Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bediktálás, vagy általány fizetés jobb? fórum

Bediktálás, vagy általány fizetés jobb? (tudásbázis kérdés)


234. Napsugár8 (válaszként erre: 232. - Bless the child)
2022. júl. 24. 10:24
Nem érted? Mert én kiszámoltam a nyári hónapokra a limit-görbe alapján elhasználható gázom mennyiségét, és pont most, az induláskor! (júl-aug-szept) nem fogok beleférni a limitbe!! Tehát a többlet felhasználásomat már kapásból 700 Ft/m3 áron fogja számlázni!!! Ezért keresem a megoldást!
233. janszi (válaszként erre: 230. - Napsugár8)
2022. júl. 24. 10:03

PTK szerint a visszamenőlegesség hatálya tilos,azaz nem tehet terhesebbé egy kapcsolatot,adni adhat.

Magyarán,elszámolási év közben nem hozhat olyan törvényt,ami visszamenőleg érinti terhesebben a limitet.Vagy változik az éves elszámolási időszak,vagy nem lehet terhesebb egy szerződés a fogyasztóra.

De.Ez ideiglenes-átmeneti állapot.Nem gondolhatjuk komolyan,hogy a beszedett adókból fogja finanszírozni egy állam a többszörösére drágult energia költségeket.Átmeneti időszak van.És külön tessék kalkulálni az energia árakat,és a szolgáltatás-rendszer használattal összefüggő járulékos költségeket.


"PTK szerint"-adható visszamenőlegesen béremelés például,de hogy vészhelyzeti-rendeleti kormányzással visszamenőleg elvonhat-e a hatályos törvénnyel szemben,az kérdés.

232. Bless the child (válaszként erre: 230. - Napsugár8)
2022. júl. 24. 09:35
Nem értelek. Se villanyban, se gázban nem lépsz át semmit. Mit aggódsz? Nekem van félni valóm, de te folyamatosan ezen agyalsz
231. Napsugár8 (válaszként erre: 230. - Napsugár8)
2022. júl. 24. 09:17
* elszámolási év kezdete!! van...
230. Napsugár8 (válaszként erre: 226. - Chelsey)
2022. júl. 24. 09:12
Éppen ez a bajom, hogy elszámolási év van, és még nincs előző hónapokból limit megtakarításom, és a nyári hónapokra bevésett limit viszont nagyon kevés, azokba nem fogok beleférni!!! Ha már lenne megtakarításom, akkor semmi gondom sem lenne.
229. Napsugár8 (válaszként erre: 228. - Aszparagusz)
2022. júl. 24. 09:10

Te még mindig ezen rugózol? Szállj már le a témáról! A fenét sem érdekel, hogy nálatok a garázsokban mi van?

Felvetetted a témát, nem az izgat, hogy miért van ott külön villanyóra. Én elkezdtem tippelgetni, de te mindegyiket lemostad. És most én vagyok az értetlen??? Tudod kit/mit érdekel a ti garázsotok villanyórája? Engem ugyan nem!

228. aszparagusz (válaszként erre: 223. - Napsugár8)
2022. júl. 24. 08:40

Nem hiszem el, hogy ennyire érthetetlen vagy!

Minden garázsban, mivel mindegyik külön helyrajzi számon van, külön villanyóra van.

Amikor épült a ház a lakásokkal és a garázsokkal, nem tudták, hogy melyik lakáshoz melyik fog tartozni, tartozik-e mindegyikhez.

A 11 lakáshoz 10 garázst építettek. Volt aki kettőt is vett, volt, aki egyet sem. Azóta már többször cserélődtek a tulajdonosok.

Felesleges ahhoz is hozzászólnod, amit nem tudsz.

227. Napsugár8 (válaszként erre: 226. - Chelsey)
2022. júl. 24. 07:36

Jó pénzért eladom az áram-többletemet! Lehet velem alkudni. :)


Egy hét múlva (aug.1.)-re kaptam időpontot, és remélem, hogy lehet szerződést módosítani, mivel most "elszámolási év" kezdődik. Majd megmondják.

226. Chelsey (válaszként erre: 225. - Napsugár8)
2022. júl. 23. 21:37

Megvenném a kvótád másik felét áramból, jól jönne nekünk :DDD


Gondolom gáznál az éves egyenletes elszámolásra gondolsz (az átalány mást jelen, azt egymérős társasházaknál használják, ahol nincsenek a lakásokban almérők).

Az MVM azt írja, hogy váltani a különböző elszámolási módok között az éves leolvasást követő 30 napon belül lehet. Illetve, ha valaki havi mérőállásközlésen alapuló elszámolásban van és nem diktál két egymást követő hónapban, akkor automatikusan átkerül az éves hőmérsékletfüggő elszámolási módba. Ez azt jelenti idézem az MVM-et: "A hőmérsékletfüggő részszámlázás előnye, hogy Önnek nem kell minden hónap megadott napjain diktálna, mégis a hőmérsékletnek és a fogyasztási jelleggörbének megfelelő részszámlát kap." Szóval nem 12 egyforma számlát fognak kiállítani, hanem nyáron kevesebbet, fűtési szezonban többet, de ezek összességében nagyjából az éves fogyasztásnak megfelelnek, amit év végén fognak ellenőrizni.

2022. júl. 23. 20:45

Ezt most találtam:


[link]


Jól gondoltam, hogy gáznál átállok átalány-fizetésre, akkor elkerülöm, hogy a nyári hónapokban piaci áron fizessek, mert éves összesenben nem lépem túl a limitet.

Villanynál minden hónapban a 210 kwó limitnek kb. felét szoktam elhasználni évek óta, maradhatok diktálósnak. Megnyugodtam.

224. Napsugár8 (válaszként erre: 222. - Chelsey)
2022. júl. 23. 20:23
Visszanéztem a saját kis nyilvántartásomat, évek óta a nyári hónapokban 20-23 m3 fogyasztást diktáltam, most hirtelen csak a limit erejéig fogyasztok? Úgyis kijönnének megnézni.
223. Napsugár8 (válaszként erre: 220. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 20:20
Igen, írtad, hogy van olyan garázs, akinek a tulajdonosa nem ott lakik. Éppen ezért lett abba a garázsba a villanyhoz külön óra! Gondolom valamikor, és az az óra azóta is ott van.
222. Chelsey (válaszként erre: 221. - Manyara)
2022. júl. 23. 20:10

Ez sem teljesen egyértelmű, senki nem tudja még, hogy pontosan hogyan értelmezik. Ráadásul sem kizárt, hogy lesz egy leolvasás augusztusban, bármit kitalálhatnak, hogy ne diktálhassunk, amit akarunk.

[link]

221. manyara
2022. júl. 23. 19:03
Na szóval a havi diktálás kontra átalány. Ha az itt belinkelt táblázat igaz lenne( nem igaz), akkor ki akadályoz meg abban hogy a tavalyi év 1/12 részét diktáld be havonta? Én havi diktálásos vagyok. Jó múltkorában elfelejtettem diktálni. Erre becslés alapján kaptam a számlát. És mennyi volt na mennyi,na,na, IGEN tavalyi éves fogyasztás 1/12 része.És a tuti hogy a mostantól kezdődő fogyasztásom kisebb lesz. Mert kevesebbet fogok fűteni. Más választás nincs mert ezt a 7000+ forintos gáz kifizethetetlen.Marad a kandalló meg az alacsonyabb hőmérséklet.
220. aszparagusz (válaszként erre: 219. - Napsugár8)
2022. júl. 23. 18:02

Egyszer már leírtam: nem minden lakáshoz tartozik garázs, illetve van garázstulajdonos, akinek viszont lakása nincs.

Huszonéve épült a társasház.

219. Napsugár8 (válaszként erre: 218. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 17:52
No de anno még lehet, hogy éppen ez miatt lett külön óra felszerelve.
218. aszparagusz (válaszként erre: 217. - Napsugár8)
2022. júl. 23. 17:30
A mostani autókban már nem olyan aksi van, amit otthon töltögetsz.
217. Napsugár8 (válaszként erre: 213. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 17:23
Nem értek hozzá, de az autó aksiját mivel szokták feltölteni? Nem árammal?
216. aszparagusz (válaszként erre: 215. - Érdekes73)
2022. júl. 23. 16:44
Egyelőre még beleférünk a megadott keretbe.
215. Érdekes73 (válaszként erre: 214. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 16:43
Akkor legalább olcsóért vasalhat :)
214. aszparagusz (válaszként erre: 212. - Érdekes73)
2022. júl. 23. 16:42

Van de azért nem megyek le.

Max. szólok a férjemnek, hogy menjen le és ott vasalja az ingeit. Még hűvösebb is van ott.

213. aszparagusz (válaszként erre: 211. - Napsugár8)
2022. júl. 23. 16:40

Nekünk két villanyóránk van. Egy a fogyasztási azonosítónk is. Amikor diktálunk, külön mondja az óraszámokat, és külön kell bediktálni is.

A garázsban nincs ipari áram.

Van olyan garázstulajdonos is, akinek nincs lakása a házban, csak a garázsa.

Ő hogy fizetne?

212. Érdekes73 (válaszként erre: 209. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 16:37
Ha van konektor és nem macerás lehet róla elektromos kütyüket elemet stb... tölteni .
211. Napsugár8 (válaszként erre: 204. - Aszparagusz)
2022. júl. 23. 16:32
Akkor szokott két villanyóra lenni, ha pl. a garázsban u.n. ipari áram van. Vagy ha almérőként működik, akkor az korábban valakinek bérbe volt adva, és a tulaj behajtotta rajta a fogyasztást... egyébként nincs értelme a külön órának.
210. tien
2022. júl. 23. 16:11

Én meg mindig nem értem.

Most megint megkülönböztetés lesz?


Menjenek már el oda az agyament intézkedésekkel ahová nem süt be a nap.

Hogy lehet ilyet csinálni,egyesekre vonatkozik ,másokra nem ?

209. aszparagusz (válaszként erre: 207. - Chelsey)
2022. júl. 23. 08:04
Igen, de az egyik órán hónapokig nincs fogyasztás. Évente kb 2-3 kw fogy el.
208. Érdekes73 (válaszként erre: 202. - Tündi23)
2022. júl. 23. 08:00
Ez tényleg jó hír, köszi :)
207. Chelsey (válaszként erre: 206. - Aszparagusz)
2022. júl. 22. 15:31
De a két óra összegét fizetitek?
206. aszparagusz (válaszként erre: 205. - Chelsey)
2022. júl. 22. 14:48

Nem.

Nálunk erre külön villanyóra van.

Más az óra száma, de a fogyasztási hely azonosító ugyanaz.

Minden hónapban diktáljuk a változatlan (néha 1 kw) óraállást.

205. Chelsey (válaszként erre: 204. - Aszparagusz)
2022. júl. 22. 14:32
A garázs az nem egy almérő? Valahogy úgy tudom elképzelni, mint a kerticsaphoz tartozót, amihez tartozó érték benne van a főmérő által mutatott értékben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook