Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
2009. nov. 1. 17:54
Nekem többször megnyitották,még nem egyszer alaposan megműtettem,azóta se híre-se hamva....
234. Edmond Dantes (válaszként erre: 226. - Youlcsi)
2009. nov. 1. 16:26

Szia Youlcsi!


Igen, sajnos nekem volt és van is sipolyom, kétszer meg is műtötték, de újra kialakult.

2009. nov. 1. 08:01

Engem az idegesít mostanában,ha egy kicsit túlhajtom magamat itthon a házi munkában,már izom lázam van.Na meg ha a picit felemelem,megfájdul a derekam,pedig csak 14 kg.

Régen nem voltam ilyen gyöszös.

Lehet kéne szednem vitaminokat.

Mi lenne,ha még dolgoznék is a háztartás mellett.

Régen söröshordókat,meg rekeszeket emelgettem semmi bajom nem volt.....

Hmmmmmmm.......öregszem???

232. youlcsi (válaszként erre: 231. - Melinda_16)
2009. okt. 30. 19:56

én konkrétan tudom, hogy melyik pontból jön az a minimális vérzés (inkább csak olyan véres izé, mint mikor az ember csak annyira horzsolja le a bőrét, hogy még nem vérzik, de már váladékozik ilyen pirosas-sárgás valamit) mert az ott fáj, érintésre érzékeny.


ez a sarokfájás érdekes dolog... nekem kb fél évvel azelőtt, hogy elkezdődött a hasmenés, gallyra ment a bal lábfejem. először csak fájt, majd egy idő után rálépni sem tudtam. az számomra sosem derült ki, hogy mi volt a baj (ortopédus nem mesélt, csak gyógyított :)), de 5-6x kaptam a lábközépcsontok közé valamiféle injekciót. első alkalommal rá is szóltam a dokira, hogy ne szúrja annyira mélyre, mert kijön a talpamon :Đ

bár az is igaz, hogy az inj után perceken belül elmúlt a fájdalom, egészen addig, amíg otthon le nem vettem a cipőm, mert akkor olyan fájdalom jött, hogy felpolcoltam a lábam, és még az is fájt, ha a párnán 2 centivel arrébb kellett rakni... de másnapra elmúlt, és hetekig jó volt.


szóval a dokihoz menésre csak biztatni tudlak.

2009. okt. 30. 18:19

Én nem tudom nekem mim van vagy mim nincs. :/ Az első vérzős akármim 1997ben volt, de akkor nagyon megmagyarázták és ezért sem tulajdonítottam neki jelentősséget. Én 25e után leszek okosabb, addig max annyit tehetek, hogy eszem a gyógyszereket és próbálok nem gondolni erre az egészre. Nehéz.

D-D, igyekszem jól hozzáállni az egészhez, de nekem sem megy mindig. Talán azért is borulok ki gyakran mert én teljesen egyedül vagyok, egyedül élek (így alakult) és 20 kmes körzetben se barát, se rokon.

Ma is lendületesen indultam neki utamnak, aztán messzire nem jutottam a sarokcsont fájdalmam miatt. Le vagyok szó szerint sántulva. Lehet még a lesoványodás miatt gyorsan fáradok. Viszont ma szépen sütött a nap. :)

Ha hétfőig nem múlik el ez a csontfájás akkor bizony megyek a dokihoz.

230. youlcsi (válaszként erre: 228. - Lynnnda)
2009. okt. 30. 18:06

szia!

üdv a klubban :(


elvileg a medroltól néhány nap alatt jelentős javulás várható. mennyit szedsz? mi a másik gyógyszer?

ha nem javul, akkor más gyógyszer kell. mióta szeded? menj vissza!


egyáltalán mi pontos a diagnózis?

pisilés-gond miatt urológust kell keresni, vagy nőgyógyászt

229. youlcsi (válaszként erre: 227. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 30. 18:03

nem tudom :(

legnagyobb parám, hogy igen. valami van már hónapok óta, ami nem odavaló, de logikusan nem lehet az, az alapján, amit erről a témáról olvastam.


szeptemberben megemlítettem a dokinak, hogy van valami, vérezget (inkább csak szivárog nagyon minimálisan és ritkán), gondolom, repedés. akkor örültem, hogy vizsgálat nélkül kaptam rá kúpot, ami igazán nem sokat javított. és most pár napja megint fáj.


én nem tudom, de ettől az egy dologtól nagyon rettegek...

228. lynnnda
2009. okt. 30. 16:52

Sziasztok!

Én 2 hónappal ezelőtt hasi görcsökkel mentem be a kórházba.Ott azt hitték h méhen kívüli terhességem vagy petefészekgyulladásom van. Adtak antibiotikumot ami enyhitett a fájdalmamon, de nem múlt el. Jártam orvosról orvosra h kiderítsem miért van jobb alhasi fájdalmam. 3 héttel ezelőtt vastagbéltükrözésen kiderült h bevan gyulladva a vakbelemnél. Nem hagyományos vakbélgyulladás. Adtak Medrolt amit 3 hete szedek, plussz még egy bélben oldódó gyulladáscsökkentőt is szedek. Szerintetek természetes, hogy még mindig eléggé fáj a hasam ( mostmár a bal oldal is szokott néha hasogatni). Azt vártam hogy majd a gyógyszer csillapít, de hát még mindig nagyon rossz. Nektek mennyi idő után volt jobb? Meg hát a másik ami nagyon fáj.. a pisilés.. amikor pisilek nagyon görcsöl a hólyagom körül. A vizeletembe nem találtak semmit. Neharagudjatok a sok kérdésért:)

227. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 226. - Youlcsi)
2009. okt. 30. 16:18

Én írtam már korábban,nekem már volt.

Mért úgy gondolod,hogy neked is van,lesz????

Ugye nem?

226. youlcsi
2009. okt. 30. 10:52

sziasztok!

kissé indiszkrét kérdés:

van/volt valakinek sipolya?

2009. okt. 29. 18:30

Nem is kell!

Ha ilyen pozitív a hozzáállásod,nem is szabad elhagynod magad.

Én ezt roppantul irigylem tőled,mert attól függetlenül hogy most visszonylag tűrhetően vagyok,ami azt jelenti hogy a tüneteim meg vannak,sajna-köszönik,de élek és megpróbálok nem gondolni arra amin már átmentem.Sajnos ez nem könnyű,elfelejteni,főleg hascsikarással a budin görnyedve.........

Aztán odajön valamelyik törpöm,mi van anya megint sz...ul vagy??Dehogy kicsikém,menj szépen játszani.

Akkor nagyon boldog vagyok,mert vígasztalnak......

de elkeseredett is hogy néha ezt kell lániuk......

Végül is attól függ mihez viszonyítunk?

Torokgyulladás vagy bélbaj?

Vagy bélbaj vagy rák?

Szép estét mindenkinek!

/csak én vagyok depis ettől az időtől?/

2009. okt. 29. 16:37
Akkor kifordíttatom magam és minden kiderül. :) Csak nem fogok megburkolni egy kis bélbajban, terveim vannak, építkeznék újra és itt a négy drága kutyám. :)
223. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 222. - Youlcsi)
2009. okt. 29. 14:30

Nekem is detto!

Egy rugóra jár az agyunk!!!!!

222. youlcsi (válaszként erre: 220. - Melinda_16)
2009. okt. 29. 11:25

azért az allergiatesztet fenntartásokkal kell kezelni.

nekem kb 10 éve kihozták, hogy allergiás vagyok lisztre, tojásra, tejre, babra, borsóra, répára, almára, narancsra, csirkére, marhára... nem tudom... vagy még 30féle alapanyagra. aztán 3-4 éve már csak alig néhány dolgot tudtak kimutatni... nem is értettem :)


egyébként a lisztérzékenység felnőtt korban is kialakulhat, a tünetei pedig ilyenkor már csak akkor jelentkeznek, ha már elhaltak a bélbolyhok... szóval nem veszélytelen. nekem az egyik legelső vizsgálat volt ennek kizárása.

221. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 220. - Melinda_16)
2009. okt. 29. 10:06

Én úgy tudom pedig a fehérje bevitel is nagyon fontos.Na most ha a tej kimarad,húst kéne enni,bár a hal is magas fehérje tartalmú.

Ilyen füzetkém anno nekem is volt,meg megvettem a kalóriatáblázat könyvet is,amikor aszerint kellett ennem.

Irigylem a kitartásodat.

Minden jót kívánok.

Szép napot mindenkinek!

2009. okt. 28. 17:36

Sziasztok!


Amit kaptam étkezési tanácsadó kisfüzetben az áll, hogy kerüli kell a tejtermékeket és a glutén tartalmú ételeket egy időre. Ezért álltam le a kenyérrel is. Ma már bepróbálta a kornspitz kiflit, nem volt semmi gondom utána. :) Rettentően éhes vagyok állandóan, megjött az étvágyam, kajákról fantáziálok -amit hosszú évekig nem tettem- és a húslevest folyamatosan enném. Most is fő a következő adag. :)

Ma reggelre viszont lesántultam, egyszercsak elkezdett fájni a sarokcsontom. :/ Minden nem mehet.

Szeretnék majd egy átfogó allergia tesztet majd csináltatni, bár szerintem nem vagyok lisztérzékeny. Volt időszak -nem is olyan régen- amikor alig ettem húst (csak halat heti 1-2x) és csupa lisztes-zöldséges cuccon éltem minden gond nélkül.

Szép estét!

2009. okt. 28. 15:00

Kedves Melinda!

Azt szokták mondani a dokik hogy a fellángolt időszakban kerüljük a tejes dolgokat a gyulladás miatt.......-de a lisztest még nem hallottam.

Tényleg jobb lesz utánna nézetned,nem e "csak" tej-és vagy lisztiérzékeny vagy.......ha javulsz.

Mondjuk a Medroltól is javulhattál....az jó erős szteroid.

218. youlcsi
2009. okt. 28. 08:42

Melinda!

lisztérzékenységre vizsgáltak már???

ibd-ben azért nem hinném, hogy jelemző lenne, hogy egy kis gluténtől rosszabbodik az ember... és a gyanút egy sima immunológia (vérvétel) alapján is ki lehet mondani.

2009. okt. 27. 21:02

Sziasztok!


Köszönöm jobban vagyok, szedem a Medrolt és a Pentasat és továbbra is tartom a diétát. Kenyeret és tejterméket továbbra sem eszem, egy próbát tettem valami gluténos cuccal és nem volt jó odabent. Sokat dobott rajtam, hogy ajándékba kaptam egy vitaminsprayt ami a szájban szívódik fel.:) Az izületeim már nem fájnak annyira, de még gyengének érzem magam. Kiváltottam a Nutridrinkeket, banános és csokis ízben, nekem bejön! D-D, neked is íratnod kellene ilyet, ha szakorvos írja akkor 100 Ft körül van.


Jó éjt!

216. youlcsi (válaszként erre: 215. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 27. 17:33

most köszönöm nem kell... éppen elmúlóban van, norcolutot szedtem.

de úgy egy 3 hét múlva cserélhetünk, mert akkor minél hamarabb kaphatnám a clostit (bromó nem jött be a mellékhatások miatt, köv ciklusban stimulálunk)

2009. okt. 27. 16:52

Drága Youlcsi!!!!

Ez aztán az üzlet!!!!!

Akár minden hónapban átadom annyira utálom!!!!!

Nyugalom is rámfér bőségesen!!!!!

Most küldhetem????

Bár most nincs......

Én mielőbb várom az ajándékaidat,nagy szükségem van rá.....

Addig is beérem pár jó szóval,amiket tőled-etek kapok.

További szép napot!!!!!

214. youlcsi (válaszként erre: 213. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 27. 12:41

no... kitaláltam!

én küldök a kilóimból, az éhségérzetemből és a nyugalmamból, te meg cserébe minden második mensidet átpasszolod hormonostul, mindenestül(jöhetnek a nyűgök is) :Đ

213. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 212. - Youlcsi)
2009. okt. 27. 09:52

Köszi!Tündi vagy!

Még messze vagyok az elsorvadástól,igazából az zavar hogy nem jó a közérzetem,feszült vagyok,robbanékony és ideges,ami az összes gebe emberre jellemző.Nincs kipárnázva az idegrendszerem zsírszövettel......

Éhes ált. nagyon ritkán vagyok,úgy kell megerőszakolni magamat,hogy valami harapni valót egyek.

Hmm,valamikor pedig egész jó az étvágyam.

Ált.ez összefügg a havi bajommal,előtte kieszem a hűtőt,utánna alig eszem......

Sz.tem a hormon szintem ingadozása......

Szép napot!!!!

212. youlcsi (válaszként erre: 211. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 27. 07:46

jó reggelt!


na, legalább valami életjelet látok :)


D-D!

az óraátállítást nagyon jól viseltem. mivel múlt héten elkezdtem szedni a bromocriptint, és akkorákat tudok tőle aludni, hogy tőlem akár minden éjjel lehetne +1 óra :)


nagyon nem értek hozzá, de ilyen esetben nem lenne érdemes vmilyen tápszert feliratnod? hogy legalább a kilók maradjanak, ha már enni nem is tudsz.

én nagyon örülnék, ha olvadnának a kilóim... nem kell egy pár? hátha átmegy mail-ben... :Đ

2009. okt. 26. 23:14

Drága Youlcsi!

Te vagy a csapat összetartó ereje.

Én elvagyok,nincs időm a magam bajával foglalkozni,itt az őszi szünet,a két kölök nyúzza egymást hol szeretből hol ki bír jobban érvényesülni.

Aztán ha a pici elalszik,ebéd után netán, a naggyal a leckét írjuk.

Nem unatkozom.

Remélem ti jól vagytok.

Étvágyam ismét aggasztó,és a kilók is olvadnak.

Ez van most konkrétan.

Az figyelmeztet,ha már szédölgök akkor megerőszakolom magamat és nyámnyogok valamit.

Pedig a gyerekek miatt rendszeresen friss ebédet főzök....

Ez van,majd kicsit megnyugszom,akkor majd ragad rám......

Most jó éjt nektek!

Óraátállítást hogy viselitek?????

Én azt sem jól....

210. youlcsi
2009. okt. 26. 21:37

hahó!

többiek! hogy vagytok?

mi ez a punnyadás???

tessék jelentkezni, legalább egy "kösz megvagyok"-ra!!! :Đ

209. youlcsi (válaszként erre: 208. - Melinda_16)
2009. okt. 26. 10:28

hogy vagy?

ennyi idő alatt a medrolnak már csodát kellett volna művelnie.

208. Melinda_16 (válaszként erre: 207. - Youlcsi)
2009. okt. 23. 10:55

Sziasztok!


Mint írtam, állok elébe mindennek ami jön, nem parrantok semmitől :) Persze nem az az álmom hogy szétszabjanak, mindent megteszek előtte alatta vagy utána ha kell. :)


A Medrolt 5. napja szedem és mint írtam valóban egy kicsit már jobban vagyok. Csak hát most a bőröm olyan vörös mint a ráknak, kipirultam. Oda se neki, úgysem lát senki én meg elvagyok magammal.

Éppen csibelevest főzök, megkívántam. :) Meg olyan kajákat kívánok amiket évek óta nem ettem, pl a téli szalámit.

Ami igazán zavar még mindig az a feledékenységem. Világhíres volt a memóriám, most meg, áhhh. Néha még félre is beszélek és ebből már volt kellemetlenségem. :/ (Boldog szülinapot helyett boldog névnapot mondtam, égtem mint a rongy.)


Szép hosszú hvégét nektek!

207. youlcsi (válaszként erre: 205. - Melinda_16)
2009. okt. 22. 22:23

azért a késtől ne parázz!

főként, hogy a gyógyszerektől jobban vagy (igaz, a medroltól látványos javulás az elvárás már néhány napon belül)


egyébként a szikét tényleg csak akkor szokták választani, ha már nincs más megoldás... és egyre inkább van más választás: biológiai terápia, kísérletek...

2009. okt. 22. 21:56

Ismerősek ezek az űrhajós kaják.

Műtét előtt kaptam,meg után még egy ideig.Hozzá lehet szokni,van csirkeleves ízű,epres,csokis stb...

Azért remélem azzal egy kicsit megnyugtatlak hogy a szövettan és a kés között eltelik egy kis idő.....

Jó éjt !

❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook