Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


55. youlcsi (válaszként erre: 54. - 3ed4c04bf4)
2009. szept. 30. 15:32
üdv itt (is) :Đ
2009. szept. 30. 15:25

Sziasztok!

Még egyszer köszi Youlcsi,sikerült megtalálnom a topicot,ide fogok írni.

Én 96 óta vagyok crohn beteg,voltak rossz periódusaim:2005-ben műtöttek,kivettek fél métert a vékonybél utolsó szakaszából,ez előtt többször volt bélelzáródásom,és itt-ott fekély is.Azóta lekopogom,el vagyok,úgy ahogy.2 gyermekem van,egészségesek mint a makk,viszont a szülés komplikációs volt,nagyon lerobbantam.Én konkrétan le vagyok %-olva,tele van a hasam összenövéssel,sipollyal is műtöttek emiatt széklettartási problémáim is vannak,a vérképem ált.nem olyan fényes,s hol ilyenek-hol olyanok a naojaim.........na de nem siránkozom,mert minden nap imátkozom,hogy csak holnap jobb legyen.Na meg a gyerekek miatt nem adhatom fel.Szedem a gyógyszereket,kimerítő dolgokba nem fogok bele-próbálok.......,na meg világ járó túrába sem,ahol nincs wc.Ez van.

Szép napot nektek!

53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Gyorike)
2009. júl. 13. 19:29

sajnálom :( esetleg nem próbálkoztatok mással? persze a "más" attól is függ, hogy milyen állapotban van... lehetne imuran vagy biológiai kezelés.


én entocortot és prednisolont szedtem, de mint halottnak a csók. de imuranhoz pedig túl jól vagyok (doki szerint rosszabbak lennékek a mellékhatások, mint ahogy a tüneteket "tűröm" :))

szóval azóta állapotom ingadozó, nem tünet-, de panaszmentes :Đ

52. gyorike (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2009. júl. 11. 13:50
Először igen, de aztán visszaesett. Medrolt és Budenofalkot is szed.
51. youlcsi (válaszként erre: 49. - Rántotta)
2009. júl. 8. 20:32

kedves rántotta!

remélem, jársz még erre, mert ha nem, akkor sajnos nekem lesz igazam.

hogy miben? hát abban, hogy herótom van az egy-hozzászólásért-regisztráló, betegeken-pénzt-keresni-akaró, de még a betegség-nevét-helyesen-leírni-sem-tudó-de-állítólag-ismerő nickekből...

gyógyulásra pedig én személy szerint nem vágyok, mert tudom, hogy az orvostudomány mai álláspontja szerint lehetetlen. realista vagyok, és mindez a hozzáállás mellett panaszmentes is :)


ps:

aloe, alga és egyéb ügynökök kíméljék a fórumot, ha lehet!!!

50. youlcsi (válaszként erre: 48. - Hópihe1989)
2009. júl. 8. 20:24

ha kértek ilyen vizsgálatot, rajta kell, hogy legyen a papírodon

süllyedés vagy we

crp vagy c-reaktiv protein


ezek szerint nem a háziorvosodról van szó... tehát nyugodtan keress másikat. soha, de soha ne járj olyan orvoshoz, akiben nem bízol meg! neked lesz rossz, mert folyamatosan meg fogod kérdőjelezni a döntéseit (akár vizsgálatról akár esetleges gyógyszerezésről legyen szó)

én találtam olyan orvost, aki után vakon megyek. bármilyen durva gyógyszert ír is fel, eszembe sem jut, hogy talán nem ez kellene... kb 5 perce ismert, amikor azt mondta, hogy legközelebb tükrözés (előtte alig több, mint két hónappal már volt egy) és eszembe sem jutott, hogy talán mégsem kellene... :)

2009. júl. 8. 19:00

Kedves chron betegek!

Nem akarok illuzióba ringatni valakit, de úgy gondolom egy misét megér.nagyon jó eredményeket lehet elérni egy bizonyos természetes alapanyagú szerrel/ SEMMILYEN SZINTETIKUS ANYAG NEM LÉTEZIK BENN, NEM KELL SZTEROID/Ha érdekel valakit hívjon a 06-70-3863560-as teszámon. Nálunk a családban is van ilyen beteg kislány, tudom ez mivel jár, és mennyire vágytok a gyógyulásra.

2009. júl. 8. 18:22
a magas süllyedést meg a crp-t vagy mit hol tudom megnézni a laborvizsgálatban?
47. hópihe1989 (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2009. júl. 8. 18:21
Belgyógyász. Néha azt gondolom hogy csak azért küldene ilyen vizsgálatokra hogy a kórháznak pénzt szerezzen, mert az elszámolólapra is olyanokat ráírnak amit nem is csináltak. Nem bízok ebben az orvosban.
46. youlcsi (válaszként erre: 45. - Hópihe1989)
2009. júl. 8. 17:04

lehet...

ez milyen orvos? háziorvosod vagy belgyógyász?

45. hópihe1989 (válaszként erre: 44. - Youlcsi)
2009. júl. 8. 16:51
jah ezt mondta :). Nem tudom a gyomortükrözést is minek erőltette? Nem volt értelme, lehet egy másik orvost kéne keresnem.
44. youlcsi (válaszként erre: 43. - Hópihe1989)
2009. júl. 8. 16:46

sztem akkor is először haematológus!!! ha ő nem talál semmit, majd elküld a gasztróra.

a tükrözést meg nem értem, miért kell erőltetni. nem olyan jó az (bár gondolom a drnő már elmondta, hogy "neki is volt, nem fáj")

2009. júl. 8. 16:37
Oda is akartak küldeni, de végül nem küldtek, mert azt mondta a dokinő hogy azzal nincs baj. Nagyon erőlteti ezt a betegséget meg a tükrözést.
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Hópihe1989)
2009. júl. 8. 14:03

ebben nem tudok segíteni :(

nekem is volt súlyos vashiányom (úgy, hogy még a vénásan kapott vas sem ért semmit), de nekem az erős menszi volt akkor az oka. fog.gátlóval rendeztük. bár azóta is mindig alacsony.


sztem ezzel inkább haematológust kellene felkeresni.

2009. júl. 8. 13:04
Nekem ezek közül egyik sincs. Már régen is volt vashiányom, de az orvos szerint nem szívódik fel és fokozatosan ürül ki. De szerintem minden normális embernek ürül ki, csak nekem nem pótlódik mert ugye nem szívódik fel. Na akkor most mit csináljak? Vastagbéltükrözésre akar küldeni. Már gyomortükrözésen is voltam ott se volt semmi baj.
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Hópihe1989)
2009. júl. 8. 11:48

na, akkor nem csak priviben :)

hasmenés, jobb alhasi vagy ritkábban köldök körüli fájdalom, hőemelkedés, fogyás.

ezek a nagy általánosságok. amúgy teljesen változó. csupán csak a vashiány miatt ezzel riogatni valakit nem szép. ha már vér, akkor az alacsony vasnál sokkal mérvadóbb a magas süllyedés és magas crp. de ezek is csupán a gyulladás jelenlétét mutatják, azt nem, hogy hol és mi.

2009. júl. 8. 11:19
Sziasztok! Nekem is leírná valaki a tüneteket, mert az orvos azt mondja hogy lehet nekem is ez a bajom. Mert a vashiányom van és nem szívódik fel a vas a tápcsatornámból. Szerintetek lehet ez a betegségem?
2009. júl. 7. 23:01

Sziasztok!



Írja már le valaki a tüneteket nekem priviben.A barátnőmet érdekelné.


Köszi

37. youlcsi (válaszként erre: 35. - Gyorike)
2009. júl. 6. 17:16
a szterotól javult az állapota? milyet szed?
36. youlcsi (válaszként erre: 34. - Gyorike)
2009. júl. 6. 16:50
ha legközelebb beszélek a dokimmal, rákérdezek... bár, hogy őszinte legyek, remélem, őszig nem lesz szükségem arra a beszélgetésre :)
35. gyorike (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2009. júl. 6. 15:55
a lányomnál (30 éves) egy éve diagnosztizálták a chron betegséget, nem nagyon sikerült előrelépés, azóta is szedi folyamatosan a szteroidot, ami nagyon nem jó.
34. gyorike (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2009. júl. 6. 15:51
nem tudnád megszerezni a kisérleti szer nevét?
2009. máj. 20. 22:01
köszi :)
2009. máj. 20. 20:29
Sok sikert hozzá és remélem minél előbb sikerül
31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Monyesz2)
2009. máj. 20. 11:55

remélem, hogy lesz akkor még rá lehetőség. vagy bármi más hasonlóra.

persze előbb azt a babót is össze kellene hozni :)

30. monyesz2 (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2009. máj. 20. 09:51
Hát sajnálom. Majd a baba után gondolom kipróbálod?!
2009. máj. 19. 08:48

kicsit felhozom a topicot :)


múlt héten voltam orvosnál. kaphattam volna vmi kísérleti szert... a neve a cuccnak már szóba sem került, mert babón dolgozunk éppen :), és így nem lehet. pedig jó lett volna...

28. eniki
2009. ápr. 25. 13:42
Addig jó amíg dolgozni tudsz!!
2009. ápr. 20. 07:42
hogy leszázalékolják-e az az állapotától függ. csak azért, mert crohnos, nem kell, hogy leszázalékolják. lehet vele dolgozni.
2009. ápr. 19. 22:45
Ismerősöm ilyen betegségben szenved.Nem tudjátok ezzel leszázalékolnák-e?Mivel a tápanyagfelszivódás sem az igazi mindig van valami egyéb baja is sajnos.Első nekifutásra egy város kórháza ki sem tudta deriteni mi a baj.Más megyébe ment dokihoz és ott rögtön erre gyanakodtak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook