Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes hormonháztartás helyreállítás fórum

Természetes hormonháztartás helyreállítás (beszélgetős fórum)


1 2
33. peonia53 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. nov. 18. 23:14

Szia!


Patikába ajánlották nekem a lecitin kapszulát. Vettem egy dobozzal. Itt olvasom a tofut ha elfogy a lecitin inkább tofura cseréljem a lecitint?.

Mivel idős vagyok kicsit már feledékeny is az ereket is gondolom kicsi erősíteni kellene.

Tejet már én is keveset fogyasztok, esetleg laktóz mentest.

Dóra

32. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2017. márc. 13. 23:28

Nem, nem arra gondoltam. Zineryt oldat.

Amit én az évek során még ereményesen használtam az az Akneroxid gél. De azt kevésbé súlyos állapotban.

31. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2017. márc. 13. 17:34

A Z betűs alatt a benzoil peroxidot érted? Igaz, nem az első betű:)


A benzoil peroxid az egy erős baciölő oldat,azért szokták pattanásokra adni mert kifejezetten azt fajta a bacit öli meg, amelyikből a pattanásban sok található(propionibaktérium és stafilococcus, bocs a helyesírásért:D), ezt antibiotikummal együtt is szokták adni. Cinkkel nem tudom, a cink oxid már önmagában is antiszeptikus, nyilván,ha együtt van több ilyen anyag,együtt még jobban elfojtják a burjánzást. De szerintem csak egy erős szárító, baktériumölő cucc, a belső okokat és a hegeket sem orvosolja.


Viszont gyorssegély lehet, ha "készülőben van" valami, hogy legalább ne mérgedjen el. És ha valaki érzékeny rá, az nem használhatja. A szalicilszesz meg már hámlaszt is, így felszabadítja a pórusokat, eltünteti a hegeket.

30. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 13. 16:42
Nem egészen, azt írja, h előtte is pattanásos volt..
29. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 13. 16:41
Milyen növény?
28. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Babákok)
2017. márc. 13. 16:40
Ha a helyedben lennék, akkor a kutatómunka és odafigyelés mellett, először is nagyon gyorsan iratnék fel orvossal valami jó gyógyszertári arclemosót. Anno én a Dalacin-T oldatot használtam, 3-4 hét alatt teljesen letisztított mindent, pedig addigra már minden pénzért kapható dolgot kipróbáltam rá eredménytelenül... Még csak nem is kellett bőrgyógyászhoz járni, a háziorvos írta fel mindig. Van valami ehhez hasonló is, Z betűvel kezdődő, ezek enyhe antibiotikumot tartalmazó alkoholos lemosók, ha jól emlékszem cinket is tartalmaznak.
27. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 26. - Veronka30)
2017. márc. 7. 14:01
A barátcserje nagyon jó!! Én szedem fél éve napi 2.-őt Pharmekaltól.
26. Veronka30 (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 6. 18:02
Esetleg a barátcserjère gondolsz?
25. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Babákok)
2017. márc. 5. 12:08
Sok sikert! Tényleg 2 hét nagyon kevés idő, ráadásul ha utána megint ettél tejeset, még újak is jöttek mellé. Ajánlom, hogy csinálj magadról fotókat is, de csak havonta egyszer,hogy lásd a 6 hónap végén, hogy mennyire igazunk volt. És vigyázz a felvágottak, kekszek stb is sokszor tartalmaznak tejet vagy tejport, szóval ezt mindig nézd meg és iktasd ki, amiben van.
24. Babákok (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. márc. 5. 08:53

Azért is indítottam a fórumot, mert nem igazán tudom, hogy a fogamzásgátló mire hogyan hatott szervezetemben, és nehogy akár a természetes kivonatokkal stb. rosszat tegyek vagy hatástalanul szedjek mindenfélét.


De ezek szerint, a gyümölcsökben, zöldségekben megtalálható fitoösztrogénekkel ez e veszély nem áll fenn. :)

23. Babákok (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. márc. 5. 08:44

Erre nem is gondoltam mondjuk, kb. két hétig próbáltam tej nélkül, de akkor az nagyon kevés idő.


Akkor megpróbálom pár hónapig.

22. elemző (válaszként erre: 14. - 9c485f67e8)
2017. márc. 4. 21:25
A méregtelenítés és a lugosítás két külön dolog. Mindkettőnek megvan a helye és szerepe az egészségmegőrzésben. Persze az is kérdés, hogy ki mit nevez méregtelenítésnek és lugosításnak, illetve hogyan csinálja.Hogy ki mit fogad el, miben hisz az az ő személyes ügye.Hogy az állatorvossal kinek mi a gondja az megint egy más dolog. Időnként a vese, a máj és a dialízis sem tud mindent megoldani.
21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. márc. 4. 17:04
de jó hogy írtad nem is tudtam hogy ilyen sok mindenben megtalálható.
20. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 15:56
Anyósomnak a kertjében is nő és hálistennek kap annyi napfényt, hogy be is érik. Ő szezonban kicsattog a kertjébe, leszakít kettőt és narancsfacsaróval kifacsarja a levét és megissza. Én is szoktam tőle kapni, imádom:)
19. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 15:53

Persze,a szója csak egy volt a sok közül, nagyon sok zöldség és gyümölcs tartalmaz fitoösztrogéneket,nem akadály,ha valaki nem akar szóját enni,van fitoösztrogén az összes hüvelyesben, a banánban, a zellerben is, ha jól tudom, gránátalma, stb. Van erről tömérdek leírás.


A fitoösztrogének még úgy is tudnak viselkedni a testünkben, hogy ösztrogén antagonistaként, pl amikor valakinek túl sok ösztrogén van a vérében, akkor a fitopajtásaink lefoglalják az ösztrogén receptorokat és nem hagyják, hogy a túlzott ösztrogén érvényesülni tudjon. Ez pl kapóra jön hízásra hajlamosaknál.

18. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Babákok)
2017. márc. 4. 15:47

A szaliciles oldat azért jó hámlasztó, igaz, én a glikolsavas krémeket preferálom mint hámlasztó de a szalicil is jó, hallgass a dokidra, legalább a hegeket eltünteti és felszabadulnak a pórusok is csak légy türelemmel.


A pajzsmirigyet persze hogy érdemes megnézetni de addig is a tejet hanyagolnám, azzal már nagyon le fog csökkenni a zsírosodás is, meg ugye a tejben vannak olyan faktorok, amik az arra hajlamosaknál kihozzák az aknét. Helyettesítsd növényi tejekkel vagy egyszerűen ne igyál semmi tejpótlót, ha azok nem ízlenek, helyette ihatsz teát, vizet.


Heti egyszer szaunázás is jót tenne. Mert legalább ami kijött,az hamarabb elmúlik. Ha pedig következetesen eszel, nem is jön ki több.


Idő kell hozzá, legalább 6 hónap tejmentesség, nem fog egyik napról a másikra alábbhagyni. Pl ha csak egy hónapig próbálsz mindent és nincs türelmed, nem adsz elég időt neki.

17. Arón1 (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 15:39
Aha megtaláltam. Tényleg van benne.
16. Arón1 (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 15:32
Milyen szaklapban? Tényleg érdekel. Sokszor eszem gránátalmát, ezért érdekel. Mi van benne pontosan?
2017. márc. 4. 15:25
A méregtelenítés és a lúgosítás tudtommal nem ugyanaz, utóbbiban én sem hiszek.
14. 9c485f67e8 (válaszként erre: 7. - Elemző)
2017. márc. 4. 14:10

Az ún. méregtelenítés (lúgosítás) egy nagy kamu.

A jó öreg álorvost éppen most vágják ezért a szélhámosságért hûvösre.

A többire meg ott van a vese és a máj, netalán a dialízis.

[link]

13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Arón1)
2017. márc. 4. 14:08
de tartalmaz. szaklapban olvastam és háziorvosommal is beszéltem erről, szinte az egyetlen olyan gyümölcs ami pont olyat tartalmaz ami szinte 100 %-ig egyezik a női ösztrogénnel.ezért is lehet kapni herbákban kivonat formájában de az "eredeti gyümölcs " egészségesebb és nagyobb koncentrátumban van benne.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Babákok)
2017. márc. 4. 14:06
hagyd el a tejet, tejterméket minden formában!
2017. márc. 4. 13:58

Aránylag sgészségesen étkezem, minden étkezésnél zöldséget is vagy gyümölcsöt. Napi 2l víz, nem iszom cukros üdítőket, nem magozok, chipset, olajban sülteket ilyesmit sem eszek.


Havi kb. két hétig általában valami méregtelenítő teát iszom (pl. csalántea).


Tejet fogyasztok, plusz heti 1-2 alkalommal túrórudit, croissantot.


A fogamzásgátló előtt is csúnya volt a arcbőröm, de az abbahagyása óta a hátamon, melkasomon is van. Bőrgyógyáaznál is voltam, mondta hogy nézetessem meg a pajzsmirigyem, plusz szaliciles oldatot kaptam rá... De nemigazán használ, sztem belsőleg van vmi gubanc.

A jövőhéten sort kerítek a laborvizsgálatra.

Míg szedtem a gyógyszert lényegesen jobb volt, de ha csak nem muszáj nem szeretném újra szedni.

10. Arón1 (válaszként erre: 8. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 12:17
A gránátalma, mint más sokmagvú gyümölcs, a termékenység szimbóluma, de nem tartalmaz fitoösztrogéneket. Amúgy nagyon finom. Nekem az egyik kedvenc gyümölcsöm.
9. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. márc. 4. 11:54
Lehetséges de vajon hol kap ő tiszta természetes szóját? Értem a jóindulatot csak így lehet h elkezd szójás dolgokat fogyasztani a fórumindító mert félreérti az meg már nem jó de így érthető.
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. márc. 4. 11:26
ösztrogénhiányra a legjobb a gránátalma magja, olvastam hogy az a növény az, amely teljesen a női ösztrogénnal azonos ösztrot tartalmaz. heti 1-2 gránátalma összes magja ezt pótolja.
2017. márc. 4. 11:18
Érdemes lenne méregteleníteni a szervezetedet, majd méhpempőt, macát fogyasztani a hormonháztartás rendbetételére és külsőleg a propoliszos aloe vera krémet használni.
6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Zakkantcsajszi)
2017. márc. 4. 10:44

Igazábôl csak az izolált szójafehérjéről van erről nagyon kevés adat,vagyis nem mindenkinél. A japánok és a keleti nők 3 ezer éve fogyasztják a szóját, semmilyen sejtburjánzás nincs tőle, ellenben szép a bőrük, ritkább a mellràk, és nincsenek zavaró tüneteik menopauzában, se csontritkulás.


Mindez azért mert a gyógyszeres formában bevitt ösztrogén az full ösztrogén és jobban hajlamosìt petefészekrákra vagy mellrákra de a szójában lévő az fito(vagyis a nevében is benne van) fitoösztrogén, nem valódi ösztrogén,ezért nem is fog úgy viselkedni a szervezetben.


Mindezt úgy írtam, hogy azért előtte megkérdeztem,hogy mit eszik a fórumindító általában, hiszen ilyen kevés infóbòl nem lehet ítélkezni, én kíváncsi vagyok, mit eszik.

5. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. márc. 4. 10:36
Jajjj csak a szóját ne,főleg akinek hormonproblémája van!!Sejtburjánzást okoz én kerülöm ahogy tudom.
2017. márc. 4. 09:44

Egyébként ha ösztrogén hiány miatt lenne ez, akkor a fitoösztrogén tartalmú ételek segíthetnek. Ezek sosem olyan agresszíven stimolálják az ösztrogénreceptorokat mint a fogamzásgátlók, plusz nem halmozódnak fel a szervezetben hanem a felesleg kiürül.


Az ösztrogénreceptoraink érzékelik az ösztrogéneket a szervezetben és ennek megfelelő "üzeneteket," küldenek ide-oda, hogy milyen változtatások szükségesek a testben. Azonban az ösztrogénreceptorok nem tudják annyira megkülönböztetni, hogy valódi ösztrogént érzèkeltek vagy csak "hasonlóan nézett ki", ezért reagálnak bizonyos anyagokra (amiket fitoösztrogénnek nevezünk) mintha az ösztrogén lenne, szóval ezektől is beindítják az aktivitást csak ugye a fitoösztrogén sose fogja őket annyira stimolálni, hanem egy enyhe, finom módon.


Fitoösztrogénben gazdag a szója is, de tartózkodnék az izolált szójafehérjétől, amíg nem tudod, hogy rád az izolált milyen hatással van,viszont tofut, tempeht azt ehetsz.


Ami a pattanást, mitesszert illeti, sokkal inkább a tejtermékekkel van összefüggésben vagy a túlzott cukorfogyasztással. Tehát ezt a kettőt, meg a transzzsírokat vagy állati zsírokat messziről kerülném.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook