Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet választani, ha mondjuk én császárral szeretnék szülni? fórum

Lehet választani, ha mondjuk én császárral szeretnék szülni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. febr. 6. 19:00
Biztos van rá valami mód,de szerintem 1 ÉLETRE SZÓLÓ ÉLMÉNYTŐL FOSZTANÁD MEG MAGAD!!! 2 GYERKŐC ANYUKÁJA!!!! Persze ha gond van nem a választáson múlik!!
108. Gavrilo1 (válaszként erre: 104. - 5e48d37001)
2009. okt. 25. 15:48
Valószínűleg te nem vagy az az "ősanya" tipus. Ilyenek is vannak, de attól még a szülés a világ legcsodálatosabb dolga, még ha teljesen természetesen fél is tőle az ember. És a nők 99,9 %-nak a legcsodálatosabb érzés amikor kihozzák neki először a babáját.
2009. okt. 25. 12:56
Én egy patikamagazinban olvastam hogy nem választható,az orvos döntésétől függ, mivel életmentő műtétnek számit. Ha sem a baba sem a mama állapota nem indokolja akkor marad a sima szülés.Magán klinikán nem tudom mi a helyzet.Nekem se sok hiányzott hogy simán meglegyen, de végül az a fránya köldökzsinór rátekeredett a nyakára:( Talán majd pár év múlva a következő sima lesz....
106. mamika2
2009. okt. 23. 13:56

Akkor nagyon félreértettél én azokat az anyákat nem értem, akik kérik a császárt és nem azokat, akiknek valami okból muszály!

Én úgy gondolom, hogy akik kérik a császárt, azok, mind maguk miatt kérik és nem a gyermekük egészsége a legfontosabb, hanem a saját megnyugvásuk, hogy nem fog fájni, hát fájni fog!

Mindenkinek fáj és ez a természetes!

Sajnálom ha más nem úgy éli meg a szülést, ahogy a legtöbben, de nem hiszem, hogy ez a túl misztifikálás miatt van, hanem mi így éltük meg és kész!

Mindenkinek szíve joga, hogy mit vállal és mit nem, de nem véletlenül kell azt olyan nagyon megfizetni ha valaki kéri a császárt, kockázatos és szerintem akinek az orvosa elvállalja az rossz orvos!

105. a1baa7edcc (válaszként erre: 103. - Mamika2)
2009. okt. 23. 10:01

Sok mindent el tudok kepzelni az emberekrol, de azt nehezen, hogy egy szules elott allo nonek nem a gyereke egeszsege a legfontosabb, ugy nagy altalanossagban.

Termeszetes szulesnel is elofordulhatnak elore nem lathato komplikaciok igy megertem, ha sokan felnek. En is rettegtem, nem attol, amit ismertem es tudtam, hanem attol, ami varatlanul elofordulhat.


'Nem azt mondom, hogy akinek császárral segítik világra a babáját az nem anya félre ne értsétek csak nem biztos, hogy ő az első perctől így gondolja!'- Olyan ez kb. mint amikor az egyszeri asszony, miutan vilagrahozta termeszetes uton, szupergyorsan a sokadik babajat, kiabalt, hogy vigyek innen, latni sema akrja, ugy fajt... ilyen is van. Altalanosithato? Nem.

Sokszor mintha a termeszetesen szulo anyak ezzel igazolnak, hogy jo anyak, ahogy a szoptatasnal is gyakran kierzem ezt, hogy na, szuperanyak vagyunk, mert szoptatunk. Aki meg nem, az ne vegye magara, mert termeszetesen senki sem celoz ilyesmire, de megis ott van azert az burkoltan.

104. 5e48d37001 (válaszként erre: 103. - Mamika2)
2009. okt. 23. 09:46
Nekem nem volt annyira felemelő érzés.Én is természetes utón szültem,de alig vártam,hogy túl legyek rajta,és meg is fogadtam soha többet nem szülök.délután 5-kor vittek vissza a kórterembe és 6 kor már szoptatás volt annyira gyűlöltem mindenkit,hogy minek zaklattnak ilyennel,minek hozzák ki a gyereket hagyjanak már pihenni alig élek.Az anyai érzések csak sokkal később jöttek elő nálam.Ez van.Az az igazság,hogy túl van misztifikálva ez az egész szülés,mindenki rózsaszín szemüveggel nézi.
103. mamika2
2009. okt. 23. 09:03

Azért nem gondolom, hogy választhatóvá kéne tenni, mert sok anya v. anya jelölt:)(és ezt senki ne vegye magára itt, mert csak áltanálosságban mondom)nem a gyereke érdekeit nézi, hanem a sajátját!:(

A legtöbb nő, aki a császárt KÉRI az orvosától az nem azért kéri, mert a babának mennyivel jobb lesz úgy, meg, hogy ne szenvedjen a hüvelyi születés közben, hanem, mert fél!

Fél a fájdalomtól és, hogy nem tudja esetleg kontrollálni magát!

Bár nekem is volt olyan ismerősöm, aki annyira rettegett a szüléstől, hogy az már szinte beteges volt és végül megcsászározták a baba is egészséges lett! Szerintem(és tartsatok maradinak), valamiért mégis az a természetes, hogy hüvelyi úton szülünk nem?

Ennek oka van és ha a babára ez olyan veszélyes lenne, akkor már rég nem alkalmaznák!

Szerintem!:)

Amúgy meg annyira csodálatos az egész, hogy hihetetlen, hogy valaki ezt nem így érzi!

Én még az első babám születése előtt tudtam, hogy szűlnöm kell, éreznem kell azt az érzést, hogy milyen szűlni és csodálatos, felemelő és igen fájdalmas is, de mindent megér, mert ettől lesz egy nő anya!

Nem azt mondom, hogy akinek császárral segítik világra a babáját az nem anya félre ne értsétek csak nem biztos, hogy ő az első perctől így gondolja!

Sok nővel beszélgettem már és a császárosok gyakran mondják, hogy az anyai érzés nem jön egyből, persze ez sem általános, de gyakori!

102. 3a92f8d690 (válaszként erre: 101. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 22. 17:39
Írtam és legyél inkább itt a Hoxán!!!
101. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 91. - 3a92f8d690)
2009. okt. 22. 11:11

szia :-))))

jajj nagyon örülök neked.én is azért jöttem át ide mert meguntam az állando siránkozásokat-nyavajgásokta sokszor többet ártott mint használt már.és inkább a pozitiv dolgokra vagyok ráhangolodva mint pl::jaj jön a karácsony nov 01.uj év milyen szörnyü lesz,meg stb...,majd ráérek akkor azon morfondirozni ha odaérünk nem??

puszi örülök hogy hallok felöled,nekünk még csak 13 hete,tudod hétfön mütét az után meg kell 2honapot várni hogy a lábaimnak ne legyen semmi baja,trombozis meg stb..az ujabb terhelés miatt

puszillak

100. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 84. - Danama)
2009. okt. 22. 11:07
szia,köszönöm most minden erőnkkel a babára gyurunk de csak januártol lehet igazándibol ráprobálni remélem nem várat magára sokat és hamar a pocakomban lesz.köszi még egyszer is.
99. kinni
2009. okt. 22. 10:16

Most olvastam vissza, és szerintem butaság erről vitatkozni. Sajnos előre nem lehet tudni kinek mi a jó vagy rossz, és melyik szülés milyen következményekkel jár majd a babára és az anyára nézve. A császár egy komoly műtét aminek súlyos szövődményi lehetnek, igazából egy életmentő műtétnek számít. Nemrég a tévében egy császárral szült anyukáról volt szó, aki sajnos belehalt a műtétbe. A sima szülésnek is ugyanúgy lehetnek hátrányai a babára és az anya egészségére egyaránt. Anyukám szegény miután engem sima úton megszült, vágták de nagyon csúnyán több fele is repedt, begyulladtak a sebei súlyos fertőzést kapott magas lázzal 30 kilót fogyott nem tudott szoptatni és apukám gondozott engem hetekig mert nem tudott se ülni se felkelni az ágyból. Nagy súlyú baba voltam, anyukám pici vékony. Nem is akart több gyereket, csodálom, hogy végül lett egy húgom.

Ezek biztos nem hétköznapi esetek, és az orvosoké a végső döntés. Ha rajtam múlna én válaszhatóvá tenném, aki vállalja a műtét felelősségét annak engedélyezném a műtétet. Így kimarad az életéből a szülés élménye, de szerintem legyen meg az ember szabad választásának a joga ilyen téren is. Mint már egy hozzászólásomban írtam végül is választhatod, csak tudd megfizetni.

2009. okt. 21. 21:53
Az az érdekes, hogy aki a kérdést feltette (Virágbogi) még egyetlen hozzászólást se írt azóta, hogy elindította a fórumot. Ezt nem igazán értem, hogy miért?
97. mamika2 (válaszként erre: 94. - 5e48d37001)
2009. okt. 21. 21:12
Igazad van, persze, hogy nincs értelme sértegetni a másikat, ezért nem értem, hogy ha valaki kikéri mások véleményét, akkor miért ellenséges és miért vonja kétségbe egy tapasztaltabb nő érzéseit!
96. KLMárti (válaszként erre: 95. - Itimi78)
2009. okt. 21. 18:32
Akkor te is át tudod érezni, hogy milyen volt.
2009. okt. 21. 18:07
Én is hasonlóan jártam,mint KLMárti,az első gyermekemmel.Hajnali 5-kor kerültem a szülőszobába,minden jól ment,12.30-kor már a kitolási szakasznál jártunk mikor kiderült hogy túl nagy a baba és nem fér ki.Császár lett a vége.Műtét után úgy éreztem mint akitől elvettek valamit.Végig csináltam az egész vajúdást és a végén mégis csaszi lett.
2009. okt. 21. 16:45

Szerintem nem érdemes túlságosan belemászni ebbe a témába,minden szülés más és más,nincs 2 egyforma terhesség és szülés.Minden szervezet más,máshogy lábadozunk.Lehetnek vélemények pro és kontra úgyis mindenkinek maga felé hajlik a keze.

Mayalina,felnőtt nő véleményeket kért de,majd Ő eldönti,hogy lesz jobb Neki és a születendő csöpségének.

Kár erről itt vitatkozni,és főleg sértegetni a fórumozókat.

93. KLMárti (válaszként erre: 87. - Mayalina)
2009. okt. 21. 16:36

Mayalina!


Én nem vitázni akarok veled, csak elmondom a magam véleményét.


Mi hosszú időn keresztül próbálkoztunk, míg megfogant a kisfiunk, Kristóf. Nagyon boldogok voltunk, és mindenképpen természetes úton szerettük volna, ha meg tudom szülni őt. Sajnos nem így alakult.


Este fél 11 körül kezdődtek a fájásaim, hajnali 4 előtt mentünk be és fél 9-ig szépen ment minden. Aztán a gyermek szívhangjával gond lett. Egyre lassult, volt hogy ki is hagyott. Az orvosom mindent megpróbált, hogy rendesen meg tudjam szülni, fájás közben tartotta a fejét a babának, hogy ne tekeredjen a nyakára a köldökzsinór. Minden olyan gyorsan történt, én nem is igazán emlékszem rá pontosan. Az még előttem van, hogy gyors orvosi konzílium volt az ágyam fölött és úgy döntöttek, hogy azonnali, sürgős császár, mert lehet, hogy a nyakára van tekeredve a köldökzsinór.


Természetesen beleegyeztünk, hiszen az volt a lényeg, hogy Kristóf egészségesen megszülessen. Azonnal betoltak a műtőbe, elaltattak és 5 perc múlva már meg is született első gyermekünk, Kristóf. Ez reggel 9:05 perckor történt.


Órákkal később ébredtem fel. Nem volt mellettem senki. Se Szabolcs, se Kristóf. Hamarosan feltoltak az osztályra. Ekkor találkozhattam először Szabolccsal. Tőle tudtam meg, hogy Kristóf egészséges, minden rendben volt, nem volt a nyakára tekeredve a köldökzsinór se, egyből fel is sírt. Megkönnyebbültem.


Késő délután volt, amikor először megláthattam Őt. Fantasztikus, csodálatos érzés volt.


Azonban most másfél év távlatából is sokszor úgy érzem, életem legszebb óráit vették el tőlem, mert a megszületése pillanatától nem tarthattam a kezemben, nem ölelhettem, nem szerethettem.


10 órát végigvajúdtam, és végül mégis császár lett a vége, és nagyon sokáig nem éreztem magam igazi anyának, mert nem élhettem át azt a fájdalmas örömöt, hogy ez a gyermek valóban az én testemből "bújt" ki.


Ilyen dolgokat olvashatsz, hallhatsz róla, de nem érezheted át, hogy mit éltem meg, amíg te magad hasonlót nem tapasztaltál.


Természetesen arról nem tehetsz, hogy még nem szültél, de tartsd tiszteletben mások érzéseit, mert tényleg nem tudhatod, hogy ez milyen élmény.

2009. okt. 21. 15:55
Ha valaki választhat és a császárt választja, az szerintem nem normális! Ha van választási lehetőség, akkor a baba nincs veszélyben. A hüvelyi szülés után pedig gyorsabban gyógyul a kismama, mint a császár után. Spórol ugyan pár óra vajúdást, de cserébe kap néhány hét lábadozást! Itt egy cikk: olvassátok el! [link]
91. 3a92f8d690 (válaszként erre: 78. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 21. 14:44

Szia Anett jó hogy látlak szerintem jobb ha a Hoxázás mellett döntessz jobb itt mint azon a szörnyű oldalon én már nem megyek vissza úgy éreztem visszarántanak 4 hónapja már hogy Réka meghalt és úgy érzem készzen állok 1 pici babára:_) már csak 8 szem bogyóm van!!Ja és rendeltem ma BARÁTCSERJE kapszulát nagyon jó lesz ajánlom figyelmetekbe!!!!Anett neked főleg!!!!!!!!!!!!!!

Maradj a Hoxázás mellett !!

90. 3a92f8d690 (válaszként erre: 88. - Itimi78)
2009. okt. 21. 14:39
Na ez dúrva nekem is volt császárom de ilyeneket velem nem csináltak..........
89. 5e48d37001 (válaszként erre: 85. - Mamika2)
2009. okt. 21. 13:06
Én magamról írtam és nem másról.Szia Neked is:)
2009. okt. 21. 12:51
Szisztok!Engem 2xcsászároztak,az első anya-magzat téraránytalanság miatt,a második az ikreim születésekor mert a babócák keresztben voltak.Az második császár után a kínok kínját álltam ki.Ugye tervezett császár,vérszaporítót kellett szednem előtte már 3 héttel.A műtét után minden órában jöttek megnézni hogy mennyire tisztulok.Két szülésznő két oldalról egyszerre nyomták ki belőlem a rengeteg vért.Azt hittem hogy belehalok.Ezt megismételték még 2x.Sőt mások császár után 1 palack méh összehúzót kaptak,én 2-t.Bár mondjuk az első sem volt piskóta,mert az epidurál féloldalas lett így a műtét második felét éreztem.Ha lehetett volna választani,akkor inkább a hüveji szülést választottam volna.De sajnos nekem nem adatott meg ez a lehetőség..
87. Mayalina (válaszként erre: 82. - Danama)
2009. okt. 21. 11:59

Látod-látod, csak válaszolsz!

Szerintem nem is bosszantalak, hanem szórakoztatlak! :)


"hagy maga után való dolgot" -> aha... értem én! :-D


Tudod mit, drága barátnőm?

Ennél nagyobb bosszúság ne érjen az életben, mint hogy egy fórumozó "bosszant" téged! :)

86. mamika2 (válaszként erre: 79. - Mayalina)
2009. okt. 21. 11:57

Te egy igazán magadnakvaló primitív nő vagy és igazad van arra sem vagy méltó, hogy vitázzon veled az ember!

Én elolvastam a fórumot végig és az első szemtelen hozzászólás a tied volt én elgondolkoznék a többiek helyébe, hogy szóba állnak-e veled!Többet nem fogok neked írni, zaklass nyugodtan engem, másokat meg hagyjál békén!

85. mamika2 (válaszként erre: 33. - 5e48d37001)
2009. okt. 21. 11:54

Ne haragudj, de ez nagyon extra és száz emberből egynek van ilyen problémája!

Emiatt senki ne válassza a császárt!

Amúgy sziasztok!:)

84. danama (válaszként erre: 78. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 21. 11:51

nagyon sajnálom a babádat...


sok erőt és egészséget kívánok a következő terhességedhez és babádhoz ..

83. danama (válaszként erre: 81. - Mayalina)
2009. okt. 21. 11:50
esetleg kidobnak...
82. danama (válaszként erre: 81. - Mayalina)
2009. okt. 21. 11:49

mert bosszant hogy kiforgatod a szavaimat olvasd már el végig én miket írtam és te miket vontál le belőle..


és már láthatod is a különbséget...


és ne haragudj de az utolsó hozzászólásod is hagy maga után való dolgot.


a lényeg én így éltem meg a szülésemet, amit te még nem éltél meg akkor fogadd el én így láttam akkor és most mert én voltam ott,,, és nem Te

81. Mayalina (válaszként erre: 80. - Danama)
2009. okt. 21. 11:46

Nem voltam veled bunkó.

Nem értesz velem egyet,és mivel nem tudsz mit kezdeni a mérgeddel, ilyeneket írsz hogy jelzed Hoxának.

NA bumm, és akkor mi van?

Ha te ettől jobban alszol...


Mellesleg, ha engem idegesít valaki, akkor inkább nem állok le vele vitázni... Ha én idegesítelek, akkor miért válaszolgatsz nekem?

80. danama (válaszként erre: 79. - Mayalina)
2009. okt. 21. 11:41

mi pukkadozok, minden szavamat kiforgatod és mást írsz belé, meg olyanokat írsz, hogy én marhaságot írok

pedig nem én a saját tapasztalatomat írom le amit te kiröhögsz és kigúnyolsz.


köszönöm a kérdésed a szexuális életem rendben van, de szerintem te stílusod nem, még egy bunkó megjegyzés és jelzem Hoxának!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook