Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélflóra helyreállitása fórum

Bélflóra helyreállitása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
151. Rosszfiú (válaszként erre: 142. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 22:21
Megnézem majd ezt a Gap szindrómát, Elég jól hangzik a diéta rész, ketogén a stílus, ami értékessé teszi, hogy két év. Ez alapvetően pozitív és becsülendő. Csak jól megfontolt diétákat terveznek hosszútávon. És az ritka.
150. Rosszfiú (válaszként erre: 139. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 22:08
Az anyatej az 100%, utána következik a tyúktojás az is 100%. A többi meg a habokban :D Sajnálom, kimaradsz a tojásból, hihetetlen jó tápanyag. De a jó hír, Kinder tojást ehetsz :D
149. Rosszfiú (válaszként erre: 148. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 21:48

Van még egy másik nagy név ő Joseph Mercola

Nagyon jól áll a dolgokhoz, üzleti ember is vannak, termékei. De sosem kérkedik velük, és nem fordítja a dolgokat a maga irányába. Világhírű szaki, és nagy tisztelettel vannak felé, mert ő is a modern orvoslás ellen van, kritikus. Imádom. Na közben mesélj, hogy vagy most?

148. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 21:08

Köszönöm szépen!! :)

sok minden van tőle a youtube-on is, most gyorsan megkukkantottam

147. Rosszfiú (válaszként erre: 146. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 20:25
Bocsi gyorsan írtam csak egy s tehat kris.
146. Rosszfiú (válaszként erre: 145. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 20:22
Kriss Gunnars egy remek szaki, mindig rácáfol a dolgokra. Egyetemen tanít, ő egy vérbeli táplalkozalási szakértő. Nagyon sok cikk van tőle a neten, forditóval eltudod olvasni, közérthető laikusoknak is.
145. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 144. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 20:12
Van olyan, akit ajánlanál?
144. Rosszfiú (válaszként erre: 143. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 19:24
Vannak jó szakemberek. Én külföldön keresem őket, elsősorban a szkeptikusokat, mert ők másképp látják a világot. Béky László is remek szaki 🙂
143. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 141. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 17:37

Köszönöm szépen!

Megkukkantom őket. Béky Lászlót ismerem, ő nagyon jó.

142. jennyvagyok (válaszként erre: 141. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 16:55

Na, és a GAP szindróma könyvet.

Kicsit elmaradtam a jegyzetelessel, de folytatom, most jön majd a diéta része. A bevezető diétában semmi gabonát nem enged, rizst sem, majd később lehet apránként. Igaz, ezeknél a betegeknél, már krónikus, több éve fennálló problémáról van szó, nyilván szigorúbb a diéta, és hosszabb is. A fenntartó diéta 2 év. Ebből is látszik, hogy ez turelmet és kitartást igényel

141. jennyvagyok (válaszként erre: 129. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 16:49

Én a friss zöld leveleket eszem, leveket nem volt iszom. Nézem majd,amit linkeltél.

Én Béky tanár urat, Mester Károly videóit, Hatvani Galina előadásait hallgattam, sokat beszélnek a bél egészségről.

140. Rosszfiú (válaszként erre: 139. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 13:46
Ani tudom, hogy jó. Csak én nem vagyok vegetáriánus, a fehérje forrasokat és a zsír forrásokat változatosabban tudom megoldani, és ezt meg is teszem. Tudom neked kevesebb a lehetőséged, ami nem baj, csak ügyelj, ne legyél szénhidrát alapú, mert az nem vezet jóra. Akármilyen forrásból van is.
2022. okt. 9. 13:36
az indiaiak azt mondják, hogy a barna rizs olyan jó táplálék egy felnőtt embernek, mint a gyermekeknek az anyatej. ami nem rossz :)
138. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 136. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 13:35

A barna rizs:

Igen jól hasznosítható, teljes fehérjeforrás és az egyik legegészségesebb, teljes értékű táplálék, esszenciális aminosav-összetétele miatt biológiai értéke az állati fehérjékhez hasonlítható

Magas rosttartalma biztosítja a belek megfelelő működését – a „belek szivacsának” is nevezik, mert felszívja a salakanyagokat. Segít székrekedés esetén, IBS-ben és az epekő kialakulása is megelőzhető a rendszeres fogyasztásával.

Ideális méregtelenítésre, magas a szelén, rost, mangán, magnézium, vas és B1, B3, B6 vitamin tartalma. Magas szelén tartalma megelőzheti a bélrák, mellrák és egyéb rákos megbetegedések kialakulását is.

E és K vitaminokat is tartalmaz, és rengeteg esszenciális aminosavat és egyéb nyomelemeket.

Csökkenti a koleszterin szintet a korpában található zsír révén, így szív és érrendszeri betegségeket is megelőzhet.

Szénhidrátjai alacsony glikémiás index-szel rendelkeznek, melyek stabilizálják a vércukor szintet, így cukorbetegeknek kimondottan ajánlott.

Mivel gluténmentes, lisztérzékenyek, gluténmentes diétát folytatók is bátran fogyaszthatják.

137. Rosszfiú (válaszként erre: 134. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 13:30
Hát a nehéz az a fehérje és a zsír. A kókuszzsir az nem nehéz, csak szólok. Annak megemésztéséhez epe sem kell.
136. Rosszfiú (válaszként erre: 135. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 13:27
Csak sok szénhidrát. 15 gramm nálam a határ a rizsből 😀
2022. okt. 9. 13:14
egy pohár barna rizs a napi rozsbevitel 14%-át fedezi.
134. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 133. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 13:12

a basmati rizsnek nagyon jó az illata.

mire gondolsz nehéz alatt?

húst nem eszem, vegetáriánus vagyok...

Még nem vettem lendületet a tojáshoz :) nincs is itthon

133. Rosszfiú (válaszként erre: 132. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 13:00
Tetszik, hogy sok természetes dolgot eszel. Könnyen emészthetőek, néha azért kell valami nehezet is enni, mert sok laza cucc, gyomor és bélrenyheséget okoz. A szervezet meg alkalmazkodik, hajlamos elustulni. Időnként kell a kíhivás, picit kell terhelni, figyelembe véve a határokat.
132. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 131. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 12:49

:)

most délre kerekszemü barnarizst készitettem egy kis tamari szósszal, lucerna csira és fermentált kimchi..és kevertem hozzá egy kis ősbúza korpát. (kb. egy evőkanál)

a bulgur finom :) szüleim gyakran készitenek

egyszer voltam egy nyers konyha tanfolyamon, ahol az előadó azt mondta, hogy a rizs, bulgur, köles stb...kis lángon kell elkésziteni, mert igy még kiméletesebb a szervezetnek.lehet, hogy ez csak hókusz pókusz, én alkalmazom. A makrobiotika is ezt hangsúlyozza, mert igy a táplálék yin erői erősödnek fel, nem a yang...

érdekes

131. Rosszfiú (válaszként erre: 130. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 12:18
jó szénhidrát forrás. Én a Basmati rizst preferálom. De az igazi kedvenc az a bulgur. Ezek a gluténosoknak nem jók. Akinek nincs gondja, glutén fehérjével, ne zárja ki az étrendjéből, mert értékes forrása az ásványi anyagoknak. Ami nálam tiltott az a krumpli, de csak a sexy alakom miatt :D
2022. okt. 9. 11:43
és a barnarizs
129. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Jennyvagyok)
2022. okt. 9. 11:37

kedvelem ezt a férfit, sokféle érdekes, hasznos videója van. Ebben ő is hangsúlyozza a friss zöld leveket:

[link]

128. Rosszfiú (válaszként erre: 127. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:57
1.3 méter akart lenni, itt a jelentősége a biopsziának van. Az is része.
127. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 124. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:46

van itthon ősbúza korpa :) ma azt próbálom ki

A proktológus azt mondta, hogy nagyon szép a nyálkahártya, nyoma sincs a fertőzésnek...de igazad van, van még egy szakasz :)

126. Rosszfiú (válaszként erre: 125. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:46
Oks értem.
125. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 123. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:45

Tényleg nem kötözködni szeretnék, ne értsd félre, kérlek...Köszönöm a segitséget és nyilván tapasztaltabb vagy ezen az úton, mint én :)

fájdalmaim nincsenek

124. Rosszfiú (válaszként erre: 122. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:44
Ennek örülök, minden nap egyél, kis adagokban és étkezés elött közvetlen, ha nem kevered az ételbe. A rost eltelít, és a tápanyagok felszívódásat lassitja, jobban fognak hasznosulni így. Ha gyógyszert eszel, akkor azt ne vedd be amikor rostot ettél, lefyen közte idő. Min 30 perc.
123. Rosszfiú (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:41
Ennek örülök megnézték az alsó 20 cm, akkor még van hátra 1.30 cm. Plusz a vékonybél vége. Amikor egy hasmenés visszatér, és nem rendeződik azt megkell kukk. Persze volt afrika, de ez ne csukja le a szemed. Nekem is igy indult a M.Crohn kálváriám, igaz nekem fájt a belem, gyulladás is volt belűl.
122. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:36

Hahóó :)

jól :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook