Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek erről? Eladják a gyermekvédelmi Erzsébet utalványt? fórum

Mi a véleményetek erről? Eladják a gyermekvédelmi Erzsébet utalványt? (beszélgetős fórum)


1 2
37. megi04 (válaszként erre: 35. - Syria)
2012. dec. 2. 11:50
Sajnos így van.:(
2012. dec. 2. 11:41
akinek kannásbor kell meg cigi, attól mit várunk? aki állat az is marad.
35. syria (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. dec. 2. 11:41

Az az undorító, hogy aki piára akarja költeni, az arra is fogja, a többi meg korlátozva van.


Szent meggyőződésem: a pénzjegynyomást k.közeli körök további tollasodására találták ki.

Ez már csak azért is biztos, mert toronymagasan tesznek rá, hogy havonta megkapjuk. 2-3 havit kapunk UTÓLAG! Nyilván egy valag költség a havonkénti szortírozás, kiosztás; azon spórolnak kicsit.

De a rengeteg papírt, festéket mi, az adófizetők álljuk. Ez sokkal drágább, mint a papírpénz, mert csak egyszer lehet felhasználni.

Ébresztő!!!

34. megi04 (válaszként erre: 28. - Cel)
2012. dec. 2. 11:28
Igen,az valóban balgaság,hogy fogkrémet,papírzsepit,stb.nem lehet venni belőle (bár nekem adtak,úgylátszik boltfüggő)Én csak,és kizárólag az általam ismert emberekről írtam.Sajonos nem kevesen vannak,itt,ahol én lakom.Alkoholisták.Olyanokkal,akik nem alkoholisták,és eladták,elcserélték volna,nem tudok.
2012. dec. 2. 10:07
Nem lepődtem meg.
32. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2012. dec. 1. 20:09
Bizonyára van ilyen is, de nem valószínű hogy ez a jellemző. A többség rendeltetésszerűen használja fel, függetlenül attól hogy szenzációhajhász szennylapok mit írnak.
2012. dec. 1. 20:08

Nálunk, falun bármire el lehet költeni a kisboltban. De nagy üzletekben nagyon bajos. Nekünk nem jár, de a hugomnak így adta meg a tartásdíjat az exe, neki pedig pénz kellett volna, mert utalványból nem tud fát venni. Mi beváltottuk neki, úgyis mentünk nagybevásárolni. Na, majd az összes megmaradt, mert az egyik nagy üzletben nem fogadták el, a másikban meg csak kajára. Mi pedig mosóport, fogkrémet, öblítőt, ilyesmit vásároltunk. Mivel a hűtőnk éppen tele volt, valami 2000 forintért vettünk kaját. Mázli volt, hogy még tartott a fizetésből, mert ha csak a jegy van nálunk, az gáz lett volna. Végül otthon vásároltam le, de így rosszul jártam, mivel a kisbolt sokkal drágább. Ha ugyanezeket a dolgokat kp-ért vásárolom meg a szokaott helyeimen, 5-6000 forinttal került volna kevesebbe.

Amúgy meg bármit eladnak. Nálunk lehetett kedvezményesen barnaszenet vásárolni. Előre le kellett adni az igényléseket, mert csak X számú embernek jutott. Az önkormányzat döntött rászorultság alapján. A fele eladta, télen meg jártak fát lopni az erdőbe.

2012. dec. 1. 19:03
Én azért se örülök neki, mert én eddig a novemberi gyerm. védelmi pénzből vettem meg a gyerekek karácsonyi ajándékait. Namármost játékot nem lehet belőle venni...:/
2012. dec. 1. 18:57
Az "olyanfajták" el, simán. De el ne higyjátek hogy ezért adják utalványba pl. a gyermekvédelmit. Valami nagy kutyáknak érdekeltsége van benne.
28. cel (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. dec. 1. 18:52

Nem jelenteném ki, hogy aki eladja a jegyét, az az érte kapott pént italra költi. Volt alaklom, amikor én is eladtam, mert éppen nem élelmiszerre volt szükségem. Leugrottam a boltba, vettem ezt azt, többek között fogkrémet, papírzsebkendőt. Sajnos nem volt nálam annyi készpénz és a mögöttem álló illető vett át tőlem jegyet, hogy ki tudjam fizetni az árut.

Balgaságnak tartom, hogy nem lehet venni az Erzsébet utalványon mondjuk szalvétát, fogkrémet, eü.papírt,-betétet. Igazán emberi használatra valók, szükségesek és úgy gondolom nem luxus cikkek.

27. cicakaktusz (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2012. dec. 1. 18:41

Itt azért nem kizárólag kajára lehet költeni. De azzal egyetértek, hogy dohányárut és alkoholt nem lehet belőle venni.

Azért ha az ember lánya csak kajára költi, mindegy, hogy csinál egy nagyobb bevásárlást, vagy naponta a kenyeret veszi belőle, úgy is nagy segítség. Mert akinek nem jár, mert pl. 100forinttal több az egy főre jutó jövedelem, annak még ez a segítség sincs. Pedig nem jómódúak attól, hogy nem jár.

Szerintem ez az utalvány úgy lenne jó, ha csak és kizárólag haszonélvezeti cikkeket nem lehetne venni belőle. A csalást meg esetleg úgy lehetne kiküszöbölni, ha névre szóló lenne.

Mondjuk, sokaknak az nem lenne jó.

26. megi04 (válaszként erre: 23. - A78c2ff918)
2012. dec. 1. 18:21

Nekem is van rezsim.Nem kevés.De én nem adtam el.Ennivalót vettem.Pénzből meg a rezsit fizetem...

Mi ebben az undorító?? Nem rezsire adják,hanem ételre.Akiket én ismerek,és eladták,azoknak ital kellett,és cigaretta.Utána az anyukájuk jár házról házra csak egy kis kenyérért,mert a gyereknek nem jut étel..:(

25. elbb (válaszként erre: 22. - 0a84e34983)
2012. dec. 1. 18:20
és kinek adnád oda?
24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - Syria)
2012. dec. 1. 18:17

holdudvarok mindig is voltak, és lesznek is.... lsd.: annó a kórházi széfek....

Viszont, milyen meberek azok, akik a gyerekeiket pénzszerzésre használják????? Bakker, ezek a ygerekek továbbra is éhezni fognak, fázni fognak, és továbbra sem a társadalom javát szolgálja a nevelésük (mármint, ha abban a családban maradnak, ahol ezt az életformát látják).....

23. a78c2ff918 (válaszként erre: 18. - Pen80)
2012. dec. 1. 18:16
Így van látod!Ismerősömék épp fogják a családot és pattannak meg külföldre.Minek is nyomorogjanak itthon?Van megoldás igen...Mondjuk másmilyet nem igen találtak,de ez persze a buborékban leledzőknek smafu.De én remélem,hogy itt minden durva megnyílvánuló buborékja ki fog pukkanni csipkejózsika álmukból.Amúgy ők eladták az utalványt.Egyikőjük sem dohányzik,nem iszik,nem drogozik.Csak szerették volna rezsitartozásra költeni.Nekik mindig van rezsifizetési idejük,úgy hangzik:"azonnal esedékes".Imádják a gyerekeiket.Most pedig megyek hányni.
2012. dec. 1. 17:56
Az a véleményem,hogy az ilyenektől elvenném a gyerekeiket...
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Megi04)
2012. dec. 1. 17:55
Privátban megírom
20. spinneli (válaszként erre: 19. - Cicakaktusz)
2012. dec. 1. 17:48
Nekem csak és kizárólag kaját fogadtak el vele.
19. cicakaktusz (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2012. dec. 1. 17:46

Itt is csak dohányárut, alkoholt és állateledelt nem lehet venni belőle.

De ma is jó volt a boltban azzal fizetni, az a pénz is nálam maradt. Aztán meg pénzért megvettem a cigit.

És így nem költöttem annyi készpénzt, mint egyébként. Aki előttem volt a pénztárnál, mosóport hypót, mosogatószert, és egy kenyeret vett. Utalvánnyal fizetett. Elfogadták. Real boltban.

18. Pen80 (válaszként erre: 16. - Syria)
2012. dec. 1. 17:44

"ő tett azzá"

nyilván senki másnak semmi köze az egészhez.

17. Pen80 (válaszként erre: 6. - Megi04)
2012. dec. 1. 17:43
Bármit kap, azt eladja.
16. syria (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2012. dec. 1. 17:43

Azt szólom, hogy nem vagyok meglepve. Az elején borítékoltam, hogy sokan áron alul fogják eladni, csakhogy kp.-hez jussanak.

Ez a rohadt utalvány két dolgot szolgál:

- a kk. szemfémvesztését, hogy mennyire törődik a szegényekkel, akiket ő tett azzá

- a kk. holdudvarához tartozó nyomdát, ahol ezeket a fecniket, meg a puccos borítékjaikat nyomják.

:(

15. megi04 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 1. 17:43
Hogy őszinte legyek:MIÉRT?..
14. Pen80 (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2012. dec. 1. 17:42
nem lep meg :S
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Megi04)
2012. dec. 1. 17:42
dehogynem, csak tudod mekkora üzlet ez ?? .....
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2012. dec. 1. 17:41
Ezt sajnos előre lehetett tudni.
11. spinneli (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2012. dec. 1. 17:40

Hát, ez is egy lehetőség-illetve a falun belül érdemes elfogadóhelyeket létesíteni akár...

Sok családnak csak segélyből, illetve gyerekek utáni támogatásból van pénze, nehéz így a rezsivel, és egyéb kötelezőkkel kalkulálni...

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2012. dec. 1. 17:40
hát, nekem is ez a gondom ezzel.... piára + cigire kell inkább a pénz..... sajna....
2012. dec. 1. 17:40

Pedig ha jobban belegondolnának, akkor tudnák, hogy annyival kevesebb pénzt kell költeni. Nekem nagyon jó az utalvány. Amit kicsit nehezményezek, hogy a gyógyszerreceptet nem tudom belőle kiváltani, pedig a fiam most beteg.

Csak sokan inkább bagózni, meg inni akarnának belőle. Ja, én is cigizek, de szerintem oké, hogy utalványt adtak, nem pénzt.

2012. dec. 1. 17:39

Mi is kaptunk. A falu legtöbb boltjában beváltható.

Rezsit nem ilyenkor szoktunk fizetni.

Azért kellene helyette pénz, mert cigarettát nem lehet venni rajta! És a családit még nem utalták most! Ez a megfejtés, higgyétek el.

Akinek teszem azt pelenka kell, annak odaadja a bolt az utalványért is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook