Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi viszály - Ti mit tennétek? fórum

Családi viszály - Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. 55416fb8e2 (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:55
pedig mar azzal is szitod a viszalyt, vagyis nehezited a parod helyzetet, ha ilyenkor kimesz a szobabol, mert tudod, hogy vita jon :) ha ilyenkor pl. adsz neki egy puszit, megsimogatod es ramosolyogsz, tobbet ersz el, mint egy sokatmondo kivonulassal :) szerintem csak ido kerdese, es a parodnal is lenyugodnak a kedelyek, hiszen meg csak nemreg kezdtetek az igazi, kozos csaladi eletet, nem?
27. gkreka (válaszként erre: 26. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:40
Nem megbántani akartalak, vagy a kákán is csomót keresni... Sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatod a férjed családjával. Ne legyenek "túlzott" elvárásaid egy rosszindulatú családtaggal szemben, akkor kevesebbet fogsz csalódni!
26. EsztyMorgan (válaszként erre: 25. - Gkreka)
2013. jún. 18. 13:30
Párom vitte a mi nevünkben. A fénykép az én ötletem volt és akkor már úgy voltam vele,h sógornőm is kapjon egy cserepes virágot, mert imádja ezeket a növényeket gondozni. Lehet,h túl sokat vártam de mindegy... nem is ez a lényeg.
25. gkreka (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:28
Nem értem. Anyák napján miért kell a nővérének is virágot vinni? Te is csak a saját gyerekedtől - vagy ha ő még túl kicsi, akkor az apukájától - várhatsz el figyelmességet ezen a napon, de semmi esetre sem az anyósodtól?!
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 13:28

Én úgy érzem mi nem szítjuk a viszályt. Ha már csörög a telefon és látom,h anyós én már megyek is ki a szobából mert tudom,h balhé lesz.

Igazából én ott látom a bajt,h a párom 2felé akar szakadni, és olyan busz után szalad ami nem veszi fel. De most mondjam meg neki, h hanyagolja az anyját? Mert ezt tenném...csak akkor meg úgy érezném,h "gonosz" vagyok.

23. 55416fb8e2 (válaszként erre: 22. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:26
hidd el, hogy nem lesz beke, mert eleve nem ugy allnak hozzatok. ha ott elve sem jottetek ki, latogathatjatok minden nap oket ajandekhegyekkel, akkor is mindig lenne valami rosszindulatu furkalodas. csak ugy lehet rendezni, ha helyen kezelitek a dolgokat, es nem szitjatok tovabb a viszalyt. boven eleg, ha a ferjed egyszer elmondja nekik, amit kell, es azutan ehhez tartja magat, bele fognak torodni. persze tovabbra is megy majd a hiszti, de ha nem veszitek folyton magatokra, hanem elitek a sajat eleteteket es a rokonsagot rokonsagkent kezelitek, nem pedig napi problemamegoldo feladatkent, akkor nem lesz baj :)
22. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - 55416fb8e2)
2013. jún. 18. 13:22

Az apukája már nem él.

Én már ezt mondtam. Ő menjen mi meg majd megyünk piros betűs nagy ünnepeken. Akkor meg az a baj,h az anyja nem ismeri meg az unokáját. Mert ő ezt nem akarja. Én meg békét akarok nem a folyamatos kavarást és idegeskedést :(

2013. jún. 18. 13:20
Hát nem szeretnek téged, ez elég világos.Szerintem hagyd őket a fenébe.....
20. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:19
ha minden nap mennetek az anyosodekhoz, akkor is ugyanugy megmaradna a viszaly. mondd meg a ferjednek, ha hianyzik az anyja, apja, utazzon gyakrabban hozzajuk, a picivel menjetek csak unnepekkor, ha akarjak maskor is latni, 'szivesen' latod oket barmikor. a ferjed, ha akar, idegeskedjen minden nap, de ha boldogan, nyugalomban akar elni, tisztazza a helyzetet, a serelmeket a szuleivel, rokonsagaval.
19. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Csutkamano)
2013. jún. 18. 13:16
Anyák napján a párom felment köszönteni az anyját meg a nővérét. Anyós egy keretezett képet kapott az unokájáról, a nővére meg egy szép cserepes virágot. Nem vártam el semmit, de egy szál orgonának örültem volna a kertből - kedvenc virágom amúgy is - de semmit nem küldtek. Még szóban sem. Névnapunkon a kislányt felköszöntötték, engem nem. Ezek után tényleg úgy érzem,h már nem tudom mit lehetne tenni.
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Vica66)
2013. jún. 18. 13:15

A párom terhesen végig mellettem állt. Rengeteget veszekedett az anyjával meg a nővérével a végén ezért is mondta ő ki,h innen mennünk kell.

Anyós nem fog jönni. Hétvégén lett vele beszélve. Csak azt hajtja,h ő már öreg bármi féle utazáshoz. 61 éves. Tényleg már nem a legegészségesebb. De van kocsi a családban. Ha már lejönni akar, mennénk mi akárhogy is. De a kocsit sem adják ide, mert nem.

17. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2013. jún. 18. 13:13
Én már beszéltem anyósommal. Nem értem el vele semmit. Csak azt hajtogatja,h elvittem onnan a fiát és az unokáját és h én mindig is rosszat akartam neki. Holott ez nem igaz. Nem kedvelem túlzottan, ez tény. De rosszat még neki sem kívánok!
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 13:11
Próbáltál már időben elindulni egy egy évessel? Aki reggel össze-vissza kel: fogzás (jelen pillanatban megint), reggeli, hőség, alvás-nem alvás..stb.
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 13:02

Papucs a férjed, csak nem a tiéd, hanem még mindig anyucié.

Talán jó lenne végre egy problémát ráhagyni, hadd oldja meg maga.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 11:32

Nekem az első az lenne, hogy a férjemnek megmondanám, hogy senkinek sem jó ez az örlődés "két" ember között és ezt mondja el az anyjának, illetve felhívnám anyósomot és elmondanám neki, hogy a fia mindkettőnknek fontos, így egyikünk érdeke sem az, hogy neki baja legyen, rosszul érezze magát, így közös nevezőre kell hozni a helyzetet. Illetve a férjednek is beszélnie kell az anyjával, hogy te is, a gyerek is és ők a szülei is fontosak neki, sőt a testvére is és választani nem akar.

Én időnként felülnék vonatra és meglátogatnám őket, valamint meghívnám őket bizonyos alkalmakra. Persze nem feledkeznék meg sógornőről sem, nehogy úgy érezze valaki, hogy orrolok rá.

Remélem rendeződik a problémád!

13. vica66 (válaszként erre: 11. - Csutkamano)
2013. jún. 18. 11:27
Igen, ez is jó, hogy a férj meglátogatja azért a szüleit, s talán hatni is tud rájuk egy kicsit.
12. vica66 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 11:25

Én értem, hogy a férjed szereti az anyját, de azért csak saját családot alapított, és ki kéne állnia mellettetek. Már akkor ki kellett volna, amikor terhesen bántott a családja. Ha akkor tisztázza velük, mit engedhetnek meg maguknak veled szemben, akkor talán nem fajul idáig a helyzet.

Fel sem kéne merülnie, hogy a kicsi gyerekkel, pakkokkal majd ti vonatoztok, amikor anyóséknak van autójuk. Ha látni akarja az unokát, akkor tegye félre az ellenérzéseit, és menjen, látogassa meg. Jó, hogy elköltöztetek, az nem volt egy állapot.

Anyósod idővel csak belátja, hogy ha látni akarja az unokáját, engednie kell.

11. csutkamano (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 11:24

Ha a párod ennyire megszenvedi a szülei hiányát, beszéld meg vele, hogy menjen egyedül, de ne várja el Tőled, hogy Ti is menjetek látogatni azokat, akik mélyen megsértettek Téged, és a kisbabát, mikor még meg sem született.

Ha a párod szeret Téged, akkor be fogja látni, hogy miért nincs kedved ehhez a látogatáshoz.

Csinálj néhány fotót a gyerkőcről, azt vigye magával a párod, és ha élőben kívánják látni az unokát, látogassanak meg ők egy előre megbeszélt időpontban.


Én így intézném a találkozást.

10. vikucka (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 11:07
Kicsit hasonló a helyzetünk abból a szempontból, hogy anyósomékkal lakunk együtt, és a sógornőm is itt lakik a fiával, mert ő lakást felújit. 35 hetes terhes vagyok. Anyós sosem szólt nekem, hogy ha nem csináltam meg valamit. Nem is nagyon enged tisztitószerekkel foglalkozni, mert szerinte nem tesz jót. Nagyon sokat segit. Persze néha mihasznának érzem magam. A sógornőm,aki semmit sem segit, de úgy vagyok vele, hogy inkább én megcsinálom a takaritást, mert akkor tudom, hogy meg van csinálva. MOndjuk porszivózás, takaritás után kezdi el a gyerek körömvágását, hát akkor ki szoktam akadni. Remélem minden rendben lesz nálatok és megoldódik
9. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. jún. 18. 11:01

Engem egyedül az zavar,"hogy majd ő elveszi a kislányt!:(


Családi perpatvarok szinte minden generációs együttlakás esetén vannak,légy okos,szeresd a párod,és próbálj meg alkalmazkodni hozzá,hiszen a szülei,ha ő menni akar menj vele!Korán reggel még nincs forróság,minden megoldható a békesség és a férjed egészségéért.

2013. jún. 18. 11:00

Ha már egy ilyen környezetben megszületett az a kisbaba, akkor elkéne gondolkoznotok azon, hogy az a helyzet amiben most vagytok, talán a lehető legjobb. Nem tudom, tisztában vagy -e vele, ha nem, akkor felvilágosítalak, hogy annál erkölcstelenebb és aljasabb dolog nincs a világon, mint amikor egy kisgyereket és egy terhes nőt bántanak. Téged bántottak, mégha nem is fizikailag. Felnőtt emberek vagytok, vagy legalábbis azzal, hogy szültél egy gyereket azzá kellett/kéne válnotok és ebbe nem fér bele a férjed sajgó szíve egy olyan családért, aki bántotta a (már) új családját.

Ez esetben a 200 km -t távolságot még kevésnek is találom. Ha a párom édesanyja engem ilyen szavakkal illetne terhesen, vagy bármilyen állapotban szó nélkül ott hagynánk és bármennyire is fájna, megszakítanánk vele a kapcsolatot. (persze ilyen soha nem történne köztünk).

Biztosan nagyon komoly gondok vannak nálatok a családban és sok minden van, amiről nem tudok, de a lenti irományod számomra bőven elég ahhoz, h azt mondjam, a párodnak inkább rád és a gyerekre kéne fordítania azt az időt és energiát, amit a bosszankodásra és az önsajnálatra fordít a szülei miatt. (akik rettenetes alpári emberek lehetnek, már bocs)

Nem is tudom, mit kívánjak nektek... Szeressétek egymást nagyon!

2013. jún. 18. 10:58

Szia!


Nálunk is hasonló volt a helyzet,költözés után fél évig nem is találkoztunk,pedig csak 25 km-re költöztünk.


Én mondtam anyósnak jól gondolja meg(kitagadták a fiukat),én nem veszítek semmit,ő meg a fiát ,meg az unokáját.


Nem hallgatott rám


Azóta eltelt több,mint 10 év,most béke van

2013. jún. 18. 10:56

ha nők ha férfiak...nem egészséges együtt élni senkivel...

megszűnne minden problémád, ha élhetnéd a saját életed...külön!

5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Agis)
2013. jún. 18. 10:55
Szerintem ez kicsit túlzás...
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - HeckGina)
2013. jún. 18. 10:55
De az a "baj" h télen, tavasszal se egyszerűbb. A vonat kb 2,5 óra átszállással több. Ha már lemegyünk akkor több napra, mert egy napért nem érdemes utazni. De ha meg már több napra megyünk akkor az ember visz ruhát a gyereknek meg magának. Minimum. Kaját nem kell bolt van mindenhol. De nagy pakkal vonaton egy kisgyerekkel... nehéz. Ezért is lenne jó a kocsi, de lejönni nem jönnek le.
3. agis
2013. jún. 18. 10:51
A nok az okai mindennek. A ferfiak olyan bekesen kepesek egymas mellett elni.
2013. jún. 18. 10:33
Hát nem vagy egyszerű helyzetben az biztos. A sógornőd már bocs, de egy szemét! Az anyósod meg szerintem csak magával foglalkozik. Kisujját sem mozdítaná érte, hogy láthassa az unokáját, vagy a fiát. Nagyon kitartó a párod is, hogy még nem ment tönkre ebben a huzavonában. A távolság áthidalása nem egyszerű és teljes mértékben megértelek, hogy nem szeretnél 200 km-t vonatozni ebben a hőségben. Én sem tenném! Tartsatok ki! Aztán majd ha lement ez a nagy meleg, akkor menjetek csak el hozzájuk, bár én azt is 10x meggondolnám, mert nincs szükségetek a felesleges veszekedésre! Bár tanácsot ugyan nem hiszem hogy adtam, remélem nem haragszol, hogy a véleményemet azért kifejtettem. KITARTÁST NEKTEK!!
2013. jún. 18. 10:26

Aki egy kicsit is ismeri itt a nevem, annak nem lesz újdonság a problémám. Tanácsokat kérnék Tőletek. Hátha Ti jobb tanácsot tudtok adni mint én adnék.

Hogy kerek egész legyen a történet, íme egy rövid ismertető.

Tavaly júliusban született meg a lányom. Anyósnál éltünk akkor még bár sejtettük,h nem sokáig lesz ez így. Csak problémák voltak. Már a terhességem alatt is. Sógornőm (két szintes ház) a földszinten éltek. Mikor megtudta,h terhes vagyok cseppet sem örült neki. Mindennek elhordott engem és az akkor még meg nem született lányomat is: korcsnak nevezte és hogy nem kellett volna megszületnie. Volt több jelzője is, de ezek ragadtak meg bennem. Bár anyós örült az unokának de engem semmibe vett. Nagy hőség idején nagy pocakkal én súroltam ki utána a kádat. Ő már öreg, nem csinált semmit. Legalábbis ezzel védekezett. A 34. hét környékén jelentkezett nálam a magas vérnyomás. A doktor ágynyugalmat rendelt. Ekkor mindenfélének el lettem hordva: mert én csak tehénkedni és terpeszkedni tudok a háztartást vezetni nem. Akkor kijelentette,h ő nem is fogja vezetni, mert az az én dolgom mivel a fiával élek együtt. Voltak persze más problémák is, végül úgy döntöttük,h költözünk. Ez októberben meg is történt. Azóta meg megy a háború és a kombinálás. Hogy ránk se emelik a telefont engem nem hat meg, érthető módon páromat igen. Ha anyós telefonál is csak azért,h fenyegetőzzön: mert h ő majd elveszi tőlünk a kislányt. Persze tudom,h ez nem ilyen egyszerű. Hívtuk őket nem egyszer,h jöjjenek le. Nem jönnek. A kislány nincs eltiltva. De kocsink nekünk nincs. 200km-re arrébb költöztünk. Anyóséknál van kocsi. Mondtuk,h jöjjenek le és vigyenek fel minket gyerekestül, természetesen álljuk a benzinpénz egy részét.. de mivel látni szeretnék a gyereket és én ilyen melegben nagy pakokkal nem szívesen vonatozok, azt hittem,hha már ott a kocsi akkor meg lehet oldani. De nem. Nem hajlandóak lejönni értük. De menjünk fel.

Nap mint nap a kavarás megy. Párom pedig nagyon megszenvedi. Azt mondja,h ő össze akarja tartani a családot. Erre mit mondjak neki? Egy testvéri, szülői kapcsolat is szerintem olyan mint egy párkapcsolat. Tenni kell érte, hogy egy normális emberi viszony meglegyen. De ők nem tesznek, párom pedig kevés. Egyelőre annyit mondtam, h ne agyaljon majd lesz valami. De egyre inkább szenved: néha már úgy fáj a gyomra, hogy valamelyik nap is majdnem ráhívtam az ügyeletet, orvoshoz meg bezzeg nem megy, mert "minek". Tegnap is mondtam neki, hogy én és a kislánya ott vagyunk mellette. De úgy érzem valahol ez "kevés" neki. Szívem szerint nem is tartanám velük a kapcsolatot de ezt nem mondhatom neki. De egyre inkább úgy látom, h ez így nem lesz jó. Ti mit tennétek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook