Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cérnagiliszta emberi testben fórum

Cérnagiliszta emberi testben (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 12. 00:22
A macskánk 3 havonta kap féreghajtót!!!!
2015. ápr. 11. 23:20
Ha a cicát lakásban tartják évente legalább 2* féregteleníteni illene meg oltatni :(
14. szöszke40 (válaszként erre: 10. - Pink habroló)
2015. ápr. 11. 21:42
Nagyon aranyosak vagytok,mindenki aki írt,de lányom 19éves,már nem velem lakik,csak hetente jön el látogatóba.Ám a pánik annál jobban bejátszott nála.Sírt,félt mert igen,mocorgást érzett a beleiben,és imádott macskája vele aludt.Eddig! Csak gyanakodtunk,hogy talán attól szerezte be.Ő is ette/eszi a fokhagymát kétpofára,és a Vermoxot úgy mondta a doki,este 1,két nap múlva megint este 1! A higiéniát maximálisan betartjuk,még a kilincseket is fertőtlenitettük,eljött,az ágyneműjét naponta cseréltük,pizsit,mindent..nos,most egy hét után ott tart,a széklete televolt azt mondta apró fehér valamikkel(fujj)..igen,látta az élő kb.2cm vékony kis dögöt a székletben mikor észrevette.Azóta nem merte megnézni csak ma,és már nem volt "kis dög" csak sok fehér pötty.Utólag ahogy visszagondoltunk,télen a macska néha huzta a fenekét a szőnyegen..de mivel költözés elött voltak,nem foglalkoztunk vele,kisebb gond is nagyobb volt,ezért gyanúsítottuk meg a cicót.Hát,remélem gyorsan kiürül,mert azóta pánikbeteg,tömi a fokhagymát és majd 3hét múlva újra vesz be tablettát a biztonság kedvéért.Köszönöm mindenkinek aki írt:)
13. b00d33e65c (válaszként erre: 12. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 11. 13:56

:D

Nem bírom az erőset,de a fokhagymát azóta úgy eszem,mint más az almát! :)

12. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 11. - B00d33e65c)
2015. ápr. 11. 13:52
Versenyben ettem apukammal kisgyermekkent a savanyu cseresznyepaprikat. Aki birja, nem rossz a fokhagyma mellett :D
2015. ápr. 11. 13:40

Még nagyon rég gyerekként én is elkaptam azt a cérnagilisztát.

Fokhagymát etettek velem fokhagymával,ill vöröshagymát.Akkor szerettem meg a zsíroskenyeret fokhagymával.napi 1 fej! volt az adagom és egy hét alatt kipucolt.

Nem kaptam gyógyszert.

10. pink habroló (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2015. ápr. 11. 07:37

Láttátok a wc-n,hogy mocorognak?

a Vermoxnál hatásosabb ,nincs,valószínű,egy doboz nem volt elég. Még egy doboz kell,vénykötekes,de kiadják anélkül is,vagyis ez gyógyszertárfüggő,próbálkozni kell.

Nem biztos,hogy macskától kapta el,bár a macskákban is ez van leginkább,nálunk a patikában viszik a betegek macskáknak is,inkább a közösségbe kapta el. Tavasszal-ősszel van tetűjárvány,tavasszal-nyáron,meg cérnagiliszta,erről kevesebben tudnak,pedig létezik.Elég ha az ovi-suliban nem mossa meg a gyerek a kezét,a te gyereked megfogja a kilincset,megvakarja az orrát,vagy rágja a körmét és kész ,megtörtént a baj.Vegyetek még egy vermoxot és az már használni fog.

2015. ápr. 11. 05:38
A cérnagilisztát nem macskától kapta el, az állatokban galandféreg van általában. (apró, kicsi féreg) Mindettől függetlenül ezek után azért az állatot sem árt féregteleníteni. Ha a lányod nem javul, és viszket a popsija, meg fáj a hasa keressetek fel egy belgyógyászt, ő mégis csak erre van szakosodva, hátha többet tud segíteni, mint a gyerekorvos.
8. mothertiger (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2015. ápr. 10. 20:45

Homeopátiás készítmény: CINA 9CH napi 2-3X 5 golyó.

Emellett gyakori kézmosás, takarítás, ruhák 60 fokon mosása.

Jobbulást!

2015. ápr. 10. 20:26

Ha macskától kap el féreg fertőzöttséget, akkor lárvák lesznek az emberben.


Ha cérnagiliszta van benne, akkor EMBERTŐL kapta el!


[link]

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2015. ápr. 10. 19:55

Cérnagilisztát általában embertől kap a gyerek. Nem kell kétségbe esni, nagy gond nem lesz tőle. Angliában egy orvos erre azt mondta, még jót is tesz. Persze nem elhanyagoltan.

Az egész családnak kell szedni a gyógyszert, mert visszafertőződhettek.

Az ágyneműt alaposan forróvízben át kell mosni, vasalni. Súrún kell fehérneműt pizsamát cserélni. Minden mosható játékot le kell mosni, mert a peték ott csücsülhetnek rajta. A körmöcskéit rövidre kell vágni, hogy a peték ne tudjanak a körme alá férni.Sokat kell és alaposan kezet mosni.


Valaki írta a cicát is féregteleníteni kellene, igen én 3 havonta szoktam. A macskákban a fonalféreg telepszik meg leginkább.



Az emberek a macskákban gyakran előforduló fonalféreg fertőzést is elkaphatják. Ha a fertőzött macska ürülékében lévő féreglárva emberi szervezetbe jut, a kifejlődő féreg a szemben, a májban, az agyban vagy a tüdőben is megtelepedhet, súlyos következményekkel járva. A fonalféreg a gyermekekre a legveszélyesebb, akik könnyebben érintkezésbe kerülhetnek a macskaürülékkel. A fertőzés élősködő elleni szerekkel kezelhető.

2015. ápr. 10. 18:46
Fokhagymat enni minel nagyobb mennyisegben, legyen az piritos vagy mezes!
2015. ápr. 10. 18:41
Ja,azt elfelejtettem,hogy azért a macskát nem ártana féregteleníteni!
2015. ápr. 10. 18:40
Jobbulást!
2015. ápr. 10. 18:22
Kezelése egyrészt a higiénia szigorú betartásával történik. Alapos kézmosás WC után, lehetőleg nem vakarózni a végbéltájékon, nem szabad körmöt rágni, ujjat szopni, vagy egyéb tevékenységek során a kezet, ujjat a szájba venni, mert ez visszafertőzéshez vezet. Gyógyszeresen általában elég 1 tabletta Vermox (90-100%-os gyógyulást eredményez). A kezelés csak akkor hatásos, ha a család valamennyi fertőzött vagy fertőzöttnek vélt (tehát minden) tagját kezelik, különben a visszafertőződés veszélye nagy. Makacs esetekben egyesek 3 napon át napi 2x1 tabletta Vermox bevételét javasolják. Esetleg a kezelés néhány hét múlva megismételhető.
2015. ápr. 10. 18:17
Gusztustalan téma,de egyik lányom megfertőzödött ezzel a vacakkal,valószínű a macskától kapta össze..orvos írt neki Vermoxot,eltelt 4nap és még nem hajtotta ki..van valakinek vagy volt ilyen problémája? És tudtok e valamit mikor lesz vége? Fokhagymakúra is bejátszik,de állítólag még érzihogy mocorog a belei..:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook