Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


81. pegazus3 (válaszként erre: 78. - Pasionella)
2019. júl. 24. 15:59
A mi papírjainkat is befogadták gond nélkül 😊
80. Pasionella (válaszként erre: 79. - Shalla25)
2019. júl. 24. 14:52
Csomo papirt irtunk ala az igenyleshez, szerzodest meg nem, azt majd kuldik emailbe es utana. Mi egy bankmonitoros ugyintezon keresztul csinaljuk az egeszet, meg bankban nem jartunk, majd ha szerzodest megyunk alairni.
79. shalla25 (válaszként erre: 78. - Pasionella)
2019. júl. 24. 14:30
Nektek most kellett valamilyen papírt aláírni? Mert minket hívtak pénteken hétfőn menjünk szerződést aláírni, elmentünk azt mondták jövőhét hétvége felé lesz valami. Kérdeztem az ügyintézőt, hogy nem értem mivel 10.én beadtuk az igénylést utána az igazolást kellett pótolni,amit 17.én bevittünk hétfőn aláírtuk a szerződést és mondták 10 nap kb erre én mondtam nem értem az egészet most akkor megkapjuk vagy nem? Csak annyit mondott nyugi nem tudok nyugodt lenni
2019. júl. 24. 13:38
Most hívott a hitel ügyintézőnk, hogy befogadták a papírjainkat, minden rendben :-) remélem már nem derül ki semmi és 10 napon belül szólnak mikor menjünk szerződést aláírni. Remélem nem jön már közben semmi és utána már csak a folyósításra kell várni.
2019. júl. 24. 13:29
Folyamatosan arról szól a fáma, hogy milyen sok család igényelte a babaváró támogatást... Én azt szeretném tudni, hogy vajon hányan kapják meg.
76. Pasionella (válaszként erre: 75. - Shalla25)
2019. júl. 24. 12:35
Szerintem ez egy nem tul atgondolt kozlemeny volt mert keptelenseg, mi juli 1 elott ais tb igazolast sem igenyelhettuk.
2019. júl. 24. 12:31
Én még azt nem értem hogyan kaphatták meg már az első napon egy páran amikor nekem egy hetet kellett várni az igazolásra és azt mondták kb 10 nap mire elbírálják 1.-jén a hírekbe már mondták is, hogy folyósították az első hiteleket ezt a mai napig nem értem vagy valaki túl közel volt a tűzhöz!
2019. júl. 24. 12:26
Sziasztok remélem mindenkinek sikerül! Én beadtam az igénylésemet az erstéhez bízom benne azt mondták kiváltják a cetelemes hitelemet! De ez a várakozás mikor szólnak sikerült e vagy sem!
73. Tilvia
2019. júl. 24. 11:33

Köszönöm mindenkinek a tanácsot. :)

Igen, ha folyósítja az összeget onnantól kezdve fütyülhet a ... Azt a pénzt már arra költöd amire akarod, mert nem kell róla semmi. Ha ingatlant újítasz nem kell számla, ha nyaralni mész belőle / nem tudom van e olyan aki erre venné csak fel xD/ nem kell a repjegyet sem bemutatni.

Nekem olyan személyi hitelem van, amivel hitelkiváltottam. Ebbe bele lehet törleszteni szerencsére. :)

72. macskossz (válaszként erre: 69. - Pasionella)
2019. júl. 23. 19:34
A bani nem vizsgálja amikor hitelt törlesztesz, hogy miből teszed, loptad- e, uzsorakamatóa vetted-e fel vagy örökölted- e... Stb....Nekik csak az a lényeg, hogy visszafizetsd vagy éppen ne fizesd vissza... ;-)
71. macskossz (válaszként erre: 70. - Aszparagusz)
2019. júl. 23. 19:32
Ezt nem tudtam, hogy a személyi kölcsönt nem engedik egyösszegben visszatörleszteni. Látszik, hogy csak a bankoknak jó, annak, aki felveszi, annak semkiképpen.:-(
70. aszparagusz (válaszként erre: 68. - Macskossz)
2019. júl. 23. 13:31
A személyi kölcsönnél valószínű nem engedi, az egyösszegű visszafizetést.
69. Pasionella (válaszként erre: 68. - Macskossz)
2019. júl. 23. 12:54
Ha bankon belul van a szemelyikolcson nyilvan nem, a bank se hulye...
68. macskossz (válaszként erre: 63. - Tilvia)
2019. júl. 23. 12:30
Felveszed a babavárót,ami ugyebár szabadfelhasználású. Átutalják a pénzt és aztán kifizeted belőle a személyi kölcsönt és kész is van.
67. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Pegazus3)
2019. júl. 23. 12:12

Attól is függ, hogy van-e a hitel mögött valamilyen más fedezet. (pl. ingatlan)

A babaváró ezért rizikósabb, ott csak a jövedelmet nézik.

66. aszparagusz (válaszként erre: 52. - Pasionella)
2019. júl. 23. 12:11

Alkalmazottnak is megszűnhet bármikor az állása.

Talán ott könnyebb a levonás, ha az ügyfél nem fizet.

65. aszparagusz (válaszként erre: 64. - Pegazus3)
2019. júl. 23. 12:09

Elviekben arra költöd, amire akarod.

A gyakorlatban nem teljesen. Az eredeti hitel feltételeit kell megnézni, hogy engedi-e az előtörlesztést, végtörlesztést. A személyi hiteleknél nagy valószínűséggel nem.

64. pegazus3 (válaszként erre: 63. - Tilvia)
2019. júl. 23. 07:53

Szurkolok Nektek is!

Mi az, hogy nem lehet kiváltani? Nem mindegy nekik, hogy mire költitek? Pedig a sajtó ezt is hangoztatja, hogy hitelkiváltásra is felhasználható.

Tb-igazolást tőlünk is másikat kértek a K&h-ban, pedig rá volt ìrva a babaváró. Azzal indokolták, hogy a nemtudomén milyen kormányrendelet 4.2-es bekezdést is rá kell îratni, nemcsak a 4.1-est, mert előbbi azt igazolja, hogy az utolsó 180 napban Magyarországon dolgoztunk.

63. Tilvia
2019. júl. 23. 07:37

Sziasztok,

Tegnap voltunk a K&H-ba. A TB igazolást szó nélkül elfogadták, mert szerencsére az OEP olyat állított ki. Ennél az igazolásnál az a lényeg, hogy a paragrafusok meg az ahhoz tatozó bekezdések rajta legyenek és a lényeg, hogy a BABAVÁRÓ legyen rajta. A borítékra is ráírták, hogy CSOKIG.

Tegnap már későn végeztünk, így az ügyintéző nem tudta beküldeni a központba az igénylést, úgyhogy ma fogja.

Hát, remélem megkapjuk :)

Ami még nekem piszkálja a csőrömet, hogy, nem lehet kiváltani vele a személyi kölcsönt ami ugyan annál a banknál van, ahol a babavárót akarjuk felvenni.

62. pegazus3 (válaszként erre: 60. - Pasionella)
2019. júl. 22. 17:23
Még ezt az OTP-t megvárom,aztán elengedem ezt a történetet ☺️
61. pegazus3 (válaszként erre: 59. - Pasionella)
2019. júl. 22. 17:22
Szurkolok így ismeretlenül is!
2019. júl. 22. 12:13

Pegazus, hatha ez erdekes lehet nektek, egy hitelugyintezo faces csoportjaban olvastam ma:

Sajnos a K&H tipikus példája a várandós anyukákkal szembeni hátrányos megkülönböztetésnek. Sajnos egyik ügyfelem pont betöltötte a 12. hetet a K&H-s igénylés előtt, amire persze fény derült, és a számok alapján így már csak 7,5M-t kaptak volna. Persze nem fogadtuk el az ajánlatot. Gyorsan telefonáltam az ERSTE-be, aznap fogadták őket, 5 napon belül a számlájukon volt a 10 millió úgy, hogy közben volt egy hétvége is!!! 😊😊😊

59. Pasionella (válaszként erre: 54. - Pegazus3)
2019. júl. 22. 09:53
Koszi, en is nagyon remelem mert mashogy nem tudjuk megvenni a hazikot mert a bankok sima lakashitellel alaertekeltek sajnos :(
58. f8db0709b8 (válaszként erre: 57. - Pegazus3)
2019. júl. 22. 09:31
Rendes futamidö szerint,majdnem....de ugye nem 35 évig fizetjük.
57. pegazus3 (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2019. júl. 22. 09:26
Uramatyám, most számolom, több,mint a dupláját kell visszafizetni? Az igen
56. pegazus3 (válaszként erre: 53. - Pasionella)
2019. júl. 22. 09:24
Februárban járt le. Amúgy is,mikor lekérik a KHR-ből az adataid,ott azonnal látszik, hogy tartozol-e valamivel.
55. pegazus3 (válaszként erre: 52. - Pasionella)
2019. júl. 22. 09:23
Igen, azt mondták is, hogy jobb lenne, ha alkalmazottként keresne ennyit.🙄
54. pegazus3 (válaszként erre: 51. - Pasionella)
2019. júl. 22. 09:21
Remélem sikerül Nektek!
53. Pasionella (válaszként erre: 49. - Pegazus3)
2019. júl. 22. 08:56
Mikor járt le az előző? Nem lehet, hogy az utolsó 3 havi kivonat valamelyikén még szerepelt és amiatt?
52. Pasionella (válaszként erre: 46. - Tilvia)
2019. júl. 22. 08:54
Nem tudom, nekem kicsit furcsa, valami csak kell, hogy legyen még a háttérben ami miatt nem, lehet az, hogy a férje vállalkozó és ahhoz képest keveset keres, lehet a vállalkozó rizikósabb banki nézőpontból mint ha egy alkalmazottnak adna hitelt, nem értem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook