Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? fórum

Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
135. Channa* (válaszként erre: 134. - Syria)
2020. okt. 29. 11:29
Na, erről beszélek.
134. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 29. 11:13
Nem kell ahhoz pandémia, hogy magától értetődő legyen: aki takonykóros, maradjon otthon, és ne intézze el az ügyet azzal, hogy ez csak egy kis nátha. Inkább ő essen ki pár napra a munkából, mint másik nem tudom hány, akiket megfertőz. Az idejét se tudom, mikor voltam utoljára náthás. Ha mégis előfordult, kivettem pár nap szabit, ha lázam is volt, akkor táppénze mentem. Ez utoljára jó pár éve történt, amikor a taknyos kollégám rám tüsszentett. Ő lábon kihordta, és meg otthon szenvedtem lázasan. Azt hiszem, gyakran csuklott őkelme.
133. Kacsahercegno (válaszként erre: 132. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 10:52
Nekem is inkább az a bajom, hogy nem akarom hogy az "ügyfelek" úgy lássanak hogy olyan az orrom mint rudolfnak, meg orrhangon beszélek, stb. Meg azért az milyen hogy mész valahova hivatalos ügyet intézni és az ügyintéző ott szenved, meg fél percenként orrot fúj. :-) Mondjuk nálunk nincs helyettesítés, úgyhogy legalább nem nyomom rá a feladataimat másra azzal hogy inkább otthon maradok.
132. 71ddaa07fa (válaszként erre: 130. - Kacsahercegno)
2020. okt. 29. 10:43
Nekem sosem jelentett gondot, ha a velem szemben ülő kolléga, vagy kolléganő fújja zsebkendőbe az orrát. Azt már nem szeretném, ha orosz ipari lengőt, használna, azaz a földre ürítene. De, ha piros az orra és fújja, azzal semmi bajom nincs. Legrosszabb esetben három napra én is elkapom és le van tudva a szezonális nátha. Nem kell rögtön orvoshoz szaladgálni minden puruttya betegséggel.
131. 71ddaa07fa (válaszként erre: 129. - Channa*)
2020. okt. 29. 10:40

Nekem ilyen szívességet egy kolléga és kolléganő se tegyen. Főleg azért, mert én biztos a saját munkám mellett nem fogom az övét is ellátni, csak azért mert többet tüsszentett egy nap az átlagosnál.

Én megkérném az ilyen kollégát, hogy legyen szíves dolgozni, ha nincs láza. Engem ne nézzen mert a mezei náthától nem félek. Ha ezt tenném, akkor valami olyan munkát választanék magamnak, amit kizárólag otthonról lehet végezni.

Nem egyszer jöttek már a kollégáim náthásan dolgozni, illetve én is, ha nincs lázam simán elmegyek úgy a munkahelyemre. Sosem ért ezért egyikünket sem a másik részéről kritika. Sokkal rosszabb azon törpölni, hogy az adott napon hogyan adjuk ki a szolgálatot, ha egy kolléga úri jó dolgában egy nátha miatt elmegy betegállományba.

130. Kacsahercegno (válaszként erre: 128. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 10:40
Nem tudom, másnak milyen háziorvosa van, én többször is mentem már náthásan orvoshoz, és minden alkalommal ki is írt egy szó nélkül. Igaz, emberekkel dolgozom, nem igazán tehetem meg hogy kipirosodott orral, 20 másodpercenként orrot fújva dolgozzak. Most nemrég megfáztam kicsit, és muszáj volt bejönnöm náthásan kb. 2 napot, de ha nem lenne saját irodám amiben egyedül vagyok, és nem kellene maszkot hordania mindenkinek aki belép ide (meg nekem is), tuti nem jöttem volna be.
129. Channa* (válaszként erre: 126. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 10:25

Igen, pontosan!

Ha én megtisztelem azzal és védem az egészségét a kollégáimnak, hogy én kiveszek szabit ezekre a napokra, akkor elvárom, hogy ők is megtegyék, azaz oldják meg valahogy.


Érdekes, hogy csak akkor kevés a táppénz és akkor felesleges kivenni a szabit, ha másokat kell figyelembe venni, de bezzeg én viseljem el, hogy a kisgyerekes kollégák, ha kell hanem táppénzre mennek, mert beteg a gyerekük.


Ennyi erővel én is azt mondom, hogy baromira nem érdekel, hogy beteg a gyereked, gyere be dolgozni és kész. Old meg máshogy, nem dolgozok helyetted.

Mert mit érdekel az engem, hogy lázas/fülfájós beteg a gyereke és nem lehet még otthon hagyni, mert kicsi? Hagyja otthon egyedül, de ne velem szórakozzon, hogy ő táppénzre megy.

Gondolom ezzel rögtön gonosszá és rosszindulatúvá fogok válni, mert most önzőnek tűnök, pedig pont ilyen önző, gonosz és rosszindulatú az, aki nem marad otthon a náthájával. Fertőzze a saját családját és ne engem! Baromira nem érdekel, hogy kevés lesz a pénze és a szabija! Nem ő fogja ápolni az én férjemet pl., ha hazaviszem neki a vírust.


Hogy nem lehet ezt megérteni!?

Komolyan mondom, hogy felnőtt emberek vagytok és képtelenek megérteni az okokat.


Önzőségetek határtalan! Ha nektek rossz, akkor nehogy másnak jó legyen, ugye? Mi ez ha nem rosszindulatúság, és még szépen is írtam le a véleményemet...

128. 71ddaa07fa (válaszként erre: 127. - Auróra2010)
2020. okt. 29. 10:15
Náthával nem nagyon írnak ki senkit, illetve kevés olyan ember van, aki ezzel elmegy orvoshoz. Pont a kevés táppénz miatt, illetve a legtöbb m,unkahelyen ezt nem igazán tolerálja a főnökség. Én is azt gondolom egy náthától nem sok félnivalója van az embernek.
2020. okt. 29. 10:12
Menjen el a kollega orvoshoz, ha otthon kell maradnia, kiirják tp-re, ha pedig nem, akkor birják ki a többiek is.nincs félnivalójuk
126. 71ddaa07fa (válaszként erre: 125. - Channa*)
2020. okt. 29. 09:56

Vegyen ki csak azért szabadságot valaki, mert a kolléga, kolléganő, fél egy kis náthától? :)) Szerinted ez járható út? Biztos kinevetném az illetőt és neki is megmondanám, ha félsz a betegségektől, old, meg te, mert én két köhintés, három orrfújás, és egy kis rekedtség miatt biztos nem megyek táppénzre és a szabadságomat sem fogom elfecsérelni.

Ha egy ilyen megfázás előjön valakinél októberben és március végén az kb 5-5 nap. Pont az a mennyisége a szabadságnak, amivel ő rendelkezik, nem pedig a főnöke. Tuti senki nem ilyenre pazarolná el.

125. Channa* (válaszként erre: 123. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 29. 09:48

"Az egyik tábor azt mondja: menj orvoshoz, ne menj munkába, ne fertőzd a többieket. Ha megfertőzöd a többieket, kiesnek a munkából."


Tehát, én a maradj otthon mellett voksolok, mert nem szeretem, ha engem fertőznek, de nem mondom, hogy menjen dokihoz és menjen táppénzre, csak azt, hogy ne jöjjön be. Oldja meg, ahogy akarja;)


Én se kérem ki senki véleményét, hogy egy műtétnél táppénzt vagy szabit vegyek igénybe...

124. Channa* (válaszként erre: 121. - 184481d874)
2020. okt. 29. 09:44
Mi családot sem látogatunk, ha náthásak vagyunk...
2020. okt. 29. 09:36

Összefoglalás az eddig olvasottak alapján: mindegyik tábor hozzászólásában van olyan dolog, amivel egyetértek. Ez nem azt jelenti, hogy szélkakas vagyok. Egy biztos: minden munkahely más és más. Van, ahol tolerálják azt, ha a munkavállaló táppénzre megy, van ahol nem. Minden embernek más és más a betegségérzete. Az immunrendszertől függ, hogy kit mennyire visel meg egy nátha. Van, akit ledönt a lábáról, van akit nem. Engem egy nátha nem dönt le a lábamról. Többnyire orrdugulással jár nálam, ezért nem is megyek vele orvoshoz. A kellemetlen érzésen kívül nincs más tünetem. Egy-egy hapci, köhögés még belefér szerintem. Igen. Tudom. Cseppfertőzés. Tuti, hogy nem fogok senkinek az arcába köhögni, tüsszenteni. Eddig sem tettem, most meg ott a maszk. Egyébként meg ha a maszkba tüsszentenék, köhögnék, akkor simán lecserélném a tartalék maszkra.


Az egyik tábor azt mondja: menj orvoshoz, ne menj munkába, ne fertőzd a többieket. Ha megfertőzöd a többieket, kiesnek a munkából.

A másik tábor azt mondja: ha mindenki orvoshoz menne egy nátha miatt, akkor mindenki kiesne a munkából.

A végeredmény ugyanaz. Senki nem dolgozna.

Egál.


Summa: felvállalom, hogy én dolgoznék náthásan. Ha egy kicsit is úgy érezném, hogy másokat veszélyeztetek, akkor maradnék otthon a fenekemen. Akár a szabadságom árán is.

Részemről egyelőre ennyi.

Ha valami új, számomra érdekes hozzászólást látok, akkor újra írok.

122. 71ddaa07fa (válaszként erre: 112. - Timycat)
2020. okt. 29. 09:14

Továbbra sem a pótolhatatlanságról van szó. Csupán arról, hogy az embernek van lelkiismerete, és két köhintés, valamint ugyanennyi orrfújás után nem szalad fejvesztve az orvoshoz.

Egy egyszerű nátha senkit nem fog elvinni, igazán kifeküdni sem kell. Viszont ha elmegy vele az ember az orvoshoz:

1. ) Vannak olyan munkahelyek, ahol a kollégájával tol ki, borítva a szolgálati beosztást arra az időre, amíg otthon haldoklik

2. ) A táppénz gyakran arra sem elég, hogy a szükséges élelmiszert megvegye magának, esetleg, ha a gyerekét egyedül nevelő személyről van szó, még inkább problémás ez a dolog.


A tavasztól őszig terjedő időszakot azért írtam, mert ekkor van a legtöbb megfázás, nátha. Nyáron ez elég ritka dolog.


Ha már a hasonlatoknál tartunk, galambbal sem jó sakkozni...

2020. okt. 29. 08:54

Ez az év telis tele ilyen és hasonló esetekkel,konfliktusokkal.évekkel ezelőtt.biztattuk kollégánkat,maradj otthol pár napot!Ágynyugalom pár szem kalmopyrin és átvészelve egy kis nátha. De mi van most?



Többnyire szemtől szembe beolvasnak neki: Hogy gondolod bejönni közösségbe amikor nem tudhatjuk nem-e a vírust kaptad el ? De ha influenzás vagy? A "taknyos" tüsszögős kolléga pedig lelkiismeretfurdalással dolgozik,egy halom zsebkendő előtte ,száján maszk,nem szól,csak ha muszáj és negyedóránként fertőtleniti a kezét.Ez az az eset ha muszáj dolgoznia.Ha valaki nincs ráutalva a pénzre ,már az első tüsszögésnél betelefonál,hogy "sosem lehet tudni" alapon,nem megy dolgozni.Majd szól ha van valami...Valahogy igy történik manapság...Családomon belül nem is olyan rég voltunk hasonló szituációban és teljesen tanácstalanok voltunk és még a háziorvos sem segitett,sőt...

120. Channa* (válaszként erre: 119. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 29. 08:46

Nem tudhatom, hogy kovidos e, de most nem ez a betegség a fő téma, hanem az, hogy egyéb nátha esetében mit szólnánk hozzá.


Én azt, hogy maradjon otthon és ne jöjjön be fertőzni másokat.

119. 083bf9bf2f (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. okt. 29. 08:44
Nem tudhatom. Ahogy te sem, hogy aki tüsszög az covidos-e vagy sem!
118. Channa* (válaszként erre: 117. - Delbuk)
2020. okt. 29. 08:44

Pontosan!

És ez a lényege az otthon maradásnak.

117. delbuk (válaszként erre: 69. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 08:42
Ha nem fertoz le senki, akkor ez kb. evi 1-2 alkalom (nalam valahogy persze az egyik mindig karacsonyra jon ki), jobbik esetben akar par nap alatt kifekudve. Ahol a tarsasag osztol tavaszig tenylegesen nathas - tehat nem allergias - ott ez pont azert van, mert bejarkalnak betegen, es egymast fertozik le. Csak ki jobban, ki rosszabbul viseli.
116. brandy85 (válaszként erre: 58. - Timycat)
2020. okt. 29. 08:27
Mert honnan tudod mi a baja,miért köhög vagy folyik az orra?!Nem biztos,hogy egyből beteg az illető.
115. timycat (válaszként erre: 114. - Timycat)
2020. okt. 29. 00:18
Ja és persze ha nála kiderül hogy valami baj van akkor a háziorvos utal tovább a megfelelő szakrendelésre.
114. timycat (válaszként erre: 110. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 29. 00:17

Háziorvosi rendszer alapvetően a népesség egészségmegőrzését, szűrését, oltását szolgálja, a népesség egészségi állapotának általános vizsgálatára van kitalálva. Arra hogy pl mindenki évente minimum egyszer eljusson vérvételre (amúgy erre 3 havonta van lehetőség), arra hogy megmérjék a vérnyomását, vércukrát, hova tovább készítsenek egy EKG-t, esetleg leolvassa a beteg a falon a szemvizsgálatra szolgáló táblát, általános egészségügyi tanácsadást is végez a háziorvos (pl életmód, táplálkozás, gyógyszerek), de pl egy-egy háziorvosi látogatás kiterjed egy olyan általános vizsgálatra is, aminél ő észrevehet olyat amire a beteg nem is panaszkodik, pl a beteg számára nem észrevehető fokozatos mozgás beszűkülés, érzés kiesés, általános szellemi állapotromlás (csúnyán mondva a h. lye nem tudja hogy h.lye).

De a háziorvos az aki a szakorvos utasításainak megfelelően előírt gyógyszerek szedését, annak hatását a betegre, a beteg állapotát folyamatosan követi, átköltözést végez, előírt infúziót/injekciót ad. Ezzel ne a szakrendelés legyen terhelve, csak ha valami nem jó irányba megy, meg mondjuk max. az éves kontroll történjen csak ott.

Kiegészülve azzal, hogy ő adja a jogsihoz az alkalmasságit, ő bírál el keresőképtelenséget. De utóbbihoz nem feltétlenül szükséges személyes megjelenés. Pl egy hasmenéshez. Mit tud olyat csinálni amihez találkozni kell vele? Beül melléd a mosdóba hogy tényleg hasmenésed van-e, ha igen mennyi, milyen, vagy csak táppénzt akarsz csalni?

113. timycat (válaszként erre: 111. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 23:57

El tudod dönteni, hogy amid van az fertőz vagy sem?

Az említett nátha bár nem vagyok orvos, de vírusfertőzés, ami cseppfertőzéssel terjed.

112. timycat (válaszként erre: 109. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 23:52

Picit kiforgatod a szavaimat, előjött a COVID fórumos mantrád. Nem baj, te eddig látsz.


Tudomásul veszem gáz ha valaki nem szeret beteg lenni, ennél csak az gázabb ha nem akarja a szeretteit is lefertőzni,egy fontoskodó kollega miatt.


Teljesen feleslges leírnom, de hát na. A munkatársammal napi 8 órát töltök egy helyen, a közértben meg mondjuk 10 percet. Igen tudom a 10 perc alatt is bárhol meg lehet fertőződni és megfertőzni mást, de nyilván kisebb az esély mint attól elkapni vagy azt lefertőzni akivel minimum 8 órát töltesz, pláne ha egyikőtök tutira beteg, a közértben meg csak a lehetőség van ott.


Fodrászhoz, kozmetikushoz pont nem megyek betegen, mert egyrészt pihenek, másrészt van bennem annyi hogy nem akarom lefertőzni őt.

Optimistán tekintek a világba, pl hogy a legtöbb ember épeszű és betegen nem szaladja kétszer körbe a vidéket nagy pótolhatatlanság érzetében. Ami a fodrászt, kozmetikust illeti ha betegek szólnak és lemondják az időpontot mert intelligensek annyira hogy nem akarják lefertőzni a vendégeiket.


Amúgy miért áprilisig kell bezárkózni? Akkor szabira megy minden fertőzés?


Na mindegy. Felesleges kör. A vak egyigazút nem kell győzködni, a lóval meg nem kell kártyázni.

111. dfc04c70e4 (válaszként erre: 103. - Timycat)
2020. okt. 28. 23:40

Értem. De akkor most ki a beteg? Őrült nagy különbség van a nátha, és mondjuk az influenza között.

Én, ha náthás vagyok, nem érzem betegnek magam. Ha betegnek érezném magam, akkor nem mennék dolgozni.

110. dfc04c70e4 (válaszként erre: 99. - Timycat)
2020. okt. 28. 23:34

Ebben is van igazság. A gond az, hogy nem minden háziorvos írja ki a beteget betelefonálásra.

De akkor mi végre van feltalálva a háziorvosi rendszer? Kis ellentmondást vélek, mert akkor most végül is ki a beteg? Itt most a sima nátháról van szó, a fórum témája ez. Innen indult az egész beszélgetés.

Erre írtam azt, hogy még a covidos időszak előtt is simán dolgoztam náthával. Most nem vagyok náthás, de ha az lennék, akkor is dolgoznék. Az én munkaköröm ugyanis megengedi. Azt ugye mondanom sem kell, hogy maszk, kézfertőtlenítés, és tisztaság. Ha igazán betegnek érezném magam, természetesen nem mennék. Tekintettel lennék a kollégáimra, és nyilván a magam és a családom érdekében is.

Szerintem mindenki tudja, mi a felelősség.

109. 71ddaa07fa (válaszként erre: 105. - Timycat)
2020. okt. 28. 23:30

Nem igazán értelek.


Te elvárod, hogy Micike ne menjen dolgozni,mert kettőt köhögött reggel, és nem akard, hogy beteg legyél tőle, mivel félted a családod.

Ugyanakkor azzal nincs bajod, ha valaki táppénzen van és mászkál a városba, az éhen halás ellen védekezve.


Te csak Micikétől tudod elkapni a betegséget, Icukától, aki táppénzen van és éppen a közértben találkozol vele, attól nem?

Téged csak az a betegség fertőz, amit a munkahelyről viszel haza? A közértben, vagy a fodrásznál összeszedett bac és ilus nem veszélyes rátok?


De szerintem, ha ennyire tartasz egy mezei náthától, legjobb lesz, ha karanténba vonulsz családostól és majd csak április közepén merészkedsz onnan elő.

108. Epresturmix (válaszként erre: 107. - Timycat)
2020. okt. 28. 23:26
Én is korrekt vagyok ilyen téren. Mondtam már le mindkettőt. És pár éve vezettem be magamnâl azt, hogy ha nem érzem jól magam, nem megyek sehova. Egyszer hajnali 4 kor lázasodtam be a munkahelyen. Megvârtam a reggel 6-ot, de már kb lefordultam a székről. Azóta nem.
107. timycat (válaszként erre: 102. - Epresturmix)
2020. okt. 28. 23:21

Egyetemen én is éltem egyedül egy pár évet. Ha halálomon is voltam azért a sarki boltig elhúztam magam.


Nyilván a fodrászt, kozmetikust le is mondtam. A kozmetikusom meg is köszöni ha ilyen van és inkább lemondom, nem megyek oda hozzá az arcába krehálni.

106. Channa* (válaszként erre: 103. - Timycat)
2020. okt. 28. 23:19
Nálunk is így van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook