Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? fórum

Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2020. okt. 28. 21:16
Most nem zavarna, mert maszkban vagyok.
44. Channa* (válaszként erre: 36. - Timycat)
2020. okt. 28. 21:12

Nem, szerencsére nem sértődtek meg.

Ha nem is mentek haza, akkor is tudták, hogy nem jöhetnek a közelembe:DDD

43. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. okt. 28. 20:46
Még nem kötelező az irodaházakban.
2020. okt. 28. 20:45
Megérteném. Tudod tolerancia meg empátia ..
2020. okt. 28. 20:44

A hozzászólásokból is látszik, hogy mindenki másként ítéli meg a helyzetet. Nem is könnyű. Mondjuk én is dolgoztam már náthásan. Lehet megkövezni érte, vállalom. Egyértelmű, hogy lázasan, hányás-hasmenéssel, nem mennék. Mondjuk meg sem tudom mondani, mikor volt egyszerű náthán kívül más nyavalyám.

A munkáltatók, a főnökök sem egyformán gondolkodnak ám!

Van olyan, aki pont azért néz az emberre ferde szemmel, mert el mer menni betegállományba. Egyébként komolyan: mi lenne, ha egy-két hapci, meg köhögés miatt felvetetné magát az ember betegállományba? Ezt nem sok helyen tolerálják.

Az influenza, hányás-hasmenés az más. Irány az orvos. Persze tudom, a náthából is lehet komoly baj. Pont ezért vegyes érzelmeim vannak, és nem tudom egyértelműen letenni a voksomat. Ahogy korábban is írtam: azért ha a képembe tüsszentene, vagy köhögne valaki, hát...

40. 71ddaa07fa (válaszként erre: 37. - Timycat)
2020. okt. 28. 20:24
Ha valaki nem tud felkelni a WC-ről, mert alul, felül jön belőle, az úgysem fog dolgozni menni, mert amellett, hogy nem tud, nem is mer elindulni. Akinek 38 vagy a feletti a láza, természetes, hogy szintén nem jön dolgozni, mert nincs ereje. De aki csak szipog, esetleg kapar a torka, be van rekedve, szerintem nyugodtan mehet dolgozni. Nekem legalább is meg nem fordulna a fejembe, hogy beteget jelentsek.
39. Élodie (válaszként erre: 30. - Timycat)
2020. okt. 28. 20:20
Sajnos ezt nem minden munkahelyen látják át. Bár miután nálunk folyamatosan cserélődik az embertömeg, szinte követhetetlen lenne, hogy ki kit fertőzne meg...
38. 71ddaa07fa (válaszként erre: 35. - Delbuk)
2020. okt. 28. 20:20
Én pedig azért vagyok mérges, ha valaki egy ferdét fingik majd elmegy kiíratni magát, és dolgozhat helyette az, akinek szabadnapja, netán programja lett volna. Ha valaki nem érzi magát rosszul, és úgy gondolja a munkáját el tudja végezni, igenis menjen dolgozni.
37. timycat (válaszként erre: 32. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 20:19

Ez nem COVID függő, semmilyen vírust nem akarok összeszedni senkitől, csak mert ő azt hiszi hogy nélküle megáll az élet.


Mérhetetlen parasztság betegen (legyen az influenza, fosás-hányás) emberek közé menni.

36. timycat (válaszként erre: 34. - Channa*)
2020. okt. 28. 20:17

Persze gondolom még ők sértődtek meg.


De te ne sértődj meg, hogy ők lefertőznek és viszed haza a családnak.

35. delbuk
2020. okt. 28. 20:16
Covidtol fuggetlenul bunkosagnak tartom, ha valaki betegen bemegy dolgozni, es lefertoz masokat csak azert, mert iszonyatosan nelkulozhetetlennek erzi magat. Aki beteg, maradjon otthon, es pihenjen.
34. Channa* (válaszként erre: 28. - Timycat)
2020. okt. 28. 20:12
Én pont így voltam. Én szóltam mindig a kollégának, hogy menjen haza...
33. Channa* (válaszként erre: 24. - Ambivalencia)
2020. okt. 28. 20:10
Mint írtam a tesóm covidos, amit valószínű, hogy a sulis unokáitól kapott meg. A gyerekeknek volt orrfolyása, neki pedig semmi tünete, de a tesztje pozitív.
2020. okt. 28. 20:10

Nagyon ritkán veszem fel munkahelyen a maszkot. Leginkább akkor, ha valami idegen helyre kell bemenni, ilyen a kórház példának okáért.

Az irodába is maszk nélkül vagyok, ahogy a kollégák is.

Mérges sem lennék és szóvá se tenném, ha náthásan jönne dolgozni valamelyik kolléga.

Azt hallani, hogy ezt a vírust olyan személytől is el lehet kapni, akinek nincsenek tünetei. Akkor most gyanakodjak mindenkire? Esetleg a feleségemtől is költözzek külön szobába?

31. Channa* (válaszként erre: 19. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 28. 20:09

Hááát, honnan tudod?

A tesóm unokáinak csak folyt az orra és valószínű, hogy akkor voltak koronásak, amit átadtak a tesómnak...

30. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 20:07

Én hazaküldöm az ilyet. De hogy az irodámba nem léphet be az biztos.


Most jelen helyzetre tekintettel, aki göthösen bejön dolgozni azonnali hazaküldéssel jár.


Ha 1-2 ember beteg vidáman megy a cég tovább, de ha lefertőzi a többit és leesnek lábról akkor megáll a gépezet.

2020. okt. 28. 20:05
Például én jeleztem a főnöknőmnek már előtte nap, hogy a nátha kezdetén vagyok, menjek-e másnap, azt mondta igen. De mivel a ritkán beugrós kolléganő (pont aznap volt) igencsak forgatta a szemeit (pedig maszkban voltam az irodában, más kérdés, hogy a munka gyakorlati részét képtelenség maszkban végezni nálunk), úgy láttam jobbnak, ha eljövök, pedig jelentős anyagi kiesés volt (persze ez később pótolható). Ez egy bizonyos sportlétesítmény, ahol dolgozom, és az eddigi tapasztalataim alapján úgy látom, hogy nem igazán rettegnek az emberek. Ha a Cilike látná, hogy mi megy ott (vagy más ehhez hasonló helyeken), akkor kaphatna egy kis betekintést a való világba...
2020. okt. 28. 20:04
Én COVID előtt is utáltam azt aki göthösen bejött dolgozni. Mindenkinek jobb ha otthon marad, ő hamarabb gyógyul, a többiek meg nem szedik össze.
27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 19:52

Egyszerű a kérdés, de bennem sokkal összetettebb gondolatokat vet fel.

Amíg meg nem jelent ez a fránya Covid, rá se rántottam, ha egy kolléga egyet-egyet köhögött, tüsszentett. Ugyanakkor mindig is zavart, ha mondjuk buszon ülve sorozatban köhögött valaki. Ha mögöttem ült, szinte éreztem a nyakamon a leheletét. Pf!

Azért ez a mostani helyzet sokkal rizikósabb. Egy sima náthának tűnő betegség is válhat súlyossá. Bizonyított, hogy sokan nem produkáltak tipikus covidos tüneteket, mégis fertőzöttek lettek.

Tartok a fertőzéstől. Minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy ne fertőződjek, és ne fertőzzek meg senkit.

Lekopogom, teljesen jól érzem magam, és csak bízni tudok abban, hogy ez így is marad. Nem szeretnék senkitől megfertőződni. Kollégától sem. Nyilván nem tapsikolnék, ha náthásan jönne dolgozni, viszont nem is vetnék rá követ. Na, azért ha maszk nélkül rám köhögne, vagy rámprüszkölne, tuti megkövezném. Vagy kukoricára térdeltetném.

26. rabankari (válaszként erre: 21. - Ambivalencia)
2020. okt. 28. 19:49

Kollégám "csak" köhögött. A maszkot nem hordta és állította amikor szóltunk neki, hogy ō nem covidos, csak megfázott. Szerencsére nálunk a vezetōség komolyan veszi az ilyen eseteket és teszteltették.

5 hete pozitív a tesztje,minden héten tesztelik, mert csak negatív teszttel jöhet vissza.

Rajta kívül vannak még jó páran, akik nagyon enyhe tünetekkel pozitívak. Szóval én szólok annak is aki náthás, az meg alap, hogy vegye fel a maszkot.

Szerintem nem jó dolog ha azt hisszük, hogy aki nem lázas az biztos nem covidos.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2020. okt. 28. 18:45
Tudom, nálunk is picurka, nem is eszem ott, de többen meg igen. Nem kötelező nálunk.
2020. okt. 28. 18:19
Azt mondtam nem lázas, nincs rosszul. Ha hőemelkedése van, nyilván rossz a közérzete is. Én mondjuk óvó néni vagyok és a gyerekek között mindig van náthás. Ősztől tavaszig taknyos nózikat törölgetek.
23. 083bf9bf2f (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 18:18
Nem. Két munkatársam van megfázva.
22. Charlize (válaszként erre: 21. - Ambivalencia)
2020. okt. 28. 18:10

6 Covidon átesett kollégám van. Egyiknek sem volt magas láza, csak max. hőemelkedés 1-2 napig.


Honnan tudod, hogy aki köhög, stb., milyen kórokozótól beteg???


Most szerintem maradjon otthon, aki beteg.

21. ambivalencia (válaszként erre: 19. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 28. 17:50
Így van! Nem lázas, nincs rosszul, miért kéne otthon maradnia?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 28. 17:30
Te is meg vagy fázva?
19. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 28. 17:28
Most is ebben vagyok. Eszembe nem jutna szólni neki. Ez csak nátha. Ha valaki köhög még em tüdőbeteg, nem covidos.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 17:22
Pont ez van nálunk is a főnök jár a legbetegebben mindig :D
2020. okt. 28. 17:17

Ha hordana maszkot,akkor engem nem zavar.

Mondjuk nem is vagyok beteg,pl.cukorbeteg.

16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Birebora)
2020. okt. 28. 17:10

Mi van akkor, ha a főnök is betegen jár be dolgozni, és esze ágában sincs hazaküldeni a kollégát.

A shownak mennie kell. Minden áron.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook