Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. ápr. 11. 18:13
Borítékba fogja küldeni a MÁK? Ezt a gyagya ötletet.Jobb lenne egy feltöltős kártya, amire ráutalja a MÁK a megfelelő összeget.
453. zebracsikó (válaszként erre: 451. - Tica06)
2012. ápr. 11. 18:06

nem kell kifillérezni, a maradékot odaadod aprópénzben.

300 forintos a legkisebb címlet

452. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 451. - Tica06)
2012. ápr. 11. 18:01
Asszem 300 ft-os a legkisebb. :S
451. tica06 (válaszként erre: 450. - Zebracsikó)
2012. ápr. 11. 18:00

Nem tudom milyen címletben adnák, én még csak 1000ft-sal találkoztam.

Rendbe van, hogy nem kell egyszerre elkölteni, de mivel nem adnak vissza, ki kell fillérezni, hogy az ember ne veszítsen rajta. Vagy olyan dolgot vesz az ember ami nem kell, vagy ott hagyja a pénzt.

450. zebracsikó (válaszként erre: 449. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 17:29

a kenyeret és a felvágottat is veheted Erzsébet utalványra. Nem kell egyszerre elkölteni, ebből a szempontból nem értem az érveid.

Csak egy szempontból tudom megérteni , hogy a kp sokkal praktikusabb: akinek csak ilyen jellegű jövedelme van, de munkabére nincs, akkor a csekkeket bajosan fizeti be Erzsébettel.

449. Lencsy
2012. ápr. 11. 17:21
Amúgy itt megint a nagycsaládosokkal bacnak ki , mert akinek egy gyereke van az 12 ezer forint kp-től "esik" csak el, de ez 3 gyerek esetén már 48 ezer forint kiesés ! Hogy miért mondom, hogy kiesés ? Azért ,mert odáig rendben van , hogy vásároljunk ebből egész hónapra , nade vannak dolgok amit nem tudsz megvenni egész hónapra ..ilyen pl . a kenyér vagy a felvágott ..Egy szónak is száz a vége , amíg a családok ilyen rosszul keresnek, munkanélküliek stb . addig igenis kp-ban van szükségük erre a pénzre a megélhetéshez ..ha tetszik , ha nem ! Ha 300-at keresnének és abból jutna mindenre , senki nem háborogna , hogy mire KÖTELEZIK !
448. Lencsy (válaszként erre: 446. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 17:14
Hmm ..na igen , a kiskapuk :) Mi kezdetben sima hideg-meleg jegyet kaptunk amit szó szerint bármire le lehetett vásárolni . Majd felváltotta a kimondottan meleg étkezési , de az is a gazdaságos fajta . A mi hipermarketünkben viszont nincs étterem rész, de még csak egy kisütő sem ..így kitalálták, hogy a jegy náluk maradjon , elég ha a sok cucc közé becsempészek egy szem zsömlét :D Nesze kiskapu :)
447. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 444. - D6d533de94)
2012. ápr. 11. 17:09
Dehogynem :D Aki akarja,megoldja!
446. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 443. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 17:08

Áh,kiskapu mindig,mindenhol,mindenre van :) Én nem tudtam,hogy mire jó ez az Erzsébet,mert most volt nálam először ilyen.Nem is néztünk utána,csak betettük a két sört és tök természetes volt,hogy nem szóltak.Akkor kaptam észbe,mikor a cigiért szóltak,hogy azt inkább ne.

Később lesz ezen finomítás akkor is sztem,ha nem a csp jön rajta.Mert a hús hadd legyen már benne az étkezési jegyre vehető dolgokban!

A Spar-ban anno mindenért szóltak,ott aztán egy év alatt nem tudom hányszor szóltak,hogy ezt nem,azt nem.Mire megszoktam volna,új jegy lett.Az nem Erzsébet volt mondjuk.

445. Lencsy (válaszként erre: 444. - D6d533de94)
2012. ápr. 11. 17:08
Meg sok minden másra sem , így van akinek veszélyben a megélhetése ..mindezt a dorbézoló szülők miatt ! ?
2012. ápr. 11. 17:05
Szerintem jó ötlet utalványban adni a családi pótlékot, így nem lehet cigarettára és alkoholra költeni.
443. Lencsy (válaszként erre: 442. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 17:03

Hát igen ..épp ezt írom, hogy nagyon rá kell majd gondolkozzanak, hogy tegyék ,hogy az jó is legyen ..

Nekem nincs még tapasztalatom ami a vásárlást illeti, mert a mi munkáltatónk január óta tartozik a jegyekkel. A gazdaságos hentesárút nem nagyon értem, mert ha a hentesnél elfogadják akkor a gazdaságos hentesénél miért nem ? Lesz kiskapu ez ezer százalék ..csak nem forrt még ki ! Viszont ha megnyílik a kiskapu akkor már megdőlt a kormány elképzelése , mert lásd ..citromos sör :) Szóval mi értelme lesz ?

442. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 441. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 16:52

HA bevezetik,akkor alap dolog kell legyen,hogy pelus,bébiétel vehető legyen rajta!Enélkül elég aljas dolog lenne a kormány részéről.

Nálunk a CBA-ban amúgy szinte mindenre elfogadják,csak a cigiért szóltak egyszer,de pl a citromos sört lazán kiadják rá :)

441. Lencsy
2012. ápr. 11. 16:50

Ma utána érdeklődtem a gazdaságos üzletben mire is lesz majd levásárolható a jegy , mert ugye 15.-től ők is elfogadják ! Ami jelenleg színen van Erzsébet jegy ..csak és kimondottan a mindennapi fogyasztáshoz szükséges élelmiszerekre vonatkozik . Tej , kenyér , liszt, cukor stb . Friss hús nem vehető rajta !!! (legalábbis ott nem ) . Megkérdeztem azt is , hogy ha valaki odatesz egy csomag pelenkát vagy mosóport vagy dezodort akkor azt ki fogják válogatni közüle ? A hölgy azt felelte IGEN ! Nagyon szigorú szabályok kötik őket és nincs kiskapu , mint az eddigi utalványoknál !

Na már most ..ha a családit jegyben adják akkor itt hatalmas változásra , bővítésre , kalkulálásra lesz szükség a kormány részéről ..VAGY ugyanolyan jegy lesz ,mint a meglévő , és akkor egy csecsemőre pl hogyan fogja költeni az anyukája, ha még pelust, bébiételt stb. sem vehet rajta ? Hosszú még ez az út ..hacsak nem ugranak bele fejetlenül !

440. tica06 (válaszként erre: 439. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 11. 15:36

Ne haragudj..de én szeretném eldönteni, hol vásárolok, nem szeretnék semmit visszatenni, vagy valami feleslegest venni mert nem adnak vissza.

Szeretem a piacon megvenni, amit a kertben nem tudok megtermelni.. Én 80e-t kapok abból kb 60e-t költök élelemre.

Nem áll szándékomban, a fel nem használt utalványt, eladni a vaterán...és ismerősöm sincs aki becserélné..


És igen is, vannak emberek akiknek az a feladata, hogy azt nézzék a gyerek meg kap e mindent: pedagógusok, védőnők...ők jelezhetik, ha azt látják a gyerek nem fejlődik megfelelően, vagy tízórai nélkül megy iskolába, ilyen esetben védelem alá vehetik a gyerekeket, és a családi pótlék már nem a szülő zsebében landol, hanem egy szakemberében aki megveszi a gyereknek ami kell, és élelmet is vesz.


Nem hiszem, hogy 100 emberből 90 nem a gyerekére költené a csp-t, és aki oda költi, mért bűnhődjön más felelőtlensége miatt??


Szerintem aki ezt kitalálta nem gondolta át rendesen, csak azt látta valakinek mennyi haszna lenne, ha mindenkinek muszáj lenne elköltenie xy bolthálózatban a cs-t.


Szerintem, a csp-t általánosságba már nem különórára költik az emberek, örülnek, ha ételt, ruhát, bérletet tudnak venni...


De azt elismerem..ha nekem is lenne munkahelyem, ahol megkeresem, a rezsire, bérletre, stb valót ...legfeljebb gyűjtögetnem az utalványokat szűkösebb időre, vagy az ünnepekre..... :))

439. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 11. 14:11

Visszatérve az eredeti kérdésre, bár már bizti csomóan leírták, az egészet vissza nem olvastam..


Ha a kormányzat fejével kéne gondolkoznom, én se nagyon tennék mást. Itt többnyire az értelmesebbik fele írogat, vagy legalábbis tud írni.. De tény és való, hogy sokan nem arra költik ezt a pénzt, amire való lenne. Ez egy jelképes hozzájárulás az állam részéről ahhoz, hogy a jövő termelőerőit, azaz a pujákat neveljük.. Ergo nem piára, meg cigire kéne költeni, hanem cipőre, ebédpénzre, vagy különangolra, kinek mire..


Ezt viszont másként nem lehet elérni, szinte csak így.. legalább ezen nem piát vesz, aki ezt tekinti bevételi forrásnak.. sajna..


Mivel név meg telefonszám alapján nehéz lenne szegregálni, hogy pl. Schneiderék, meg Szigethváryék megkapják a ropogós bankót, de Orsósék meg Kanalasék nem. (És itt senkit sem akarok bántani, nem erről szól.)


Ha abból indulok ki, hogy 30000-et mindenki elkölt egy hónapban kajára, meg egyéb szupermarketes termékekre, akkor azért nem annyira nagy gáz ez. Egyszerűen a boltban hagyott pénzt be kell erre helyettesíteni. Gyanítom, ha behozzák, akkor minden nagy hely el fogja fogadni, és legalább pelenkát, bébiételt lehet majd rajta venni.. Aki eddig ebből fizette a rezsit, az miből evett?


Mondjuk ha apuka kap havi 60000-ért ilyet, akkor lehet, kicsit tényleg sok a Bözskéből, de akkor elcseréled anyukáddal, barátnőddel, vagy a Vaterán..

2012. ápr. 11. 14:07
Ha a másik oldalát nézem, akkor a 3-4 gyereket vállaló értelmiségi is felelőtlen, mert sokszor azért szülnek, mert családtámogatás van... ilyen dumát... és hány ilyet ismerek :(
437. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 435. - 0a84e34983)
2012. ápr. 11. 14:04

Ezer éve nem volt vitám senkivel.Az hogy más a véleményünk az egy dolog.Igen fura is lenne,ha egyezne mindig mindenkié.Unalmas egy világ lenne.Ez amit leírok,az én véleményem,és engedd meg,hogy le is írjam!!!

Mitől vagyok fölényes??Ha egy hatalmas villában laknék,autók sorakoznának a házam előtt és két kézzel szórhatnám a pénzt,akkor érthető lenne.Ezzel szemben egy alig 30nm-es,egyszobás albérletben élünk 3-an,egy keresetből!Ha tehetem még így betegen is eljárok pl takarítani,annyira nincs szükségem ugye pénzre...

A potya szó miért is lett leírva????Mert ha az állam úgy dönt mondjuk májustól,hogy nem adja,akkor ennyi,nem tehetünk semmit.Örülünk,hogy ez a kis mellékes még jön állambácsitól.Ha így akkor így,ha úgy,akkor úgy.

2012. ápr. 11. 14:04

Amikor a kisfiam megszületett havi 50e volt a fizetésem (mármint előtte), elég volt az albérletre... mindent használtan vettem, kaptam.

Nehéz volt, de rengeteg munkával elértem, hogy megvan mindaz, amire szüksége van.

Nem nyomorog. Nem éhezik. Játékra is futja, szórakozásra, kirándulásra.

Inkább nem eszem, de ő mindig elmehet kirándulni.

Ehhez mérten nem lett elszállt kiskrapek. Jól nevelt és hihetetlen az empatikus képessége.


A lenti vélemények szerint a semmibe szültem. Meglehet. De nem bántam meg.

Harcolok, hogy neki mindig jobb legyen.

Képzem magam, a legjobb iskolába irattam stb...


Persze van az, aki megengedhet magának egy halom gyereket segélyre.

Azon én is bosszankodom..., hogy minek..., és ő miért..., én miért nem szülhetek még...

435. 0a84e34983 (válaszként erre: 434. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 13:56
Tényleg fölényes vagy!Bárki bármit mer érvelni,csak neked lehet igazad!Már több fórumon láttam,és azt is hogy már sok embert kiakasztottál.
434. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 433. - Fa3d5b4d84)
2012. ápr. 11. 13:25
Mi eddig nélküled egész jól elbeszélgettünk.Kár volt ezért ide jönnöd,mert aki fölényes,az te vagy!!A potya 12 rongy,meg már százszor le lett írva általam is,hogy fontos,szükséges,nekem is!!!Bármilyen hihetetlen,nekem is nagyon nagy szükségem van rá!!És bármily' hihetetlen számodra,a párom CSAK ezt a 4500ft-ot kapja,semmilyen más vackot nem,nem volt választási lehetősége!!!!!Bérlet....Persze...Álmodni mi is szoktunk,de időben felkelünk!
433. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 432. - Fa3d5b4d84)
2012. ápr. 11. 12:26

Hogy egyértelmű legyek: rohadtul nem biztos, hogy "A potya 12 rongy" - ami persze most is jól jön -, fél év múlva is úgy fog benned megfogalmazni, hogy "potya". Lehet, hogy úgy fogod várni azt az utalást, mint mások a messiást...... Azt kívánom neked, hogy ne legyen így!!!!

Szállj le viszont a magas lóról.

És esetleg olvass utána a cafetériának, hogy az mit is takar. Attól függ az Erzsébet utalvány összege, hogy mellé választottál-e mást. Mert ez egy szabott keret, amit a dolgozó úgy használ fel, ahogy jónak látja. Nyilvánvaló, ha Szép kártyát vagy akár bérletet IS kért belőle, akkor nem jut annyi az Erzsire. Ugye érthető? :-)

432. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 375. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 12:00
Nem szeretem az olyan embereket, akik ha kifogynak az érvekből, sértegeti a másikat. Te baromira magas lóról beszélsz az emberekkel. Teljesen biztos vagy mindenben, biztosan tudod, hogy fél év múlva is abszolút kiszámítható módon biztos és magas bevételed lesz. És persze sosem fogsz lebetegedni. A párod valószínűleg nem csak Erzsébet utalványt, handm pl. Szép kártyát is választott a cafetéria keretében, ezért csökkent le 4500ra. :-) Én csak Erzsit választottam. A tervekről meg annyit, hogy újabban minden tervet be szoktak váltani. Mert megtehetik.
2012. ápr. 11. 10:03
lehet nem tudom :) én itt csupa olyan embereket olvasok akik szeretnék felnevelni normális körülmények között a gyerekeit (értsd alatta: ne mindig az aktuális kormány hülyesége miatt szívjanak) kiszámítható körülményt szeretnének és egyébként az szerinted csgybzs az a normális, hogy felemelik a minimálbért valahová, mert attól több adót remélnek, viszont azzal nem számolnak, hogy akkor inkább elküldenek embereket, az én környezetemben szinte mindenki fizetéstől- fizetésig él, és gyerek mellett átlag bérből nem igazán lehet spórolni, a munkanélküliségre sem tudnak abból a nettó 80-90-ből félre tenni, ha az anya otthon van gyesen-gyeden és apa munkanélküli lesz akkor nagyon sok helyen borul a családi költségvetés és elég keményen. ha mindenki arra készülne hogy minden meglegyen mire gyereke lesz kb. 50 éves kora körül vállalna az emberek többsége gyereket, addigra meg köztudottan lemegy a szülőképes kor egy nőnél
430. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 428. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 10:02
Így már korrekt. Ahogy az előbb leírtad, úgy enyhén szólva kirekesztő.
429. zsoka1984 (válaszként erre: 419. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 10:01

Ha azt írod, hogy a akik a csp-ből akarnak megélni azokat szabályozzák be akkor egyet értünk.

De azért mert én azután építettem fel a házam vettem a kocsit miután meg volt a két fiam, és ezért én felelőtlen rossz szülő vagyok azt nem hinném. Nem élünk mint hal a vízben, de a gyerekeknek meg van mindenük.

Lehet az alap gondolatod jó volt, de a körítés az vicc.

428. csgybzs (válaszként erre: 426. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 11. 09:59
Attól, hogy te baromságnak gondolod, nem biztos, hogy az. Nem tudom ti szétnéztek magatok körül? Hány olyan kérdés van itt, hogy "nincs elég pénzünk, de gyereket szeretnénk, belevágjunk?" És mit ír nekik a sok okos nő? Persze, majd lesz valahogy. Aztán, ha nem lesz sehogy, akkor meg megy a sírás-rívás. Nem azokról az emberekről beszélek, akik jó fizetés mellett bevállalták a gyereket, majd mondjuk 5-7 év múlva beüt a krakk, persze, lehet ilyen is, bár az is elenyésző lehet, mint a 2 százalékos szocos réteg, de van aki eleve úgy indít, az utolsó öt évre visszamenőleg is, pedig évek óta mindenki látja, belenő abba, hogy nincs munka, nincsenek lehetőségek, még külön költözni sem tudnak.
427. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 422. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 09:56
Inkább amolyan költői kérdés volt... :)
426. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 421. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 09:56
Akkor írja azt, ami a lényeg. Értem én, hogy mit mond, de ne essen túlzásba. Ilyen egyszerű. Mert hiába is gondolja át az ember, bármi megtörténhet, legyen az egy betegség, baleset, és meg is dőlt minden.. Vagy mostanában a munkahelyek megszűnése. Akár mind a két szülőé. Ez kb totál kiszámíthatatlan. Mint ahogy az is, hogy 5 éve még könnyen talált valaki munkát, mostanában még takarítást sem. És hiába van tartalék, de az véges. Ahhoz, hogy valaki totál biztos legyen benne, hogy minden ok lesz, történjen bármi, na, ahhoz nem elég a szolíd családi háttér. Úgyhogy nem kéne talán baromságokat írni, és nem kapna hülye válaszokat.
425. 0a84e34983 (válaszként erre: 416. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 11. 09:56
Aki az itt leírt alapokra szül vagyis tényleg a totál semmire,az engem is dühít..Ott én is sajnálom a gyerekeket,mert cudar életük lesz.Én is ismerek olyan családot ahol 4 gyerek van,és azt mondja anyuka,hogy nem viszi őket sehova,mert csak követelőznek.Na ez durva....Ráadásul a negyedik baba úgy jött,hogy már a másik háromnak sem igen volt mit enni adni.Mi 6 évig gondolkodtunk,legyen e a nagylányomnak kistesója,mert nem akartunk felelőtlenek lenni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook