyet elsőre kihagytam, de nagyjából variáció hegyek vannak az alap tuningolására.

Kakaó nélkül, kandírozott gyümölcs, megkenve lekvárral, krémekkel...... stb

Egy műanyag tálba összekeverjük a hozzávalókat és 3 percre betesszük a mikróba. Még melegen tányérra borítjuk.

Javaslat: Kb háromszorosára feljön, erre számolj az edényválasztásnál amikor sütöd.

Porcelánból, üvegből nehezebb kiborítani mint műanyagból, okos dolog sütőpapírt tenni a sütőedény aljára.

Nesze neked hízás!!!!!!

Jó étvágyat!

98. Fodoros (válaszként erre: 97. - Rekuczy)
2012. jún. 10. 12:00
Oksi, csinálom!
2012. jún. 10. 07:52
Jo reggelt fodros szerintem csinald meg a klubot te :).
96. 83ff5144bd (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2012. jún. 10. 07:45

hopp..

hát igen, picit korán jött.. :) akiről eddig tudok, h császár után hamar szült, nála kb. másfél év telt el 2 szülés között.. mivel neked az első 2 császár volt, sztem arra számíts, h veszélyeztetett leszel,a vége felé legalábbis,sztem..

kérdezd meg a dokidat, mennyire lehet problémás a dolog.. de a lényeg:vigyázz magatokra, és ne emelgess nehezet, főleg a kicsit babakocsistól..

jó egészséget Nektek! :)

95. Trinitas (válaszként erre: 91. - Soma03)
2012. jún. 10. 07:30

Hát ez nem semmi, gratula hozzájuk :D


Téged nem akartak elkötni? Nekem mondogatják hogy hát 3 császár után kéne.. persze nem engedem. A dokid mit szólt, hogy ennyi korkülönbség lett a babák között? :)

94. Trinitas (válaszként erre: 89. - Rekuczy)
2012. jún. 10. 07:28

Nekem hagyták. Én szerettem volna szülni, de a doki sem akarta előbb kivenni mert aug 6-ra voltam kiírva és 4-én akart műteni, de kértem, maradjon a 6-a, hátha beindul a szülés és befordul a csaj.


De a harmadik csaszit már előbb csinálják nekem, mondjuk nem sokkal, mert a kiírt időpont előtti héten.

93. Trinitas (válaszként erre: 88. - Zsófikám)
2012. jún. 10. 07:26

Az első kettő között nekem is 19 hónap van, 11 hós volt a fiam mikor a lányom megfogant. :) Sima ügy volt.

Gratula! :)

92. Fodoros (válaszként erre: 91. - Soma03)
2012. jún. 9. 21:19

Gratulálok, bátor vagy!Nagyon sok örömet, és jó egészséget kívánok Nektek.

Én azt tapasztaltam, hogy a nagy kihívás a kamaszkorban jön csak igazán. Volt mikor téptem a hajam.

91. Soma03
2012. jún. 9. 21:04

Sziasztok!

Nekem 3 gyerekem született 3 császárral 3 év alatt, minden rendben ment. Kicsit nehéz volt az első időszak 3 picivel, de most van egy másodikos, elsős és egy nagycsoportos gyerekem egészségesen. Bár nem ikrek ,de sokszor annak nézik a két fiút ( a harmadik lány). Összenőttek, jót játszanak együtt, szerintem ez így szuper. Mindenkinek ezt kívánom. Csak ne izguljatok, nagyon jó így.Orsi

90. Fodoros (válaszként erre: 87. - Rekuczy)
2012. jún. 9. 20:46
Jó ötlet! Ha van rá több jelentkező, akkor ugorjunk neki. Megcsinálod, vagy csináljam meg én? Van aki szeretné? Nem akarok nyomulós lenni, csak tetszik az ötlet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook