Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi viszály - Ti mit tennétek? fórum

Családi viszály - Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Labnemarika)
2013. jún. 18. 20:46
Ez igaz,de nem hiszem, hogy bántást bántással kell megoldani.
57. EsztyMorgan (válaszként erre: 56. - Labnemarika)
2013. jún. 18. 20:16
Köszönöm szépen az utolsó két mondatodat. :) nagyon szép és azt hiszem ha ma este újra eme témára terelődik a szó használni is fogom.
2013. jún. 18. 18:20
Nekem van egy ötletem.Mutasd meg a férjednek ezt a fórumot,olvassa el.Sok jó hozzá szólás van és szerintem ezt a helyzetet igazán ő tudja megoldani.Álljon a sarkára.Szeresse az édesanyját,de ő már kicsit a múlt.A jelen és a jövő ti vagytok a számára.
55. csutkamano (válaszként erre: 54. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 17:44

A telefont tapintatosan is ki lehet cselezni, hogy bocs, de most le kell tennem, mert ....(indultok valahova, vagy vendégek érkeztek hozzátok, vagy bármi elfogadható indokkal).


Csak a párodon múlik, hogy hogyan képes kezelni a problémát. Ha egy csöpp esze van, a neje nélkül nem indul egyedül utnak a kislányával. Ő döntött anno az elköltözésről, akkor most is álljon ki melletted azzal, hogy nélküled nem megy családlátogatásra.

54. EsztyMorgan (válaszként erre: 53. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 17:20
Pont ma mondtam ezt a páromnak. Úgyis tudja,h az anyja nem fog változni... persze még most is bízik ebben de mondtam neki,h azért ne nagyon élje bele magát. Ha legközelebb elkezdi a hülyeségeit - mert úgyis elkezdi - akkor nem kell végig hallgatni és kész.
53. 55416fb8e2 (válaszként erre: 51. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 17:16
de ebben meg ti vagytok a hibasak. ha telefonon el kezd szidni, le kell tenni a telefont. ha ott vagytok, es akkor kezdenek el bantani, fel kell allni, es el kell indulni. egyertelmuen meg kell mondani, hogy a veszekedesre, vitakra nem vagytok kivancsiak, beket szeretnetek. ha utana ugyanugy hagyjatok, hogy mondjak es tegyek, akkor abban ti vagytok a ludasok. eloszor biztos megsertodnek, ha rajuk csapjatok a telefont, vagy otthagyjatok oket, de utana belatjak, hogy csak akkor lathatjak az unokat is, ferjedet is, ha nem mocskolodnak. hogy a hatatok mogott mit tesznek, az legyen az o szorakozasuk, de ezzel megelozheto, hogy teged es a ferjedet idegesitsenek :)
52. EsztyMorgan (válaszként erre: 47. - Csutkamano)
2013. jún. 18. 17:14
Hát nem tudom... lehet :)) nem azért mondom,h fényezzem magam. De amíg ott éltem, a földről is lehetett enni. Bár hozzáteszem hogy kb. két hetem ment rá az egész lakásra mire tiszta állapotba hoztam. A gáztűhelyre rá volt rakódva a zsír, a kifutott leves meg pörkölt leve oda volt száradva, a hűtő le volt engedve, a konyhában állt a víz. A nappaliban centi vastag por állt és még sorolhatnám. Persze én voltam a tisztaságmániás mert ugye én este elmosogattam meg reggel is. Mert hogy elég 2-3 naponta..
51. EsztyMorgan (válaszként erre: 44. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 17:12
Ezt a meccset már próbáltuk így. Nem jött be. Ígéretek vannak, utána meg ugyanúgy kezdődik ugyanúgy a szekatúra és társaik.
50. EsztyMorgan (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. jún. 18. 17:11
Már azt is kijelentette - pár hete - hogy ha a párom megy ő mehet meg az unokája, de én nem. Én meg mondtam már,h azért ezt nem gondolja komolyan?? Utáljon, letojom. De a gyerekem nélkülem sehova se megy. Nem érdekel,h ott az apja is.
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 15:42
Nem ne hanyagolja, hanem mondja meg neki, hogy ez nem lesz jó így. Utáljanak vagy nevezzük bárhogy, de a fiúk és az unokájuk kedvéért igen is viseljenek el és tegyenek úgy, mintha számítana nekik az ő hogyléte is. Ezt kell megértetnie a férjeddel, mármint azt, hogy a fiúk érekében "viseljenek el" téged is vita nélkül.
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 15:35
Hát akkor a férjeddel kell beszélned és ő mondja meg az anyjának.
47. csutkamano (válaszként erre: 41. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 15:15

Lehet, hogy titokban visszasírja azt az időt, amíg nála laktatok, mert akkor rend és tisztaság vette körül???

A sógornőd meg talán most sem törődik vele úgy, ahogy Te körbe ugráltad anno.


A Te lelkiismereted tiszta, Te mindent megtettél akkor a jó kapcsolatért, nem rajtad múlt, hogy az anyósod nem kért belőle. Vessen magára, amit főzött, egye is meg.


Ha engem valahol nem láttak szívesen, én oda többet be nem tettem a lábam. Ezért nem sértődhet meg senki, amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten is.

46. 55416fb8e2 (válaszként erre: 45. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 15:14
latod, te jol intezted, itt is a ferjnek igy kellene :) sajnos gyakori, hogy csaladon belul ket vagy tobb ember fuj egymasra, eszervekkel, megbeszelessel sem lehet rendbetenni az ilyet, csak ha a viselkedeset valaki visszafoggja muszajbol. aztan mar annyira megszokjak, hogy elfelejtenek fujolni :)
45. bc257fd221 (válaszként erre: 44. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 15:12
Mindenképpen a férjnek kellene a sarkára állnia.Nálunk az anyámmal voltak hasonló problémák,utálta a férjem,kellően ki is mutattam.Egy alkalommal mondtam neki,hogy nem fogunk jönni,mert ez senkinek sem jó,vagy kibír két-három napot,vagy nem látja a gyerekeket,mert nem fog elhozni bennünket. Imádta a gyerekeket,meg a gyerekek is őt.Évekkel később talán meg is szerette,egy kicsit!:)
44. 55416fb8e2 (válaszként erre: 43. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 15:03
szerintem itt nem az a problema, hogy milyen kifogassal ne talalkozzanak, hanem az, hogy a ferje ne orlodjon fel az anyukaja, testvere es a felesege, gyermeke kozott. nem lehet azt mondani a ferjnek, ezentul ne menjunk anyadekhoz, ne is beszelj vele. ha a ferjnek mindegy lenne, nem lenne problema sem. ilyenkor csak az lehet a megoldas, ha a ferj kozli az anyjaval, testverevel: szeretlek titeket, de ha bantjatok, sertegetitek a felesegemet, akkor nem megyunk hozzatok es nem beszelunk veletek. vagy bekeben megleszunk egymassal, vagy nem leszunk meg sehogysem. ennyi, es ehhez kell tartani magukat. ha az anyosek szeretnek minel tobbet latni a ferjet es a csaladjat, visszafogjak magukat
43. bc257fd221 (válaszként erre: 41. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:58
Na akkor nem csodálom,hogy nem akarsz menni.Mond meg neki kerek-perec,hogy azért nem mentek,mert koszos és nem akarod,hogy a pici bármit is összeszedjen.Kedves mama,majd,ha rend lesz,biztos,hogy nem fog egy jó darabig hívni!
42. Taste (válaszként erre: 40. - Gkreka)
2013. jún. 18. 14:53
Jobb ötletem van: Cseréljétek le a számotokat. Annyira gyalázatos a viselkedésük, h ne haragudj, h ezt mondom, de jobb már nem lesz a kapcsolatotok. Ezt azért a férjednek is átkéne látnia. Egyáltalán minek veszitek fel nekik a telefont?? Ha valóban csak bántanak titeket, akkor miért, miért és miért beszél vele a férjed??
41. EsztyMorgan (válaszként erre: 37. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 14:52

Szerintem mert nem "láthatja" az unokáját. Ami nem igaz mert nincs eltiltva. Tudom,h kérhet láthatást, már beszéltem egy gyámos ismerősömmel. De az ő hátterüket is azért megvizsgálják meg a mienket is. Alapjáraton anyósom nem arról híres,h szeret takarítani. Bokáig ér a kenyérmorzsa a konyhájában a szobájában meg szintén kb addig ér a kosz. Párom mesélte a legutóbbi hazalátogatása után..

Amíg ott éltünk én takarítottam, mert ő nem csinált semmit. Mikor ugye a vérnyomásom miatt feküdnöm kellett én voltam a lusta meg a szimuláns. Mégis bekerültem a 36. héten kórházba 10 napra épp a magas vérnyomásom miatt.

40. gkreka
2013. jún. 18. 14:49
Ha semmi alapja - de tényleg semmi - nincs anyósodnak a gyámüggyel fenyegetőzni, akkor legközelebb válaszold azt, hogy ha még egyszer meghalljátok ezt tőle, akkor feljelentitek rágalmazásért. Ennek ugyan semmi jogi alapja nincs, de hatásos szokott lenni!
39. EsztyMorgan (válaszként erre: 38. - Taste)
2013. jún. 18. 14:48

Semmi alapja. Az égvilágon! A lányomnak mindene megvan! Nem éhezik, nem vizes pelenkában van. 72cm és 9300kg. A védőnők imádják, mert kis husika. Már 10 hónaposan elindult, ma már le sem lehet lőni úgy suhan.

Én nem akarom h minél messzebb legyen. Ennél messzebb már nem is lehetne. Én csak azt akarom,h érjen véget ez a cécó. Ez megy már amióta terhes lettem. Hiszti, kavarások... nekem ebből már elegem van. Úgy gondolom,h egy kapcsolat - legyen az akármilyen is - két oldalú. Mindenkinek dolgoznia kell rajta, nem csak az egyik félnek.

Én nem akarok semmit a férjem családjától. Nem kell tőlük semmi. Utáljanak azt is letojom. Csak hagyjuk egymást békében. Én nem törődük velük, nem hívogatom őket, párom dettó. Ők meg... a sztorit ugye "ismerjük".

38. Taste
2013. jún. 18. 14:31

Kicsit elbizonytalanodtam és ne haragudj a kérdésért, de van annak alapja, h a gyámüggyel fenyegetőzzön? Nem igazán értem most a problémádat, mert az elmondásaid alapján itt nem a férjed lelki békéje a kérdés és az, hogy a mama és az unoka ismerjék egymást és találkozzanak, hanem az, hogy a kedves mama minél meszebb legyen. Miért is akarja szorosabbra fűzni a viszonyt a mamával a férjed?

Ahol a mama a gyámüggyel fenyegetőzik és így viselkedik a menyével, ott mi is az elvárás tőle??


Én az olvasottak alapján tényleg nem értem, mit akartok pontosan a férjed családjától. Elég egyértelmű, hogy csak a "balhé" érdekli őket, nem pedig a fiúk és az unoka.

37. bc257fd221 (válaszként erre: 32. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:29
Még mindig nem értem,hogy miért fenyegetőzik a gyámüggyel?Azért mert nem láthatja az unokáját,vagy mert szerinte rossz szülők vagytok?
36. 55416fb8e2 (válaszként erre: 30. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:26
akkor nem tudok mast elkepzelni, minthogy a parod mazochista, es kell a napi vitaadag :) viccet felreteve, nem lehet ennyire nyamnyila vagy anyucipicifia, hogy ne oldja meg a helyzetet. mondja egyszeruen azt a telefonba, hogy ha azert hivjak, hogy teged vagy kettotoket szidjanak, leteszi a telefont. normalis csaladi beszelgetest orommel var. nehanyszor leteszi a telefont, ha elkezdik a szidast, meglatod, hamar leszoknak majd errol, ha valoban fontosnak tartjak a kapcsolattartast, es nem csak az okoz oromot nekik, hogy van kit szidni (szerintem ez utobbi, gyakori eset sajnos csaladokban)
35. csutkamano (válaszként erre: 32. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:25
Esetleg cseréljétek le a mobilszámotokat, akkor nem tud telefonon zaklatni, a párod meg bármikor fel tudja hívni, ha a hogyléte felől akar érdeklődni.
34. csutkamano (válaszként erre: 33. - Csutkamano)
2013. jún. 18. 14:19

Természetesen ezt a párodnak kellene közölni az anyjával, Te max. annyit tehetsz, hogy azt mondod, a párod éppen nem tud a telefonhoz jönni.

Ne Te tedd helyre az anyósod, mert az a párodnak esne rosszul, ezt neki kell megoldania.

33. csutkamano (válaszként erre: 32. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:15

Az ilyen elmérgesedett helyzetre való tekintettel egy rövid időre szüneteltetni kellene a telefon hívások fogadását, de előtte közölni kellene vele, hogy ne fenyegetőzzön a gyámhatósággal, mert nincs rá erkölcsi alapja.

Meg kellene neki mondani, hogy nem fogjátok felvenni a telefonját, ha nem képes kultúráltan érdeklődni. Ti jól megvagytok a veszekedés nélkül is, nem hiányzik nektek az állandó feszkó, ha megcsörren a telefon.

32. EsztyMorgan (válaszként erre: 31. - Csutkamano)
2013. jún. 18. 14:07
Vagy engem szid, vagy a gyámüggyel fenyegetőzik... meg úgy alapjáraton ma már ott tartunk,h bármivel fel tudja idegesíteni. Apróságokon is. Én már mondtam a páromnak,h ne vegyen fel mindent mert rá fog menni vagy idegileg vagy egészségileg.
31. csutkamano (válaszként erre: 30. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 14:06
Ha nem titok, ilyenkor mi az oka a kiabálásnak? Mivel tudja ennyire kihozni a párodat a béketűrésből?
30. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 13:59
Mivel a szomszéd szobában hallom, ahogy ordít az anyjával telefonon... néha mondom neki,h ne kiabáljon de ha ideges akkor hiába.. ordít és kész. Utána odamegyek, megölelem, megpuszilom és biztosítom róla,h mi ott vagyunk mellette és nem hagyjuk el soha. Nekem ő a támasz, a lánykánk meg imádja az apját. Kicsit apafüggő :)
29. vica66 (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:56

Ha így van, és főleg párod döntött úgy, hogy menjetek, akkor pontosan ismeri a helyzetet. Nem tehet mást, bele kell nyugodnia, hogy téged nem fogad el az anyukája. Ő attól még látogathatja, de ha a nagyi unokázni akar, akkor igenis, tegyen érte ő is valamit. Pláne azok után, hogy azt mondta, elveszi a gyereket (hogy is juthat ilyen eszébe valakinek?).

Sajnálom, hogy ilyen a viszony a családdal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook