Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 fórum

Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
691. kispola
2015. jan. 23. 12:49

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációt!

Picit tovább kellett kórházban lennünk mivel koraszülött lett a kisfiam, és néhány probléma felmerült időközben, de már szépen fejlődünk, és a napokban haza is jöhettünk. Balázs nagyon erős, egy igazi kis hős, belőle merítek én is erőt. Mindenkinek sikeres babatervezést, problémamentes babavárást, könnyű szülést, majd boldog babázós éveket kívánok!! :)

690. Gyongyi 4 (válaszként erre: 685. - Kispola)
2015. jan. 22. 18:38

GRATULÁLOK!

Sok Boldogságot Nektek,és egészséget.és minden jót!

Jó babázást!:)

689. gilmores (válaszként erre: 688. - Kispola)
2015. jan. 14. 09:47
Hogy hívják? :)
688. kispola
2015. jan. 14. 08:24
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
687. gilmores (válaszként erre: 685. - Kispola)
2015. jan. 13. 15:11
Gratulálok! Jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak! :)
686. kaktusz.virág (válaszként erre: 685. - Kispola)
2015. jan. 10. 10:33
Gratulálok :)
685. kispola
2015. jan. 9. 20:23

Sziasztok!


Picit hamarabb a kiírt időpontnál, 2015.01.06-án megszületett a kisfiam!!

684. nbandus
2014. dec. 4. 12:27

Szia Szegfű,


Én úgy gondolom, hogy azért még van időtök bőven babázni, és lehet, hogy tényleg csak az kell, hogy kicsit elengedd a témát, és jönni fog a baba. Ha nem szeretnéd magatokat kitenni mindenféle vizgsálatnak, az is teljesen érthető, ezt neked kell érezned. Szerintem nem muszáj mindenkinek lombikoznia, lehet, hogy nektek más az utatok!

2014. dec. 3. 14:54
Sziasztok! Hajrá mindenkinek, annak is aki most kezdi el a babaprojektet, annak is aki nyakig benne van, és azoknak is akiknek már ott a baba a pocakban. :) Ja meg hozzon a mikulás kétcsíkos tesztet az arra váróknak. :) Velem minden rendben azonkívül hogy még mindig nem jött össze. Azt hiszem h itt az ideje a komolyabb vizsgálatoknak. De azt már eldöntöttem hogy nem fogok minden létezõ vizsgálatot elvégezni. És (egyelõre) azt gondolon, ha csak mūtéttel lehet majd csak esélyem, akkor azt a részt kihagyom. Pl. lombik. Nagyon hülye vagyok szerintetek? Mert azt látom magam körül, hogy akinek lombik van, nagyon tönkremegy bele, amíg sikerül, ha sikerül egyáltalán. Mi a véleményetek errõl? Várok minden véleményt, mert kiváncsi vagyok h nagyon hülyén gondolkodom-e, téli depiben szenvedek, vagy azért egy cseppet megérthetõ a hozzáállásom?
682. Gyongyi 4 (válaszként erre: 681. - Kispola)
2014. nov. 23. 20:29

Szijjaa!

Igen,bár most közbe jött egy kis gubanc,a pajzsmirigyem még mindig nem akar normálisan működni!Most azt mondta a doki,januárig várjunk a próbálkozással!:((

Akkor megyek vissza kontrollra!Talán hamar elmegy!:((

Nahh ,de Neked örülök nagyon!Akkor minden szupi!Merre felé költöztetek,ha lehet kérdezni?!

Hány hetes vagy most?

681. kispola (válaszként erre: 680. - Gyongyi 4)
2014. nov. 15. 16:34

Szió!

Jujjj, de szuper, hogy Ti is elkezdtétek a tervezést!!!! Nagyon örülök, és nagyon-nagyon drukkolok Nektek! Remélem hamarosan jó híreket írsz :)

Fú, hát igen, telik az idő, a pocakom nő, és egyre nagyobb az izgalom :)

Túl vagyunk a költözésen, így most már belelendültünk a vásárlásba, meg a gyerekszoba berendezéséhez. Egyre többet gondolok a szülésre, és izgulok, de gondolom ez természetes ilyenkor :)

Nagyon drukkolok és kérlek írj, ha van valami fejlemény :) :)

680. Gyongyi 4 (válaszként erre: 667. - Kispola)
2014. nov. 10. 20:22

Szia Csajok!

Latom zajlanak az esemenyek.....

Hogy vagy?Mar nemsokara babazhatol!....de jo lesz!vasarolgattatok mar?

Kepzeld szept ota mi is belelendultunk a dolgokba,tiszta izgis!:-)

Amugy mindenkinek sok sikert a babo probalkozassal!;)

679. Primm (válaszként erre: 678. - Crystall)
2014. okt. 10. 08:41
Szia Crystall! Hát szerintem egyáltalán ne legyen bűntudatod! Az érzéseinket nem tudjuk befolyásolni, és azért ne érezd magad rosszul, mert nem úgy érzel, mint mi. Nekem is sokkal nagyobb volt egyébként a lelkesedés, amikor belekezdtünk (márciusban). Akkor semmi nem tántoríthatott volna el, most viszont nekem is sokszor eszembe jut, hogy komolyan"tönkre akarom tenni a testem", komolyan nem fog hiányozni, hogy soha többé nem leszünk ketten, és soha többé (eleinte :D ) nem mehetünk el úgy szórakozni, mint régen, meg semmilyen programra...komolyan kell az nekem, hogy ezekután majd soha ne foglalkozhassak csak magammal? Tudom ez mind önzőségnek hangzik, de szerintem ezek természetes "félelmek". Persze hiába próbálnak ezek elbizonytalanítani, a vége mindig az, hogy IGEN, AKAROM! 100%. És szerintem nem vagyunk rosszak, hogy ezek a dolgok az eszünkbe jutnak, inkább átgondoltak. Mert számolunk mindennel. És ezek tudatában döntjük el, hogy akarjuk vagy nem. Biztos sok lemondással jár, de az még biztosabb, hogy megéri! <3
2014. okt. 9. 22:20
Sziasztok csajok, én is mindig olvasgatlak ám titeket szerintem kicsit fel kéne éleszteni a forumot. A régebbi tagok talán emlékeznek, hogy márciusban elsö probálkozásra összejött a pozitiv teszt és mivel 15 évvel ezelött a fiam is elsöre összejött meg is lepödtem. Aztán sajnos nem ugy alakultak a dolgok és nem lett baba. Ey kicsit megviselt, vagyis olyannyira, hogy mostanáig mindig rászoltam a páromra, hogy vigyázzon. Kellett az a fél év, egy jo nyaralás, több kis kirucanás, hogy most ujra elkezdtem gondolkodni lassan mehetnénk élesbe. Mostmár sokkal felkészultebben szeretném várni a babát nem pedig beparázni. Utána meg már azon sirtam, hogy mégsem lesz :( Ugy érzem a kapcsolatunk még erösebb lett mint valaha. Viszont az igazat megvallva mikor barátnom másfél éves kislánya itt alszik nálunk, meg elég sokat itt van néha olyan rossz gondolatok fordulnak meg a fejemben, hogy kell ez nekem még egyáltalán? Most olyan jo életunk van már egy nagy fiuval de aztán egyre erösödik idövel az érzés, hogy igen kell. Nem értem szégyellem is magam itt mindenki annyira pozitiv meg csak a babára koncentrál nekem meg ilyen gondolataim vannak néha:( De szerintem ezt is a kor teszi meg a tapasztalat. Szoval ebben az évben még szerintem nem de jövöre nekikezdunk. Es egyébként az én párom is szentul megvan rola gyözödve, hogy elsöre sikerulni fog és mivel tudja, hogy márcsak egyszer szeretnék szulni igy bizik abban is, hogy ikrek lesznek :)
677. Primm
2014. okt. 7. 08:15
Ezzel én is így vagyok Nóri!!! Mióta az eszemet tudom ez az álmom :) Nekem az volt hihetetlen, amikor végre a párom is beleegyezett :D Mert persze akart gyereket, de még nem érezte rá készen magát. Elég sokat hallgatott is miatta, mert én rágtam a fülét, hogy ha még ebben az évben nem akar, de mondjuk 2 év múlva már igen, akkor nekem már ebben az évben abba kell hagynom a gyógyszert, és kivárni utána a kötelező időszakot, aztán kitudja mikora fogan meg a baba, plusz még a terhesség is majdnem egy év, tehát ideje lenne "belekezdeni" :D Ő úgy gondolta, hogy eldöntjük, hogy most lesz, és lesz is rögtön. Kellett egy kis idő, mire belátta, hogy ez nem megy egyik napról a másikra. Aztán már nem tiltakozott, és amikor ő is azt mondta, hogy rendben, akkor ne védekezzünk, el se hittem :D Mai napig is hihetetlen, meg az is, hogy már nem tudom miatta piszkálni, mert most meg már ő is nagyon benne van, és nagyon várja, minden egyes kis hasfájásomra megjegyzi, hogy már biztos a baba :) Szóval tényleg nehéz átkódolni az agyunkat, de muszáj lesz, mert végre tényleg valóság :)
676. nóri8
2014. okt. 6. 21:50

Köszi, aranyosak vagytok :)

igazából én már szívem szerint 20 évesen szültem volna..csak hát nem találtam Apukát hozzá... :( Így már annyira megszoktam az érzést, hogy csak vágyakozom utána, hogy el se tudom hinni, hogy valaha lesz nekem is..És ez nem negatív hozzáállás, csak egyszerűen olyan régóta van az, hogy csak nézem-nézem a kismamákat magam körül, hogy valahogy ez van bennem, hogy ez így van és kész..Így mindig győzködöm magam: deee, Neked is lesz!! :))

675. Primm (válaszként erre: 674. - Kispola)
2014. okt. 6. 20:50
Köszönjük :)
674. kispola
2014. okt. 6. 19:00

Sziasztok!

Nóri8, Primm: nagyon-nagyon szorítok Nektek, hogy minél hamarabb Ti is a babát váró mamik közé tartozzatok! És köszönöm a gratulációt!

Tudom, hogy milyen nehéz a várakozási időszak,borzalmasan lassan tudnak telni a napok ilyenkor. De kitartás, és próbáljatok meg pozitívak maradni, nem feladni és túlságosan rágörcsölni, bár tudom, hogy ezt milyen nehéz betartani, én is átéltem. De nagyon drukkolok!!!

673. Primm (válaszként erre: 672. - Nbandus)
2014. okt. 6. 15:11
Köszi a jókívánságot! :) De jó nektek! Gratulálok!!! És mikorra várjátok a picit?
672. nbandus
2014. okt. 6. 15:02

Sziasztok!


Én minden nap hoxázom, itt vagyok, de ez a fórum valóban elég kihalt. Köszönjük a gratulációt, nekünk nagy szerencsénkre elsőre összejött, de sajnálattal olvasom, hogy mennyien küzdötök. Drukkolok mindenkinek, és remélem az évet már mindannyian babával a pocakban zárjátok!

671. Primm (válaszként erre: 670. - Nóri8)
2014. okt. 6. 09:29

Üdv köztünk Nóri!


Nagyon szorítok nektek!!! Te már sokuknál előrébb vagy, mert tudod, hogy minden rendben! Én márciusig fogamzásgátlót szedtem, júniustól próbálkozunk élesben, de egyenlőre semmi. Túl vagyok sok negatív teszten (csalódáson) , most kezdtem ébredési hőt mérni, de orvosnál még nem voltam, úgy gondolom ilyen "rövid" idő után úgysem foglalkoznának velem érdemben. Úgyhogy nézd a jó oldalát, nem kell aggódnod, hogy rendben van-e minden, mert te már tudod! Lehet csak ez a lelki megnyugvás kellett hozzá, hogy szabad utat kapjon a baba! A kor miatt pedig szerintem ne aggódjatok, nem olyan vészes még az, egyik ismerősöm 47 éves és jövő hónapban szül :)


Sajnos ez a fórum eléggé kihalt, de hátha sikerül felélesztenünk! :) Addig viszont itt több aktív tagot találsz hasonló témában:


[link]


[link]

670. nóri8
2014. okt. 5. 23:26

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok :) Bocs, ha hosszú leszek...:)

Mi 1 éve próbálkozunk, és sokmindenen túlvagyunk: a dokimnál tanácsadáson kezdtük, mert a párom gerincproblémával született,de utánanézett, és elvileg nem örökölhető :) de a kezdetek óta Folsavat és Femibion 800at szedek (+5 kg...). Következő: mivel évek óta 1-2 napos a menzeszem, a dokim Norcolut-kúrát írt fel,- de ezután is 1-2 napos maradt, így UH-on megnézett mindent, ahol peteérés ok, így nem gond a rövid menzesz. Köv.:3-4 hónapja mondtam a dokimnak, hogy akkor kezdjük el a vizsgálatokat, mert ha van vmi, akkor derüljön ki, és kezeljük..így jött a vérvétel, kiderült: a TSH-m 4,1, azaz pajzsmirigy-alulműködésem van (az endokrinológus szerint ez az érték a normálhoz nagyon közel van, de teherbeeséshez 1-2 a jó, mert úgy a teherbeesés is könnyebb, +ha magas, a babánál agyi, ha alacsony, szívproblémákhoz vezethet).Erre gyógyszert szedek még 2 hétig.

Közben voltsm HSG-n (petevez.átjárhatósági), ott minden ok, átjárható mind2. Közben a párom vizsgálata is megvolt, nála is minden ok.

Így most várunk... ami a legnehezebb.. És időnk sincs túl sok :( Én 35, a párom 37. Nagyon-nagyon szeretnénk már...nagyon bízom benne, hogy a pajzsmirigy beállítása megoldja, és a babó jönni fog :)

úgyhogy beállnék a sorba:szurkoljatok nekem is!

kispola,nbandus, gratulálok Nektek!!

669. Primm
2014. okt. 4. 19:54
Hát vagy talán épp ezért fog most sikerülni, mert már nem akarod annyira...ha abból indulunk ki, hogy mennyi embernek van, aki nem is akarja... Én egyébként lehet megkönnyebbülnék, ha kicsit így tudnék érezni, hogy nem érdekel :D Egyébként a negatív teszt is csak egy pár napig keserít el. Utána jön az új hónap, új remény érzés, utána hónap végén az izgalom, egészen a tesztig. Mindig megfogadom, h nem fogok tesztelni, tovább várok, h megjöjjön, vagyis hogy ne, de sose bírom ki, hiába tudom, hogy csalódni fogok...
2014. okt. 1. 20:17
Hát én néha itt vagyok és olvasgatok. Nem nagyon szoktam hozzászólni, mert nincs érdemi mondanivalóm sajna. Azért lépek fel, hogy meglessem ki hogy áll a babaprojekt terén. Primm, mi több mint egy éve próbâlkozunk. Ha jól számolom ez a 14. hónap. De érzem, hogy ez is sikertelen lesz. Igazából már nem nagyon foglalkoztat, hogy összejöjjön. Nem vâg mâr földhöz, hogy megint megjön. Asszem elvesztettem a lelkesedésemet, és mostanság már csak a hátrányát látom a gyereknek. És mivel lassan ellene vagyok, ezért nem fog sikerülni. Ördögi kör.
667. kispola (válaszként erre: 664. - Gyongyi 4)
2014. szept. 26. 13:28

Szió! Semmi baj, nálam is elég nagy káosz van, kevés szabadidőm marad mostanában. Igen még dolgozom, és ez egy jó darabig még biztos így lesz. Jobb lenne már itthon maradni, mert sok teendő is lenne, nyakunkon a költözés, meg már eléggé fáradékony vagyok. Most táppénzre tudnék elmenni, de az elég kevés, a fizud 50-60 %-a. A szülés előtt egy hónappal tudsz elmenni szülési szabadságra, az valamivel több összegre.

Örülök, hogy minden jól sikerült, és milyen a házas élet? :)

A tavasz is eljön hamar, én továbbra is drukkolok :) Bizony, én már akkor anyuka leszek, legalább még több tapasztalatot tudok megosztani Veled :)

666. Gyongyi 4 (válaszként erre: 665. - Primm)
2014. szept. 22. 20:46

Szioka!Hat eleg foghijas mostansag,de meg nehany ember teblabol erre asszem!:-)

Szerintem ne aggodj,ha meg nincs semmi,egyreszt biztos meg tisztul a szervezeted a gyogyszertol,es lassan majd beall normalisra!

Amugy sehogy,ha egyszer mar rakattantal a temara,mar mindegy!:-)

665. Primm
2014. szept. 16. 11:42
Sziasztok. Él még ez a fórum? Van még aki 2014-ben tervezett babát, de még nem jött neki össze? Mi március óta próbálkozunk (vagyis márciusig szedtem a fogamzásgátlót). Akkor 60 napra jött meg, majd fokozatosan csökkent 39-36-30 napra, tehát eleinte nem valószínű, hogy volt peteérésem, akkor még kevésbé aggódtam. De ma reggel ismét teszteltem egy negatívat, pedig már olyan biztos voltam benne, hogy majd most... :( Hogy lehet erre nem rágörcsölni???
664. Gyongyi 4 (válaszként erre: 663. - Kispola)
2014. szept. 11. 21:04

Bocsi,hogy csak most válaszolok,de annyi a teendő mostanság.....

Ne félj,szerintem minden oké lesz!Hát igen egyre közelebb kerülsz a dologhoz....nagyon izgi lehet!:)

Igen...amúgy nálunk jól sikerült minden,sőt,igen szuper volt!:)))

Még nincs változás....most a tavasz a cél.......Te meg akkorra már anyuka leszel!!!De jóóóóóó!

Még dolgozol egyébként?Ilyenkor milyen támogatásokat kap az ember,ha tudsz ilyeneket?

663. kispola (válaszként erre: 659. - Gyongyi 4)
2014. aug. 20. 18:26

Örülök, hogy jól sikerült az esküvő és a nászút is!! :) Akkor megérte a készülődés és izgalom :)

Igen, most már egyre többet foglalkozok a szüléssel, és az azzal kapcsolatos dolgokkal. Picit félek tőle, meg izgulok, de reméljük minden rendben lesz :)

Ti, hogy álltok mostanság a babatervezéssel? Van valami változás?

662. gilmores (válaszként erre: 661. - Gyongyi 4)
2014. aug. 18. 17:06

Nyaralni nem járunk (majd egyszer...), a közeli tónál szoktunk sátrazni, meg medencén voltunk, szóval, vannak azért kikapcsolódós programjaink! :)

Nálatok mi a program mostanság? :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook