Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1825. Melinda_16 (válaszként erre: 1818. - Manyika72)
2011. aug. 28. 18:14
Félre ne érts manyika, de nekem egy kicsit furi amiket írsz. Tényleg nem bántani akarlak... miért akarsz beteg lenni? Ha beteg vagy jobban szeretnek vagy több figyelmet kapsz? Nem értem miért akarsz közénk tartozni, miért jó ez neked. Ha csak csevegni szeretnél, oké. De ne írj már ilyeneket, h ha gyümölcsöt eszel joghurta akkor hasmenésed van... ált véve minden normális embert meghajtja. Nézz utána milyen ételektől lehetsz felfújódva, melyek fokozottan gázképzők. Ilyen a krcukor is pl, szal az édességek és sütemények miatt is lehet. A vashiány nőknél tényleg már-már természetes és hogy gyulladás van a szervezetedben, ez lehet izületi is vagy arcüreg. Mennyi a süllyedésed?
1824. youlcsi (válaszként erre: 1821. - Belmonte)
2011. aug. 26. 20:23

a 40 nem magas induló dózis. a 2 hónap pedig nem hosszú idő vele. vannak mellékhatások, de ennyi idő alatt amik jönnek, utána el is múlnak. hosszú távon vsz nem okoz kárt.


diéta a dr.om szerint: minden mehet, amit bír az ember. ez a legfontosabb... egyen, ha jól esik... most egyen, mert aztán ki tudja... volt, hogy a sima víztől is f*stam :/

1823. f3000dc5ef (válaszként erre: 1822. - Belmonte)
2011. aug. 26. 17:51

Örülök, hogy jól van!

Hát evési tanácsot azért szoktak adni:( bár én abban nem nagyon hiszek....még senki nem gyógyult meg tőle, ill. lett jobban :( azt szokták mondani, hogy azt egyen amitől nincs rosszul...de én ebben se nagyon hiszek, nekem a fiam bármit ehetett-rosszul nem volt semmitől "csak" híg volt a széklete, és folyton szaladnia kellett. Viszont egyszer csak begyulladt a vékonybele nagyon durván...szóval nem tudom. De az jó ha jól van! ez a lényeg! mondjuk bitang sok gyógyszert kapott azt látom.

Betegség tudata tényleg ne legyen!


mondjuk a tejet nem nagyon szokták ajánlani--ezzel teljesen egyetértek--Dani semmilyen tejterméket nem eszik-csak keménysajtot néha.

1822. belmonte (válaszként erre: 1811. - F3000dc5ef)
2011. aug. 26. 15:38
Köszi a választ. A tünetek elég borzasztóak voltak, állandó hányás és óriási mennyiségű véres hasmenés. Semmi nem maradt meg benne, kiszáradt és 8 kilót fogyott. Viszont a gyógyszerektől minden tünet elmúlt, néhány nap, talán egy hét alatt. És mindent jóízűen eszik. Remélem, ez jó jel.
1821. belmonte (válaszként erre: 1809. - Youlcsi)
2011. aug. 26. 15:32
Szia! Igen, úgy látom az is szerencse, hogy tul.képpen 3 hét alatt kiderült hogy mi a baja. Már annyira rosszul volt a végén, hogy felkelni sem tudott. Medrolt, pentasat, imurant, controlocot, káliumot és vasat szed. a medrolt már csökkentjük, 40 mg-al kezdte, most 24-nél járunk. Tul.képpen most semmi baja, a kezelés kezdetétől kb 3 nap múlva szinte minden tünete elmúlt. Előtte 3 hét alatt 8 kilót fogyott, mára 4-et visszaszedett. Most leginkább a szteroidtól félek, egy hónapja szedi, és még kb öt hét. Az arca most kicsit felpuffadt, de semmi egyéb mellékhatás a vérképe teljesen jó, csak vashiányos lett, arra szed most vasat. Olyan borzasztó ez, 15 évig még orvosnál sem igazán volt, most vettek tőle először vért mióta az eszét tudja. Most meg ez. Abban bízom, hogy ez is mindenkinél másképp van, talán tudunk majd alkalmazkodni ehhez a helyzethez. Nagyon aktív, mozgalmas életet él, nagyon igyekszem nem betegségtudatot táplálni benne, hogy folytatni tudja az életét. Viszont lenne még kérdésem, itt sokan beszélnek arról, mit lehet enni, mit nem, mi árt, mi nem. Mi nem kaptunk semmilyen diétára vonatkozó tanácsot vagy előírást, eszik mindent, ahogy eddig, igen jó étvággyal. Jól értem, hogy csak akkor szükséges valamiféle diétát tartani, ha valamit spec. ő személy szerint nem bír? Köszönök minden jó tanácsot.
1820. manyika72 (válaszként erre: 1819. - Youlcsi)
2011. aug. 26. 13:47
2,6 a vasam ,a vörösvértestem jó!
1819. youlcsi (válaszként erre: 1818. - Manyika72)
2011. aug. 26. 13:03

bélmozgás meg szelek minden egészséges embernél vannak...

vashiány... tipikus női betegség (mennyi a vasad?)

1818. manyika72 (válaszként erre: 1817. - Youlcsi)
2011. aug. 25. 22:02

vashiány!

Reggelente egyszer van székletem,az se hasmenés,estére van bélmozgás meg szelek,egész nap más nincs,néha szoktam felfujodni de ez ritka!

azt akarják megnézni hogy mitől van vashiányom,gyulladást jelez a vérkép még!

1817. youlcsi (válaszként erre: 1814. - Manyika72)
2011. aug. 25. 21:37

ja, hát akkor nagyon egyszerű! ne egyél gyümölcsöt joghurtra.

most akkor nem értem, mi a gond.

mik is pontosan a tüneteid?


(ha a dinnyére kólázom, engem is meghajt :o)

1816. manyika72 (válaszként erre: 1812. - Youlcsi)
2011. aug. 25. 21:37
jo vérkép és mégis gyulladás van az se semmi.
1815. manyika72
2011. aug. 25. 21:36
a crp jo, a süllyedés meg az alfa amiláz a magas.
1814. manyika72 (válaszként erre: 1813. - Youlcsi)
2011. aug. 25. 21:34

köszi a választ!

nem fáj a hasam,reggeli után megiszom akávét,utána kicsit fáj elmegyek nagydolgozni de nem hajt meg,nem látok vért benne ma is megnéztem nem fekete a székletem!amikor epéztem akkor voltak hig vagy lágy székleteim.az már jo 1,5 éve volt!voltam nőgyogyásznál,rendbe van minden!estefele mennek aszelek!!!de nem vagyok felfujodva!Van egy kis bélmozgás!

mondtam a dokinak ha nem zabálok joghurtra gyümölcsöt nincs gond,ma is ettem aktiviát.

1813. youlcsi (válaszként erre: 1810. - Manyika72)
2011. aug. 25. 20:31
ja, egyébként ha bélrendszeri gondok vannak, meg vérszegénység, fájdalmak, esetleg néha vérzés is, de mégsem bélbetegség, gondolni kell ám az endóra is... csak hát gasztrósoknak nem jut eszébe... hasmenéssel meg puffadással pedig igencsak ritkán megy az ember nőgyógyászhoz...
1812. youlcsi (válaszként erre: 1810. - Manyika72)
2011. aug. 25. 20:29

szia!

nekem a vérképem többé kevésbé rendben volt.

vas, htk alacsony (de ez azóta, amióta menstruálok... ha menstruálok :)) crp és süllyedés pedig éppencsak emelkedett.

ezen felül csak minimális eltérések voltak. sőt! megesett, hogy teljesen normális vérkép mellett volt szemmel látható gyulladás a tükrözés alatt!!!

1811. f3000dc5ef (válaszként erre: 1808. - Belmonte)
2011. aug. 25. 11:14

Szia!

Nagyon meg tudlak érteni, sajnos...a fiamnak két éve diagnosztizálták, akkor volt 17 éves éppencsak....

neki is voltak más alternatívák, nem is volt biztos, hogy ez..szövettan nem igazolta, UH igen, volt más problémája is. Végül bent maradt a kórházban egy hónapig, infúzióban kapta a lórugás mennyiségű szteroidot...az persze hatott-úgyahogy. Majd szedte egy évig tablettában, majd szedett más gyógyszereket...nem igazán hatottak, neki a legfőbb tünet a wc-re járás volt, minden kajálás után, de nem fogyott sőt.... erősen felmerült, hogy nem is Crohn...majd sajnos nagyon nagy bizonyságot kaptunk arról, hogy az..most május végén, úgy begyulladt a vékonybél egy szakasza, hogy műteni kellett, 18 cm távolítottak el.

Mi azon felül, hogy szedi a fenntartó gyógyszert (Pentasa 2*1mg) átálltunk a paleo étrendre, ami úgy néz ki beválik! Tünetei elmúltak, rendezett a széklete, és normális állagú! ezt csak gyógyszerekkel még soha nem sikerült elérni! A gasztros orvosa támogatja ezt a fajta étrendet, ami nem igazán az amit hivatalosan ajánlani szoktak :( az nekünk nagyon nem jött be.

Lányodnak milyen tünetei voltak?

1810. manyika72 (válaszként erre: 1809. - Youlcsi)
2011. aug. 25. 09:21

youlcsi!

Neked a gyulladásnál a vérképbe mi volt megemelkedve?

most nekem is gyulladást mutat a vérkép,meg ujra vashiányt,hétfőn megyek a gasztrora!

1809. youlcsi (válaszként erre: 1808. - Belmonte)
2011. aug. 24. 20:29

a diagnózisokról annyit, hogy engem is néztek yersiniára, tbc-re, mindenre... még lymphomát is vizsgálták... uh mindig negatív, rtg mutatott elváltozást, ct teljesen negatív, annak ellenére, hogy 1 héttel később vékonybél utolsó szakaszától a végbélig mindenhol volt gyulladás, amit nem tudtak szövettannal sem beazonosítani... 2 hónap múlva csak vékonybél gyulladt, akkor látott kép és szövettan alapján egyértelműen m. crohn... 1 évvel később pedig semmi, de semmi bajom, semmi nem mutat semmit, csak a tünetek vannak, de gyulladás nincs sehol, nem vagyok beteg... majd végül 8 hónapja, szülés óta nincs semmi bajom... nagyjából semmi...


szóval az én szemszögemből annak is örülni kell, hogy van diagnózis :) mert ha van dg, akkor tudnak segíteni!!!


miket szed a lányod?

1808. belmonte
2011. aug. 24. 17:37
Sziasztok! A lányom 15 éves, múlt hónapban lett beteg és Crohn betegséget állapítottak meg. Nagyon rosszul volt kb 3 hétig, most szedi ezt a rengeteg gyógyszert, de jól van, egyenlőre nincsenek komoly mellékhatások sem. Két dolog viszont zavar ebben, és ebben kérném a tanácsotokat. Az egyik, hogy elsőre Yersinia fertőzést feltételeztek, amit nem tudtak bizonyítani még, de kizárni sem. Most azt mondják, ne törödjek vele, úgyis mindegy, a lényeg hogy ez a baja. Hogy miért, az már nem oszt, nem szoroz. Ebben viszont én nem vagyok olyan biztos. A másik, hogy minden vizsgálat ezt mutatja (endoszkópia, kolonoszkóia, vérkép stb) viszont az MRi egyértelműen azt mondja, hogy nem.Lehet hogy valami tévedés van itt? Vagy nyugodjak bele. Semmit sem tudunk erről a betegségről, egy hónappal ezelőttig szt sem tudtuk hogy létezik ilyen. Nem tudom mi lesz később, egyenlőre azon eszem magam, mi baja lesz a szteroidoktól. Ahogy így olvasgatom a hozzászólásokat, tul.képpen szerencsénk van, mert az első tünetekről kezdve 4 hét alatt kiderült, hogy ez a baja, azóta 500 %-al jobban van, majd minden tünet elmúlt. De meddig lehet a szteroidot szedni? És meddig tart a hatás? Ahogy látom van sok alternatív módszer, de mennyire lehet ezekkel kísérletezni? Hát elsőre ennyi, köszönettel veszek minden jótanácsot. :)
1807. f3000dc5ef (válaszként erre: 1806. - Zsuzsu12345)
2011. aug. 19. 12:14

hát én nem tudom, de hát eleve jár a 90%-os a gyógyszerekre, vagy más betegségre való gyógyszert kérded?

Közgyógy vagy ilyesmi? egy csomó gyógyszert már nem adnak közgyógyra...én is ki akartam váltani a fiamnak...aztán inkább hagytam a fenébe az egészet....


Szóval nem tudom :)

2011. aug. 19. 11:18

Sziasztok!

Ti tudtok olyanról, hogy crohn betegek jogosultak lennének önkormányzat által gyógyszertámogatásra?

2011. aug. 16. 22:43

Szia!

Fiamat két éve diagnosztizálták, elég jól volt, aztán hirtelen műtét május végén. 18 centit vágtak ki a vékonybeléből. Most teljesen jól van, paleo étrendet kezdett el, tünetmentes teljesen.

Ez is egy módszer, mi ebben hiszünk, nézz utána ha érdekel. de szedi mellette a Pentasát is.

És NEM lesz több műtéte :D

1804. moniqi
2011. aug. 16. 21:03

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!

Ti ezek szerint nem próbáltátok?.Azt hagy kérdezzem már meg, hogy nekem a vékonybélnél van 15cm szakasz ami meg van vastagodva, és most a bélelzáródástól féltenek, mert nagyon meg van vastagodva. Tud regenerálódni valamennyire, tehát ez a vastagodás lehet kisebb?? Nagyon félek a műtéttől, mindenki azt mondja, hogy utána majd mindig műtenek. Tudtok erre esetleg valami bevált módszert ami segít ezt a vastagodást csökkenteni?Köszönöm szépen a segítségeteket!!!

1803. manyika72 (válaszként erre: 1798. - Melinda_16)
2011. aug. 16. 18:51

Az önkormányzatnál mindenkép tudnak segiteni!

Nem semmi te is nagyon sokat dolgozol!::)))

Szoritok neked hogy ,imden simán menjen és sikerüljön!

Az a nagyon nagy öröm!::)))

Én is szeretem amit csinálok,pedig nincs megfizetve de szeretem csinálni!:)))

1802. manyika72 (válaszként erre: 1799. - Moniqi)
2011. aug. 16. 18:47
Egy probát mindenképp megér!
1801. f3000dc5ef (válaszként erre: 1799. - Moniqi)
2011. aug. 16. 12:55
Szerintem is próbáld ki, és ha hiszed, hogy jó az már fél siker az tuti!
1800. moncsa85
2011. aug. 16. 11:38
Szia! Van akinek jó van akinek nem! Ha hiszel az ilyen természetes dolgokban akkor próbáld ki! Másnem abbahagyod!
1799. moniqi
2011. aug. 16. 11:34

Sziasztok!


26 éves nő vagyok, most diagnosztizálták 3 év után a crohnt.Valaki nem hallotta véletlen, hogy ez a japán kristály gomba nekünk jó-e?Mert állítólag a ráktól a cukorbetegségig sok mindenre jó.

1798. Melinda_16 (válaszként erre: 1795. - Youlcsi)
2011. aug. 16. 06:51

Tudtam én, h érdemben te fogsz válaszolni. :) Köszi. :)

Akkor kinyomozom, tuti vannak krónikus betegek akik saját kis vállalkozást csinálnak. Hiszen a nyugdíjas, rokkantnyugdíjas vállakozóknak van kedvezmény, támogatás.

A múlt héten 5 napot melóztam, csak a vasárnap délutánom volt pihenős, majd meghaltam. Tegnap és ma melózok, de a szerdát kihúztam, nem bírok ennyit. :/ Így is a csütörtök zúzós lesz és szombaton is melózok. Az orrvérzés az első jele, h kivagyok, a fájdalmakról, barnás-zöldes szemkarikákról és foltokról nem is beszélve.

Sajna máshoz nem értek és ezt amit csinálok nagyon szeretem csinálni. :)

1797. Melinda_16 (válaszként erre: 1794. - Manyika72)
2011. aug. 16. 06:46
Köszi. :)
1796. Melinda_16 (válaszként erre: 1793. - F3000dc5ef)
2011. aug. 16. 06:46
Köszi. :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook