Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? fórum

Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
165. globus (válaszként erre: 162. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:34

Én kizárólag a mandulagyulladást kaptam el tőle, de mindig. Utána vissza...10 éves korában kivették a manduláját, azóta senki nem volt beteg.

Utoljára kb 15 évvel ezelőtt próbáltam hányni, mikor becsapós volt a tequila. Felnőtt koromban jóformán csak hólyaghurutom volt annak dacára, hogy sűrűn jutok kórokozóhoz.

164. Channa* (válaszként erre: 161. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:31

Úgy 3 évvel ezelőtt a gyerekem a szigetfesztiválon a 3. napon szerezte be a hányásos vírust, és mit tett?

Felhívott minket, hogy menjünk érte, mert nem akarja az összes szigetlakót megfertőzni.

Pedig neki ez nem napi 2-3 ezer Ft mínusz volt, hanem ennek a sokszorosa, mert ő nem betegállományba ment, hanem teljesen feladta a melót, holott tudta, hogy holnap már nem lenne semmi baja 1-2 db bolus adstringens után...

163. Lávli* (válaszként erre: 161. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:29

Utaztam én a Klinikáktól Máriaremetére 2 éven keresztül, napi 3 óra volt oda-vissza. Soha nem kaptam el semmit. Lehet, hogy azon a vonalon a betegek otthon maradtak meggyógyulni. ?!

Csűrheted csavarhatod, akkor is az a véleményem, hogy nagy disznó az, aki tudatosan megfertőz másokat, csak mert az egy kis nátha és mi az, hogy nem lehet kibírni .. pfff

162. Channa* (válaszként erre: 158. - Bless the child)
2020. okt. 29. 14:27

Azt mondta a háziorvos, hogy tipikus vírusos tünet.

Egyébként hányós vírusom lett, amit a gyerek hozott haza.

A fura az, hogy én nem szoktam elkapni.

A gyereknek hasmenése van ilyenkor és hány, a férjemnek hasmenése szokott lenni ettől a vírustól és csak ritkán hány. Én meg csak hányok, de nekem ilyen még csak 1 volt.

Akkor 6 éve és nagyon meglepett, mert ugye a gyerekemet felneveltem úgy, hogy sosem kaptam el tőle...

161. 71ddaa07fa (válaszként erre: 155. - Lávli*)
2020. okt. 29. 14:22

De amíg az ember a Keletitől utazik a Déli pályaudvarig, ami nem 5 perc, hanem legalább 20-25. Az alatt találkozhatsz a zsúfolt metrón nem egy beteggel. Mert nem hiszem, hogy sosem kellett még a 3 metróállomásnál többet utaznod.

Ugyanúgy egy nagyobb bevásárlás sem 5 perc, hanem ennek a sokszorosa.

160. Lávli* (válaszként erre: 156. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:21

Ahogy írtam is, felelős gondolkodás önmagadért meg másokért. 👍

Nem mindenki képes rá, vannak a "csak nem képzeljük" emberek is, dögöljön a szomszéd tehene is, beleszarós alapon.

Sajnos nem mindig lehet kikerülni őket. Ez van.

2020. okt. 29. 14:20

igen, mérges lennék. Én - elveimtől függetlenül - betartom a szabályokat, nem szeretnék más hibájából más táppénzen , betegnek lenni, kevesebb fizetést kapni.


Szerintem minden épeszű ember így gondolja.


Ha náthás, oldja meg ne veszélyeztessen mást, semmi közöm más gyerekéhez, kényelméhez körülményeihet. Ilyen esetben nincs megértés. Én sem járok betegen dolgozni

158. Bless the child (válaszként erre: 156. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:19
Combcsontod miért fájt?
157. 71ddaa07fa (válaszként erre: 153. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:19

Akkor a férjed, gyereket és egyéb hozzátartozóid munkahelyéről is kitiltanád az embereket?


Feleségem eladóként dolgozik, viszonylag nagy a vevőkör. Én hiába küldöm haza a kollégákat a munkahelyről, ha ő hazahozza nekem a náthát, amit elkaphat a kollégáitól, vagy a vevőktől. Vagy arra a fél évre, tiltsam ki esetleg őt is a lakásból és kérjem meg aludjon a munkahelyén, amíg ilyen szottyos időjárás van, és könnyen meg lehet fázni?


Kiküszöbölni azzal ezt nem fogod, ha undok leszel a munkatársaiddal. Mert hazaviheti a férj és a gyerek is a betegséget.

Ráadásul én szívnem meg munka szempontjából, ha mindenkit hazaküldenék, aki köhög, orrát fújja, rekedt, mert négyük helyett csinálhatnám egyedül a dolgokat.

156. Channa* (válaszként erre: 152. - Lávli*)
2020. okt. 29. 14:17

El is hiszem!


Én is egyszer úgy voltam (6 évvel ezelőtt), hogy reggel bementem dolgozni és semmi bajom nem volt, aztán elkezdődött a combcsont fájdalom, a rossz közérzet, stb.

8-ra mentem be és 1/2 10-kor elindultam haza. Mondtam, hogy nem tudom mi a bajom, de nem akarom senkinek átadni, és most kell indulnom, amíg haza tudok menni...

Tehát, 1,5 óra alatt teljesen leamortizálódtam és ezután 3 napig nem tudtam kiszállni az ágyból...

155. Lávli* (válaszként erre: 150. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:14

#152 😀 jellemző gondolkodás.


Elkaphatom, persze. Csak lényegesen kisebb eséllyel 3 metróállomás között van 4 percet sorban állva, mint 8-12 órát közös légtérben töltve.

154. Channa* (válaszként erre: 150. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:12

Ha nem fekszünk rá másokra, nem tapadunk a hátukra, stb., akkor abban a néhány percben nem kapjuk el.

Ha köhögős/tüsszögős ember utazik a bkv-n, akkor én le szoktam szállni a következőnél...

153. Channa* (válaszként erre: 148. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:11

Igen, én tudom szedni a kalmopyrint, de pl. a férjem nem tudja, mert allergiás rá, és ha én elkapok egy kis náthát, akkor tuti, hogy ő és a gyerekem is elkapja és náluk sokkal keményebb lesz.


Én nem kapom el mindig tőlük, de ők tőlem mindig...


Ja, a nátha nem fájdalmas. Nekem sosem;)

Hanem eldugul az orrom, majd átlátszó trutyi folyik belőle, és amikor már szövődményes, akkor jön a nem átlátszó...

152. Lávli* (válaszként erre: 145. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:10

Volt egy munkatársam, sose felejtem el, óráról órára egyre szarabbul volt, a nap végére már csak ülni tudott vöröslő fejjel, taknya nyála egybefolyt, és kiabált, hogy csak nem képzeljük, hogy majd miattunk ő X összeggel kevesebb fizut fog kapni?!

(Persze aki nem kiabálnak ezt, magában akkor is ezt gondolja)

Másnap már nem tudott jönni dolgozni, akármekkora hős volt, de mi is mindannyian sorba kidőltünk a következő napokban. Táppénz, lázcsillapítók, köhögés csillapítók az egész családnak .. Amikor visszajött, még neki állt feljebb, hogy mi azt bárhol elkaphattuk, nem pont tőle. 😀 A mai napig haragszom, ha ez eszembe jut.

151. Channa* (válaszként erre: 146. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:08

Milyen bogyót szedjek?

A neocitrál csak elnyomja és utána sokkal keményebben jön elő, és azt meg sem említem, hogy egy pár darabos ilyen kb. 2 ezer+orrcsepp, stb...

150. 71ddaa07fa (válaszként erre: 147. - Lávli*)
2020. okt. 29. 14:08

Boltban egy nagyobb bevásárlás során, vagy utazás alatt a BKV járművein ugyanúgy összeszedheted, mert nem kellett mindig maszkot hordani az embereknek.

Vagy az ilyen helyekről is kitiltanád a náthás embereket, mikor éppen ott jársz, vagy utazol?

149. Channa* (válaszként erre: 144. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:06

Igen, minden szövődmény nélkül lezajlik sokaknál, de nekem pl. a krónikus bronchitisem mellett egy kis nátha komoly dolgokat tud tenni. Én pl. 3-4 hétig köhögök egy kis nátha után.

A férjemnek és a gyerekemnek pedig minden alkalommal arcüreggyulladása lesz.


Én nem szeretek antibiotikumot szedni, de a legtöbb esetben az a vége, hogy válthatom ki a több ezer Ft-ba kerülő antibiotikuom, mellé vehetem a gyomorkímélőt, köhögésre köptetőt és csillapítót, orrcseppet, stb., hogy 1 hónap alatt meggyógyuljak.

A férjemet meg még gyógyítani is nehéz, mert a legtöbb ilyen náthára való gyógyszerre allergiás, így választanunk kell, hogy lázat csillapítsunk vagy vállaljuk azt a kockázatot, hogy egyszer nem kifelé jön az allergiája (kiütések), hanem befelé és megfullad...


Tehát, nem mindenkinek csak egy kis nátha, mert először csak egy kis nátha, majd megy lejjebb/feljebb és jönnek a szövődmények. Kinek mi.


Szerencsére a kollégáim nem felelőtlenek és nem jönnek be fertőzni, így szerencsére én egy kicsit sem szoktam náthás lenni, akár évekig sem.

Ha nem lettem volna beteg 2019. januárban és februárban, akkor most elmondhatnám, hogy 6 éve még náthás sem voltam. Így csak azt mondhatom el, hogy lassan 2 éve nem voltam náthás;)

148. 71ddaa07fa (válaszként erre: 146. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:04

Különben pedig nem hiszem el, hogy nincs otthon valami enyhe fájdalom csillapítód, mondjuk Kalmopyrined,esetleg ha fájna a fejed egyet bevegyél.

Én csak azt szedem és ha fogyóban van veszek egy dobozzal. Azt vallom, ha az nem mulasztja el a fájdalmat, akkor ott már csak a piócás ember segíthet, egyéb dolog nem.

147. Lávli* (válaszként erre: 144. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 14:04

A "némi nátha" az vírusfertőzés okozta betegség, köszönöm, én nem kérem, csak mert másnak van, és apró legyintések közepette telehápcizza a környezetét.

Tartsa meg magának, meg a saját gyerekének, családjának.

146. 71ddaa07fa (válaszként erre: 145. - Channa*)
2020. okt. 29. 14:01
Náthára miért kellene gyógyszer? Ha szedsz valami bogyót, akkor nagyjából 72 óra alatt múlik el, ha megpróbálod anélkül átvészelni ezt az igen veszélyes állapotot, akkor 3 nap alatt.
145. Channa* (válaszként erre: 142. - Lávli*)
2020. okt. 29. 13:58

Tényleg!

Az anyagi részét nem is említettük.


Klassz, hogy ő bejár, mert egy kicsit náthás, meg egyébként is kevés a táppénz, ezért én is költsek majd fejenként 3 ezret a gyógyszerre, mert nehogy már csak neki legyen rossz...

2020. okt. 29. 13:57

Hogy tudtatok felnőni és hogy tudtátok ezt a kort megélni, ha ennyire tartotok némi náthától?


De jó, hogy nem ilyen kollégák vettek körül az esetek nagyobb részében, hanem tisztában voltak vele, hogy mindenkinek nagyobb kárt okoznak azzal, ha két tüsszentés után szaladnak az orvoshoz és egy hetet otthon töltenek a semmivel. Mert a nátha az nem betegség, hanem egy állapot, ami ha nem vagy súlyos beteg, akkor napok alatt elmúlik minden szövődmény nélkül.

143. Channa* (válaszként erre: 140. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 29. 13:56

Nem, az rövid idő;)

A lényeg, hogy ne kelljen egy helységben töltenem vele időt...

142. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 29. 13:51

Megértőn és sajnálkozva megkérném, hogy fáradjon haza , a mostani helyzettől függetlenül is.


Senkinek a világon nincs joga tudatosan és szándékosan semmilyen fertőzést más embertársára aggatni, annak minden egészségi és anyagi vonzatával együtt.

Ugyanakkor mindenki tartozik magának azzal, hogy szövődménymentesen gyógyuljon, otthoni körülmények között.

Ezt ha valaki magától nem érzi, nem látja át, annak kár magyarázni.

Felelősség a másikért és önmagamért.

141. 184481d874 (válaszként erre: 124. - Channa*)
2020. okt. 29. 13:37
Együtt élünk.
140. 71ddaa07fa (válaszként erre: 138. - Channa*)
2020. okt. 29. 13:35
Ha pedig esetleg a folyosón találkozol vele, napalmot rá! :)))
139. 083bf9bf2f (válaszként erre: 138. - Channa*)
2020. okt. 29. 13:27
Oké. :)
138. Channa* (válaszként erre: 137. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 29. 13:26

Ez nem széthúzás kérdése.

A 60+os kolléga pedig tényleg jobban tenné, ha otthon pihenné ki a betegségeit.

Egyébként, ha a náthás kolléga másik irodában van, akkor nem zavar, ha bejár, csak ne jöjjön be a mi irodánkba...

137. 083bf9bf2f (válaszként erre: 120. - Channa*)
2020. okt. 29. 13:18
Én pedig azt, hogy dolgozzon. Mert úgyis csak az jön be dolgozni, aki nem teheti meg, hogy táppénzből éljen. A munkatársam egyedül él, 60+ éves. Ő nem teheti meg, hogy otthon maradjon, a munkáltatónk pedig nem megértő! Senki nem szól a munkatársunkat nem bántjuk a náthája miatt. Segítünk, hogy átvészelje. Mi összetartó maroknyi csapat vagyunk, nem széthúzósok!
2020. okt. 29. 11:55
Ti csináljátok ezt, én biztos nem fogom, amíg nincs lázam én nem megyek orvoshoz, sem szabadságra. Az orvosnál egy kis nátháért cserébe elkaphatok az ott várakozóktól igazi betegséget is, a szabadságot pedig arra tartogatom, hogy élvezni is tudjam.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook