Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
8078. JezebelSade (válaszként erre: 8077. - Pillangó28)
2022. dec. 14. 07:42

Ügyes vagy, hogy kibírod. En tuti nem fogom.😃

Szerintetek az mitöl van mikor nem jön letre terhesseg megis erezzük a hasszurkat, nyomast?

8077. pillangó28 (válaszként erre: 8076. - Ea18323f82)
2022. dec. 14. 07:32

Én sem méregetem a hőmet. Fogalmam sincs hogy hol jár. :)) egy két dolgot az ember akaratlanul is jelnek vesz. Meg ugye reménykedik.


Én megfogadtam.. érzékeny tesztet nem veszek. Csak 25ös tesztet.


És nem várt előtt nem tesztelek. :)))

2022. dec. 14. 06:36

Ma is mértem, egymás után 3X, mert nem hittem a szememnek...

Sajnos alaphőn vagyok, na jó, egy tizeddel több, de ez így is semmi. 36.4

Nem is figyelgetem ezután. Így, hogy meg sem jött rendesen, ráadásul cisztám volt (remélem csak volt, de ki tudja...), hogy ebből baba legyen arra kb annyi esélyem van, mint egy lottó ötösre.

Nem pörgethetem magam bele abba, hogy innentől napi szinten jeleket keresek, mert elvesztegetett idő...

8075. ManóBubi (válaszként erre: 8073. - Kittus4)
2022. dec. 13. 21:12
Sajnos próbálkozós még 🙂
8074. kiskacske
2022. dec. 13. 20:28

SsueB de jó, hogy minden rendben! 😍


Én menetközben ràjöttem, hogy kb karikor lesz ovu. 😅


Plusz holnapra kaptam időpontot dietetikushoz, kiváncsi vagyok milyen lesz. Ő volt az egyik, akit ajánlott a nődokim.

8073. Kittus4 (válaszként erre: 7952. - ManóBubi)
2022. dec. 13. 20:16

Köszönöm, kedves vagy. 😊

Egyelőre ugyan azok a tünetek mint mensi előtt, talán több a hasszurka, de a cicim máskor is szokott fájni. Hétfőn tudok tesztelni egy érzékenyebb teszttel, nagyon kiváncsi vagyok 😊


Szerintem jó lenne, nemsokára itt van az új év, biztos sokan át csúsznak a babával. Bocsi, nem olvastam meg vissza, te babas vagy vagy probalkozos még?

8072. pillangó28 (válaszként erre: 8071. - Ea18323f82)
2022. dec. 13. 15:39

Persze, ez így van. Pontosan tudom mit érzel.


De hogy nincs nagyon alacsonyan a hő az mindenképpen jó. Azt gondolom :)))


Talan a ciszta is elmúlt már. :)

2022. dec. 13. 15:32

Nem is tudom, mert így meg reménykedem, kb a semmibe...

Szerintem itt sokan tudjuk, milyen ez, amikor az utolsó szalmaszálban is meg tudnánk kapaszkodni...

8070. pillangó28 (válaszként erre: 8069. - Ea18323f82)
2022. dec. 13. 15:20
Akkor nincs is lent a hőd 😄😄 Ez jó hír! 😊
2022. dec. 13. 13:18

Sziasztok! Csak egy érdekesség miatt jelentkezem be, hogy ilyen is van! :D

Napokban figyelem az ébredési hőt (tudom, önmagában kutyafüle, de ha már van tapasztalat, akkor abban segíthet, volt-e peteérés, ha már naptár szerint bőven luteálisban kéne lenni, legalábbis egy támpont csak, teljes hőgörbe nélkül).

Már kezdtem aggódni, hogy lassan kihűléshez hasonló értékeket kapok, még a 36 fokot sem értem el, erre ma már be sem kapcsolt a hőmérő. :D Szóval annyi történt, lemerült az elem. :D

Gyorsan találtam másikat, szerencsére nagyon felkelni sem kellett hozzá, csak kinyújtózni és kiszedni a fiókból. Azon már 36.7 volt a hőm, ami már szimpatikusabb érték. :D

8068. cinccino (válaszként erre: 8067. - Ágio8405)
2022. dec. 13. 11:48

Ahová eddig jártam őt is többen ajánlották, csak a szerencsén múlt, hogy első alkalommal kaptam hozzá időpontot belátható időn belül. Sajnos ennek ellenére sem érzem elég alaposnak (Pl. anélkül mondta, hogy semmi bajom, hogy inzulin terhelést megnézetett volna)

Néztem már új dokit, ha kell várok rá, ezen az 1-2 hónapon már úgysem múlik semmi.

8067. Ágio8405 (válaszként erre: 8063. - Cinccino)
2022. dec. 12. 23:30
Szerintem Pesten nem sok esélyed lesz idénre találni főleg hozzà értőt…. Csak olyanhoz menj akit ajánlják mert kulndben nagy eséllyel elküld hogy jó az a tsh és te meg a semmire fizetsz ki pénzt.
8066. pillangó28 (válaszként erre: 8064. - SsueB)
2022. dec. 12. 21:38

Jahj de jó hírek 🥰❤️😍 Már vártalak! Nagyon örülök, hogy mimden rendben 🥰

Növöget a picike. Boldog babavárást! 🤗🤗

8065. ea18323f82 (válaszként erre: 8064. - SsueB)
2022. dec. 12. 21:23
Gratulálok! Nagyon szerencsés vagy! Szép várandósságot kívánok. 😊
8064. ssueB (válaszként erre: 8062. - Pillangó28)
2022. dec. 12. 20:46

Ez a gyerek már most szivat minket....


Múltkor vizsgálat közben küldött ki a doki pisilni, mert csak nagyon magasan találta meg a petezsákot, utána jobban látható volt.

Most direkt pisiltem itthon, meg ott is mielőtt bementem, hát alig találta, engem már az agyvérzés kerülgetett... nem láttam semmi sötét foltot, mondom hát hova lett? Ott van, ő látja, csak nagyon-nagyon magasan, szóval azonnal váltott hasi uh-ra. Hát egyből meglett, gyönyörűen látszott.

6centis a petezsák, 2 volt 3 hete, és az akkori 4mm kis pöttyből mára 2,7centi, hevesen dobogó szívű kis parányka lett.

Én úgy megkönnyebbültem!

3 hét múlva január 2-án nála kezdjük az évet, megcsinálja a genetikai uh-t, és akkor megbeszéljük a vérvételt.

Már mehetek a védőnőhöz.

11 hetes lenne ciklus szerint, éppen a 2 hetes vetélés jön le belőle, méreteit tekintve 9 hetesnek felel meg. nagyon durva.

Karácsonykor 11 hetes lesz, de a szűk családnak akkor már elmondjuk majd, mert folyamatosan mindenki a műtétet kérdezgeti, tudják hogy novemberre volt időpontom, már ciki mindig terelni a szót.

8063. cinccino (válaszként erre: 8060. - SsueB)
2022. dec. 12. 18:41

Pajzsmirigy alapcsomag vérvételt szerettem volna, csak félrement, csak a TSH-t rögzítették, én meg nem is néztem mi van a számlán. 😑

1 szemet szedek naponta.


Ágio a ciklusom szinte napra pontos, semmi panaszom nincs rá. Köszönöm a doki ajánlást is, először megpróbálok Budapesten találni valakit mert idén már nem tudok szabira menni és messzebb utazni sajnos.

8062. pillangó28 (válaszként erre: 8061. - SsueB)
2022. dec. 12. 18:00
Minden rendben lesz ❤️ Gondolunk Rátok! Várunk 🥰🥰
8061. ssueB (válaszként erre: 8053. - Pillangó28)
2022. dec. 12. 17:54

1850re megyünk, egyre jobban félek, nehogy megint azt mondja, hogy elhalt...

Tüneteim vannak, mondjuk sokkal kevesebb rosszullét kap el, mint 2 hete.

Meglátjuk.

Másfél óra múlva okosabbak leszünk.

8060. ssueB (válaszként erre: 8058. - Cinccino)
2022. dec. 12. 17:52

Tsh önmagában t3 és t4 nélkül elég a dokinak?


Nekem anno a letroxbol 25mg volt a Kezdő adag.

Azt sajnos nemtom mennyiről indultak az értékek, de fél éven belül baba lett.

A terhesség harmada óta napi 50mg szedek, az adagom azóta nem változott, tsh 1.5 körüli volt mindig, most emelkedett a baba miatt, múlt héten 2 volt. Doki új bogyót is írt, 4 napja szedem, adag ugyanúgy napi 50mg.


Ez a 13 milyen adag? Negyed szem?

8059. Ágio8405 (válaszként erre: 8057. - Cinccino)
2022. dec. 12. 17:26
A pco az pco. Lehet enyhe ir mellett is tele a petefészek. Én is mindig így voltam, szerintem amióta megjött a mensim van pcom. Szerintem első közben mindenképp a pm pótláson kéne énekelni és megnézni mi hogy változik. Ciklusod pontos? Egy tényleg hozzáértő orvos lenne a fontos szerintem. Én nagyon tudom ajanlani dr Naszody Pétert Kecskeméten. Az országból mindenhonnan járnak hozzá sőt sok külföldön elő magyar is mert ahol élnek nem kapnak normális kezelést.
8058. cinccino (válaszként erre: 8057. - Cinccino)
2022. dec. 12. 17:21
*Atg-t nem nézettem
8057. cinccino (válaszként erre: 8056. - Ágio8405)
2022. dec. 12. 17:21

Syntroxine-ból szedek napi 13 mg-t. Atpo-t nem nézettem, igazából egyik orvostól sem kaptam eddig segítséget, hogy mit nézessek és mikor, ezeket is innen onnan olvastam össze.

PCO kapcsán csak ultrahangon nézett a doki, ciszta még nincs de ha jól tudom ez már az egyik "végső" tünete. 30 éves vagyok most.

Ha van valami tanácsod mit nézessek még még akkor szívesen veszem és köszönöm előre is.

8056. Ágio8405 (válaszként erre: 8055. - Cinccino)
2022. dec. 12. 17:06

Mennyit szedsz a pm bogyóból? Tsh naponta változik és kb az is befolyásolja hogy milyen színű bugyi van rajtad. Atg-t nem nézettél még? Az is ugyanugy fontos mint az atpo. Atpo is van azért valamennyi. Szóval látszik Hi így vannak azért autoimmun folyamatok. Lehet át Atg meg magas ami egyértelműen bizonyítja a hashimotot. A terhelésed nem vészes, enyhe ir.

Lehet csak több pótlás kell pajzsmirigynek. Pco nincs? Elég magas az AMH-d. Ami persze nem baj a lényeg hogy nem kevés, csak a pco-ra utalhat. Hány éves vagy?

8055. cinccino
2022. dec. 12. 16:29
Megkaptam a cukor- és inzulin terhelés eredményét, plusz csináltattam TSH vizsgálatot is. (Feltöltöttem képet az eredményről) Emiatt egy kicsit el vagyok keseredve mert fél éve szedem a pajzsmirigy gyógyszert és nem megy 2 alá a TSH. Először a dokim azt mondta legyen 2 alatt, következő kontrollon azt, hogy 2 alatt csak lombikhoz kell. Kicsit bizonytalan vagyok most emiatt.. december 27-én kellene visszamenjek, de úgy érzem felesleges lenne hiszen nem estem teherbe azóta se és az eredményeim is jók.l, ellenben jó drága a kontroll beszélgetés is. Néztem más dokikat is de februárig nincs időpont senkihez.
8054. ManóBubi (válaszként erre: 8045. - Pillangó28)
2022. dec. 12. 16:22

Szerintem nekem is tegnap volt. Most nem LH teszteltem, nyák meg szurkálás miatt gondolom. 😊


Ma vettem pár tesztet, mert karácsony előtt tuti nem ezzel fogok foglalkozni, és elfelejtem 😀. De leghamarabb a 14. dpo-n csinálok! 😊 Vagyis 1 kivétel: ha barnázok a nemvárt előtt, akkor hamarabb fogok, mert ha egyértelmű pozi, progeszteront használnom kell.

2022. dec. 12. 16:09
SsueB,ha jól emlekszem ma mész a dokihoz. Ugye? 😊😊 Nagyon várunk a hírekkel 🥰
8052. ea18323f82 (válaszként erre: 8051. - Ágio8405)
2022. dec. 12. 06:58

Azért a legtöbb olyasmi terv, úticél, vagy szabadidős dolog, amit a családdal együtt élnék meg! :D

Van szabad percem azért, pedig lehet kelleténél is többet vagyok a gyerekekkel (nincs napközisem, ovit is lazára vesszük, délig vannak). Vannak fél órák, amikor jól elvannak együtt és ilyenkor simán elengedem a házimunkát, hogy töltődjek egy kicsit. És olyan szerencsém is van, hogy ha nem is olyan szinten, hogy teljes napra átvegyék a gyerekeket, vagy ilyesmi, de van nagyszülői segítség, főleg főzésben, ételekben, vagy ha el kéne szaladni valahová, mondjuk egy gyógyszerért, vagy a postára... ilyenekben kisegítenek, így nem panaszkodhatok.

Most míg alszik a 3 kisebb (mind lebetegedett hétvégén, így most mi nem aludtunk), megyek, mert félben van egy bútor festésem (ez is mániám, rendezgetni, saját kézzel felújítani).

Ciklusomra visszatérve, reggel mértem hőt és borzasztóan alacsony. Tudom, csak egész ciklus mérve, ugyanabban az időben értelmezhető, de annyi tapasztalatom van, hogy ha átkerültem volna a luteálisba, ha lenne normálisan progeszteron bennem, akkor nem mérek 35,8-at ma, kora reggel. Bár nem volt zavartalan az éjszakám, de a 3 óra alvás megvolt előtte nagyjából... Azaz peteérés nem volt eddig, nekem 19. ciklusnap körül szépen ível felfelé, nemhogy jóval az alaphő alatt lenne.


Szép napot mindenkinek!

8051. Ágio8405 (válaszként erre: 8049. - Ea18323f82)
2022. dec. 11. 22:54
Egy ellenőrzés mindenképp jó ötlet. Egyébként nekem is ez jutott eszembe, mintha ez is egy üzenet lett volna hogy tényleg engedjétek el az újabb baba dolgot. Szuper hogy terveket írsz, kivànom hogy sokat tudj teljesíteni. Bár bevallom el nem tudom képzelni hogy lesz ilyenekre még időd, mert biztos nem unatkozol és nincs sok szabad perced a gyerköcök mellett. 😬
2022. dec. 11. 22:18
határidőnaplóban - mindig elírok valamit, olyan rossz, hogy utólag nem lehet javítani. :)
8049. ea18323f82 (válaszként erre: 8048. - Ágio8405)
2022. dec. 11. 22:18

Értem... Kerítek egy másik orvost, csak ahol élek, sajnos nem egyszerű, csak magánban van ez is, amelyik kórházhoz tartozunk, ott már nem mernék próbálkozni "sztk-ban".

12 éve járok hozzá legalább, vagy még régebben, eddig nagyon sokat köszönhetek neki és igazából minden okom meglenne, hogy megbízzak benne - bár tény, hogy az utóbbi években voltak melléfogásai is velem kapcsolatban...

Annyira határozottan mondta, hogy ez a ciszta olyan "fajta", ami nagyon hamarosan eltűnik. A fájdalom eltűnt mindenesetre, pedig az olyan éles volt, hogy nem tudtam állva felvenni a nadrágom, vagy állva felvenni a cipőm, mert ha már csak emeltem a lábamat azon az oldalon, sikítani tudtam volna.

Nekünk ez a ciszta valószínűleg megpecsételte a gyermekvállalást, mert így is versenyt futottam az idővel, sok feladás után volt ez az év vége az utolsó utánin választóvonal.

Januárban visszamegyek az orvoshoz, most még megvárom a következő vérzést, aztán csak rendezik valahogy, ha még ott lesz.

Én pedig már töltögetem a 2023-as határidőben a céljaimat, nem kesergek!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook