Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha csak a férjeteket családi hívnák rendezvényre? fórum

Mit tennétek, ha csak a férjeteket családi hívnák rendezvényre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. 07c4794583 (válaszként erre: 68. - Jennys)
2011. okt. 26. 21:33
Szerintem egy csomó férfi, aki puszta kézzel nekimenne az oroszlánnak is, úgy be van fél az anyjával való konfliktustól, mint a tűztől. :D
69. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2011. okt. 26. 21:14

roppant módon meglepődnék.

ő meg nem menne el.

68. jennys
2011. okt. 26. 21:11
Nálunk az apósom nagyon szemét.nem elég hogy alkoholista,már felis jelentettük,mert megverte anyosomat,aki kórházba került,De ennek ellenére elvárja hogy mi az unokával is látogassuk,meg hívjuk fel...stb..persze anyósomhoz megyünk csak,vele mindennap találkozunk,ő most költözött el,válás...stb...ha az anyosódék ilyen szemetek örülj neki hogy nem kell menned,és a gyerekeidet is megkíméled az ilyen "példától".az én párom 3év után kezd az apjától eltávolodni(mikor megismerkedtünk még hatalmas családi összetartás volt,ebédek..stb,csak hát az alkohol,meg az agresszió ide vezetett),de még mindig tartja vele a kapcsolatot,mert az apja és sokszor nem is mer vissza szólni,de kiáll értünk,megvéd engem is ha rosszat akar mondani rólam(engem úgy utál,mint a sz--rt,én is őt,ezt megis mondtam neki)és tudom,hogy a mi kedvünkért se szüntetné meg vele véglega kapcsolatot,mert az apja..ha a férjed megvég titeket előttük,örülj neki,hogy nem kell találkoznod velük!
2011. máj. 27. 11:44
Nálunk is volt hasonló. Anyós meghívta a férjem a házassági évfordulójukra, de titokba, mert nem akarta, hogy menjek. Több hétig fűzte férjem állítólag aki lemondta (mert félt hogy megharagudok érte). Aztán egyszer megláttam hogy sutyorognak , és rákérdeztem. Akkor anyós elmondta hogy elhívta a férjem az ünnepségre, de engem "csak azért nem hívott, mert ott a két gyerek, és ők ne legyenek ott az étterembe". Nah, persze, ha a gyerekek a probléma lett volna aki vigyázzon rájuk. Én csak azt mondtam erre, hogy nem fogom a férjemnek megtiltani, csinálja ahogy jónak látja. Erre fogta magát és elment nélkülünk. Aztán összevesztünk, mondtam hogy ne azért mondjon le valamit mert haragszom, és nem is haragszom, hanem mérhetetlenül csalódtam benne. Magától kellene éreznie, hogy a család nélkül nem megy. De lehet bennem van a hiba!?
2011. máj. 27. 10:39
sztem meg nem kell senkivel sem beszélni,ha a férjed elmegy nélküled akkor ő is ugyanolyan hibás.Egy jó férj sztem nem megy el a családja nélkül.
2009. okt. 19. 11:51
Az én férjem nem hagyná annyiban. Biztos beszélne anyukája fejével.
64. Anka71
2009. okt. 18. 19:05

Amióta olvastam, nem térek napirendre afölött, hogy milyen önző, rideg, érzéketlen emberek az anyósodék.

Hiszen az egyszem gyerekük gyermekei sem érdeklik őket. Mert ha lenne "kedvenc" gyerekük kedvenc unokákkal, még más lenne, bár akkor is fura. De így meg, hogy a férjed az egyetlen gyerek, végképp érthetetlen a számomra.

2009. okt. 18. 16:45

Ebből a helyzetből egyértelműen látszik, hogy nem fogadtak el. Jó ok. ..de, hogy az unokákat sem!

Ez az egész helyzet UNDORÍTÓÓÓÓÓÓÓÓ.


Férjed azért annyit mondhatna, hogy anya/apa, nekem már családom van, akik hozzám tartoznak.

Én egyszer megkérném a szüleimet, hogy csak engem meg a gyerekeket hívjanak el, férj nélkül. Akkor talán apuci észbe kapna, és próbálna válltoztatni. És ez nem szembeszegülés a családdal, de nehogy már ilyen bunkó legyen egy anyós/após!!!

(az enyém sem kutya, nyugi!!!:D)

2009. okt. 18. 16:41

Ilyen helyzetben jobb, ha csendben maradsz!!!

A Férjed ebben az egészben szerintem nagyon hibás. Nem abban, hogy Téged nem hívnak, abban, hogy ez Neki tök normális!!!!!!

61. Anka71 (válaszként erre: 60. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 16:24

És ahogy írod, a fiuk egyszem gyerek, tehát simán Rátok lehetnek még utalva öreg korukban (vagy az, amelyikük tovább él, esetleg leesik a lábáról, majd még Te ápolgatod.) Erre nem gondolnak?

A másik: az unokák nagy ívben sz...-ni fognak rájuk, ezt akarják???

60. hancsalean (válaszként erre: 58. - Anka71)
2009. okt. 18. 16:22
Ők nagyon jónak tartják magukat! A nagy hívők...
59. hancsalean (válaszként erre: 57. - Csutika100)
2009. okt. 18. 16:22
Igazad van! A lányának sem könnyű és Neked sem, de mind a ketten u.a. az embert szeretitek.
58. Anka71 (válaszként erre: 27. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 16:11
Pedig egyáltalán nem túlzod el a dolgot. Micsoda emberek lehetnek a férjed szülei:(((
57. csutika100 (válaszként erre: 55. - Cikicakk)
2009. okt. 18. 16:00

Bocsi, nem arról van szó, hogy ne látogassa a szüleit, hanam alkalmanként mikor ünnep van akkor vagy mindkettő vagy seni.

Én a férjem lányával nem birjuk egymást,(fiaival semmi gond), az apja rendszeresen jár hozzá, DE ha valami összejövetel van Ök ls és mi is tiszteletünket teszük együtt.És nincs próbléma. Nekem el kell fogadni a lányát, a rossz természetével együtt, neki meg el kell fogadni az apja választását. Igy jól elvagyunk.

56. 274c9996b8 (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 15:25

Gondolkodj el , a szulö-gyerek-kapcsolat mindeg volt , miota a gyerek megszuletett ! Nem varhatod el , senki nem varhatja el , hogy azert mert talalkoztal 1-lannyal,fiuval ez most megfog szunni ? !

Termeszetessen van amikor langyos es meg ellenseges is lehet a szulö-gyerek-kapcsolat ! De , hat az sem a legjobb.

Ha az en apukam es az anyja kapcsolatara gondolok , biza nem volt ott meghunyaszkodas , csupan kölcsönös, nagy ,nagy szeretet !

De , mondjuk az ö felallasukban nem az anyos volt a kialhatatlan hanem az anyukam aposa !( es hat az apukam anyosa.)

Nagy szerencse kell szerintem hogy , minden muködjön idealissan 1-csaladnan.

55. cikicakk (válaszként erre: 54. - Csutika100)
2009. okt. 18. 15:23
Nem várhatom el a férjemtől, hogy miattam ő sem találkozhasson az édesanyjával.Joga van vele találkozni, és a férjem szereti az Édesanyját, és az is őt.Kegyetlen dolognak tartanám,ha megpróbálnám megzsarolni,hogy ha én nem mehetek, akkor ő sem menjen.Felajánlotta pedig nem is egyszer, de én nem éltem vele.Mint már írtam csak pofa fürdő lenne az egész,és mindenki csak kényelmetlenül érezné magát.Te is, az anyósod is,meg a férjed is.A szeretetet nem lehet kizsarolni.Ami nem megy,ne erőltessük.Lényeg, hogy ti a férjeddel és a gyerekeiddel boldogan éltek.Annál nagyobb baj ne érjen, hogy az anyósod nem szeret.
2009. okt. 18. 15:14

Az Én férjem biztos vagyok benne egyedül nem menne el. Ha még a szülökről is van szó akkor sem.

Vagy családdal vagy sehogy.A szülőknek el kell fogadni a gyerekük választását, ha tetszik ha nem.

53. Pné Veronika (válaszként erre: 52. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 15:11
bocsi, nem meleget, hanem emleget...
52. Pné Veronika (válaszként erre: 51. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 15:11
A gyerekek nagyon sok mindenre emlékeznek. Az én fiam 8 hónapos volt, mikor elköltöztünk a "mamától", aztán nagyon sokáig (kb 3 évig) nem voltak csak a "kötelező látogatások", mégis a mai napig meleget dolgokat... Pedig én is úgy gondoltam, hogy egy 2 éves nem nagyon emlékszik ilyesmikre... Tévedtem.
51. hancsalean (válaszként erre: 47. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 14:59
Nem a szomszédban laknak a nagyik, a középső gyermekünk pedig asztmás, sokszor befullad, nem furikázunk vele sokat. Hamar felhúzza magát. Ebben a korban még nem tűnik fel Nekik, hogy mennyit látják, illetve nem látják a nagyszülőket.
2009. okt. 18. 14:56

Sajnálatos módon a környezetemben is rengeteg ilyen példa akad. az én szüleim már sajnos nem élnek, de tudom hogy az édesanyámat sem fogadta el az anyósa, sőt több alkalommal megverte és az édesapám semmit nem tudott az egészről. Annyira sakkban tartotta...


3 szép gyermekünk van, szeretnék megoldásokat találni, nem mindent feladni és elmenni, mert a gyerekek később engem fognak okolni a történtekért, hogy csonka családban nőttek fel.


Az anyósom küldözgeti Nekik a dolgokat, olyat is amit én nem vennék meg, mert nem látom értelmét. De nem szólok bele, ha már egyszer Ők kapják, nem én. Ritka, hogy jönnek, mert mindig fáj valamilyük és én rondán nézek rájuk, állítólag...

49. Berillke (válaszként erre: 48. - Cikicakk)
2009. okt. 18. 14:38

A rosszindulat nagyon sokáig "tartósít" néhány embert! :-))

Csak ilyenkor megdől az, hogy ezzel saját magát is mérgezi, hamarabb kellene betegnek lenniük, illetve meghalniuk, miközben mindig a jók mennek el hamarabb...

48. cikicakk (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 14:16
Január 20-án született.Az biztos, hogy irigylésre méltó szervezete van.2 éve azért ápoltam én,mert combnyaktörése volt,3 hónap múlva már bot nélkül közlekedett.A vérképét még egy 20 éves is meg irígyelhetné,a szívével semmi baj.Szerintem őt a rosszindulat tartja életbe.Szerinte minden nő kurva,minden férfi lator, semmirekellő.Természetesen ez alól kivétel a lánya, a fia, és a lánya kislánya.Az az az unokája.Az én két fiam szerinte lusta,trehány,semmire nem használható.( A nagy fiam Vidék és városfejlesztő mérnök,vörös diplomával.A kicsi most hetedikes,de négyes, ötös jegyei vannak) Szóval ő már ilyen! Ha csak egy nap nem lenne kit lekurvázni belebetegedne.
47. Pné Veronika (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 14:01

Egyetértek veled. Az ilyen szülő önző... :-(


De a gyerekekkel mi van? Őket sem viszi a párod? Nem akarnak a nagyihoz menni? Mekkorák?

46. zebracsikó (válaszként erre: 40. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 13:57
Nem hiszem, hogy ezt beNsőséges kapcsolatnak lehet nevezni! Inkább uralkodás és meghunyászkodás a felállás a szülők és a fiuk között.
45. vviki2
2009. okt. 18. 13:48

Már a másik kiírt topikodban is megírtam, hogy szerintem a férjednek kellene ALAPOSAN megváltozni! Ha ez nem megy, akkor vagy elfogadod, vagy....:-S

Én biztos nem élnék egy ilyen házasságban, mint a tiétek (már amit a 2 topikban leírtál róla...)!

44. Berillke (válaszként erre: 43. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 13:15

Egyébként a nagyszülőknek az unokáik soha nem hiányoznak? Ez nekem rettentően furcsa. Az, hogy a menyét így kezelik, az még felnőttek között "elfogadható", hiszen láttam már jó pár ilyen szitut, de hogy az unokák?!

Még őket is elfelejtik annak érdekében, nehogy kelljen a menyükkel találkozniuk?!

Gratulálok....

43. hancsalean (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 13:08
Csak a férjem megy át, így van.
42. hancsalean (válaszként erre: 41. - Cikicakk)
2009. okt. 18. 13:08

Huh, még a végén túl él Téged is:)?

96 éves...vízöntő vagy bak?


Hogy reagálta le a férjed ezeket a dolgokat? Hogy élte túl a házasságod?

41. cikicakk (válaszként erre: 31. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 12:23
Hidd el, ha csak kényszerből hívnának meg,nem szeretetből,nem is éreznéd jól magad velük.Én 36 éve ismerem a férjem.Az anyósom az első pillanattól kezdve utált.Karácsonykor,húsvétkor még is kénytelen voltam vele lenni,ha csak egy napot is.Hidd el rohadt dolog a pofafürdő.Ha valaki valakit nem szeret,nem kell erőltetni.Ha a férjed szeret téged, és a gyerekeidet,akkor az a lényeg,elvégre nem az anyósoddal élsz,hanem a férjeddel.Különben a sors visszacsapott rá,mert 2 éve rám szorult, én ápoltam 4 hónapig.Elég is volt belőle,mert még akkor sem nyughatott,ahol csak tudott keresztbe tett nekem.Be is sokkaltam, és átpasszoltam a lányának.Most már jönne vissza, de ide már biztos nem,én nem vállalom.Januárban lesz 96 éves.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook