Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1975. manyika72 (válaszként erre: 1973. - Szelike11)
2012. jan. 13. 19:01

ne hagyd annyiba keress másik háziorvost.

és kérj beutalot a gastrora!

1974. youlcsi (válaszként erre: 1973. - Szelike11)
2012. jan. 6. 12:01
menj másik háziorvoshoz.
1973. Szelike11 (válaszként erre: 1972. - Youlcsi)
2012. jan. 6. 08:30
Háziorvos szarik az egészre.Szerinte inkább agykontroll tanfolyamra menjek el.
1972. youlcsi (válaszként erre: 1969. - Szelike11)
2012. jan. 5. 21:39
ha nőgyógyász nem talált semmit, irány a belgyógyászat, gasztro (háziorvos mit mond?)
1971. f3000dc5ef (válaszként erre: 1969. - Szelike11)
2012. jan. 5. 10:41

Mégiscsak írok....:)

Általános gyulladásos tünetek is lehetnek. Autoimmun jellegűek, akkor is ha az értékeid rendben vannak. Fiamnál se volt semmi kiugró, mégis Crohn-os, és már műtötték is.

Saját tapasztalat, tényleg ne utáljatok ki innen ezért :)

sok vitamin, sok omega-3---ez nagyon jó gyulladás csökkentő! vagy sok-sok hal, vagy kapszula formájában. D3 vitamin--sok sok, pláne ilyenkor télen, legalább napi 5000NE!

Izületet-szintén saját tapasztalat-és azért írom le mert tényleg működik. Paleo kaja. Nem kell megijedni, nem csodadiéta vagy ilyesmi, étrend váltás. Nekem két hét alatt drasztikusan csökken az izületi fájdalom/gyulladás, majd két hónap után meg is szűnt. És hogy tényleg a kajától van, azt tapasztalhattam karácsonykor, elég volt egy kicsi bűnözés, és már éreztem is. Most ismét nem :)

Már több mint 8 hónapja csinálom, és a nyavalyáim szépen múlnak :D

Persze nem gyógyír mindenre, de sok mindenre igen :D :D

1970. f3000dc5ef (válaszként erre: 1968. - Szelike11)
2012. jan. 5. 10:35

Én azt tudom, hogy terhességnél így van :)

A többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ :(

Remélem semmi komoly! Pláne nem Crohn!

1969. Szelike11
2012. jan. 5. 08:56

Ja mégegy. A vérképem teljesen jó, CRP is, ettől függetlenül lehetséges, hogy valami bélgyulladás esetleg Crohn áll a hátérben?

Alhasi szúró fájdalmak, van mikor egészen lent, van mikor föntebb, van mikor szinte a petefészkemnél érzem, ízületi fájdalmak, főleg a derekam és hátam. Nőgyógyász szerint semmi bajom. Inkább valami bélprobléma.

Csak azt nem értem, hogy a bél fájhat szinte a petefészkem körül, annyira lent? Valaki segítsen, van valakinek hasonló jellegű fájdalom?

1968. Szelike11
2012. jan. 5. 08:53

Tapasztalt valaki olyat, hogy bélgyulladás miatt nem fogja be a festék a hajat, másnap foltokban ledobja.Tapasztalat?

Vagy mitől lehet?

1967. ancsa43
2012. jan. 4. 15:14
Sziasztok!BUÉK mindenkinek!
1966. Imisz
2012. jan. 1. 15:10
BUÉK! Sok kellemes, tünetmentes napokat kívánok az új esztendőben!
1965. manyika72
2012. jan. 1. 11:02
BUÉK mindenkinek!!!!
1964. xRamix
2011. dec. 23. 09:21
Köszönöm az ötleteket! :)
1963. Imisz
2011. dec. 22. 18:00
Nagyon nehéz az elején, bele kell jönni, és igényel némi fantáziát, hogy mit, hogyan készítsünk el. Hogy finom is legyen, változatos is, és ne is éhezzen, és a belek is bírják. De bele lehet jönni. Mondjuk lányom jól tolerálja, nem válogatós, tudja, hogy most ez az időszak van. Igaz, áprilisban kezdődött, junius vagy júliusban diagnosztizálták a betegséget, azóta úgy vigyáz magára mint a hímestojásra:) De azt mondja, már megszokta.
1962. Imisz (válaszként erre: 1959. - XRamix)
2011. dec. 22. 17:55

Szia!

Én lányomnak (colitiszes) husleves lesz amiről hidegen leszedem a zsírt ha lesz rajta, grillezett zöldfűszeres csirkemell, párolt karaj (a legszárazabbjából) és sárgarépás rizs lesz a menüje. A husokra tükörtojást sütök amít úgy szoktam, hogy a serpenyőt olivaolajjal kenőtollal megkenem. Ennyi az össz "zsiradék". Anyukám párolt halat készít neki.

Neki a bundázott dolgokat nem ajánlották, tejtermékeket laktózmenteset bír enni bár nem sokat szokott. Így egy kis piskóta laktózmentes tejből és gluténmentes pudingporból készült pudingal, banánnal lesz az édessége. Ő most gyógyulófélben van, talán múlik a gyulladás, azért nem szeretném ha ismét fellángolna. Így csak azt kapja amit már amúgy is kipróbáltunk.


Ennyi, remélem tudtam segíteni egy kicsit.

1961. Eroka81
2011. dec. 22. 17:45
Aztán ha megkívánja apud a jó kis halászlét, egyen belőle, legfeljebb leteszteli mennyire bírja... és mondhatod neki "ugye én megmondtam" akkor tényleg belátja, jobb, ha diétázik :)
1960. Eroka81 (válaszként erre: 1959. - XRamix)
2011. dec. 22. 17:42
Húú, hát nem is tudom! Ez egyénenként változik, hogy ki mit tud megenni. Ki kell tapasztalni. Én azt tanácsolom, próbálj olyan ételt készíteni, ami nem túl zsíros, nem túl fűszeres. Én bevallom, most "bűnözni" fogok! :-) Tyúkhús levest készítek, ami nem éppen lájtos! Tuti hasmenés! Csinálok sült kacsa combot párolt káposztával, lesz rántott hús, rántott hal... igazából apukád kerülje a tejes, tejfölös dolgokat is. Ha erős gyulladásban vannak a belek, nem tesz neki jó (javítsatok ki csajok, ha nem így van!!). Ja, és a magvas dolgokat (mogyoró, dió, szezámmag), nem tudja az ember megemészteni, és felsértheti a fekélyeket. De mondom még 1x, ez csak az én tapasztalatom!!! Persze veszek vagy 2 kiló banánt, meg 2 kiló mandarint a biztonság kedvéért, hátha "megpusztulok" :)))
1959. xRamix
2011. dec. 21. 09:33

Köszönöm mindenki biztatását :)

Egy kérésem lenne még,ami nekem borzasztó nagy segítség lenne:

Le tudnátok írni egy crohn-betegeknek ehető karácsonyi menüsort? Sajnos ötletem sincs, hogy a megengedett hozzávalókból mit üssek össze, hogy egy kicsit ünnepi legyen.

Ti mit főztök karácsonyra?

1958. f3000dc5ef (válaszként erre: 1956. - Eroka81)
2011. dec. 19. 21:12

A banán tényleg nagyon jó!!!

A fiamnak "kötelezően" ajánlott a napi legalább egy, de inkább több :D Vannak kutatások ahol a banánt mint gyógyszert ajánlják! Van aki csak azzal tünetmentes tud lenni! Lehet ezt már írtam :) Ja és nem csak azt eszi :D De azt mindennap :)


A paleora "csak" fejben kell átállni :D Nincs vele semmi gond, és tényleg tuti jó kajákat lehet enni :D semmi szenvedés :)


Egyébként most vettem egy könyvet:Frank A. Oski. M. D---A tejről őszintén.

Semmi köze a paleohoz. Valamikor a nyolcvanas évek elején írták, amerikai a szerző.Gyakorlatilag azt írja le, hogy a tej inkább méreg mint egészséges étel. Mármint a tehéntej. Meg mindenféle nem emberi tej. Tehát a szoptatás nagyon jó dolog, és nagyon kell----de más állat tejét meginni=nagyon nagyon nem jó dolog. Baromira igaza van.

1957. Eroka81
2011. dec. 19. 16:35
Egyébként ez a paleo diéta jó lenne, ha tudnám tartani és nem csábulnék el :)))
1956. Eroka81 (válaszként erre: 1953. - XRamix)
2011. dec. 19. 16:33

Nálam még a banán szokott segíteni, vagy a nutri. Mondjuk múltkor olyan futás jött rám a nutritól... hogy csak na! Ezek után maradok a banánnál! :) Ezt sajnos ki kell tapasztalni, nálam pl a keserű csoki se segít.

Sütemények közül inkább a piskóta féléket ajánlom, esetleg linzer. A kelt tésztákat, krémeseket inkább kerülje.

1955. f3000dc5ef (válaszként erre: 1953. - XRamix)
2011. dec. 19. 16:03

A keserű csoki itt édeskevés sajnos :( ez nem sima híg széklet, itt nagy gáz van...tapasztalat a fiamnál. Nekünk legutóbb egy vírusos cucc váltotta ki a, hálisten csak pár napos, fellángolást.

A Neurosan por nagyon bevált. Egy nap alatt megfogta.

De mint mondtam a fiam paleo diétán van (egyébként ez jó a Candidára is :D ) ami azt jelenti, hogy semmi gabona, semmi tej/tejtermék, semmi hüvelyes, semmi cukor, semmi krumpli, semmi étolaj/margarin. És isteni jókat lehet kajálni. egyáltalán nem küszködés :))))

1954. youlcsi (válaszként erre: 1953. - XRamix)
2011. dec. 19. 13:43

sztem a krumpli még sütve is OK (ne olajban, simán tepsiben). rántott helyett sülthús, pöriből inkább száraz hús kevés fűszerrel, krumplival, tésztával. ez nem nagyon gond.

szóval húsok natúr, párolva, sütve, krumpli, rizs, tészták, péksütemények... ez mind rendben van. simán eheti :D


székletfogásra nincs semmi... ha gyulladt a bele, nem jön be.

1953. xRamix
2011. dec. 19. 09:51

Köszönöm a válaszokat :)

Nálunk ami a legnagyobb "gond" az az, hogy édesapám konkrétan teljes letargiába esett,amióta megtudta,hogy meg kell változtatnia az étkezését. Idáig ugyanis a rántotthús-sültkrumpli-pörkölt szentháromságban élt, minden "egészséges" ételtől a hideg rázta/rázza. (Én magam is diéta szerint élek,nekem sajnos a candida keseríti meg az életemet, no cukor,no tej, húst sem fogyasztok, kizárólag organikus ételeket eszem egy éve és nagyon jól vagyok. - viszont azelőtt is amikor szóba került a diétám, édesapám minden alkalommal elmondta h nem cserélne velem, mert ő ezt nem bírná ki..csak ugye most mégis el kell viselnie a változást).

Szegénynek állandóan hasmenése van. Mit ajánlotok székletfogásra? a keserű csoki ilyenkor játszik? Karácsonyra milyen menüt készítsünk? Sütemények?

(bocsi a sok kérdésért, de csak most tanulunk bele ebbe)

1952. youlcsi (válaszként erre: 1950. - XRamix)
2011. dec. 18. 21:04

pontosan úgy ahogy írtad :)


a tej is sztem egyéni dolog, bár tény, hogy az ibd mellé gyakran társul laktóz-intolerancia.


(halkan súgom: a dokim legutóbbi állásfoglalása szerint nem vagyok bélbeteg)

2011. dec. 18. 17:02

Helló!

Én sem vagyok beteg, a fiam az.

Mi az ajánlottól eltérően étkezünk. Csak azért írom le, hogy tudd ilyen is van.

A fiam tünetmentes tőle. Paleo étrenden van. Csak zsírt használunk étolajt, margarint nem :D

És fűszerezünk is :D

De tényleg egyéni, ki kell tapasztalni. Nekünk a hivatalos ajánlás nagyon nem jött be :(

A tejet a legtöbb Crohn-os elhagyja szerintem. A fiam is érzi, hogy attól bizony beteg.

1950. xRamix (válaszként erre: 1949. - Youlcsi)
2011. dec. 18. 09:43

Értem. Tehát akkor ez azt jelenti, hogy oda kell figyelnie mitől (melyik ételtől) lesz tünete,és akkor azt kerülje. Egyébként nagyjából mindent szabad, ami nem túl zsíros és fűszeres?

Ti hogy álltok a tejjel? V ez is egyéni? (Valahol azt olvastam tiltják,valahol azt h szabad..)

1949. youlcsi (válaszként erre: 1948. - XRamix)
2011. dec. 17. 21:46

szia!

a mit ehet és mit ne pusztán egyéni tolerancia kérdése. ami általánosságban elmondható, hogy epés diéta (zsír és fűszerszegény) illetve ne lazítsa tovább az amúgy is laza a székletet (rostszegény).


amúgy nekem a dokim azt mondta, egyek bátran... addig egyek, amíg tudok, mert aztán ha jön egy rossz periódus, úgysem fogok enni (és igaz! olyankor a víz sem maradt meg bennem)

1948. xRamix
2011. dec. 17. 18:47

Sziasztok!

A segítségeteket kérném..

Nemrég diagnosztizálták Édesapámnál a Crohn betegséget.Pajzsmirigy alulműködése is van, egy hónapja kb. az életveszélyből hozták vissza. Én nem vagyok beteg,nagyjából tisztában vagyok azzal h mit ehetne és mit nem. Arra lennék kíváncsi, van-e nektek word formátumban esetleg (v. bárhogy máshogy) digitalizálva receptgyűjteményetek crohn betegségre? Nagyon megköszönném. :)

1947. CsillagTM (válaszként erre: 1939. - F3000dc5ef)
2011. nov. 27. 01:38
köszi!
1946. manyika72 (válaszként erre: 1944. - Szerip)
2011. nov. 25. 19:20

Szia én se vagyok crohn beteg nekem most diagnosztizáltak a lisztérzékenységet ,hullott ahajam, a mensim hol normális volt hol csak 3-om napig barna volt,nem volt mindig hasmenésem ,a lábam dagadt,reggelente voltam nagyWC-ni max 3x.

Miota tartom a glutén és laktozmentes diétát visszaállt a menszeszem,hiztam 7 kilot 2 honap alatt!!!

Ja és előtte vagy fogytam, vagy hiztam váltakozo!!!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook