Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » De miért pont ebben a testben? fórum

De miért pont ebben a testben? (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 10. 07:55

Ez egy 2 évvel ezelőtt indított-elhagyott fórum, de ha már éppen itt vagyunk, hát, egy verzió, ami akár igaz is lehet! Ki tudja?


A kérdésre a válaszom:

Mert a mostani életemre ezt a testet, ezt az életet, ezt a környezetet választottam.


Az őskorban is volt test, amelybe beleszületett a lelkem, és már (állítólag) kb. 700x leszületett a lelkem, különböző helyekre, különböző testekbe...


Csak a test hal meg, a lelkem örök, és nem csak örökké a fodros kis fehér felhők szélén ülve lógatom a lábamat, (angyal szárnyakkal hátamon) hanem esetenként lejön a lelkem (én) ide is egy kicsit (egy-egy életre) körbenézni. :)))

2017. ápr. 9. 19:57
Hálát adhatnál, hogy egészséges testet kaptál, azt hittem, betegséggel élő ember indította a topikot.
2017. ápr. 9. 19:56

Elég korán tanítják biológiában az életjelenségeket.


A halál is életjelenség.

23. 3d787b167a (válaszként erre: 22. - Kercsy)
2015. szept. 16. 08:11

És az nem számít, hogy ők mit szeretnének?


Mami gondolom nem akar az idők végezetéig fájó lábbal élni.....


Önző vagy!


A halál természetes dolog, a születéssel halálra lett ítélve minden élőlény.


A lélek örök, csak a tested semmisül meg.


Elég tudatlan vagy...

22. kercsy (válaszként erre: 20. - 3d787b167a)
2015. aug. 17. 16:10

Természetesen ők is örökké élnének, tehát nem veszíteném el őket. :-)

Valószínűleg azért gondolkodom így, mert rettenetesen félek a haláltól, az örök megsemmisüléstől.

2015. aug. 17. 08:27
és akik valami defekttel születnek ? és a genetika azt mondja rá hogy 1000-ből 1 mutálódik és pont te vagy az a "szerencsés" ...miért pont Te ? pedig lehetne minden sokkal másképp..büntet az élet valamiért ? de miért? mikor még csak most születtél? ha hiszel a karmában foghatod az előző életedre és ha nem? nem hiszek istenben képmutató az egész , minden ami jó tőle van a sok szar meg mi miattunk..blaablaa, evolúció!! kémia sejtek gének fejlődés
20. 3d787b167a (válaszként erre: 19. - Kercsy)
2015. aug. 17. 08:10

Folyamatosan vesztenéd el a szeretteidet, minden elmúlna körülötted, ami boldoggá tett, aminek örültél, csak te maradnál folyton.


Kinek kell ez?

19. kercsy (válaszként erre: 17. - Panna.33)
2015. aug. 17. 06:54
Én inkább élnék örökké mint soha többé. :(
2015. aug. 16. 21:31
Nem nagyon, max azon hogy másnak miért jobbak a genetikai adottságai a külsejét illetően és, hogy ez nem fair...:D
17. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Kercsy)
2015. aug. 16. 20:22
Szeretni én is szeretem, jó a bőrömben lenni, de azért az örökre az nagyon-nagyon hosszú idő... Addig nem élnék...
16. kercsy (válaszként erre: 15. - 702a316c64)
2015. aug. 16. 19:37
Én is szeretem ezt a porhüvelyt. Akár örökre maradnék benne....ha lehetne. :(
2015. aug. 16. 00:09
Nem igazán tudok mit tenni,ez van.Lehetne jobb,de sokkal rosszabb is.Én szeretem ezt a porhüvelyt.Jól elvagyunk együtt.Néha berág rám és megint ,hogy vegyek vissza,akkor természetesen hallgatok rá,bár kicsit duzzogva.De ő a főnök.:)A személyiségem pedig egyedi és utánozhatatlan ,soha nem válnék meg tőle a világ minden kincséért sem.
2015. aug. 15. 04:10

Úgy néz ki, hogy még alakulni fog az emberi test, és egyre láthatóbb jelei lesznek annak, hogy egy lélek milyen idíttatású, mert a külső jelei hordozni fogják. Már eleve meg lesz pecsételve a teste, mint következmény. De ez még idő.


Példa: Ha valaki nagyon gonosz volt, akkor a következő életében szarvai nőnek, mint az ördögnek. Le sem tagadhatja hogy milyen idíttatású. De ez egy durva, fiktív példa, nem akarok senkit megijeszteni.

13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2015. aug. 15. 04:04

A keleti szemlélet azt mondja, hogy a jelenlegi testünk, az előző életünk karmájának a végterméke. A testünk egy "karmatest". A lelkünk impulzusai, a lélekben zajló erők a nekik megfelelő formát veszik fel a következő életre. Innen indul az arc és testelemzés, például ha valakit a testéről elemzünk, akkor a lelki alapjait elemezzük, amivel elindult ebbe az életbe. Például ha az orr a hatalom és büszkeség jele, akkor a nagy orr, hatalomra, túlzott büszkeségre utal alapjaiban. Vannak finomabb és erősebb változások, amelyek viszont a jelenlegi életünk következményei. Például ha valakinek leromlik az egészségi állapota, vagy éppen beteg volt és csodálatosan meggyógyul ebben az életében. Ez is következmény. Karmikus következmény a "Ki mint vet, úgy arat!" mondata alapján.


Ha hiszünk ezekben, bár ezek nagyon úgy néz ki hogy a hittől függetlenül is működnek, mert nagy tanítók rájöttek, látták, mint életbölcsességet, csak a nyugat eléggé le van maradva ez ügyben...

12. c40efa00cc (válaszként erre: 5. - Dominós)
2015. aug. 14. 21:48
:)
11. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Kercsy)
2015. aug. 14. 17:46

Ez jó kérdés. Viszont talán nem véletlen, hogy nem tudhatod rá a választ, csak keresheted. De nem az a dolgod, hogy tudd megdönthetetlenül. Légy jó, szeress, ne árts.

Bár ez maga a válasz.

10. 702a316c64 (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2015. aug. 14. 17:36
D :)
9. kercsy (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2015. aug. 14. 16:15
Igazad van, nem tudom. :-)
8. 3d787b167a (válaszként erre: 7. - Kercsy)
2015. aug. 14. 16:14
Honnan tudod, hogy nem voltál ősember is!?
7. kercsy (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2015. aug. 14. 16:00
Félre értesz. Én nem vágyom jobbra. Egyszerűen csak kíváncsi lennék, hogy miért van az, hogy nem ősemberként jöttem pld. a világra, valóban csak a sejtek közötti információáramlás a tudatunk vagy más.....
6. globus (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2015. aug. 14. 15:50
Már akkor sem volt szerencsénk.
2015. aug. 14. 15:49
Kő másik? Cserélünk?
4. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2015. aug. 14. 15:25

ha van lélek stb, akkor én arra szoktam jutni, hogy egyensúly van. Annyi más dolog szembejön, hogy legalább kaptam hozzá egy egészsges testet.


Amúgy pedig, nem tudom. Mindig arra jutok, abból a nekünk legjobbat amink van. ennyi. Ha most hirtelen más testet kapnék, akkor abban boldogulnék.


hogy csak a kémia irányyítja meg a fizika? mire gondolsz, a van e isten körre? hát abban én afelé hajlok, ennyi véletlen nem lehet. szóval van.

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2015. aug. 14. 15:15

... én sajna akkor nem tudtam, hogy micsoda ajándékot kapok, de a gyerekeimet már így neveltem: ... ajándék az Élettől a szépségük, az egészségük, az a burok amit kaptak, csak úgy... és övüké a felelősség, hogy mivel töltik meg. Jó nevelés volt... töltik... folyamatosan... <3

(én is megkaptam annak idején az Élettől mindkettőt... szépséget, egészséget... csak senki nem mondta meg, hogy innét már nekem kell fejlődni, sőőőt kötelességem...)

2015. aug. 14. 15:13
Ez jutott. A csókosok lenyúlták a jobbakat.
2015. aug. 14. 15:11
Ti gondolkodtatok már azon valaha, hogy miért éppen ebben a testben vagytok? Lehet, hogy nagy hülyeség, de bennem időnként felmerül, hogy vajon mitől függ az, hogy ki, mikor és milyen testbe születik? Kizárólag kémiai folyamatok irányítják mindezt? Szerintem nem. Nektek mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook