Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
274. Pen80 (válaszként erre: 271. - Syria)
2012. ápr. 5. 10:07
De nem értitek, hogy még nincs kidolgozva? Nem tudunk róla semmit. Valaki pontosítsa már, hogy min vagytok így kiakadva. Ne általánosságokat mondjatok, hanem az intézkedés konkrét pontjait bíráljátok. Olyan meg még nincs.
273. globus (válaszként erre: 271. - Syria)
2012. ápr. 5. 08:39

Egyelőre csak egyetlen szolgáltató "bírságolja" a sárga csekkeket, májustól 142 Ft-tal többet kell feladni. Félő, hogy nemsokára a többiek is csatlakoznak hozzá - környezetvédelmi okra hivatkozva-, így egy családban akár 1000 Ft-tal is növekszik a kiadás.

Ma írják a hírportálok, hogy tárgyalások folynak a bölcsődei, óvodai, közétkeztetési fizetési lehetőségről, Böske utalvány kapcsán.

272. 0a84e34983 (válaszként erre: 271. - Syria)
2012. ápr. 5. 08:31
Ezt mondom én is...De hát nyilván bmkrisztának mindegy hogy hol vásárol.Több helyen olvastam már a hozzászólásait,és számomra elég furcsán áll a dolgokhoz.Úgy gondolja mindenkinek van munkahelye,hawaii az élet,és a állami hozzájárulások csak potyapénzek.Nem érti meg,hogy sokan ebből élnek mert nincs más lehetőségük.
271. syria (válaszként erre: 262. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 5. 08:17

Nem érted!

Ezzel a rendelkezéssel a legszegényebbeket kényszerítik arra, hogy a piac, az őstermelő, a kisbolt helyett a legdrágább magyar üzletláncokban vásároljanak.

És az a család, amelynek az összes bevétele szociális forrásból utalványon jön hogyan fizeti be pl. a sárga csekkjeit?

2012. ápr. 5. 07:54

Fogadni mernék hogy majd a Takko, Budmil, Adidas és egyéb márkaboltok lesznek a beváltóhelyek, és akkor kénytelen leszel megvenni a gyereknek a pólót 5000 Ft-ért, a turis 500 helyett...

Ez szerintem egyáltalán nem családbarát intézkedés!

269. 0a84e34983 (válaszként erre: 262. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 4. 20:03
Hahó,itt nem csak a családiról van szó hanem több féle szociális ellátásról,mint pl.a lakástámogatási segély vagy mi....Akik csak ilyen ellátásokból élnek,mert egyszerűen nincs munkahely,azok a kaja feletti kiadásokat miből fogják fizetni.
268. tica06 (válaszként erre: 264. - Globus)
2012. ápr. 4. 19:46
Hát ez az...van ahol, csak a csp-t és a szociális ellátásokat kapják, ha azt mind utalványba adják...hogy fognak rezsit fizetni...de ha a szociális ellátást pénzben is adnák... télen az a 22800ft nem elég a rezsire....:((
267. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 266. - Pen80)
2012. ápr. 4. 19:39
De,lassan asszem hátraarc lesz :)
266. Pen80 (válaszként erre: 262. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 4. 19:38
Látom, még te se adtad fel :)))
265. Pen80 (válaszként erre: 257. - 0a84e34983)
2012. ápr. 4. 19:35
Szerintem nem ugyanazokról az emberekről beszélünk.
264. globus (válaszként erre: 263. - Tica06)
2012. ápr. 4. 19:23
Sajna, ilyen praktikákat be kell vetni, gondolj bele, akinek még erre sincs lehetősége...
263. tica06 (válaszként erre: 261. - Globus)
2012. ápr. 4. 19:17

Bocs, de van mikor a férjem 15-n kap fizut mert akkorra számolják el neki, annyit meg nem keres, hogy kéthavi rezsit eltegyek belőle...a gyereknek se adhatók utalványt, hogy fizesse a bérletét, meg amit kell.


De szeretném ha egyszer valamelyik politikus, a mi jövedelmünkből kéne, hogy megéljen....tuti nem találna ki ilyen hülyeségeket.


És pl nyáron és kora ősszel sokat megspórolok, a kertben termelt zöldségekkel, gyümiken...azt teszem félre iskola kezdésre, tanszerre, ruhára...abból fizetem a villany különbözetemet....hiába spórolom meg az utalványokat,abból egyiket se tudom megvenni

262. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 260. - Syria)
2012. ápr. 4. 19:05
Amennyi a csp összege,annyit egy hónapban elköltesz élelmiszerre amúgy is.Csak ezentúl nem kp-ban,hanem utalvánnyal teszed :)
261. globus (válaszként erre: 259. - Tica06)
2012. ápr. 4. 18:59
Ahol nincs kápé, ott egyértelműen problémás lesz a dolog. De ha pl. 10-én kapsz egy fizetést, akkor a következő hónap első napjaiig a Böske utalvány csak "beszáll", mint plusz, nem? :) Néhány napon át nem kell kápét költeni a boltban (erről persze diszkréten hallgatunk), az ott megtakarított lovettából lehet fizetni 3 hét múlva egyéb számlákat. Nem arról beszélnek, hogy bárkit megkurtítsanak, nem vesznek el.
260. syria (válaszként erre: 255. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 4. 18:58

Az nagyon nagy gáz lesz, ha pl. a csp.-ot utalványban adják! Abból hogyan lehet a sárga csekket befizetni? A víz, a fűtés a gyerekre is megy! És az iskolai, óvodai étkeztetést sem lehet majd belőle megoldani. Egyrészt.

Másrészt aki a kocsmában akarja elkölteni, meg fogja találni a módját, hogyan tegye. Pl. túlad az utalványon a névértéke alatt! Tuti, hogy lesz rá díler.

Harmadrészt: a 3 áruházlánc, ahol elfogadják, a létező legdrágábbak közé tartozik! Ma megszorultam, sürgősen banánra bolt szükségem. A legközelebbi hely ahol kaptam, egy COOP üzlet volt, utalvány elfogadó hely. Kellett a gyümölcs, meg sem néztem az árát, csak a pénztárnál hüledeztem: a 81 dkg gyümölcs 405 Ft volt, tehát 500 Ft/kg...

259. tica06
2012. ápr. 4. 18:52

Mire végig olvastam a sok hozászolást hogy zsong a fejem.


Akik az utalvány mellett vannak nem tudtak meggyőzni....és nem is fognak....:)


Szerintem 100-ból csak néhány ember aki a családi miatt szül gyereket, vagy a kocsmába, játékgépbe viszi a pénzt. De ilyen helyeken a gyámügy védelembe veheti a gyerekeket, és ők oszthatják be a gyerekek után járó csp-t.


És nem csak a csp-t akarják utalványba adni, hanem minden szociális ellátást. Tehát akinek nincs munkahelye, és nincs kereső a családban, mit fog csinálni készpénz nélkül?


Aki falun lakik mint mi is nyáron termelünk valamennyi zöldséget, ami nincs azt megveszem a piacon....(majd vehetem a 65ft-s bolti tojást a szomszéd néni helyett aki 35-t adja).


Nekem szerencsém van a férjem dolgozik, de 10-után kap fizetést, és szinte minden számlánkat 5-7 között kell befizetni, a gyereknek a bérletet 5-n kell cserélni, tehát nekem igen is készpénzben kell a csp.


És igen van ahol itt is elveszik a Bözsi utalványt...de nem mindegy, hogy majdnem 400 ft-t fizetek 1kg cukorért vagy 300-t.... és még lehetne sorolni.

Minden hónapban, összeírom mi kell abban a hónapban megvenni, megnézem mi hol a legolcsóbb és bevásárolunk, így szinte csak kenyeret és szalámit, meg gyümölcsöt kell vennem...de van hogy csak fél kg kenyér kell.... nem szeretnék ft-k ott hagyni sehol mert nem adnak vissza.


Ahol én élek a lakosság kb 40% roma, de csak 5-6 családot tudok ahol a csp a kocsmába köt ki vagy nem a gyerekekre költik

Még valami...aki segélyért áll sorba szerintem a többség inkább dolgozna (nem egyszer voltam fültanúja, hogy kérték a polgármestert, hogy közhasznusként dolgozhassanak).

Én kb két éve keresek munkahelyet, pedig most járt le a gyet-m, de mindig van kifogás: vagy vidéki vagyok, vagy nincs gyakorlatom, vagy túliskolázott vagyok.


Szóval állambácsi és senki ne általánosítson...és ne akarja megmondani, hogy mire költöm a cs-t.... nem beszélve arról, hogy a 18 éves középiskolás fiam egy az egyben elviszi amit utána kapok, abból veszi a vonat bérletet (8000ft) a helyi bérletét, (2400), a telefonját, és a többit egész hónapra beosztja hogy legyen nála, ha vész helyzet van. Szóval még nem evett és nem vettünk neki ruhát.


Ne a többséget büntessék...

258. 0a84e34983 (válaszként erre: 257. - 0a84e34983)
2012. ápr. 4. 17:38
Schmitt...(rosszul írtam)
257. 0a84e34983 (válaszként erre: 256. - Pen80)
2012. ápr. 4. 17:37
Telhetetlen,követelőző emberek.....Te miről beszélsz??A családok nagy része a túlélésért küzd,mert nincsenek olyan dolgok mint pl. munkalehetőség...Sokan gyesből,családiból élnek és még azt is más ossza be nekik.Írom mindezt úgy,hogy szerencsére nekem nincs ilyen gondom,de nekem van szívem és megszakad sok családért akik a mindennapi megélhetésért küzdenek.... A legszomorúbb az egészben,hogy mi itt vitázunk tizen pár ezrekről "Dr" Scmitt meg hiába volt alkalmatlan,élete végéig kapja a havi másfél millás fizut,meg mi egy mást!!
256. Pen80 (válaszként erre: 253. - Vica66)
2012. ápr. 4. 16:20

Nem az a gond, hogy bármi is alanyi jogon jár, hanem az, hogy itt soha semmi nem jó az emberek nagy részének, telhetetlen, követelőző emberek, akik persze adni vagy tenni semmit nem akarnak. Nem rólad beszélek, ahogy előtte sem azt tettem, hanem az általános gondolkodásmódot szapulom.

Amúgy tippelgetéssel is elég jó arányban el lehetne találni, hogy ki az, aki tuti nem lesz adófizető felnőttként.

Nálunk fejlettebb országokban - és most tippelek - szerintem fele ennyi potyautas sincs a rendszerben...

2012. ápr. 4. 16:05

Lányok! Higyjétek el,felesleges a vita.Ez még csak egy terv.Bár a tegnap hallottak alapján már szinte biztos,hogy be lesz vezetve.Mert ugye az Erzsébet programot nagyon kiterjesztik,szóval... :S

Ha így lesz,akkor valószinüleg addigra kitalálják a jobban a hol és mire kérdéseket.A pelenka alap,hogy benne lesz!És gondolom mindenféle élelmiszer,amire amúgy is elkölthetnéd.A CBA-ban például nekünk ma MINDENT kiadtak rá!Pedig vettünk pl egy dobozos citromos sört és újságot is.A csp helyett jövő utalvány ugyanilyen lesz,nem lesz külön kismama utalvány :)

Ergo,felesleges a stressz,nem lesz nagy különbség a mostanihoz képest :))

254. Cippora (válaszként erre: 252. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 4. 16:00

Köszi.Még ha a gyógyszertárban is elfogadnák akkor egy szavam se lenne.


És csak élelmiszert lehet venni rajta????Pelust nem?És az igaz,hogy fagyasztott dolgot sem???

253. vica66 (válaszként erre: 250. - Pen80)
2012. ápr. 4. 15:57

Ha jól esik, hát hidd csak, hogy igazad van. :) Gyermekesen végképp nem értelek. Ha igénybe tudod venni az adókedvezményt, örülj neki, én is örülök, hogy te elégedett vagy. Neked is alanyi jogon jár, ahogy a családi pótlék is a gyermekek után. Ha szoktál gondolkodni, akkor nyilván átgondoltad, milyen jó is lesz az, ha "állam bácsi" majd beosztja azt a kis pénzt helyetted, ha megmondja majd (ha keresztül viszik), hol költheted el, és mire. Igaz, nem csak magyar "csókosnál", hiszen állítólag a Tesco is elfogadja az utalványt.

Igen, abból a feltételezésből kell kiindulnunk, hogy egyszer majd a mai gyermekekből is adófizető polgár lesz. Vagy te vagy olyan okos, hogy ki tudod előre válogatni, hogy kiből nem lesz az? (Tippelgetni bárki tudna, de az nem eljárás.)

Nálunk fejlettebb országok is ebből indulnak ki, és nem tesznek különbséget gyermek és gyermek, család és család között, amikor támogatásról van szó.

A multis témát te hoztad fel, nem is értettem, hogy jön ide.

252. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 251. - Cippora)
2012. ápr. 4. 15:54
Nálunk jó a coop-ban is,és sztem a spar-ban is.Ha ez utóbbira rosszul emlékszem,akkor előre vetítettem :) Mert lassan szinte mindenhol jó lesz :)
251. Cippora
2012. ápr. 4. 15:47

A mai Tescos újság elején nagy betűkkel virít,hogy április 15-től már Erzsébet-utalvánnyal is lehet fizetni,szóval lassan lehet belenyugodni,mert gondolom akkor tuti megszavazzák!


Egyébként tescon meg CBA-n kívül lehet még majd vele valahol fizetni???

250. Pen80 (válaszként erre: 249. - Vica66)
2012. ápr. 4. 15:36

Látom, magadból indulsz ki, végülis bizonyítod az igazamat. :)

Egyrészt írtam, hogy a szomszédos részt csak hozzáfűztem.

Másrészt akinek nem tetszik az adókedvezmény, utalja nekem, nem fogok pattogni, hogy kevés, örülök neki, hogy kapok.

Harmadrészt mellényúltál, most született meg a második gyermekem, de ettől még nem kell elégedetlenkednem, én szoktam gondolkodni is, nem űzök sportot a gondolkodás nélküli felháborodásból.

Negyedrészt vagy nem olvastad a fórumot, vagy csak nem akartad érteni, amiket írtam, nem írom le még egyszer, de ne legyünk naivak ezzel a "gyerek is adófizető lesz" szöveggel. Egyetértek, befektetés kellene, hogy legyen ez az államnak, de pillanatnyilag legalább a fele nem az. Persze, ezzel is az államnak kellene kezdeni valamit, ez is igaz.

A multisat meg nem itt fogom megmagyarázni.

249. vica66 (válaszként erre: 248. - Pen80)
2012. ápr. 4. 15:19

Van gyereked, gyerekeid? Tudod, mibe kerül egy (vagy több) gyermek felnevelése? Persze, ezt mindenki maga vállalja, de bizony egy gyermek érkezése a családba komoly anyagi áldozattal jár, legalább az egyik szülő keresetcsökkenésével vagy kiesésével egy ideig. Minden normális ország támogatja a családosokat, mert társadalmilag is hasznos, hogy gyermekeket nevelnek. Arról már ne is beszéljünk, hogy vagy már a gyermekvállalás előtt is fizettek adót, de ha előtte nem is később fognak (remélhetőleg pedig egyszer majd a gyermekeik is), tehát nem ingyen van az a támogatás. Magam is sok évet dolgoztam a gyermekeim születése előtt, és dolgozom, adót fizetek most is. Látom, sajnálod az adókedvezményt is, amivel aztán nagyon kisegítették a családokat. Sokan igénybe sem tudják venni, vagy csak részben, mivel olyan alacsonyak a keresetek.

Hol olvastál olyat a hozzászólásomban, hogy bezzeg a szomszéd többet kapott, vagy ehhez hasonlót? Nekem inkább úgy tűnik, te irigyled/sajnálod a gyermekes családoktól azt a keveset is, amit juttatnak nekik, s aminek a felhasználási lehetőségét is korlátozni akarják csak azért, hogy kapcsolódó vállalkozások jól járjanak. Mivel te nem kapsz, más se kapjon, ugye?

A mutyizást, a "csókosoknak" juttatott zsíros üzleteket pedig inkább ne mentegesd. A külföldi multik adókedvezménye pedig nem tudom, hogy jön ide.

248. Pen80 (válaszként erre: 246. - Vica66)
2012. ápr. 4. 15:00

megint? mikor szúrtak ki a családosokkal? amikor adókedvezményt kaptak? bár persze, van, akinek az se tetszik, azt is kevesli. itt minden olyan magától értetődő, rengeteg ember úgy viselkedik, mintha neki aztán minden alanyi jogon járna és várja a segítséget meg a pénzt az államtól. ha adnak x forintot, akkor nem az a reakció, hogy jaj de jó, hanem hogy bezzeg a szomszéd többet kapott és ilyen kevéssel "szúrják ki a szememet". Csodálatos gondolkodásmód. Ezt csak már úgy hozzáfűztem.

Visszatérve ahhoz, amit te írtál, nem védeni akarom őket, de szerintem meg inkább fizessünk egy "csókos" magyarnak, mint hogy a külföldi cégek az adókedvezmények meg mindenféle támogatás bezsebelése után talicskával tolják ki azt a minimális pénzt is az országból, ami még van.

247. vica66
2012. ápr. 4. 13:52

Egyébként abból is látszik, mekkora biznisz ez az Erzsébet utalványosdi, hogy most már az üdülési csekket is felváltotta (ha jól tudom). De nem lehet ám akármilyen elfogadóhelyen beváltani, mint az elődjét, hanem csak (jó drága) meghatározott szálláshelyeken.

De az EU még beleköthet:


[link]

246. vica66
2012. ápr. 4. 13:43

Megint kiszúrnak a családosokkal, ha ez megvalósul. Azért az emberek többsége nem piára költi ezt a (szánalmasan kevés) pénzt. Aki arra költötte, az ezután is megtalálja majd a módját. A felhozott indokok szerintem mind kamu dumák. Az új utalványhoz nyilván kapcsolódik épp elég "csókos" cég, nekik kell jó üzletet csinálni.

Egyébként itt is leírják, milyen haszonnal jár még:

[link]


Ne mondja meg senki, ha lehet, hogy mondjuk csak kaját vehessek belőle. A gyereknek (és az egész családnak) nem csak enni kell. Van aki pelenkát vesz belőle, van aki a rezsit pótolja ki, sőt, olyat is ismerek, aki félreteszi ezt a pénzt a gyereke számára, miért ne tehetné?

Ahogy előttem is írták, a többség érdekeit kéne nézni. De hát mutyiországban már nem is csodálkozom...

2012. ápr. 4. 13:37
És nem fognak vissza adni belőle a boltokban!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook