Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? fórum

Mérges lennél a kollégádra, ha náthásan dolgozna vagy megértenéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
75. Channa* (válaszként erre: 69. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:14

De a fórumtárs utána mondta, hogy allergiáról beszél;)

Amire én is írtam, hogy a kollégáim rólam is tudják, hogy allergiás vagyok és nem valami szörnyen fertőző himlő ütött ki rajtam;)

74. Epresturmix (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:14
Csakhogy a gyárban már allergiâval is elküldenek haza mióta vírus van. A gyárban nem érsz rá egész nap orrot fújni náthásan, szóval úgy is mehetsz haza. Nem, nem áll le a gyártás, hiszen minden műszakban vannak beugrós emberek, hasonló esetekre. Fel vannak készülve. Kérdezz! :)
73. Channa* (válaszként erre: 67. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 22:12

Ja, nem szálltam szembe vele, és nem is célozgattam;)

Konkrétan elmondtam a véleményemet, ahogy általában mindenről elmondom:DDD

Ráadásul a legtöbb eddigi főnököm, ki is szokta kérni a véleményemet...


És igen, e beszélgetés hatására, ezek után sosem vonta kétségbe azt, hogy valaki azért telefonál be, mert nincs kedve dolgozni, hanem azért, mert beteg...

72. 71ddaa07fa (válaszként erre: 68. - Timycat)
2020. okt. 28. 22:10

Ha mindenki elmenne szipogás, orrfújás, köhögés miatt táppénzre az egészségügybe, akkor a kórházi ellátás állna egészen ősztől tavaszig. Te pedig ezt érthetnéd meg.

De ugyanígy egy gyáregységben is. Jön a taknyos időjárás, ezzel együtt a megfázások. Ha mindenki, egy ferde fing miatt orvoshoz menne, akkor a gazdaságunk kitehetné a fehér zászlót január végére.

71. timycat (válaszként erre: 69. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:10
Akkor vizsgáltassátok ki magatokat, mert valami nincs rendben. Én évente egyszer ha beteg vagyok.
70. timycat (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:09

De 1 db beteg tűzoltó ha megfertőz majd 10-et az jobb mintha az az 1 darab kiesik néhány napra? Azért néhányra mert pihenve gyorsabban is gyógyul.


Vagy majd szédölögjön a tűz körül 10 beteg tűzoltó, hisz úgyis rázza őket a hideg.

69. 71ddaa07fa (válaszként erre: 66. - Delbuk)
2020. okt. 28. 22:07
Ahogy a fórumtárs is írta, az ilyen hozzáállással, akkor októbertől egészen áprilisig szinte mindenki ülhetne otthon a fenekén.
68. timycat (válaszként erre: 62. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:06

Attól hogy te jól érzed magad még fertőzhetsz és átadod a kollegádnak, aki nem viseli olyan jól, majd kidől és majd utálhatod mert téged rángatnak be helyette.


Nem hiszem el hogy ezt nem lehet felfogni.


Vegyük pl egészségügyet, nővérke körbeszipogja a munkatársakat akkor lehet megcsúszik 1-2 műtét vagy tovább marad kakiban a beteg mint egyébként, de legyen a pl a mezőgazdaság, ahol ha pár napig nincs aki etesse az állatot vagy akkor vesse/permetezze/arassa a növényt amikor kell akkor bizony mindenki drágábban veszi az élelmet a S.arban, vagy ha ledobja a láncot egy bankfiók, ott csúszik a babaváró.

Lássunk már tovább az orrunknál.

67. dfc04c70e4 (válaszként erre: 61. - Channa*)
2020. okt. 28. 22:05

Csak azért mondtam, mert azt írtad, hogy a beszélgetésetek hatására történt nála a pálfordulás, és azután ő volt az első, aki hazaküldte a köhécselő, orrfolyós kollégákat. Előtte meg a hasmenést bejelentő kollégára is azt mondta, hogy képzeli, hogy nem megy dolgozni.

Csak ennyi.

Én gyáva vagyok. Nem merek szembeszállni a főnökömmel. Nemhogy szembeszállni, de finoman célozgatni sem. Páros lábbal rúgna ki. Ez van.

66. delbuk (válaszként erre: 38. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:05

Ha beteg vagyok, nem fertozok le senkit, hanem szepen csucsulok a popomon. Ha rosszul vagyok fekszek, ha nem annyira, akkor szivesen dolgozom itthonrol. Nem hiszem, hogy logos lennek, tobbszor mutet utan, tappenz alatt is siman dolgoztam itthonrol, merthogy, ha ledoglok, akkor az en melom senki nem vegzi el, hanem megvar, es epp ezert szivas, ha valaki ugy lefertoz, hogy felkelni sem birok, o meg csak kicsit nathas/fosos... Azutan en meg fekhetek itthon ket hetig, majd utana latastol mikulasig dolgozhatok, mikor visszamegyek, hogy potoljam a kiesett idot.

Aki meg szorakozasbol iratja ki magat, annak valos ok ugysem kell.

65. 71ddaa07fa (válaszként erre: 64. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 22:03
tűztó-tűzoltó
64. 71ddaa07fa (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. okt. 28. 22:02
Ezért mondom, hogy más szempontok alapján nézzük ezt is. Egy mentő gépkocsivezető szipogva tud dolgozni járni, de törött kézzel nem vezetheti a mentőautót, ahogy a tűztó sem tud úgy bevetésen részt venni és a rendőr sem. De szerintem egy ápolónő, vagy egy ápoló sem tudja törött kézzel a beteget mondjuk műtétre előkészíteni, vagy a műtőbe tolni.
63. Channa* (válaszként erre: 62. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:58

Én pl. akkor sem táppénzre szoktam menni, ha műtenek, hanem szabit veszek ki;)

Náthával én se megyek orvoshoz. Orvoshoz, akkor megyek nátha szerű betegséggel, ha nem múlik el 1 hét alatt és romlik az állapotom...

62. 71ddaa07fa (válaszként erre: 55. - Timycat)
2020. okt. 28. 21:56

Igen, engem úgy neveltek, hogy egy náthával ne menjek el az orvoshoz. Lehet kiírnának, mert fújom az orrom, de nem vagyok olyan állapotba, hogy ne tudjak dolgozni. Majd, ha lázas és ezzel együtt gyenge leszek, akkor felkeresem a háziorvosom.


Szerencsére a kisgyermekes anyukákat az ilyen munkahelyeken olyan beosztásba teszik, hogy inkább csak magával tol ki, ha elmegy betegre. Lejárnak a határidős ügyei stb...

61. Channa* (válaszként erre: 59. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 21:56

Nem tettem helyre. Beszélgettünk.

Még nem nagyon volt olyan főnököm, akivel ne beszélgettem volna;)

60. Channa* (válaszként erre: 56. - Brandy85)
2020. okt. 28. 21:54

Az allergia teljesen más. Nálam is tudják a kollégák pl. hogy nem azért vagyok piros pöttyös, mert összeszedtem valami himlőt vagy fertőző bőrbetegséget, hanem csak hozzám ért valami, vagy virágzik a nyírfa...


Mint írtam, engem kovid előtt is érdekelt, most meg jobban, bár nem vagyok érintett, mert én home office-ban dolgozok.


De pl. a fiam rendezvényszervező, hetente kb. 3-4 alkalommal mindig más 50-100 fős csoporttal dolgozik/találkozik. Ha betegen elmenne dolgozni, akkor pont heti 3-400 embernek tudná továbbadni pl. a hasmenéses-hányós vírusát.

Gondolom, ha egy étteremben tudnád, hogy az ott dolgozók között van egy hasmenéses-hányós, egy köhögős, egy tüsszögős, akkor lehet nem szívesen vacsoráznál ott, ugye?


Az iroda, gyár, stb. ugyan ez. Csak ide nem jössz be vendégként, hanem ilyen helyeken a kollégák egymást fertőzik.


Miért olyan nehéz elfogadni, hogy minden munkahely egyforma és sehol nem kellene betegen dolgozni?

59. dfc04c70e4 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2020. okt. 28. 21:53

Hű!

Te aztán jól helyre tetted a főnöködet! :)

58. timycat (válaszként erre: 56. - Brandy85)
2020. okt. 28. 21:50

Engem a COVID előtt is érdekelt az hogy ne fertőzzenek le semmivel a másokra nagyívben carók.


Az allergia nem fertőz miért kevered ide?

57. Channa* (válaszként erre: 51. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:47

Valóban vannak olyan emberek, akik sportot űznek a táppénzből, de pl. engem nem tud meghatni, hogy csak kicsit beteg valaki, mert nem tudjuk, hogy rajtam vagy a másikon, hogy jön ki. Nem, nem lázra gondoltam, hanem arra, hogy ha pl. én elkapok egy ilyen nátha szerű valamit, akkor nálam a köhögés 3 hétig is eltart utána. Jól vagyok, csak köhögök;)


A törött végtaggal meg simán lehet dolgozni szerintem. Én simán jártam törött könyékkel dolgozni, illetve az epe műtétem után sem voltam otthon 6 hetet, ahogy sokan teszik, hanem 2 hét után mentem melózni. Ezzel senkit nem fertőzők meg, csak jobban kellett figyelnem magamra, hogy ne lökjenek meg a bkv-n pl.

56. brandy85 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2020. okt. 28. 21:47
Azért,mert allergiával is orrfolyás társul,ahogy asztmával a köhögés. De nem vitatkozni akarok csak utálatos dolog megbélyegezni embereket. A covid elött senkit nem érdekelt senki ez érdekes...
55. timycat (válaszként erre: 51. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:42

A táppénzcsalás más kérdés, ne keverd ide.


Ha annyi intelligencia nincs senkiben, hogy felelősséget vállal magáért, a munkatársáért meg a kenyéradó munkahelyéért az menthetetlen. Pláne, hogy ez pont egy kétirányú utca, ha ő beteg érte is megteszik.


A te leírásod alapján semmi keresnivalója egy kisgyermekesnek sem a munka világában, hisz belé van kódolva, hogy ha nem is az ő betegsége, de a beteg gyereke okán igénybevett táppénzzel majd a munkatársait szivatja. Szép.

54. Miss Sárika (válaszként erre: 45. - 0c4eeadbce)
2020. okt. 28. 21:41

A szájmaszk természetes védelem, ami megakadályozza, hogy a köhögéssel,tüsszentéssel távozó,fertőző nyálcseppek a másik emberre terjedjenek, nem mindet talán, de ha kevesebb lesz, már csökken a fertőzés veszélye, ezért általános védekezésre alkalmas.

..vagyis, inkább a környezetet, nem pedig a viselőjét védi.


Illetve a szem kötőhártyája is egy tárva-nyitva álló ajtó a vírusok számára, így szemen keresztül is megfertőzhet bárkit a vírus.

Viszont aggodalomra semmi ok, mivel a koronán kívül egyéb vírusok is aktíválták magukat.

53. Channa* (válaszként erre: 49. - Brandy85)
2020. okt. 28. 21:41

De miért?

Én sosem vagyok beteg ősztől-tavaszig. 1-2 hét alatt meggyógyulok...


Ha valaki az, akkor menjen dokihoz!

Mert ez nem normális!!! Szedjen vitamint, sportoljon, erősítse az immunrendszerét!


Illetve igen, ne járjon be betegen, hanem feküdje ki, ne legyen beteg emberek között, hogy ne kapjon el tőlük semmit.


Amikor odamentem az egyik cégemhez dolgozni, akkor nálunk is mindenki bejárt betegen.

Egyszer a főnöknőm, nekem puffogott, hogy egy kollegina próbaidő alatt egyszerűen betelefonált neki, hogy hasmenése van és nem tud jönni, még is ezt, hogy képzeli?


Na, pont jónak mondta, mert én meg megkérdeztem, hogy ő el mer e indulni, ha ilyenje van? Vállalja e azt a kockázatot, ha útközben nem talál wc-t? És azt vállalja e, hogy bejön és mindenkinek átadja és utána nem jön be senki?

Na, ezután a beszélgetés után sosem volt gondja, hogy nem jött be valaki mert beteg, sőt! Ő volt az első, aki hazaküldte a köhécselő, orrfolyós kollégákat;)

52. brandy85 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2020. okt. 28. 21:36
Ez azért más egy kicsit,ezért minden szülő haragszik,de ne keverjük már a coviddal a náthát,asztmát stb...
51. 71ddaa07fa (válaszként erre: 46. - Timycat)
2020. okt. 28. 21:35

Én saját tapasztalatból tudok meríteni. Az eddig munkával eltöltött 21 évem alatt 19 évet olyan munkahelyen töltöttem, ahol ha a kolléga beteget jelentett az éppen szabadnapos személyt rángatták be. Nem egyszer úgy, hogy az egész hétvégéjét elkúrták emiatt. Vagy reggel 5-kor ébresztették, hogy a kolléga beteg lett, ugyan méltóztasson már befáradni, úgy, hogy egy óra múlva kezd a munka.


Ha valaki beteg, mint már korábban írtam, az maradjon otthon, de ha olyan betegsége van, amivel azért simán lehet munkába menni, anélkül, hogy a pap feladná neki az utolsó kenetet az fáradjon be szépen és vegye fel a munkát.


Egy gyárban nem jelent gondot, ha valaki Moliére-i betegként ellátogat az orvoshoz, miután reggel kettőt köhint. Viszont a rendőrségen, ahol én dolgoztam sokszor borult minden. De hasonlóan működhet ez a szociális szférába és az egészségügyben is, ahol az adott szolgálat koppra ki van számolva.


Hangsúlyozom még egyszer, hogy senkitől sem várom el hogy ellőtt lábakkal menjen dolgozni. De ne is használja ki senki ezt a mostani helyzet, és ha kicsit csipásabb szemekkel ébred, már beteget jelent.


Igen volt olyan, hogy én is hazamentem a munkából, mert görcsölt a gyomrom. Majd miután hazaértem azzal töltöttem az éjszaka nagy részét, hogy színeset ásítottam. Ilyen mindenkivel előfordul, ezzel semmi baj nincs. De sokan sportot űznek abból, hogy kiíratják magukat, minden hülyeség miatt.

2020. okt. 28. 21:35
Uhh, igen. Régi cégnél kolléganő bejött betegen, lefertőzött, majd elment táppénzre. Én helyettesítettem, engem meg ő, félholtan csináltam a kettőnk munkáját. A mai eszemmel nem mennék be, ebben a helyzetben meg pláne. Ami nekem 2 tüsszentés, lehet másnak több hetes kín.
49. brandy85 (válaszként erre: 40. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:34
Így igaz. Ennyi erővel ősztől-tavaszig szinte senki nem járna dolgozni.
2020. okt. 28. 21:25

Ugyanígy utáltam azokat a szülőket, akik a hullabeteg gyereket beállították a bölcsibe, oviba, hogy az óvónő ne szúrja ki hogy beteg, előtte telenyomták gyógyszerrel.


Mert a kedves szülő "nem tud" otthon maradni. Majd a kedves szülő miatt, mondjuk 10 másik szülő otthon tudott maradni a lefertőzött, beteg gyerekkel.

47. timycat (válaszként erre: 38. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:21

Én meg jártam úgy, hogy a leszervezett, kifizetett utam ugrott amiatt, hogy úgy lefertőztek a melóhelyen a szabadságom előtt, hogy 1 hétig otthon feküdni volt csak erőm.


Pedig kívülről csak épp szipogott a kedves kolléga, meg persze fájdalom-és lázcsillapítón élt.

46. timycat (válaszként erre: 38. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 28. 21:16

A betegségről senki sem tehet. Én abból indulok ki, hogy senki sem jókedvéből jelent beteget.


Ha van egy munkahely ahol pl 1 beteg és otthon marad az ő munkáját lazán átveszi bárki vagy szétosztják. Bemegy krehál, szipog, lefertőz másik 5-öt,akkor az a munkahely megáll. Betegen dolgozni sem lehet annyit és úgy, főleg hogy elhúzódik a betegség, szövődmény is lehet, nehezebben is gyógyul.


Mi határidős szektorban dolgozunk, amit X időben meg kell csinálni és ha pont akkor nem csinálod meg azt már nem lehet pótolni. Túlzás nélkül összejön a napi sok milliós mínusz, ha megáll egy telep, mert valaki pótolhatatlan érzetében lefertőzi a munkatársakat és kicseszik azokkal akiket megbetegít, azokkal is akiket nem, meg a céggel is. A cég érdeke is hogy aki beteg az otthon maradjon.


Persze van ez a h. lye szöveg, hogy helyette kell dolgozni. De akik ezt állítják nem látnak tovább az orruknál, hogy mivel játszanak, csak magukat nézik, nem az össz egészet. Persze abba sem gondolnak bele hogy ha majd ők lesznek betegek akkor ők is nyugodtan otthon maradhatnak. Nem olyan nehéz ám ezt megérteni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook