Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! fórum

Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! (beszélgetős fórum)


24. 864c5534c9 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2011. szept. 24. 12:33

Az a jó, ami a babának jó..

Ha az anyuka stresszel, az nem oké..

Engedd el a füled mellett a gonosz megjegyzéseket...!!


Én sokáig szoptattam..Én látok ebben semmi rosszat..Mondjuk nemtom kinek mit jelent az, hogy "sokáig szoptatni", hány éves kort gondol már nem okénak..

Magától elhagyta a fiam a cicit 2 éves kora után...

Mondjuk láttam én már tv-ben olyan anyukát, aki 6 éves gyerekét is még szoptatta, na, az már beteges..:P

23. 864c5534c9 (válaszként erre: 10. - Krisztina1969)
2011. szept. 24. 12:30

Azért nem mindenkinél van így..Én is ugye szoptattam, s 1 éves kora után volt először beteg, addig semmi...És utána is szinte semmi...Fiam most 2 és fél éves, s a védőnő csodálkozik is, hogyhogy szinte soha nem beteg ez a gyerek...De nem az anyatejnek mondok hálát, hanem hogy most már egészségesen étkezik jobbára a fiam...(persze, azért egyéb más is becsúszik..;DDD), meg valszeg erős az immunrendszere..Aztán hogy oviban mi lesz, a jövő titka..;D


Az is számít szoptatásnál, milyen az anyatej minősége..

Meghát van-e tesója a gyereknek, milyen közösségbe viszik...Bárhol elkaphat bármit...

Én inkább tápszeres babákról hallom, hogy gyakrabban betegek, a családban legalábbis így van, de az sem azért van, mert nem anyatej.


Én úgy gondolom, nem mindig az anyatej a legjobb..Akkor jó, ha az anyukának nincs káros szenvedélye, s egészségesen étkezik, s nem beteges, akkor tényleg jó az anyatej....

2011. szept. 24. 12:28
Különben a lányom a mai napig kap tápszert,reggel és este.Nagyon jó gyermekorvosom van,ö is azt mondta hogy inkább ez,mint a tehéntej.Mások véleménye nem érdekel.A lányom szépen fejlödik,napközben eszeget,okos,ügyes.Amúgy jeleleg 84cm.és 8700gr.Ö 1700gr-al és 41cm-rel született.
21. Krisztina1969 (válaszként erre: 19. - Kriszti0711)
2011. szept. 24. 12:23
gratula :)
2011. szept. 24. 11:58

Nálunk is császár volt, de a tej témában nem vagyok sorstárs.

Részemről akár az anyatejes akár a tápszeres akár a hüvelyi akár a császáros "oldal" leszólása feleleges és szánalmas.

Egyébként meg bármit csinálsz mindig lesznek okostojások, akik szerint amit csinálsz nem helyes, nem jó, rossz anya vagy - de ha az ellenkezőjét csinálnád akkor meg azért lennél rossz anya - mintha nem lenne magunktól elég frusztrációnk:)

Így visszagondolva nem is tartottam a szüléstől - körülöttem a terhespatológián mindenki félt tőle - én meg mintha tudtam volna, hogy "megúszom". Pedig homeóbogyóztam, lépcsőztem, hogy beinduljon, de végül vágni kellett. Egyébként egyáltalán nem bánom.

19. Kriszti0711 (válaszként erre: 18. - Krisztina1969)
2011. szept. 24. 11:33
Dede:D
18. Krisztina1969 (válaszként erre: 17. - Kriszti0711)
2011. szept. 24. 11:31
csak nem, mert jön a következő és megváltozott a tejci íze? :D
2011. szept. 24. 11:28

Sziasztok!

Én is császárral szültem (sajna), persze ez volt a legjobb a babának és mondjuk, hogy nekem is. Én 27 órát vajúdtam mire megcsászároztak. Viszont én majdnem 8 hónapos koráig szoptattam a lányom és én nem ítélek el senkit azért mert csak kis ideig tudott szoptatni! Hozzáteszem, hogy én 7 hónapig adtam le tejet, mert annyi volt, hogy Dunát lehetett volna rekeszteni vele. Aztán egyszer csak nem cicizett többet a lányom, kicsit rosszul esett, de elfogadtam, így most tápszert kap reggel és este. Semmivel sem kövérebb mint azok a babák akik még mindig szopiznak, sőt! Szóval, aki olyanokat mond, hogy az rossz anya aki nem szoptat, az szerintem nem normális!

Aztán kiderült ám, hogy miért is nem szopizott tovább a lányom...:D

2011. szept. 24. 11:17

Környezetembe sok baba született az elmúlt 1 évben. Sok féle anyukával... De egyik sem akar sokáig szoptatni.

Én is 4 hósan elkezdtem az almát sütőtököt répát krumplit. 6 hósan már mást is kapott, 7 hósan elkezdtem a husit, 8 hósan a sajt, joghurt, túró, tejfől. 1 hét múlva 1 éves... már kapott rendes tésztát, pörköltet, húslevest, és sok mindnet abból, amit magunknak főztem.

15. Krisztina1969 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2011. szept. 24. 11:14
Szerintem sem jó sokáig szoptatni. Nem alusznak éjjel (tisztelet a kivételnek) állandóan enni akarnak, mert van, hogy nem elég tápláló a tej. De ezt sem értik meg. Inkább ad répát, almát a 3 hósnak, mintsem tápszert. Ilyen egy szomszéd csajszi nálunk. 8 hós a baba és 6400 gr. Ma már virslit stb ad a babának... próbáltam rá hatni, de nem ment :(((( sajnálom a babát. Lehet még szellemileg is lesz valami baja a helytelen táplálkozástól.
14. Krisztina1969 (válaszként erre: 12. - 9431c40fcd)
2011. szept. 24. 11:11
Igen... most juliusba született egy ismerősömnél kisfiú. 2750gr volt. 1 hósan 5 kg volt. Szerintetek????? és az orvos nem szól érte. De most 5700gr. Szerintem állandóan eteti, ha sír.
13. Bcicus
2011. szept. 24. 11:10
Engem is császároztak, bár engem egy hülye orvos hibája miatt tök feleslegesen és ez azért bánt egy kicsit. 3 hónapos kora óta tápszert is kap meg már jó ideje gyümiket is a fiam. Sok fórumon én vagyok a gonosz egoista anya, mert nem egész nap fejek, hogy 2 éves koráig szoptassam, hanem leakarom 6-7 hónapos korára választani, hogy le tudjak fogyni és lehessen testvére. És így még foglalkozni id tudok vele. Ha egész nap fejnék nem tudnék vele játszani sétálni, szerintem ezek sokkal fontosabb dolgok, mint hogy anyatejet kapjon. Szerintem egyébként sem jó túl sokáig szoptatni.
2011. szept. 24. 10:19
Az én fiam már 11éves,9nappal túlhordtam,16 órás vajúdás után megkellett császározni,a kis fejecskéje el volt fordulvs. 18hónapos koráig szoptattam.Rá 9évre ismét terhes lettem.a 30.-ik héten kikellett venni a babát sepsis miatt.Kislányom csak tápszert kapott,23 hónapos,nem kövér,nem beteges.Van az ismeröseim között tápszeres baba,nagyon kövérek,DE az anyuka sokszor sokat adott a babának inni,inkább etette ha sírt mintsem foglalkozott volna vele.
2011. szept. 24. 10:18

Igen, de mégis váltig állítják, hogy csupa jó dolgot szív magába az anyatejjel a gyerek.

Múltkor azt olvastam, hogy egy nő annyira rágörcsölt a szoptatásra, hogy a baba már úgy szétharapdálta a bimbóját, hogy véres lett, aztán már a baba is véreset bukott. Ettől persze tiszta depis lett. Hát megéri???

10. Krisztina1969 (válaszként erre: 9. - 15a0ad145d)
2011. szept. 24. 10:11

Lehet...

Anyatejes babáknál, egyfolytában: "hasmenése van" "oltás után lázas lett" "8 hónapos és semmit nem akar enni csak cicizik" stb... ezeket hallgatom a környezetemben.

9. 15a0ad145d (válaszként erre: 7. - Krisztina1969)
2011. szept. 24. 10:03

Lehet, hogy csak a foga jött akkor!

Nálunk szerencsére fogzáskor sem volt baj, csak egy pici sirdogálás.

8. 15a0ad145d (válaszként erre: 5. - Krisztina1969)
2011. szept. 24. 10:02
Amikor megcsászároztak, minket megkérdeztek, hogy tápszert vagy más anyukától lefejt anyatejet kapjon. Mi először az anyatejet választottuk, mert mint kezdő szülők, mindenhonnan azt hallottuk, hogy a tápszer így rossz, meg úgy. Aztán pár nap múlva (még a kórházban) mégis vissza mondtuk az anyatejet, mert bár tudtuk, hogy bevizsgálják, de azért mégis, na, ott volt bennünk egy kis félsz, hogy mi van, ha mégis valami olyan csajszitól kap...
2011. szept. 24. 09:57
Ja: fiam mindjárt 1 éves: 8700gr és 80cm. Nem túlsúlyos, és soha, csajok soha nem volt beteg. Egyszer volt 38,2 a láza, de azt sem tudjuk miért.
2011. szept. 24. 09:55

Én is császározva lettem...Mert muszáj volt...

De első a gyerek, meg az én életem..

És én is vajúdtam eleget, szóval az sem maradt ki...

Ha a másodiknál is császároznának (bár nincs terveben még 1 gyerek), én annak is örülnék...


Aki azt írja, hogy felesleges rossz a császár, az egy idióta...

Ha muszáj, igenis, ki kell venni a picit az anya hasából..


Anyatej: aki nem tud szoptatni, az nem tud...Sztem a szervezettől függ, s hát nem is értem, minek kell leszólni vkit, ha tápszerezi a babát, mikor a legtöbb nem tud szoptatni..S hát a babának akkor a tápszer a legjobb...

Én mondjuk több, mint 2 évig szoptattam a fiam, de ha nem tudtam volna, akkor sem lett volna gond, hiszen ami nem megy, az nem megy..

De így meg engem szóltak többen meg a családból: minek szoptatom annyit(igény szerint szoptattam), s minek szoptatom még 2 évesen..Kvázi rossz anyának tituláltak...


Úgyhogy mindegy ki hogy szül, ki szoptat vagy sem, mindig lesz vki, aki bármibe bele tud kötni, hogy az anyuka rosszul érezze magát...Sajnos..:P

2011. szept. 24. 09:55

Anyatej: amikor egyre fogyott a tej, elmentem a gyerekorvoshoz, írjon tápot. Nehezen írt, de írt.


Késöbb megtudtam: mivel a fiam kicsi súllyal született és korábban, kaphatott volna az állomásról anyatejet. És ezt a dokinak kellett volna szintén felírnia. Szóval ne pofázzon senki, hogy 6 hóig csak anyatej. Amíg a gyerekorvos és a védőnő nem képes felvilágosítani az embert, addig kussoljon mindenki.

2011. szept. 24. 09:51

Szia. Engem is császározni kellett. 25.hétig minden rendben volt. Majd elkezdett egyre kevesebbeket hízni, nőni. Nem tudta a doki, hogy miért. Semmi bajom nem volt, a baba is teljesen egészséges... 34. héten azt mondta, kevés a magzat víz. Befeküdtem, kaptam infúziót. Azt is mondta a doki, jó lenne még 2-3 hétig bent tartani.

Aztán 36.-héten UH, CTG, és nem volt jó a szívhang. Azt mondta a doki: baj van, kivesszük. Teljesen érett egészséges baba, nem kell megijedni és aggódni, minden rendben lesz. És úgy is volt :) Majd amikor varrt össze, azt mondta, nem tágult a méhem, ezért nem nőtt. 1990gr és 45 cm volt. Utolsó pillanatban volt a műtét. Nekem nincs több lehetőségem babára, 42 vagyok, a fiam 2010. okt 1-én született.


Tejci pár hétig volt, aztán tápszer. Nincs és nem is volt lelkifurdalásom ez miatt. Örülök, hogy van babukám és hogy egészséges gyönyörű :)

2011. szept. 24. 09:49
Igen, erre én is gondoltam, lesz ellentáborunk is biztos! :)
2. Pen80 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. szept. 24. 09:47
Én ugyanígy vagyok és várom mikor jelennek meg a fórumon a demagóg "kizárólag anyatej, különben nem is vagy ember" hiénák. :DDD
2011. szept. 24. 09:44

Sziasztok!


Azért hoztam létre ezt a témát, mert nagyon fel tud idegesíteni az, amikor minden egyes kismama újságban és könyvben azt olvasom, hogy a császár felesleges rossz, meg hogy aki nem szoptatja legalább fél évig a gyerekét, az nem is "igazi" anya.

Én mindkét témában "benne vagyok", ugyanis két éve kb. 9 óra vajúdás után meg kellett császározni, mert a pici lányom homlok tartásban akart világra jönni, ezért nem sikerült kitolnom. A tejcsi a kórházban nagyon klasszul beindult, csak sajnos nem tudott rendesen szopizni, ezért fejnem kellett, de 2 és fél hét után elapadtam, így maradt a tápszer.

Felháborító, amikor azt állítják, hogy a tápszeres gyerekek kövérek és nincsenek olyan egészségesek, mint szoptatott társaik! Jelen pillanatban a kislányom két évesen 12 kg és a két éve alatt csak egyszer volt megfázva, úgy, hogy még láza sem volt! Mivel szinte a cumis kajálást szokta meg, sokkal önállóbb, mintha még mindig a cicimen lógna egész nap. És nem egy anyukától hallottam, hogy a szopizós babája nagyon hasfájós, sírós. Nem csodálkozom: a tápszerrel csak vitamint kap a szervezete, a szopizással meg az anya idegállapotát is "megkapja", arról nem beszélve, ha az anyuci még cigizik is. Akkor aztán tényleg csupa jót szív magába az a gyerek! :)

Jelenleg második babámat várom, és nem ugrom a Dunába, ha megint meg kell császározni, mert ha azzal a babám és a saját egészségemet "mentem meg", az nem lehet felesleges beavatkozás!

Erről jut eszembe, az otthonszülés is egy számomra felháborító téma, de erről majd talán később.

Várom véleményeteket, hozzászólásotokat a témámmal kapcsolatban!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook