Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi viszály - Ti mit tennétek? fórum

Családi viszály - Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. EsztyMorgan (válaszként erre: 87. - Bugs02)
2013. jún. 23. 14:45

Szia :) biztos, hogy hibáztam. Sosem állítottam, hogy nem. Más generáció vagyunk anyósommal sok mindenről máshogy vélekedek, meg amúgy sem vagyok én olyan ártatlanság szóval tuti,h én is vétkeztem. Lehet,h nekem vannak nagy elképzeléseim de ha bármikor is megbántottam az nem volt szándékos. Nyugodtan szólhatott volna ha valami olyat mondtam esetleg...

Próbáltunk sőt próbáltam már vele beszélni. Nem megy. Már nem. A fejébe vette,h egy ku...rva vagyok, mert "elvittem a fiát és az unokáját". Próbáltuk persze magyarázni a bizonyítványt, hogy okkal költöztünk el. Mert ha minden olyan marha szép és jó lett volna, nem költöztünk volna el egy akkor még alig 3 hónapos kisbabával.

Azt sosem kérném páromtól,h válasszon. Az édesanyja aki felnevelte, szerette és óvta őt. És ő szereti is természetes módon az anyukáját de már elértek arra a pontra,h nincs köztük anya-fiú kapcsolat. Mert ha beszélnek akkor csak veszekednek, kiabálnak...

87. Bugs02 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 22. 11:32

Szia!

Nálunk hasonló a szitu, igaz bátyám, párja, anyám közt és köztem, csak én 200km-re vagyok, de így is elég kavarások vannak:(

Nem tudom hány éves az anyósod, de biztos te is csináltál valami olyat, ami félre érthető volt, mert az anyósok ekkor robbannak..

Nálunk a nőci anyámat piszkálja, bátyámat kisajátítja, pl ellenem fordítja, szóval én azt tudom írni, hogy le kéne ülni őszintén beszélni, mert a párodnak nem jó ez...egy nő nem teheti meg, azt, hogy akkor anyád vagy én, mert az anya az anyja..és minden pasi ragaszkodik az anyjához, még akkor is ha nem mindig mindenben van igaz a mamának...

Igaz nem tudom a körülményeket, hogy mibőlll lett ez a nagy ellentét...biztos párod anyjának is vannak csínytevései..az is kérdés, hogy mikor jött a baba, mennyi együtt élés után, mert talán az anyósod gyorsnak ítéli meg a tempót...lehet az ő kapcsolatuk sem volt igazi de a beszélgetés, az őszinteség a legfontosabb szerintem

86. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - Bc257fd221)
2013. jún. 19. 21:23
Én igen, és lehet nem rád gondoltam a többes számnál:)
85. bc257fd221 (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 21:02
Én nem értettem semmit félre,egyébként meg nem a nyelvtan topik:)
84. mosolyka1111 (válaszként erre: 82. - EsztyMorgan)
2013. jún. 19. 20:26
Anyósod elmebeteg, kezeltetnie kellene magát, szerintem.
83. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Labnemarika)
2013. jún. 19. 20:24

Jó, értelek:)

Szerintem nem jól használod a kapcsolatok jelzőjét, azért értjük félre. Nem múlt, hanem inkább háttér vagy hasonló jobb lenne, mert a múlt az olyan lezárós számomra.

82. EsztyMorgan (válaszként erre: 80. - Labnemarika)
2013. jún. 19. 17:11

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad :)

Anyósnál pont hogy nem ez van. Mikor ott laktunk 100x berontott a szobába sohasem kopogott.

Meg olyanokkal jön a páromnak,h de hát ők a családja nem mi. Mert minket elhagyhat őt meg sohasem...

81. bc257fd221 (válaszként erre: 80. - Labnemarika)
2013. jún. 19. 16:59
Hú,de szépen leírtad,tényleg így igaz!:)
80. labnemarika (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 16:41
Nem azt mondtam,hogy felejtse el az anyját.Nekem is van már 2 felnött gyerekem,a lányom a párjával lakik.Csak annyira veszek részt az életükben,amennyire ők is akarják.És akarják,mert nem vagyok a terhükre,nem szólok bele a dolgukba és pl.soha nem megyek hozzájuk csak úgy váratlanul.De igen is valamilyen szinten én már a múlt vagyok az életükbe.Mert a jelenben a párjával él és remélem a jövőben is.Ez nem azt jelent,hogy nem vagyok fontos neki,nem szeret.De elsősorban a saját ,önálló kis családjára kell gondolnia.Legyen rám is ideje,csinálunk csajos napot is.Ettől függetlenül mindig számíthat rám,de megtanultam vissza húzodni.Érdekel mi van vele és a párjával,de nem tolakodok.Nagyon szeretem mind a 4 gyerekemet,de ez kevés.OKOSAN kell szeretni,ami sokkal nehezebb.És ha elég okasan szeretem őket,nem olyan múlt vagyok akit besöpörnek a fiók mélyére,hanem akit bármikor bele lehet hívni a jelenbe.Lehet rossz hasonlat,nem is kell mindent szó szerint venni,értelmezni A sorok közt is lehet olvasni.Csak itt sajnos nagy szokás támadni,bántani azt akinek más a véleménye mint a miénk.Ha ez nem így lenne,a fórum indítójának is kevesebb gondja lenne.
79. EsztyMorgan (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 15:13

Igazából ez 2 év eredménye. Eleinte nem vettem róla én se tudomást mert úgy voltam vele,h majd elmúlik az egész. Aztán teherbe estem és minden csak rosszabb lett. 100 meg egy példát tudnék még mondani - sajnos - de szerintem felesleges.

Nem tartom őket jó embernek, de biztos vannak náluk rosszabbak is. Én azt nem szeretném,h nulla legyen a kapcsolat, már csak a párom miatt sem. Én csak egy alapvető emberi kapcsolatot szeretnék/szerettem volna.

78. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - EsztyMorgan)
2013. jún. 19. 13:00

De milyen kavarások? Én el nem tudok képzelni ilyet.

Ha a férjemnek az anyja bármit mondott volna rólam, akkor a férjem biztos csak annyit mondott volna, hogy ezt most fejezd be anyukám, ahogy a nővérének is ezt mondta volna és bárkinek a családjából, aki esetleg mondott volna rám valamit.

Én pont így rendezem le. Ha bárki bármit mond a férjemre, azzal rögtöm közlöm, hogy lehet véleménye és azt tartsa meg magának vagy akárkinek, engem nem érdekel, majd szólok, ha szükségem lesz a tanácsára. De pont így viselkedek a férjemmel is és ő is velem. Ha eszünkbe jutna valakire valamit mondani, akkor vagy egyezik a véleményünk és vihogunk azon vagy közöljük a másikkal, hogy ezt be is fejezheti.

Nem tudom mi lehet az, amit mondhatnak valakire, hogy attól kiboruljon a bili. Kit érdekel? Attól, hogy valaki ezt állítja még nem lesz igaz, tehát felesleges rajta kattogni.

77. Taste
2013. jún. 19. 12:56
.. És még valami: a lányotoknak szerinted milyen szellemi értékeket tudna tanítani egy ilyen nagymama?
76. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2013. jún. 19. 12:53
Az áskálódás megszűntetése mindig annak a feleadat, akinek a rokona teszi. Én sosem hagynám, hogy bármelyik rokonom bátsa a férjemet és persze a férjem sem bánthatja őket. Ha valami felvetődik, akkor én azt ott helyben rendezem az illetővel (családom tagjával vagy férjemmel) és sosem úgy, hogy ott legyen a bántott fél. Hál Istennek, ritkán kell ilyet tennem:)
75. Taste
2013. jún. 19. 12:46

Olvaslak titeket és meglepődöm. Bonyolultak az emberi kapcsolatok, mindenki tudna erről mesélni. Sokunknak van ideje a fórumozásra, természetes, h egy témát hetekig lehet boncolgatni. De most azon lepődtem meg, hogy mennyire nem érzik át egyesek ezt a szituációt és milyen fals elméletekbe mennek bele. Az anyós EsztyMorgent terhesen sértegette és amikor pihennie kellett volna, úgymond dolgoztatta és a gyámüggyel fenyegeti őket a mai napig. Konkrétan terrorizálja és zsarolja a családot. Mindenkinek a szíve-joga eldönteni, hogy ilyen helyzetben mit tesz, vagy mit tenne. De EsztyMorgen azért elég szépen felvázolta, h milyen folyamatokon, békülési kísérleteken ment végig a család, de egyszerűen nem jutnak anyóssal egyről a kettőre.

Tanácsot kértél, én pedig adnék egyet (bár ezt már tegnap is próbáltam, de 0 sikerrel): Felnőtt emberek vagytok, van egy kislányotok. Nagyon sz*r, amikor olyan helyzetbe kerül az ember, amit egyszerűen nem lehet megoldani, de örüljetek annak, hogy egészségesek vagytok, szeretitek egymást és van mit ennetek. "köldökzsínór" ide, vagy oda, a férjed a feje tetejére is állhat, nem lesz jó a kapcsolat - Nem kell túl intelligensnek lenni ahhoz, hogy erre rájöjjetek. Soha nem mondunk olyat a szeretett gyermekünk nejére/szerelmére/szerettére, amit te kaptál az anyósodtól. Kulturált ember így nem viselkedhet nemhogy a rokonával, egyáltalán senkivel. Elhiszem, hogy ez nagyon fáj nektek, de nem szabad belemenni ilyen értelmetlen dolgokba. Élni kell a saját életeteket és, ha majd anyós hajlandóságot mutat 2 értelmes mondatra az irányotokban, akkor lesz miről beszélnetek, addig nem és nem is szabad. Minden jót nektek.

74. bd55e3f068 (válaszként erre: 73. - EsztyMorgan)
2013. jún. 19. 11:49

Sehol nem írtam eltiltásról.

Nem tud határozottan fellépni. Se az anyjával szemben, se veled. Te is küldöd, menjen, szeresse az anyját. Egész egyszerűen rá kellene hagyni, amit szeretne. Nem erőltetni a látogatást, anyusnak meg nem áskálódni. Ehelyett szerencsétlen gyermeteg lélek ide-oda csapódik valami naiv családi béke képet dédelgetve, próbál kiegyenlíteni egy olyan viszont, ahol mindkét fél imádja a másikat szidni.

73. EsztyMorgan (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2013. jún. 19. 11:40

Már elnézést...

Igen, elég sok szemetet nyeltem tőlük. A felét még el se mondtam, mert az már tényleg mindennek a legalja. Attól mert elegem van ebből a sok vitából, és anyósból is.. a párom miért ne mehetne az anyjához látogatóba? Tiltsam el? Hol élünk??? Dedóban? Októberben eljöttünk de párom csak márciusban volt hajlandó hazamenni. Én minden hónapban mondtam neki,h menjen és látogassa meg az anyját mert akárhogy is az anyja. Szeresse, tisztelje, figyeljen oda rá... és nem. Nem kell választania se közte se köztem. Én se örülnék ha ezt vágná a fejemhez bárki. "Csak" nem tud határozottan fellépni vele szemben. Én ezt látom. Próbáltam már 100 meg egy féle "praktikát", tanácsot stb... hogy engem szidnak, a gyerekkel fenyegetőznek az még csak egy dolog. De mindent én se tudok lenyelni és nem is vagyok hajlandó. Nem kell engem szeretni de attól még elvárhatnék egy normális emberi viszont. Legalább.

Úgyhogy nem... nem azért zavarom oda,h veszekedjen az anyjával. Tévedsz, szokás szerint :) ha hazament mindig úgy jött haza,h normálisak voltak vele. Aztán pár nappal később megint jönnek a hívások és kezdődnek a kavarások. Mert a szemébe vagy nem merik mondani vagy nem akarják. Ezt már nem tudhatom..

72. bd55e3f068 (válaszként erre: 71. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 11:01

Ha szarkeveréssel tesz valakit tönkre a család, akkor magának kellene újragondolni, hogy mibe mennyire érdemes beleélni magát.


Én nem javasoltam, hogy asszonyka a háttérből követelje a választást. Nekem sok problémám volt anyósékkal, és a saját férjemtől sem kértem ilyesmit. Viszont az ellenem való áskálódást a férjem maga elvágta.

Meny részéről viszont roppant álszent dolog, hogy már a sokadik fórumot kiírja micsoda szemetek vele anyósék, a férjét meg odazavarja.

71. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Bd55e3f068)
2013. jún. 19. 10:46

Azt gondolom, hogy azt nem is kell elvágni.

Nekem senki nem szabhatta/ja meg, hogy a szüleimmel, rokonaimmal ne tartsam a kapcsolatot és én sem befolyásolom a férjemet. Arra a köldök zsinorra szükség van. Én a fiamnak is mindig azt mondom, hogy valószínű minket fog örökre érdekelni a sorsa, másokat csak átmenetileg.


Én azért nem tartom helyesnek, hogy ne engedd, ne menjen, szakítsa meg a kapcsolatot és hasonló felszólalásokat, mert a házasság manapság nem egy örökre szóló kapcsolat, és ha esetleg a feleség kedvéért megszakít minden kapcsolatot a családjával, akkor hogy kér/kap segítséget, ha szükséges egy válásnál pl.? Vagy bármilyen problémánál. Ha csak egy pillanatnyi pénz zavart nézünk pl. én ha arról van szó, akkor a tesómtól kérek segítséget, mivel a szüleink már meghaltak, és fordítva is, ha öri-hariban lennénk, akkor kitől? senkitől, mert biztos szégyenkeznék annyira, hogy ne tegyem.

Na, mindegy is, én nem akarok igazságot tenni, ötleteimet elmondtam és a véleményemet is.


Olyat senkitől sem várhatunk el, hogy a kedvünkért mindenkivel megszakítsa a kapcsolatot.

A fórumindító nem is ezt akarja, így túl sokat erről felesleges is beszélni:)

70. EsztyMorgan (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 10:44

Hát nem, mostanában legalábbis :(

Mi itt amúgy is a központ kellős közepén élünk: 100 méterre van a Coop és a Penny, a piac 150 méterre, szóval a nagy bevásárlást meg tudjuk oldani biciklivel is.

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - EsztyMorgan)
2013. jún. 19. 10:38
Igen, sajnos az ilyen nagy távolságban meg az a gond, hogy nehézkes eljutni. ez is rossz mindenkinek, és persze nem csak kényelmi, hanem anyagi vonzata is van. Gondolom nem tudtok venni kocsit.
68. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 10:36
Fizikailag távol vannak, de állítólag anyukától és a sógornőtől van gyomorgörcse rendszeresen. Ha tényleg tőlük vannak fizikai tünetei, akkor bizony ott még nincs elvágva a lelki köldökzsinór.
67. EsztyMorgan (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 10:03

Na igen ebben van igazság... a problémát én se nevezném leválási problémának. Párom jutott arra a nevezőre,h költözzünk. Állandóan azt hallom tőle,h sajnálja az anyját de közben meg idegesíti is. Meg haragszik rá,h engem nem szeret. De mondtam,h emiatt ne idegesítse magát. Ne szeressen... csak azért egy kicsit legalább tűrjön meg. Én sem kedvelem túlzottan, de én zavarom jóformán állandóan,h menjen fel legalább az anyja miatt. Anyák napján is én vetettem fel,h mi lenne ha most minden féle előrejelzés nélkül felmenne és meglepné az anyját egy kis ajándékkal.

Sokat beszélgetünk mostanában erről a helyzetről. A párom azt szeretné, ha lenne valamiféle kapcsolat az anyja és a kislánya között. Ezt én még meg is értem. De ha azt látom, hogy két fűszálat nem tesz keresztbe azért, hogy láthassa akkor hova tovább? Mert még mindig ott tartunk,h kocsit nem adnak (mindennel együtt oda-vissza kb 800km benzinpénzt kéne kifizetnünk. Nem tudom,h ez összegben mennyi de biztos nem 2e ft).

Igen, a tüske még mindig bennem van.. rengeteget bántottak, de ezt még fel tudtam dolgozni. Hogy a lányomat bántották szavakkal, ezt nem. Nem tudom megbocsájtani sem elfelejteni max félreteszem a rossz érzésemet és istenemre mondok én mennék. De egyszerűen nem értik meg, hogy nem tudok csak úgy elindulni egy kisgyerekkel nagy pakokkal. Ráadásul úgy, hogy én igaz nem vészesen komolyan... de mozgássérült vagyok.

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - Mosolyka1111)
2013. jún. 19. 08:37
Gondolod? 200 km-er távolabb költözött tőlük a felesége kedvéért. Ezt nem nevezném leválási problémának.
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - Labnemarika)
2013. jún. 19. 08:35

Szerintem meg igen, ahogy más is írta.

Mi az, hogy a szülő a múlté?

Majd ha a te gyereked ugyan ezt mondja, gondolom tapsolni fogsz örömödben. Egy anyát máshogy Szeretünk mint egy házastársat, tehát vele nem rivalizálunk és akárhogy is állítja mindenki, hogy a házastárs a fontosabb, stb. ez valahol akkor sem így van, hiszen a házasság megromolhat, de a gyerek-szülő kapcsolat jó esetben nem, hacsak a kedves házastárs nem tesz róla. Egy szülőt mindig érdekli a gyereke sorsa, míg a házastársat nem biztos...

64. mosolyka1111 (válaszként erre: 63. - Mosolyka1111)
2013. jún. 19. 08:03

Már csak mert különben tudná, hogy ki mellé álljon, és kit sz..jon le nagy ívben, de ez az én véleményem.

(Nekem ha rokon, az sem téma, ha nem szimpatikus, akkor nincs kapcsolat, ennyi.)

2013. jún. 19. 08:02
Szeritnem itt a pasinak is vannak leválási problémái a kedves mamáról.
62. labnemarika (válaszként erre: 59. - 55416fb8e2)
2013. jún. 19. 07:59
Nem is mondani kell,mert ezt egy édesanya nem értheti meg.De ez nem egy normális kapcsolat.Én is megvívtam a magam harcát.Az én párom szülei se fogadtak el.Ők nem jöttek hozzánk,én nem mehettem hozzájuk.A páromat nekem kellett haza küldeni a szüleihez.És én küldtem is rendszeresen,mert amúgy nem ment volna.Aztán be sokalt és megunta az állandó veszekedést .Nem ment tovább.Tavaly karácsonyra meghívtam az egész családot egy békülő ebédre.Elfogadták,sok mindent tisztáztunk.Azóta szent a béke.
61. labnemarika (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 07:52
Nem is.Semmi bántó szándék nem volt az írásomban.Mint írtam,szeresse az édesanyját,de egy ilyen gondra rá mehet a házassága.Néha meg kell hoznunk nagyon nehéz döntéseket is.Ne szakítson meg minden kapcsolatot a mamájával,de értesse meg velük,hogy már van aki fontosabb mint ő.Főleg,ha így viselkedik.
60. EsztyMorgan (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 07:38

Szerintem semmi bántó nem volt a mondatban.

Bár nálunk nem jött be... egyszerűen ott tartunk, ahol eddig.. tanácstalanság, őrlődés.

59. 55416fb8e2 (válaszként erre: 56. - Labnemarika)
2013. jún. 18. 20:54
en nagyon nem vennem joneven, ha a parom azt mondana, az edesanyam mar kicsit a mult :( es soha nem bantanam meg azzal a paromat, hogy ilyesmiket mondjak neki. egyaltalan nem a mult (ne temessuk mar az anyukajat, nagyon ugy hangzik, meg ha nem is szannak annak). masmilyen kapcsolat a szuloi es mas a hitvesi. gyakran vannak surlodasok, de nem az a megoldas, hogy hergeljuk a masikat a sajat anyukaja ellen (akarmennyire nem szeretjuk az anyost :))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook