Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
244. Hatan
2012. ápr. 4. 12:00

Mindenki, aki ezt támogatja, majd lesheti mennyit fog érni az utalvány.A forint már így is keveset ér.

Azért arra kíváncsi lennék, vajon egy kis faluban hol fogadják el kenyérre, tejre az utalványt?Már így is 350.- egy kiló kenyér és 300.- egy liter tej!

Vajon a gázműveknél, elektromos műveknél hogyan rendezitek a számlát jeggyel?

Nem beszélve a többiről.A használt-ruhás biztosan nagyon örülne neki, meg a "kici kínai" üzlet.

Április eleje van de még semmit nem tudunk az utalványunkról!


Egy ici-picit emlékeztet ez az ötlet egy rég eltűnt időszakra.

Úgy hívták: jegyrendszer!

Gratulálok az ötletadónak!

:(

243. Lencsy (válaszként erre: 242. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 4. 11:49

Az biztos nem igaz , mert nálunk a hús boltra ki van írva hogy elfogadóhely ! Hozzáteszem mi még nem láttunk közelről ilyen jegyet, mert a munkáltatónk még január óta nem adott ..

Annyit tudok róla, hogy egyenlőre csak magyar tulajdonban lévő boltok fogadják el , azok közül is az aki már csatlakozott . A tesco múlt héten nyilatkozta a tv-ben hogy 15.-től ők is elfogadják, de egyenlőre csak a nagyobb üzleteikben . Hogy mit lehet rajta venni ? Én úgy tudom (azoktól akik kaptak már ) ..hogy dohányárún és alkoholon kívül mindent ! Ők pl a múlt héten mosóport vettek kiló szám ..de lehet hogy ez már egy kiskapu annál a boltnál ahogy ők vásárolnak .

2012. ápr. 4. 11:16

Én sem értek nagyon egyet,hogy utalványba adják.A családiból szoktam az ovit rendezni,csoport pénz,stb..

Ilyenkor veszek én is cipőt,ruhát,ilyeneket.A fizumból a rezsit albérletet fizetem.A párom fizujából meg a kaját.Ha utalványba kapnánk,át kellene rendeznem,hogy miből mit fedezek.Csak halkan kérdem,azt hallottam,utalványból nem lehet húst venni?Ez igaz?

Egyébként pedig nem értek azzal egyet,hogy a k...g kormány megszabja,mire költsem a pénzt.Eddig sem piára költöttem,de HA bevezetik sok anyukával ba@nak ki.

241. Lencsy (válaszként erre: 239. - Zsoka1984)
2012. ápr. 4. 10:55
Hát ez az ..ezért nincs értelme ilyen hülyeségekre fogniuk , hogy miért akarják kp helyett !
2012. ápr. 4. 10:38
El fogják adni bagóért,és negyed áron,szerintem.
239. zsoka1984 (válaszként erre: 238. - Lencsy)
2012. ápr. 4. 10:37
Öszintén én eddig is azt vettem amit akarok rajta már az erzsébet utalványon, bár cigit meg piát még nem.
238. Lencsy
2012. ápr. 4. 10:29
Tegnap néztem a Tv-ben , hogy ezzel egyrészt az uzsorát szeretnék visszaszorítani ..hmmmmmmmmm ..az még csak így fog beindulni igazán ! Mivel a megélhetéshez nagyon sok embernek a pénzre van szüksége , majd fele vagy negyede áron kp-ért felvásárolják tőlük ..ők meg ha rezsire szeretnék költeni el is fogják adni ! A másik, hogy az italra költés visszaszorítása .. alattam írta valaki, hogy kezdetben a sima étkezési utalványt sem lehetett dohányárúra vagy piára vagy vegyi cikkre költeni ..majd az mondta a muli ( és nem csak az ) ..hogy bármire költheted ha legalább egy zsemle mint pékárú szerepel közte . AZ Erzsébet jeggyel is így lesz , mert a boltoknak kell a vásárló , kell a bevétel és megfogják találni a kiskaput ! Tehát van értelme ? NINCS !
237. 0a84e34983 (válaszként erre: 236. - B-evice)
2012. ápr. 4. 08:41
Hát ez az......
236. B-evice
2012. ápr. 4. 08:21
és ha 1000 ftos címletben adják, és én csak egy kiló kenyeret szeretnék venni? visszaadnak belőle? ez sajnos olyan vicc, amin nem tudok nevetni!
235. 0a84e34983 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. ápr. 3. 20:04
Azért mert van aki ebből fizeti az sos rezsit.Szerencsére én nem,de sokakat ismerek akik igen.
234. globus
2012. ápr. 3. 19:20
Akik az utalványt félpénzért eladják, vajon a kp-vel mit csináltak?
233. Érdekes73 (válaszként erre: 223. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 3. 19:09
gáz az egész :D
232. Érdekes73 (válaszként erre: 231. - 474687f420)
2012. ápr. 3. 19:09
De miért kéne a kisebbség miatt a többséget rendszabályozni ? Azok úgy is kitalálnak trükköket. Majd fizetőeszköz lesz a kocsmába az utalvány is:D
231. 474687f420 (válaszként erre: 230. - Valica26)
2012. ápr. 3. 19:01

Ebben én is egyetértek!Ki kellene terjeszteni, mondjuk a havi étkeztetésre oviban, isiben!

De ha tényleg amiatt csinálják, hogy ne költsék piára, vagy másra, nekem eszembe jut, hogy amikor faluban laktam volt pár család, aki amikor segély címén kapott pl. 10 kg krumplit, eladta 5 kg árába, hogy tudjon érte venni neki való dolgokat.Mi ebből a tanulság?Ha pénzben kapja a juttatást, akkor lehet a felét költi piára, vagy az asszony eldugja a felét, amiből esetleg lehet étel a gyereknek.Így mi lett, semmi a gyereknek, nincs étel.Tehát így azok a családok gyerekei akik miatt csinálják ezt, hogy jobb legyen nekik, pont az ellenkezőét kapják.Kicsit hülyén fogalmaztam de így van!

230. valica26 (válaszként erre: 225. - Tica06)
2012. ápr. 3. 14:07

Én teljesen egyetértek Veled!

Ehhez még hozzátenném, hogy nem tartanám annyira rossz ötletnek, ha emellé lényegesen kiterjesztenék az elfogadók körét is. Itt most arra gondolok, hogy fogadják el az iskolában, oviban, bölcsiben a térítésidíjak kifizetésekor, tanszerre, ilyesmire. Ha már annyira szívükön viselik a gyerekeink sorsát.

Aki meg annyira piára, meg kocsmára akarja költeni, az úgyis megtalálja a módját, akárki csinálhat akármit...

229. Lencsy (válaszként erre: 209. - 08e2769953)
2012. ápr. 3. 10:38
Egyetértek !
228. zsoka1984 (válaszként erre: 226. - Járminé Ritus)
2012. ápr. 3. 09:14

Most amikor mindent állami kézben akarnak tartani.

Hát nem tudom.

227. Pen80 (válaszként erre: 223. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 3. 09:07

igen, mert rengeteg pénz megy el rájuk és valamit tenni kell, mert adó meg nem jön be.

éppen ezért amúgy ez megint a társadalmi feszültséget növeli, hiszen "már megint miattuk" szív az értelmesebbje is...

függetlenül attól, hogy ennek a változtatásnak gondolom más okai is vannak.

amúgy kötnék fogadást szívesen, hogy akik fel vannak háborodva (légyszi senki ne vegye magára, csak az, akire vonatkozik, de én nem tudom ki az :D), azok nagy része semmi vagy kevés adót fizet és nem azért, mert nem tud, hanem azért, mert nem akar.

226. Járminé Ritus (válaszként erre: 225. - Tica06)
2012. ápr. 3. 08:57

Na ezt mondom én is.A postás fogja hozni az utalványt.Hogyan fogod átvenni?Ha aláírás kell hozzá és te éppen nem vagy otthon akkor mikor kapod meg?

Jó ez már túl van gondolva:)))de azért boztos ezeket is figyelembe fogják venni.Szerintem átadják az önkormányzat hatáskörébe......

225. tica06
2012. ápr. 3. 08:54

Azt mondják azért akarják utalványba adni, hogy ne kerüljön a kocsmába, vagy a játékgépbe.


Okos emberkék majd eladják és még annyi se jut a gyereknek mint addig.


Akinek nincs munkahelye, és majd mindent utalványba kap meg lesz lőve, hogy fogja a rezsit fizetni? A gyerekek nem csak esznek, ruha, tanszer, bérlet..stb kell nekik, és villanynál tanulnak, fürdenek...szóval lehetne még sorolni.


Az kifogás hogy a gyerekek miatt van...azoknál a családoknál ahol látják, hogy alkoholra megy védelem alá lehet venni a gyerekeket... így már a családvédelmi szolgálatnál a gyermekvédelmisek mennek el vásárolni a szülőkkel és valóban élelmiszer van belőle véve, meg ruha.


Ez szerintem csak kifogás, ha utalvány lesz ott kell levásárolni, ahol ők mondják... tehát nekik hozz hasznot.


Ha ad nekem munkahelyet ahol, keresek annyit hogy a csp-t csak kajára költsem (megjegyzem a nagy fiam az egész ráeső csp-t elviszi minden hónapban, bérletre, ruhára.....és enni még nem evett) akkor semmi kifogásom nem lesz az utalvány ellen.


De elgondolkodtam még azon is, hogy akiknek folyószámlára megy, azok , hogy fogják megkapni, bemennek a bankba és ott a kezükbe számolják, a postás majd kiskocsit húzz maga után??

224. zsoka1984 (válaszként erre: 220. - Pen80)
2012. ápr. 3. 08:43

A mostani kormány egyik percről a másikra változtatgatja a törvényeket tavaly még azt mondták ha valaki ledolgozza az x hónapot akkor jövőre kap segélyt ez is megváltozott.

Ezzel nem azt akarom írni hogy holnaptól így lesz, de ezeknél nem lehet tudni.

Bazi aktívak:)

Na most szerintem csak megvitatjuk, hogy mi lenne ha így lenne, ez tart két napig majd, mindenki megnyukszik és várja a fejleményeket.

De szerintem megbeszélni csak meg lehet?

223. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 221. - Pen80)
2012. ápr. 3. 08:40
Itt a tömeg az, aki normálisan költi a pénzt, és nem elissza. És meggyőződésem, hogy nem csak itt van ez, hanem az összes európai országban, csak azt nem látjuk. az emberek alapvetően egyformák azért. Ne a szűk réteg miatt változzon valami, ha már változik, hanem a tömegigény miatt. Ez a gond, hogy pont a kisebbség miatt akarnak változtatni.
222. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 220. - Pen80)
2012. ápr. 3. 08:38

ok, ezt aláírom, hogy mindenki túlgondolja a dolgokat. aztán lehet, hogy jogosan, ismerve, hogy mostanában mindent a leggázabbra alakítanak.

Nyilván, ha ép ésszel átgondolja az ember, rájöhet, hogy persze, van még idő sírni, viszont megint az van mostanában, hogy baromi gyorsan jönnek itt a törvények.

221. Pen80 (válaszként erre: 219. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 3. 08:38

Egyrészt nem 1 gyerekem van, de ha így lenne sem lényeges ez az info :)

Másrészt értem, amit írsz és jogosnak tartom a felháborodást, de még mindig tartom, hogyha különbséget tennéek, akkor meg az lenne a baj. És azt is látnunk kell, hogy ilyen tömegnél nem lehet egyesével nézni a családokat.

220. Pen80 (válaszként erre: 217. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 3. 08:36

nem a beszélgetés a gond, hanem ami itt is történt néhány hozzászólásban, hogy nem is tudjuk mi lesz, de már rögtön világvége vízió van. ezt én nem tudom megérteni.

benne van a cikkben, hogy kidolgozás alatt van a dolog, erre itt azzal ijesztgetik egymást az emberek, hogy mit nem lehet venni belőle MOST.

Könyörgöm, azt se tudják min vannak kiakadva.

219. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 218. - Pen80)
2012. ápr. 3. 08:35

úgy látom, neked 1 gyereked van. Na, nekem 3. Hidd el, ha csak 1 után kapnám a családit, totál mindegy lenne. Így viszont nem az, mert ezt már nem költöm el egy bevásárlásnál, még akkor sem, ha több, mint kétszer annyi kell a konyhára, mint amennyit kapok.


Persze, és ők adják. Eddig jó volt így a családok nagy százalékának. Miért is kell (vagy akarják) megváltoztatni azt, ami az esetek bazi nagy százalékában jól működik? Akinél nem működik (hidd el, tudják kik azok), azoknál változtassanak, de ne kormány, hanem mondjuk önkormányzati szinten.

218. Pen80 (válaszként erre: 206. - 57aa4ea1e8)
2012. ápr. 3. 08:32

olyan jogon, hogy ők adják azt a pénzt...

nem miattunk van ez, csak ha meg különbséget akarnak tenni, akkor meg az nem tetszik az embereknek.

ha most bedobnák a hírt, hogy bizonyos családok így kapják, bizonyos családok meg pénzben, akkor szintén felháborodna a fél ország, hogy milyen alapon van ez a megkülönböztetés. most akkor mi a jó megoldás?

217. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 216. - Pen80)
2012. ápr. 3. 08:32
Beszélgetni tán csak lehet, és vélemény is lehet, nem? Aztán, ha mégsem így lesz, lehet örülni.
216. Pen80 (válaszként erre: 207. - Lencsy)
2012. ápr. 3. 08:30

igen, ez jellemző. nem tudnak semmit, de felháborodnak

:)

215. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 214. - Jozsi.38)
2012. ápr. 3. 08:19
Te igen, de nem mindenki szokta :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook