Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
295. Edmond Dantes (válaszként erre: 293. - Youlcsi)
2009. nov. 6. 15:50
Lehet, én csak a saját magam példájából tudok kiindulni. Soha nem szívtam el egy szál cigit, soha nem drogoztam, soha nem ittam alkoholt stb.. És mégis
294. 5285c03071 (válaszként erre: 289. - Youlcsi)
2009. nov. 6. 15:49

Én is odajárok,csak a Nagy Ferenchez!


Tényleg jók!

Szoktad olvasni,a Molnár Tamásnak van egy fóruma?

293. youlcsi (válaszként erre: 290. - Edmond Dantes)
2009. nov. 6. 15:47

amennyire ismeretlen...

genetika, környezeti tényezők, korábbi fertőzés, stb... és ezek véletlenszerű, rossz kombinációja.

292. youlcsi (válaszként erre: 291. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 6. 15:46
ez mindenkinek a sajnát döntése. ha te ezt így érzed jónak, akkor így lesz jó :)
2009. nov. 6. 15:40

Drága Youlcsi!

Ma felkerült az i.-re a pont.

Elhatároztam,hogy én is beadatom az oltás,meg a kislányom is kap egy felet.

Így be lesz oltva a két gyerek,és én is egységesen.

Apukánk vacilál,de én nem szeretném ha kimaradna.

Na így nyugodt vagyok,a kedvenc és megbízható dokink javasolta,aki kezel engem is ha sz...ul vagyok,meg a gyerekeimet is.

Gyermekorvos és gasztrós.

Több mint tíz éve számíthatunk rá.

Csak mondom elújságolom a hírt,egy hét vacilálás után sikerült döntenem.ÉS remélem jól.

Így nyugszom meg ha mindenki megkapja.

Egyébként gyorsan vátoznak a vélemények mindenhol,mindenki oltat.

Puszika.

290. Edmond Dantes (válaszként erre: 287. - Youlcsi)
2009. nov. 6. 15:40
Jó ne vezessük vissza a stresszre, de az orvostudomány mai állása szerint a Crohn betegség kialakulása, illetve a kiváltó tényezője ismeretlen. Legalábbis én így értesültem.
289. youlcsi (válaszként erre: 288. - 5285c03071)
2009. nov. 6. 15:38

szegedre Molnár Tamáshoz


milyen? a legjobb :Đ

288. 5285c03071 (válaszként erre: 286. - Youlcsi)
2009. nov. 6. 15:30
Látom nem messze lakunk egymástól.Te hova jársz dokihoz, és milyen?
287. youlcsi (válaszként erre: 282. - Edmond Dantes)
2009. nov. 6. 15:28

ezzel nem értek egyet.

az oké, hogy a stressztől belobbanhat, na de hogy arra vezessük vissza?! :o

286. youlcsi (válaszként erre: 283. - 5285c03071)
2009. nov. 6. 15:28
egy tizes még rólam is lemehetne... amikor kiderült, hogy nem használ a gyógyszer, viccelődtünk is a dokimmal, hogy jó, akkor inkább ne is kezeljen, amíg el nem érem az ideális súlyomat :)
285. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 284. - 5285c03071)
2009. nov. 6. 15:28
Üdv.a sorstársak közt.
284. 5285c03071 (válaszként erre: 282. - Edmond Dantes)
2009. nov. 6. 15:21
Én is ugy hallottam, hogy a stressz nagyon befolyásolja ezt a betegséget.
2009. nov. 6. 15:20

Hu, ez érdekes!

Nekem sose volt hasmenésem, se véres széklet!

Sőt székrekedéssel is küzdök. A dokim mindig azt mondja én vagyok a crohn betegek között a kakukktojás.Általában mindenki sovány, én évek óta nem tudok lefogyni, sőt sokat hiztam.

Egy hónapja rááltam és most fogytam 15 kg.-t de még mindig van 10 kg többlet.

2009. nov. 6. 15:20
Egyébként szerintem lelki okokra vezethető vissza ez a betegség. A sok stressz, meg idegeskedés az ami szerintem ezt nagyban befolyásolja.
281. youlcsi (válaszként erre: 280. - 5285c03071)
2009. nov. 6. 15:05

üdv a klubban :s


soha nem tudni, mitől újul ki :( én májusban tök jól elvoltam, bevacsiztam némi sülthalat, és másnaptól napi 20x látogattam a porcellánt véres-nyákos végeredménnyel. korábban sosem gondoltam, hogy visszasírom a korábbi állapotomat. azóta viszont tudom, hogy napi 3-4 széklet és a hőemelkedés nekem tök jó... így jól érzem magam :)


megjegyzem, azóta számtalanszor ettem sülthalat, és semmi bajom nem volt tőle, tehát csak véletlen egybeesés :p

2009. nov. 6. 14:15
Az öt év tünetmentes időben én sem szedtem a gyógyszereket. Semmi panaszom nem volt, eredményeim jók voltak. Lehet attól ujult ki megint?
2009. nov. 6. 14:12

Sziasztok!


Olvastam a fórumot, én is crohn beteg vagyok.

36 éves koromig semmi bajom nem volt, akkor terhes lettem, szülés után hat héttel megmütöttek. Azóta beteg vagyok. A mütét után két évig rosszak voltak az eredményeim, utána mintha elvágták volna. Pár év tünetmentesség,tavaly márciusban ujra belobbant.Nyáron rehabilitáltak, most elvagyok. Gyógyszerek, kontroll stb.

Nagyon sokan vagyunk ilyen betegek!

278. youlcsi (válaszként erre: 277. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 6. 13:47

hááát... nekem volt időszakom, még a dg előtt, amikor inkább kívántam, hogy lymphomás legyek, mint crohnos... mert ugyan súlyos, de jó eséllyel gyógyítható...


most meg itt vagyok terápiarezisztensen, hiába van panaszom, gyógyszert nem kapok, mert minek?

2009. nov. 6. 13:38

Hát igen.

Nagyon nem verem nagy dobra,de mostanában én sem szedem a gyógyszereket,csak akkor ha már érzem,hogy kuttyog a hasam,vagy fáj,ilyenek.

Volt nekem is egészen hosszú időszakaszom,ami majd hogy nem ideális volt,de én is visszaestem.

Sajnos el kell keserítenem Téged,ebből nem lehet meggyógyulni,meg a Colitisből sem.

Ezt vagy elfogadod,vagy felőrlöd magad.

Ne idegeskedj,a tizen-sok én sem törődtem bele,de tenni ellene nem tudok.

Nekem az az előnyöm,hogy mindig van hol járjon az agyam,itt a két gyerek,akik mellet nem unatkozom.

A legjobb lenne egy hobbit,vagy munkát keresni magadnak,vagy egy társat aki lefoglalja a gondolataidat.

Tudom,hogy nem könnyű,nekem is vannak depis időszakaim,nem gyengén,másfél évig kemény antidepresszánsokat szedtem,most nyáron tettem le,de most megint kellenének,mert ilyenkor ősszel és télen nagyon feszült vagyok,ordítok,bezártságérzetem van,bajom van a világgal,bajom van mindennel.....

De csak ha arra gondolok,hogy nem rákos vagyok,akkor könnyebben elviselem.

Kitartás!!!!

Domcsika megint nem akar aludni.......

276. youlcsi (válaszként erre: 275. - Edmond Dantes)
2009. nov. 6. 13:37

végülis hallottam már olyat, aki nagyon sokáig tünetmentes volt, de hogy gyógyult-e... hiszen bármikor visszaköszönhet :s


nekem azt mondta a háziorvos anno, hogy nem lehet tudni. sz@r egy kórság ez, de lehet, hogy 40 évig semmi bajom nem lesz vele... persze az is lehet, hogy 4 nap múlva úgy belobban, hogy mentő visz el.


amúgy nekem valóban nincs semmi bajom vele. tüneteim megvannak, de ennyi. élem az életem, nem igazán korlátoz semmiben :)

2009. nov. 6. 13:07

Ezekhez a női témákhoz nem igazán tudok hozzászólni, nekem nincsenek ilyen női gondjaim.

Az lenne az érdekes, ha lennének.

De a Crohn-hoz visszatérve hallottatok olyanról, aki meggyógyult?

Tudom, a tudomány mai állása szerint csak kezelni lehet és a tünetmentes állapotokat lehet fenntartani.

Azért kérdem, mert van nekem egy barátom, aki nő (nincs köztünk semmi) neki colitis ulcerosája van, és volt neki egy 2-3 éves időszak az életében, amikor tünetmentes volt, sőt gyógyszereket sem szedett. De sajnos visszatért neki a betegsége.

274. youlcsi (válaszként erre: 273. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 6. 09:50
köszönöm :) tüszőm nevében is :Đ
2009. nov. 6. 09:30
Jaj,de jó!Akkor szúrkolok!!!!!Hajrá!!!
272. youlcsi (válaszként erre: 271. - 3ed4c04bf4)
2009. nov. 6. 08:13

D-D!


a mensi alatti nagy fájdalmak inkább endometriózisra utalnak. az nagyon bő vérzéssel is jár.


pcos-ben mensi sem nagyon van :) persze vannak sokan, akiknek így is összejött spontán a baba, meg vannak olyanok, akiknek van rendszeres ciklusuk... de nem ők vannak többségben.

a cisztákat tuti látták volna a terhesség alatt... persze, ha keresik... ezek egészen pici, max 1 cm-es ciszták, de abból mindkét oldalon nagyon sok (min 8-10 db)... szóval sztem ettől ne parázz!


egyébként tegnap voltam orvosnál, és a bal oldalon a ciszták mellett van egy domináns tüszőm :) úgyhogy esélyesek vagyunk ebben a hónapban :Đ persze ahhoz még meg kell repednie...

2009. nov. 5. 23:07

Drága Youlcsi!

Én eddig nem tudtam mi az a PCOS.

Most megnéztem a neten.

Előfordulhat sz.ted,hogy nekem is van???

Meddőségre semmi jelem nincs,két gyerek után.

De amióta "nagy lány" lettem,nekem minden hónapban az az 1 hét borzalom.

Túlsúlyos sem vagyok,bár ez nem mindig igaz,ahogy olvastam.

Én pusztán a menstruáció miatti rosszulléteim miatt gondoltam,.......volt,hogy a falat lekapartam volna.

De az már kiderült volna nem?

A terhesség alatt rendszeresen jártam u.h-ra,látták volna,nem????

Ezeket a petefészek cisztákat.

Mondjuk, most már csak 1 van,mert Domika előtt volt egy méhen kívüli terhességem,ahol az embrió a bal petevezetékemben szorult......

Javítok:két petefészkem van,és 1 petevezetőm.

S ez után a műtét óta még rosszabbul vagyok minden hónapban.

Mondjuk 12.-én mennem kell,drágám beíratott....

Kicsit parán is vagyok.

Puszika.Jó éjt!

270. youlcsi (válaszként erre: 268. - Edmond Dantes)
2009. nov. 5. 17:45

no para! vannak itt az oldalon rajtad kívül még férfiak :)


párkeresés:

mi lassan 10 éve vagyunk együtt. 2 éve jött ez a nyavaja, tehát együtt kaptuk, együtt próbálunk élni vele(m) :)

részemről sokkal zavaróbb ez a sz@r pcos, amit már 16évesen tudtam, csak akkor még fogalmuk sem volt, hogy lehet ezt is kezelni :s

2009. nov. 5. 16:10

Tudod,ha valaki szeret,úgy fogad el, amilyen vagy.

Nekem a párom is autoimmun beteg,úgyhogy egy kicsit megértőbb is......

Viszont a para rendesen bennem van időnként,hogy a közös kislányunk nem örökölte-e valamenyik betegségből hajlamot.........

Egyébént makk egészséges,maradjon is így.

Úgyhogy,aki szeretni fog,el fog fogadni.

Egyébként nem bénák vagyunk........

2009. nov. 5. 15:50

Sziasztok!


Most látom, hogy tulajdonképpen ez egy női oldal, és tulajdonképpen nem tartozom a szebbik nemhez.

Azt szeretném megkérdezni, hogy benneteket mennyire befolyásolt a betegségetek a párkeresés előtt, párválasztásban?

Üdv

267. youlcsi
2009. nov. 5. 08:32

jó reggelt!


tegnap nagyon gány volt a rendszer... állandóan elment a net, így meg sem próbálkoztam a fórumozással.


én annyira nem értek ehhez a védőoltásdihoz, de úgy vagyok vele, ha valakinek egyértelműen javasolják, akkor be kell adatni... amíg az orvos csak hümmög, hogy lehet... nem javasolhatja... addig ő sem biztos a dolgában.


egyébként múlt héten ezen nagyon háborogtam. rokonnak is ingyen járna az oltás, és közölte a háziorvosa, hogy oké, de 2000 pénz az, hogy ő beadja... felháborító!!! és aki ugye nem ért hozzá, meg fél, az mind kifizette neki ezt... csak úgy zsebbe!!!

2009. nov. 4. 22:30

Szia Youlcsi!

Ne haragi,hogy ma alig voltam.

Eddig rekord volt a mai napom,annyira rossz volt.

Zajlik az élet,csak nem úgy ahogy szeretném.

Még mindig témázok az oltáson,annyira,hogy most elgondolkoztam,hogy a picit is beoltatom,meg magamat is.

Nekünk 3-mónknak ingyenes,a két gyereknek,meg nekem is a crohn miatt,de nem is a pénz a lényeg,hanem mi van ha......????

Csak Apának fizetős,de úgy tudom nincs borsos ára ,meg ilyenkor a pénz nem számít.

A tényállás nálunk,hogy itt már nem csak rólunk,felnőttekről van szó,hanem a gyermekeinkről is.Legfőként róluk.

Írtam már,hogy nagyon sokszor nehéz anyának lenni?

Hozz ítéletet az egészségükről?

De pl. ebben az esetben melyik a helyes döntés???

Nehéz megbírkozni a sok miérttel.....

Puszi.

Ha ráérsz,írj pár sort,igyekszem válaszolni.....

❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook