Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1855. f3000dc5ef (válaszként erre: 1853. - Melinda_16)
2011. szept. 8. 07:49
Nincs bizony....hát még ha tudnák az emberek, hogy a tejben lévő kálcium nem is hasznosul...sőőőt még ki is vonja azt ami ott van :(((
1854. f3000dc5ef (válaszként erre: 1851. - Manyika72)
2011. szept. 8. 07:48
Hát ne haragudj, de itt a "nagyon szeretem" nem kifogás :( most vagy nagyon szereted és szarul vagy tőle, vagy fogod magad és elhagyod...pláne ha tüneteket okoz....
1853. Melinda_16 (válaszként erre: 1850. - F3000dc5ef)
2011. szept. 8. 07:33

Ma reggel volt pont a rádióban, h a magyar lakosság 1/3a laktózérzékeny. Kevesen tudnak róla, sokan még csak nem is sejtik.

Szerintem is van élet tej és tejtermékek nélkül. Nem kell lemondani teljesen a tejfölös ételekről pl, kapható laktózmentes változat.

Én pl nagyon jól elvagyok ezek nélkül, néha napján egy kis sajtot eszek, 1-2 havonta jó ha veszek laktózmentes tejfölt és ennyi a tejtermék fogyasztásom. Persze, ekkor jön a nagy duma, h kell a tej mert a kalcium. Nos a málnában is sok van, heti kb 1 kg málnát megeszek. Nincs szükségem a tejre. :)

1852. Melinda_16 (válaszként erre: 1847. - Manyika72)
2011. szept. 8. 07:29

Csak kiderült végre valami. Akkor nincs más hátra mint előre. Új étrendre kell átállnod és bizony a jövőben meg kell állnod, h ezt vagy azt nem eszel meg.

Nem tudom mennyit mozogsz, gondolom varrónőként sokat ülsz. Járj el rendszeresen sétálni minden nap, ez sokat segíthet. Ha van kutyád akkor vidd el őt, ha nincs akkor ideje beszerezni egyet. :)

1851. manyika72 (válaszként erre: 1850. - F3000dc5ef)
2011. szept. 7. 19:32

szia!

Igen tudom,de én a kenyeret nagyon szeretem,tudom van mivel helyettesiteni!

a tejet az t könnyü lessz ,régen sokat megittam nem volt ilyen gond!

1850. f3000dc5ef (válaszként erre: 1848. - Manyika72)
2011. szept. 7. 15:44

Én azt vallom, hogy a tej senkinek se jó...meg lehet lenni nélküle hidd el...én sem eszem gabonát sem...tehát ne görcsölj ha az is pozitív---az emberek kb. 80 %-a az, csak még lehet nem ért el olyan stádiumba, hogy ki tudják mutatni. Amerikában már a székletből mutatják ki, ami sokkal érzékenyebb--meg is lepődtek, hogy akinek a vér negatív lett a széklet pozitív.

Tehát no para! Van élet tej és gabona nélkül is :D sőt anélkül van igazán ;)

1849. manyika72
2011. szept. 7. 14:55
ja meg levették a vért a lisztézékenységre.3-hét az eredmény!
1848. manyika72
2011. szept. 7. 14:54

tul vagyok a laktozérzékenységin!

Pozitiv lett!Azt hittem nem érek haza annyira görcsöltem már az utolsó orába emelkedett is rendesen az utolso fujás csak kicsire sikeredett mert kicsuszotta számbol fujás közbe!de igy is 113 lett az utolso eredmény és alig fujtam bele.azt mondták a nővérek ne egyek semmi tejest a dokim szabin van! jövöhéten megyek gyomortükrözésre!

1847. manyika72 (válaszként erre: 1844. - F3000dc5ef)
2011. szept. 6. 21:04

még nem tudom majd kiderül,ha tul leszek rajta

!

Az van a ct-re irva összkép vékonybél betegségre utal.

1846. manyika72 (válaszként erre: 1845. - Youlcsi)
2011. szept. 6. 21:01

karácsony ota jobban!

addig Ibst mondott a doki jok voltak az eredményeim!

1845. youlcsi (válaszként erre: 1843. - Manyika72)
2011. szept. 5. 20:49
mióta kínlódsz már? ezeknek kellett volna a legelsők között lenni, hogy vizsgálják, kizárják...
1844. f3000dc5ef (válaszként erre: 1843. - Manyika72)
2011. szept. 5. 20:42
Jobb lett volna ha nincs semmi....de milyen betegség??
1843. manyika72
2011. szept. 5. 18:29

Sziasztok!

Megvan a hasi ct-m!Vékonybélbetegségem van,mennem kell gyomortükrözés,laktoz meg lisztézékenységire!

1842. Melinda_16 (válaszként erre: 1841. - F3000dc5ef)
2011. aug. 31. 06:59

Ha rizst se ennék/ehetnék akkor igencsak kevés dolog maradna. Nem követek semmiféle étrendet, diétát, csakis a sajátomat. :)

Sóérzékeny? Ilyenről még nem hallottam... valamiért nem bírom a sót, ennek tuti oka van. Anno amikor dokihoz kerültem és csináltak egy vérképet akkor első körben vesebetegséget gyanítottak. 2x is el lettem zavarva a dialízis központba. Szal szerintem bennem van a hiba, h nem bírom. Gyerekként sem szerettem a sós ételeket, a ropit úgy ettem, h ledörzsöltem róla a sót. :)


Naa, bekutyásodott a bnőd? :D Pénteken kisebb baráti összejövetel lesz, persze kutyások és kutyák is lesznek. Kutyázás minden mennyiségben. :)

1841. f3000dc5ef (válaszként erre: 1838. - Melinda_16)
2011. aug. 30. 07:53

Nálunk a rizs se játszik, de mondtam a fiamnak is ha már nagyon nem tud valahol mit enni....nagyon néha az még belefér. Érdekes ez a só dolog is....pedig arra is szükség van, de vannak sóérzékeny emberek, lehet te is az vagy!


Tegnap voltunk a kutyával egy barátnőmnél, most fogadtak be egy kis kóbor beagle féle kutyát..muszáj volt megnéznem, egy tünemény! és jól el volt az enyémmel :D

1840. manyika72 (válaszként erre: 1837. - Melinda_16)
2011. aug. 29. 20:58
köszi szépen !
1839. manyika72 (válaszként erre: 1836. - F3000dc5ef)
2011. aug. 29. 20:57

köszi a biztatást az lessz!

Örülök hogy nem crohn!He a hasi ct majd még mit mutat!

1838. Melinda_16 (válaszként erre: 1835. - F3000dc5ef)
2011. aug. 29. 20:09

Kb, kb. :) Nagyon kevés húst eszek, kis csirkemell, néha comb vagy szárny natúr sütve és hal. Szenyába csak a csirkemell csemege megy, ez bevált. Nálam a rizs azért játszik, bár nem tudom a paleonál ez megengedett e. Amit még nem bírok és egyre rosszabbul az a só. Márpedig a húslevesbe kell egy kevés... másnap szódabikarbónával közömbösítek, de nagyon kicsapja belőlem a vizet a só. Régen sem szerettem a sós ételeket, egyre kevesebb sót fogyasztok.

Ma adtam a mozgásnak, 3x mentem a kutyákkal sétálni. Kirándulós nap lett, voltunk erre és arra is. :) Holnap reggel fél8kor átmegyünk a közeli tóhoz, ott fogunk baktatni.

Igyekszem jól kezelni, szinte tudomást sem veszek róla. Nem azon jár az agyam, h miket nem ehetek, hanem annak örülök és azzal gazdálkodok amit lehet. Örömforrásnak pedig itt vannak a kutyáim, vidámság és boldogság minden napunk. :) :(

1837. Melinda_16 (válaszként erre: 1834. - Manyika72)
2011. aug. 29. 20:03
Na látod, máshol kell keresni a bajt! Próbálgasd ki a diétákat, szerintem itt a neten is találsz epéseknek való étredet, tanácsokat. Egy próbát megér. A gyulladás meg lehet tényleg bármi, a foglalkozásodból adódóan akár izületi is lehet. Jobbulást!
1836. f3000dc5ef (válaszként erre: 1834. - Manyika72)
2011. aug. 29. 19:35

nem is Crohn, nem is hasnyálmirigy....ezeknek örülhetsz....tényleg nem bántás, de nem lehet, hogy nincs is nagyon semmi gond?

Csak magamból indulok ki...nekem nincs semmi gasztros bajom....DE ha olyat eszek amit nem kellene-mindenkinél van ilyen, akkor bizony fáj a hasam ha menni kell wc-re, és bizonyos kajáktól világos és laza a széklet, és ha estére eszek sokat akkor még szép, hogy rosszul alszok és gond lesz reggel....és persze vashiányos is voltam...nem kell ezekhez konkrétan semmi látható testi elváltozás. Inkább próbálj változtatni az étrendeden! Ha jól emlékszem gondolkodtál a paleora váltáson is! De akkor láss neki és változtass, addig amig nem beszélsz be magadnak tényleg vmit, a váltás után tudod, hogy tettél vmit azért, hogy ne szenvedj! amitől rosszul vagy azt iktasd ki! ne egyél gyümölcsös joghurtot, ne egyél májkrémet...és ne egyél kenyeret! és a paprika úgy látom közös, az is tud ám furcsa dolgokat csinálni!!!

1835. f3000dc5ef (válaszként erre: 1830. - Melinda_16)
2011. aug. 29. 19:28

hát akkor gyakorlatilag te is paleo módon étkezel...mondjuk mi eszünk vörös húst, sőt a fiam azt szereti igazán, neki nem okoz semmi tünetet. Neki jó lenne több mozgás!


Jobbulást kívánok! tényleg nagyon jól kezeled a dolgot!

1834. manyika72 (válaszként erre: 1833. - Melinda_16)
2011. aug. 29. 17:11

Igazad van!

voltam ma a gasztron a doki azt mondta hogy,nem hasnyálmirigy gyulladás,nem tudja hogy mi de csodálkozott.A fogorvoshoz küldött gockutatásra!

Csütörtökön csinál egy hasi CT!aztán majd meglátjuk!

1833. Melinda_16 (válaszként erre: 1832. - Manyika72)
2011. aug. 29. 08:39

Megint csak olvasni kellene a soraid között... egyértelműen epés vagy, a zsíros ételtől lettél rosszul. Este (bár nem tudom hány órakor) már nem kellene enni semmit, nemhogy májkrémes kenyeret. Egyél gyümölcsöt este, ha hiszed és tudod, h valami betegséged van, akkor kicsit jobban oda kellene figyelned magadra. Egy bélbeteg, epés nem ehet meg akármit. Vagyis megehet, de akkor ne jajjveszékeljen, h rosszul van. :/


Már túl vagyunk a reggeli sétán, jó volt. :)

1832. manyika72 (válaszként erre: 1831. - Melinda_16)
2011. aug. 29. 08:09

most is epés volt a székletem világos.

Ha mennem kell wc-re akkor a hasamalja fáj.

a tegnap ettem brassoit nem tudom nem e az tett be volt olyan hogy meg birtam enni!

az este ettem májkrémeskenyeret parival,de kaiseres volt rá volt irva hogy tejfehérje van benne lehet nem kellett volna egyek belőle!

1831. Melinda_16 (válaszként erre: 1829. - Manyika72)
2011. aug. 29. 07:22
Oké, oké... csak hát fura amiket néha írsz. Ha ilyen-olyan ételtől gondod lehet és most is leírtad, h lehet epe akkor talán itt kellene kutakodni!
1830. Melinda_16 (válaszként erre: 1828. - F3000dc5ef)
2011. aug. 29. 07:19

Igen, az alhasba "leszakadt" bélésrendszeremnek ez tesz jót. Mindig is nagy sétálós voltam, hamarosan megyek is a kutyuskáimmal egy körre. :)


A kukoricát főzve, sütve nem bírom, szemes állapotban nem okés. Ez a dexi az egyetlen amit meg bírok enni, a kenyérnél mindenesetre jobb. :)


Miket nem bírok? Füstölt és vörös húsok, tejtermékek (néha egy kis sajt okés a házi speckó pizzámon), kenyér és az összes pékáru, cukor, napraforgó étolaj, tejcsokik, bab, borsó és társai, káposzta és társai és még sorolhatnám. Ma koplalós napot tartok, csak gyümölcs lesz és nutri. Holnapra remekül leszek. :)

1829. manyika72 (válaszként erre: 1825. - Melinda_16)
2011. aug. 29. 06:42

Nem értelek félre!

Dehogy akarok én beteg lenni!Ez jött magátol!A gyümölcsös joghurtol voltam szarul,emg a kápia paprikátol!Régen ettem nem tudtam mit vált ki!

Babot borsot nem birom,!Nem csak a süllyedésem magas(65),az alfa -amilázom ami lehet hasnyálmirigy epe bármi!

1828. f3000dc5ef (válaszként erre: 1827. - Melinda_16)
2011. aug. 28. 21:55

Nagyon jól csinálod! a mozgás, a séta tuti hogy jó!

Remélem jobb lesz a vérképed? Miket nem bírsz enni ?


Csak egy kis kiegészítés: a kukorica pont olyan gabona mint a búza :(

1827. Melinda_16 (válaszként erre: 1826. - F3000dc5ef)
2011. aug. 28. 20:11

Mit nem adnék, h jól/jobban legyek. A fene sem akar ezzel a xarral együtt élni. Nehéz is, körülményes is. Állatira tartom a saját diétámat, de pont tegnap tapasztaltam meg, h amit egy éve még bírtam az most megborított. Alig aludtam éjjel, a közérzetről nem is beszélve.

Gabonaféléket én sem eszem, kivéve a rizs. Kenyér helyett kukoricás dexi, ha melózni megyek akkor ebből csinálok szenyót. Nálam még ami bevált a séta, rendszeresen elviszem a kutyáimat, nekik is jó, nekem is. :) Kb tudom a miértjét, szorgalmasan gyalogolok. Amin minden nap bosszankodok, hogy 10 dekát nem tudok magamra kapni, beálltam az 51,5 kgra, vacak 3 kg nem megy. Pedig aztán adok a kalóriáknak, csak hát mellé ülnöm kellene a tengerparton és akkor talán valamicskét sikerülne magamra varázsolni. A hozadékokkal már kibékültem, ha nagyon fáradt vagyok akkor aztán előjön minden a szemem körül, borzalmasan tudok festeni. Gyorsan el is dugom magam az ágyba, másnapra már jobban szoktam kinézni.

Szal bármit megadnék, h ez a kórság husss eltűnne a kórházi paksamétámmal együtt egy szép napos reggelre. :)


Menyus, szerintem jobb lesz a vérképed, amióta nem eszek kenyeret a vasam nekem is jobban áll. Hamarosan komplett laborra kell mennem, kivi vagyok az eredményekre. :)

1826. f3000dc5ef (válaszként erre: 1825. - Melinda_16)
2011. aug. 28. 19:23

Na ezzel teljesen egyet kell, hogy értsek....mi is inkább akartunk más magyarázatot találni mint ezt....



Egyébként tényleg ne üssetek agyon, hogy már megint a paleoval jövök, de a gabona eléggé megnehezíti a vas felszívódást...én is vashiányos voltam/vagyok? még nem tudom..nem szedtem rá semmit, de már 4 hónapja paleozok...el fogok menni megnézetem...baromi kíváncsi vagyok!!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook