Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


2009. okt. 8. 20:39

pcos = policisztás ovarium szindróma

tk cukoranyagcsere-zavar, ami miatt a petefészkek cisztákkal vannak teli. tehát hiába tenne jót a terhesség, egyenlőre peteérésem sincs :(


nekem az entocort nem csinált semmit. vagyis az endoscopos képen javított, de a tüneteken nem. ki érti ezt?

84. Medina07 (válaszként erre: 82. - Youlcsi)
2009. okt. 8. 17:47

Na én is itt vagyok. Én is szedtem entocortot, ideig-óráig jó volt. Szerencsére az elmúlt két évben tünetmentes voltam, köszönhetem ezt a terhességnek. Ezért ha babát akarsz, akkor hajrá!!

Sajnos most megint rossz. Ma már nem is számoltam, hányszor voltam Wc-n, talán 6-szor. A kedvem nagyon rossz, fáradt, kimerült, kedvtelen vagyok.

Sajnálom, hogy egyre több ilyen beteg van.

2009. okt. 8. 17:43

Entocortot én is szedtem régen.

Mi az a pcos?-ezt nem tudom.

Mostanában nem jártam a sebészeten,utoljára császárnál mondogatták,ja,meg a gasztrós.

De most olyan pici a kislányom,hogy amíg csak néha van vele problémám és nem mindig,addig kibírom.

Nem egyszerű magamra is gondolni,meg a gyerekekre is.

2009. okt. 8. 17:33

a mensim pcos miatt ilyen. éppen ma voltam vele orvosnál, 2 hét múlvára programoztuk a következő vérzést :)


ez a sipoly-dolog nagyon brutálisan hangzik... akkor nemhiába félek tőle.

szerencsére enyhe a betegségem, legalábbis tavaly a tükrözés után ezt mondta a doki (igaz, akkor már 2 hónapja entocortot szedtem, amikor látta a belsőmet), úgyhogy nem nagyon kell számolnom ilyennel... de azért nagy-nagy parám :)


sebész mit mondott az összenövésekre? mert ha panaszt okoz, akkor csak kellene velem valamit csinálni, nem?

2009. okt. 8. 17:14

A legelső amit észrevettem,hogy egy öklömnyi valami volt ott a gátamon,elmentem nőgyógyászhoz,megnyitották,kaptam antibiotikumot,de tul.képpen,még a sebész a végbélből kivezető szakaszt le nem zárta,kimetszette,addig nyitva volt és válladékozott.-bocsi,de ez volt.

A legrosszabb ellenségemnek sem kívánom.

Láz kísérte,mivel folyton gyull.-ban volt,na nekem szőrnyű volt.

Hogyhogy ilyen rendezetlen a mensid?

De hülye vagyok!Hisz nekem is vannak vele problémáim,de ki nem maradt,max.késik,vagy előbb jön,meg görcsölök,ilyenek.

Egyik sem jó!

A hegek szépek a hasamon,engem nem frusztrál nyáron sem,szépen csinálták meg.

Hanem ott bent az összenövések aggasztanak,több doki is mondta,hogy elég gáz.

És tényleg okoznak időnként problémát nekem.

Ez van.

Szép napot!Estét!?

80. youlcsi (válaszként erre: 79. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 8. 14:18

sztem a hegplasztikát finanszírozza a tb :)

az összenövésekkel meg az a gond, hogy nincs arra garancia, hogy a miattuk történő műtét után nem lesznek újabbak :(


engem szerencsére még nem műtöttek, így nincs ilyen gondom... főként nem menzesz-időban... mert hogy nagyon olyanom sincs. igaz, ez strandszezonban áldás :) csak így baba-project közben elég gáz...


a sipolyt hogy veszi észre az ember? az hogy kezdődik?

rémálmaim között szerepelt, hogy nekem tuti sipolyom van, amikor vérezgettem egy kicsit... aztán végül öndiagnosztizáltam helyette inkább egy repedést, mert az mégiscsak jobb :)

2009. okt. 8. 14:10

Ismerős,ez így szokott lenni,egyik dr. a másikra mutogat.

Anno engem is küldött a gastros nőgyógyászhoz,mert a gátamon egy szép kis sipolyom volt.....-a nőgyógyász pedig gasztroshoz,hogy ez az ő dolga.

Felkaptam a cukrot,mert nem kevés problémám akadt vele higgiénia szempontjából,aztán sebészetre mentem el.

Ő megállapította,ez végbél sipoly,s egyszerű volt újjal mutogatni.....

Végül megműtettem,s lekopogom azóta nincs vele problémám,viszont mivel ez a crohn egyik kellemetlen velejárója,újra kialakulhat....

Nekem összenövések,hegek vannak a hasamban,nem kevés,nekem azok is okoznak hasi fájdalmakat,főleg,ha megjön a havi bajom.Volt két császárom,a bélműtétem,egy méhen kívüli terhességem-vetélesem-amit anno azt is a crohnra fogtak/azonos oldali petevezetékemet távolították el,mint ahol a beteg bélszakasz helyezkedik el/-így 43 varratheg van a hasamban.Ez van.

Sokszor neki akartam állni,hogy helyrerakatom,olyan plasztikai műtétek vannak már.

S megjegyzem nem esztétikai szempontból,hanem egészségügyi szempontból,a sok heget,összenövést bizti el lehetne távolítani,rendberakatni a hasfalamat??????????

Csak kemény lóvéért,bizti......

Így hát maradnak az összenövéseim bent........

78. youlcsi (válaszként erre: 77. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 7. 13:53

tünetek? hasmenés (nem sok, nem rohanós, csak hát nem formált) és hőemelkedés. de ezek igazából ahogy jöttek, azóta meg is vannak. előbbi 2,5 éve, utóbbi bő egy éve. más bajom igazán nincs, és ezekkel egész jól megvagyok... sajnos a hasam sokat fáj, de nem olyan "verem a falba a fejem"-fájdalom, csak éppen nagyon kellemetlen.

persze erre azt mondta a gasztrós, hogy a diffúz hasi fájdalom lehet a cisztáktól... én meg kötekedni nem akartam vele, pedig világos, hogy a pco nem okoz hasi panaszt... de mondtam neki, hogy köv kontrolra megkonzultálom ezt a nőgyógyásszal. a nőgyógyász válasza pedig: csókoltatja a gasztróst :Đ


szóval ha jól értem, szeretnél 3. gyerkőcöt... majd... :)

sokéves tervben nekem is hasonló volt: 2 utód kis korkülönbséggel, majd 3. valamikor sokára... persze ez átértékelődött, és már annak is örülnék, ha egy sikerülne.

2009. okt. 7. 13:16

A kérdésed nem rossz.

Párom nagyon szeretné,hogy jövőre szeptemberben kezdi a kicsi az ovit,akkorra meg legyen a kisöcsi.

Én pihennék,nem esne rosszul egy kis szussz.

A nagy 9 éves,megy a kamaszkor felé,vannak zűrjei,dilijei,főleg a sulival kapcsolatban,hogy tanulni kell,most már nem játszadoznak,hanem tanulnak.

Domi,a pici benne van ebben a 2 éves dackorszakban,előfordul,hogy bevásásrló központ közepén elvágja magát,ha nem az van amit ő akar.

Neki most nyíladozik az elméje,kinyílik a világ számára,és mindent meg akar nézni,próbálni,köztük azt is ami rá veszélyes.

Tehát 100 %-ig résen kell lenni mellette-tük.

Én úgy tervezem,vennék egy jó nagy mély lélegzetet,és pihennék egy jó nagyot jövő szeptembertől.Hisz a kicsi oviba megy,a nagy meg suli folyt.köv..

Szóval nem unatkozom,estére hulla fáradt vagyok,és azért ha betegek velük virrasztok,hisz ez a dolgom.

Úgyhogy őszintén írom neked,mostanában nem tervezem az éjszakai szoptatást,és böfiztetést,pelenka cserét,és tápszer melegítést.

Aztán meg másfél szobás panelban lakunk,hova tegyem?Bár valaki ezt is megoldja 5 gyerekkel is,de én nem akarok még ennél jobban szűkösködni.

Igen,igaz,hogy nyugis stádiumban javalják a baba vállalást.Azt neked kell mérlegelned,hogy mennyire nyugis az a nyugis időszakod.

Bár,Te is tudod teljesen nem nyugszik,tűnnek el a tünetek,de remélhetőleg a terhesség neked javítani fog az állapotodon.

Én ma bírtokba vettem a wc-t,ma nincs valami hű,de super napom,tegnap el voltam.

De hogy mindig aludnék????????-ezt is nehezen viselem,és nyomatom a kávét,de az meg hajt........

Szóval,most légy okos Domonkos.

Mik most a tüneteid?

Szép napot neked!

76. youlcsi (válaszként erre: 75. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 7. 08:50

igen, a többségnek javít. a nőgyógyáaszom is azt mondta, hogy minél előbb teherbe kellene esni, és akkor talán kilábalnék végre belőle.

a félelmem azért van, mert mindenhol azt javasolják, hogy nyugalmi időszakban kell belevágni a baba-projectbe... végülis nálam nyugalom van, de sajnos tünetmentes nem vagyok, és nem is voltam azóta, amióta elkezdődött.


ti akkor végülis most terveztek 3. babát?

2009. okt. 7. 08:30

Az orvosok azt mondják,hogy a terhesség javít a crohn-betegségen,a hormonszint emelkedése miatt,úgyhogy nem biztos,hogy rosszabbul lennél.....

Ezt nem lehet kiszámítani.

A tapasztalatokból 100-ból 1 emberen ront.

Én beleestem,mikor Domikával terhes voltam.

De Danival tök jól voltam.

A következőnél sem bizti hogy rosszul viselném......

De ezt nem lehetne kiszámítani.

Anyósom azt mondta,hogy a harmadiknál már ennyivel sem úsznám meg,mint Domival /S.O.S.Belgyógyászati konzul,aztán infúzióban szteroid./-Ki tudja????

Volt egy ismerősöm,csaj,30-as éveiben annyira beteg volt,hogy Pestre járt,hetente egyszer be kellett feküdnie infúzióba adták be neki,Amerikából hozattak neki gyógyszert.Azt mondták nekik a dokik nagy könyvbe már ne vágjon bele.Aztán úgy feljavult,hogy azóta két egészséges gyermeke van,ha nem három,mert már nem találkoztam vele 1000 éve.

Mindenre van példa és ellenpélda is.

Sok sikert kívánok nektek és jó egészséget!

74. youlcsi (válaszként erre: 73. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 6. 20:56

engem nem érdekel, hogy nem vagyok tünetmentes. küzdök ezért a babáért... úgyhogy simán bevállalnám így is. tudom, hogy így nagyobb az esély, hogy esetleg rosszabbodik a crohn, de ilyenkor érzem, hogy valóban igaz: egy nő két dologért képes bármire: hogy legyen és hogy ne legyen.

szóval teszek magasról a hasmenésre, hőemelkedésre :)


az meg már csak szerencse kérdése, hogy a gasztrósom totálisan profi terhes ibd-s témában :Đ

2009. okt. 6. 18:09

Hát,igen,én sem vagyok még teljesen tájékozódott,pedig rég óta ez a bajom.

Ezért is jó ez az oldal,többek között innen is lehet infót gyűjteni.......

Majd jön a baby,ha úgy érzi,ha jönni akar.

Én legalább is így áltam hozzá.

Na meg,ha én is akarom-nem utolsó az sem,egy rossz stádiumban én sem vágtam bele.......

Amikor jól voltam-viszonylag,akkor jöhetett.

Párom szeretne harmadikat,én konkrétan kettővel nem bírok,de ez a jövő zenéje.

Amennyire ....-ul voltam Domika születése után..????,most nem mernék belevágni.

Addig imádom a meglévő kettő rosszcsontomat!

Majd szúrkolok nektek,na és az egészségednek!

Én bevállaltam,pedig tudtam mi a bajom,dokik ellenzésére is,és itt vagyok,értük élek!

Puszi neked.

72. youlcsi (válaszként erre: 71. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 6. 13:54

megnéztem a gyerkőcöket. nagyon édesek :)

mi is szeretnénk már, de még nem akar jönni :s


ezt nem is hallottam még, hogy lány gyermekekben nagyobb a hajlam... én nem tudom, honnan szereztem, mert tudomásom szerint nincs a családban ibd-s. hacsak nem valami nagyon messz felmenők között volt valamikor...

2009. okt. 5. 09:20

Szia Youlcsi!

Dani 9 éves,Dominika 2 és fél éves.

Mindkettő a Crohn-betegség diagnosztizálása után született.

Danival nagyon jól viseltem a terhességet,kutya bajom sem volt,mintha makk egészséges lettem volna,a terhesség állítólag javít a crohn-on.

Domival viszon meredek volt,végig ment a hasam,naponta sokszor.7 hónapos terhesen tükröztek vele,hogy kiderítség mitől megy a hasam,de nem találtak semmit,igyaz végig sem jutottak a teljes bélszakaszon,nem akarták beindítani a szülést.Szedtem a Bolus-Astringenst/vagy mi a neve?/,meg a Smectát,de semmi nem változott.Aztán ítram szülés után,hogy fellángolt a betegségem,kaptam szteroidot stb....

Azóta elvagyok-úgy ahogy,nagyon nem eshetek ágynak,mert Domival itthon vagyok gyesen,úgyhogy kitölti a napomat,szerencsére.

Viszont végig izgulom az életemet,mert a lány gyermekekben nagyobb a hajlam.........-nem szeretném ha a későbbiekben nála lennének ilyen bajok,mint amiket átéltem.Tény, hogy lehet vele élni,de egy bélelzáródában meg is lehet halni.

Vannak sokkal alattomos,fájdalmasabb nyavaják-párom mindig ezt szokta mondani,ami igaz is.

Csakhogy nekem volt már bélelzáródásom,s tudom milyen rohanni a kórházba.Ez van.Próbálok nem gondolni rá,meg már régen volt,Dani 3 és fél éves volt.

Egyébként nem kizárt hogy én anyámtól örököltem,de ő egyszerűen nem hajlandó dokihoz menni,pedig van panasza.

Én is járok vele dokihoz,bár ritkábban,mert a kislánnyal nehéz ilyen helyekre járni.....

Most mennem kell hozzá......

Puszi.

2009. okt. 4. 22:30

jaj, akkor téged sem kerül el semmi rossz :(

én azért most lekopogom, hogy kórházba még nem kerültem a belemmel... igazán semmivel úgy 3éves (vagy 5? ki tudja? rég volt :)) korom óta. pedig orvoshoz járok elég rendesen mindenféle bajommal, de még sosem akart senki bentfogni :Đ


gyerkőcök mennyi idősek?

2009. okt. 4. 17:20

Szegénykém!

Jobbulást!

Én még ma sem vagyok jobban,elvagyok,el csinálgatom a dolgomat itthon,mivel a 7-en nagyon elhanyagoltam,pl. a picinek /is/ a vasalást.

De csak csiga tempóban megy.

Tegnap is le kellett dölnöm,mikor a pici elaludt du.

Ma inkább beültem egy kád forró vízbe,most meg aludnék,de most már ideje lenne felkelnie......-úgyhogy ez ma elmarad.

Képzeld,tegnap annyira fájt a hasam,minden pózban,az izomláztól,majd meg vesztem.

Mát nagyon várom hogy kimásszak ebből a kórságból,mert már nehezen viselem türelemmel.

Tegnap óta szedem a gyógyszereimet ismét a Crohn-ra,jobb félni,mint megilyedni.Volt már hogy egy hascsikarásból kórház lett a vége,pikk-pakk elért ami lehet,ezért azóta rettegek,ha már hányingerem van,vagy netán megy a hasam vagy ilyenek......

Hát,akkor még egyszer jobbulást!

2009. okt. 4. 16:19

szia!

bocs, de hétvégén nem nagyon vagyok gépközelben.

sajnálom, hogy már mindened fáj... el tudom képzelni, milyen rossz lehet :(

igen, engem is elkapott ez a nyavaja... bár megszoktam, mert tavaly kivételével minden ősszel meglátogat a hörghurut. szóval nagy cirkuszt nem csinálok belőle.

a fülfájás a napokban nekem is elkezdődött. kicsit rá is paráztam, mert utoljára 3 éve szúrták fel a fülemet, és akkor ventil-tubust is kaptam... tk azzal kezdődött minden bajom. utána jött az izületi gyulladás a jobb lábfejben... és rá fél évvel elkezdődött mindaz, aminek crohn lett a vége...

2009. okt. 3. 10:39

Szegénykém!

Te is beleestél ebbe a nyavajába?

Igaz is ,ilyen időjárásban nehéz elkerülni.......

Nekem már nagyon tele a hócipőm hogy 2 hete nem javulok,minden nap más tünet jön ki,mire az egyik alább hagy.Pedig dr. is látott.

Ma reggel úgy ébredtem,hogy fáj a fogam,és izomláz van a köhögésektől a hasamba.Pang a baci az orrüregemben,orr- melléküreg gyulim van ,a doki szerint,s nyom az arccsontom is.........Mi jön még?Tegnap nyomtam az ágyat,lázas is voltam.Ha hétfőig még mindig nem leszek jobban,ismét dokihoz kell mennem.Fáj a fülem.......

Fúj,megint panaszkodtam,jó lenne már helyre jönni.

Jobbulást kívánok neked,és vigyázz magadra!

2009. okt. 2. 14:51

meló már nem megy... most értem haza :)


érdekes, nekem a normaflore rontott a dolgokon. ha nagyon muszáj, progastrot iszok, csak az meg baromi drága... de most sem volt választásom, mert kaptam a köhögésre antibiotikumot is.

2009. okt. 2. 13:48

Hát igen,de ha már muszáj,majd megfulladtam a köhögéstől,borzalmas volt.Most már 2 hete nem alszom éjjel,majd meg fulladok.Este köhögés csill.-t szedtem,nap közben meg muszéj volt a köptető,majd szét szakadt a mellkasom.

De tegnap kint volt a kedvenc dokim,akit írtam,ő tőle most egész jó gyógyszereket kaptam,ami nem bántja a gyomrot és a belet,meg hörgőtágító,stb.-na most nem fulladok.Nyomatom a normaflort,a ha ebből kikeveredtem,folytatom a pentasát,de lehet mától is,mert már herótom van a sok gyógyszertől.Attól lakom már lassan jól.......

Megy a meló?

Én most próbálom bepótolni az elmaradt éjszakai pihenést, a pici is alszik........

Azért,ha lesz kedved írj!

Szép napot!

2009. okt. 2. 13:06

na, én ezért be sem szedtem a köptetőt :) a háziorvos azt mondta, hogy csak akkor vegyem be, ha nagyon muszáj, különben napközben is köhögéscsillapítót szedek... ezzel jól elvagyok :)


mondjuk azért sztem ha van, akkor a gyógyszereket folyamatosan kellene szedni...

2009. okt. 2. 09:54

Szia Youlcsi!

Nem,nem tudom ki a Molnár Tamás,nem hallottam róla.Én sz.fvárra jártam az elején,aztán Mórra.

Egyébként Pentasát kell szednem és immuránt,de most nyáron mivel jól voltam ,úgy ahogy,nem szedtem.De amikor becsületesen szedem,akkor sem jobb,s ezt a dokik nem hiszik el nekem.

Amikor a lányom született 2007-ben,annyira bezavart a császár,hogy már a kiszáradás küszöbén voltam,nekem is adták a Kliont,meg a szteroidot infúzióba,hogy a picivel hazaengedhessenek.

Most bent csücsülnek a gyógyik a szekrényben,párom már mondogatja,hogy jön a kritikus időszak,nem kéne szedni?

Egy hülye megfázás is legyűr,és most köptetőt is kellett szednem,mart ahol ért.

A kajával én úgy vagyok,ha megkívánom,megeszem,ha nem vagyok jól,akkor meg bármit elém rakhatnak.

2009. okt. 2. 07:46
ja, diétázni nem diétázom... de amúgy is nagyon válogatós vagyok (lehet, egy kezemen meg tudnám számolni, hányféle zöldséget, gyümölcsöt vagyok hajlandó megenni), úgyhogy amiket kerülni kellene, azokat amúgy sem ettem meg soha :)
61. youlcsi (válaszként erre: 60. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 2. 07:44

szia!

a jó doki pedig a legfontosabb! én az itthonival is nagyon meg voltam elégedve, de hát nem tudott velem mit kezdeni. tk jól kezelt ő, de csak vaktában... és az sem hatott. most Molnár Tamáshoz járok... gondolom ismert a név :)


gyógyszert nem szedek, mert nem hat. próbáltam entocortot és prednisolont, de egyik sem javított semmit a helyzeten. ezért aztán 5asa-félékkel nem is próbálkoztunk, mert minek? imurant pedig nem akart adni MT, mert annak rosszabbak a mellékhatásai, mint ahogy vagyok.

szóval ha baj van, akkor inkább az antibiotikumokkal próbálkozunk (cifran, klion), általában bejön... vagyis visszaáll tőle a nem jó, de kielégítő állapot.


egyébként úgy néz ki, hogy nekem éppen a nyár és a tél lesz a gáz. végülis nyár elején kezdődött minden, télen lett annyira sz@r, hogy orvoshoz kellett mennem, aztán köv nyáron kezdődött a hőemelkedés, tavaly télen kerültem szegedre, és most is május végén jött a rosszabbodás... hogy őszinte legyek, félek a november-decembertől :s

mondjuk nekem állandóan megy a hasam. lassan 2 és fél év eltelt, jó, ha havonta van 1-2 hasmars-mentes napom. viszont legalább van miből fogynom :)


milyen gyógyszereket szedsz?

2009. okt. 1. 22:45

Örülök,hogy van rendes dokid,nekem még nem igazán sikerült megtalálnom az igazit,jobban mondva,van egy,de ő gyerekgasztrós,a fiam pici korában táplálékallergiás volt-rajta keresztül ismerem,s ő szokott segíteni rajtam ha nagyon oda-vagyok,de kórházba még nem kell menni.-de ez hosszú.

Sajnos,eddig nincsenek túl jó tapasztalataim ezzel kapcs.Annyi már a felnőtt gasztrósan /is/ beteg,hogy már futószallagon megy a tükrözés stb.

Pedig jobban oda kéne figyelni,s nem lenne ennyi beteg.Bár mivel autoimmun jellegű,na de neked nem kell rizsálnom miről van szó.

S hogyhogy nem szedsz gyógyszert?Nekem ha elfogy,vagy elfelejtem,rögtög jön a leszidás.

Nekem is u.ez volt amikor kiderült,hasmenés,láz,véres,gennyes széklet,stb.na meg az átkozott végbélsipoly-amit megműtettem-nem kiabálom el-sikeresen.

S amióta kivették azt a beteg,beszűkült bélszakaszt,már jók a tükrözéseim eredményei-csak a vérképem!!???.

De sajnos,azért sűrűn rám jön a para.

Örülök ,hogy jól fogod fel,végülis tenni nem tudunk ellene,csak elfogadjuk....

Én azért sokszor a pokolba kívánom ezt a nyavaját,s dühöngök magamban, sírva a budin,mért pont nekem görcsöl a hasam stb.

Párom és a gyerekek,már tudják,mi a helyzet,anya megint a wc-n vagy jajgat,vagy szidja az eget.

Aztán van úgy hogy tök jó napjaim vannak,jókat ehetek,s titkon remélem nem böjtölök utánna.

A nyaraim tök jól telnek,tünet mentes vagyok-mondjuk.Aztán ősszel megkezdődik,feszültebb vagyok,szorongok,akkor már megy a hasam,s van mikor hányok.Ez van.Most 1 hónap alatt megint lement egy 5 kg.Majd visszajön,s lemegy......

Ilyenkor 50-55 között ugrálok.

Sajnos már voltam 48 is,úgyhogy a mostani belefér.

Na megint sokat rizsáltam.Bocsi!

Diétázol?

Bocsi,ha untattalak....

59. youlcsi (válaszként erre: 58. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 1. 13:47

ráérek... most is dolgozom :) a környezetet és a munkát védem :) vagyis a környezetemet a munkától :lol:


a "hogyderültki" elég hosszú sztori.

zanzásítva:

4hónap hasmenés és 5-6 kiló fogyás (megjegyzem, volt honnan, és még mindig lenne) után gasztro. egy év alatt szépen lassan uh-k és tenyésztések tömkelege, többszöri "dg:ibs", rtg, gyomortüki, ct, végül colon. dottore nem tudta mi van, mert sem a tünetek, sem az eredmények nem voltak specifikusak. tavaly nov-ben küldött át szegedre, a létező legjobb kezek közé :) ott rögtön lett dg és azóta is oda járok.

röviden...

2009. okt. 1. 13:31

Hál Istennek!Maradjon is így!S hogy derült nálad ki?Jó neked,hogy tudsz vele dolgozni,néha én is mennék,csak egyrész kötöttek a lehetőségeim /WC/,meg most még gyesen vagyok.

S mit dolgozol?Ne haragudj,hogy zavartalak.

Majd írj,ha ráérsz.

57. youlcsi (válaszként erre: 56. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 1. 08:40

jaj, dehogy! csak ezerrel dolgozom :lol:


én teljesen jól viselem egyébként a dolgot. még gyógyszert sem szedek. semmit :) és jól vagyok... leginkább úgy mondanám, hogy nem tünet-, de panaszmentes :Đ

2009. okt. 1. 08:33

Kedves youlcsi!

Remélem nem bántottalak meg valamivel,olyan szűk szavú vagy?Nem vagy túl jól?

Túl tolakodó vagyok,igaz?

Csak érdeklődni szerettem volna,ki hogyan viseli,hogy él vele stb........

Szép napot mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook