Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bediktálás, vagy általány fizetés jobb? fórum

Bediktálás, vagy általány fizetés jobb? (tudásbázis kérdés)


84. Bless the child (válaszként erre: 83. - Napsugár8)
2022. júl. 15. 14:32
A diktálósnak is a teljes évet fogják nézni
83. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2022. júl. 15. 14:24

"A miniszter által elmondottak alapján egy havi limitet állapítottak meg – minden bizonnyal az éves átlagos fogyasztást visszavetítve egy hónapra. Ebből az következik, hogy a rezsicsökkentési limitet havonta kell értelmezni. Aki egyik hónapban alatta marad, annak abban a hónapban nem keletkezik piaci fizetési kötelezettsége. De ha egy másik hónapban a limit fölött fogyaszt, azt a részt piaci áron kell kifizetnie."


Vagyis amelyik hónapban nincs fogyasztás, akkor a nem fizetsz semmit, mert "...abban a hónapban nem keletkezik fizetési kötelezettsége"!!


Én ezt az egészet úgy értelmezem: aki havi diktálós, ott havonta hasonlítják a fogyasztást a havi limithez, aki pedig év közben átalányadós, ott majd az éves szintű fogyasztási limithez viszonyítva kapja a végszámlát.

82. ,zumba (válaszként erre: 80. - Gyöngy:))
2022. júl. 15. 14:15
Nem lehet elérni őket sem tf-onon, sem online....
81. tien (válaszként erre: 78. - Bless the child)
2022. júl. 15. 14:09
Baszki 😫
80. gyöngy:) (válaszként erre: 79. - Bless the child)
2022. júl. 15. 14:01
Amúgy sem lehet hirtelen áttérni csak az éves elszámolószámla kiállítását követő 30 napon belül, vagyis nekem ezt mondták tegnap az MVM ügyfélszolgálaton.
79. Bless the child (válaszként erre: 78. - Bless the child)
2022. júl. 15. 13:37
Magyarul hiába akarsz hirtelen havi diktálásra áttérni, a teljes előző 1 év átlaga alapján fognak aug 1-től számlázni
2022. júl. 15. 13:35
Az előző éves teljes fogyasztás alapján fognak számolni, nem az utolsó számla alapján. Senki nem ússza meg a horror árakat
77. syria (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2022. júl. 15. 13:21

Félreteszik a mosogatógépet, és előveszik a jó öreg vájdlingot?

A zsíros mosogatólé helyett sokkal jobb mosólével önteni le a retyót ahogy én teszem idétlen idők óta. 😁 Na persze, ahol elegánsan fali vezetékbe van bekötve a mosógép, ott ez nyilván nem működik.

76. 55Judit (válaszként erre: 73. - Birebora)
2022. júl. 15. 13:08
Az átlagkeresetből semmire nem lehet következtetni, ha abból indulunk ki hogy a nyugdíjasok 3/4 része az átlag nyugdíj alatt kap. Természetesen azt hangoztatják mindig hogy az átlag nyugdíjas mennyi emelést kap, arról sosem beszélnek aki pl. 100 ezer alatt kap annál mennyi a plusz pénz.
75. gyöngy:) (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2022. júl. 15. 13:06

Hát én bajban lennék akkor!

Amennyit az én férjem jár a wc-re, akkor az egész utca mosatlanját mosogathatnám:DDD

2022. júl. 15. 13:04

Ha az ember szorult helyzetben van, 10x annyit tudja járatni az agyát mint egyébként.


Nálam a mosogatóban tavasztól őszig van egy nagy műanyag tál. Sok vizet elpancsolok a konyhában, a nem zsíros és nem mosogatószeres vizet felfogom és a kertben mindig ráöntözöm valamire. Bár vécét még nem öntöttem le vele, de az is a spórolás része lehet.

73. birebora (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2022. júl. 15. 12:28

Én most hallottam a szomszédtól.

Pedig egy gazdag ország és négyszer nagyobb az átlag kereset.

72. Flóra76 (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2022. júl. 15. 12:27
Ehh, már a carást is be kell osztani...
2022. júl. 15. 12:26
A németországi zöldeket hallottátok? " a mosogatóvízzel öblítsük le a wc-t". Most vagy a car vár, míg mosogatás lesz, vagy a mosatlan, míg valaki nem megy kakilni.
70. fincsi5 (válaszként erre: 61. - Gyöngy:))
2022. júl. 15. 12:22

Nekünk 400 ezer + a gáz, de átalányban vagyunk, most szeretném, ha áttérne férjem a havira.


Amíg dolgozik, nincs gond, de pár év múlva biztosan befejezi, na akkor fog fájni. Pedig 22-23 fok az nem szauna.

69. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. júl. 15. 12:18

Én 3 helyre el tudtam küldeni, elolvasták.


Nekem szólsz, hogy mit szabadna tennem, mit nem?

68. globus (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2022. júl. 15. 11:59

Hát igen...1 éve könyörögtem, hogy befizethessek egy ingatlanvásárlási illetéket, személyesen mentem miatta a hivatalba. Nem és nem.

Kiosztották az adóvisszatérítést, kérés nélkül megérkezett a csekk. Érdekes 🙂

67. 55Judit (válaszként erre: 66. - 55Judit)
2022. júl. 15. 11:52
na ezt nem tapasztalatból írtam, hanem utána olvasás alapján, mert egyre jobban érdekelnek az alternatívák.
66. 55Judit (válaszként erre: 63. - New(l))
2022. júl. 15. 11:50
Őrült nagy beruházás beköttetni a gázt. nekem bent van, de elég öregek a konvektorok. Ha eljön kényszerből a csere, nem konvektort vennék újat, hanem talán 1 infrapanelt. Egyébként az áram nem sokkal drágább a gáznál, főleg nem, ha infrapanellel megy a fűtés.
65. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Gyöngy:))
2022. júl. 15. 11:48

Nem nagyon tudsz a diktálással sem trükközni, ha esetleg bevezetik azt, hogy pl. negyedévenként kijönnek olvasni az óra állást. Gyorsan ráfogják, hogy rossza az óra, és jönnek cserélni...

Ők abból indulnak ki, hogy majd többen trükköznek úgy, hogy most kevesebbet diktálnak a tényleges fogyasztásnál. Nagyon kell az állami kasszába a pénz, nehogy elcsaljunk már belőle valamit!

Ahogy írod: ezt is végig kell gondolni!

64. globus (válaszként erre: 63. - New(l))
2022. júl. 15. 11:30

Akkor már inkább napelem. Egyszeri kiadás.

Kolléganőmék eladják az áramot E-onnak, többet termel a napelem, mint amennyit elhasználnak. Minden elektromos-ingyen.

Mondjuk panelben ez sem járható út. Remélem, most elgondolkodnak a lakásszövetkezetek, felújítási keretet mire lehetne költeni. 40 év alatt a szigetelésen kívül semmit nem csináltak.

63. New(l)
2022. júl. 15. 11:24

Egyem G.G. csókos kis száját, amin a következő javaslat hangzott el: "aki árammal fűt, érdemes beköttetnie a gázt."

Több okból is mérhetetlen ostoba jótanács (?), de hogy az meg sem fordul az okos kis buksiban, hogy van ahol nincs gáz az utcában, körzetben? 🤦‍♀️

62. globus (válaszként erre: 60. - Gyöngy:))
2022. júl. 15. 11:11

Ez így van...ha tavasszal többet diktál, elszámoláskor ki tudja milyen áron számlázzák. Csak úgy működne, ha fix, vagy legalább kiszámítható a jövőbeli ár.

Sütni-főzni gázzal vagy villannyal lehet, ezen nem tudunk spórolni.

2022. júl. 15. 10:49

Az a rémisztő, hogy most X Ft a piaci ár, de mennyi lesz mondjuk januárban? Sokkal rosszabb is lehet.

Mindig mást fognak számlázni vagy majd utólag verik le rajtunk a megváltozott piaci árat?

Senki nem tudja ezt megmondani, elég aggasztó a helyzet.

60. gyöngy:) (válaszként erre: 56. - Aszparagusz)
2022. júl. 15. 10:40

Az a baj, hogy olyan magas a piaci ár, ha csak 50-nel diktálsz többet az átlaghoz képest, már lesz vagy egy 50 ezres számlád. A 100 ezres nyugdíjba már ez sem fér bele.

Átlagfogyasztás felett, ilyen alacsony jövedelem mellett bármelyiket válassza az ember kész katasztrófa.

59. birebora (válaszként erre: 51. - Syria)
2022. júl. 15. 10:36
Én is csak azt szeretem fizetni amit használtam.
58. 55Judit (válaszként erre: 57. - ,zumba)
2022. júl. 15. 10:25
Igen, arra még nem adtak választ hogy lehet-e a jövőben is általányt fizetni. Ha ezt a lehetőséget is elveszik, szerintem a lakosság 90%-a nagyot szív.
57. ,zumba (válaszként erre: 51. - Syria)
2022. júl. 15. 10:06
Én is ezt vallom: amennyit fogyasztok, annyit fizetek. Most majd elgondolkodom az átalányon. De várjuk meg a rendeletet, akkor látunk majd tisztán.
56. aszparagusz (válaszként erre: 51. - Syria)
2022. júl. 15. 09:54

A gond az, hogy még nem tudjuk (többek között ezt sem), hogy havi, vagy éves összes fogyasztás alapján számolnak-e el.

Nálunk pl. az éves gázfogyasztás a limit alatt van, de a nyári hónapokban minimális összeget fizetünk, a téli viszont a meghatározott havi 144 m3 felett van.

Ha a havi limit marad, akkor a nyári hónapokban többet diktálok, a téliben kevesebbet.

Vagy átállok az átalányra, ami a tényleges fogyasztás alapján belefér a keretbe. (még)

55. aszparagusz (válaszként erre: 53. - Gyöngy:))
2022. júl. 15. 09:51

A fordítottja igaz.

Kisebb jövedelemnél az átalány jobb, mivel az havonta azonos összeg.

Magasabb jövedelemnél kisebb gond, ha az egyik hónapban szinte semmit nem fizetsz, a következőben meg a tripláját.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook