Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 fórum

Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
481. Gyongyi 4 (válaszként erre: 480. - Kispola)
2014. máj. 15. 20:01

Szióka!Huhhh,itt aztán felpezsdült az élet nahh,látom benne van mindenki a témában!:) Hát ez tök jóó!

Kispola!Nem értek hozzá,sajna,de lehet,hogy ez valami jó jel,nem gondolod!Olyat is hallottam valahol,hogy pozitív ovutesztje volt,és közben kiderül a végén hogy terhes!Szóval....nem tudom,de drukkolok neked (is)!:)Reméljük ebből már tényleg baba lesz!:)

480. kispola
2014. máj. 15. 19:32
Sziasztok! Képzeljétek, nálam most már múlthét péntek óta áll fenn az a helyzet, hogy reggel ovutesztelek, az full pozitív, este fele amit tesztelek az meg nagyon halovány, de inkább teljesen negatív, én ezt nem értem.... :( :( Ennyi napja nem lehet peteérésem, viszont a korábbi tünetek meg mintha ma enyhültek volna :(
479. nbandus (válaszként erre: 478. - Rit85)
2014. máj. 15. 08:37
Köszi kérdésed Rita :) Hát voltam már jobban is... A délutánok a túlélésre mennek, mert folyamatosan hányingerem van, tegnap hazafelé kétszer szálltam le a villamosról, nehogy nyakon hányjak valakit...:) Fáradt vagyok, és szétrobbannak a melleim. Ja, és állandóan éhes vagyok... Érdekes, mert a lányomnál nem emlékszem, hogy ennyi bajom lett volna. Az Uram folyton azon röhög, hogy ő még nem látott engem ilyen lelkesen enni :) De csakis sósat, édesre gondolni se bírok. A lányomnál meg csak azt ettem... :)
478. Rit85
2014. máj. 14. 22:14

Amúgy én sem bírnám ki jövőhét végéig, amúgy rájöttem, én imádok tesztelni. A gyártók megélnének belőlem. :D :D

nbandus, Te hogy vagy? Milyen érzés?? :) Voltál már dokihoz?

477. kispola (válaszként erre: 476. - Nbandus)
2014. máj. 14. 19:43

Most egyenlőre várok, ha maradnak a tünetek, akkor tuti nem bírom ki jövőhét végéig, akkor olyan kedd környékén tesztelek egyet és lesz ami lesz :)

Nekem az a fura, hogy elvileg a hétvégén is pozitív volt a teszt és most is, bár közben nem néztem minden nap, de egyfolytában tuti nem lehetett peteérésem :) Nem értem én már ezt :)

476. nbandus
2014. máj. 14. 19:38
En egy hete, egy hettel a mensim elott produkaltam az elso pozitiv, igaz akkor meg halvanyabb tesztet. Viszont ha neked most is poziziv az ovu teszt, akar most is megtermekenyulhetsz...;)
475. kispola (válaszként erre: 472. - Rit85)
2014. máj. 14. 19:33
Igazából én is azt gondolom, hogy akkor lennék igazi hős, ha kibírnám tesztelés nélkül jövőhét szombatig, na de az olyan nagyon messze van még..... :( de azért megpróbálom...... :)
474. Rit85 (válaszként erre: 471. - Nbandus)
2014. máj. 14. 19:33

Igen egyébként ezt tudom, sose tudni, de azért egy olyan +/- 5 napra belőném a középidőtől.

Meg hát itt vagy példának Te, igazából nem tudhatjuk mikor vagyunk termékenyek, bár a peteérésnek is vannak tünetei.

473. kispola (válaszként erre: 471. - Nbandus)
2014. máj. 14. 19:32
Igen, egyébként én is azt gondolom, hogy nehéz ebben a témában általánosítani. Persze van egy nagykönyvben megírt verzió, de igazából ahány nő, majdhogynem annyit valós verzió van. Én most próbálom lefoglalni magam, hogy ne csak ezen kattogjak, persze ez igen nehéz... főleg, hogy napi szinten érzek már dolgokat, és nehéz azokat figyelmen kívül hagyni :)
472. Rit85 (válaszként erre: 470. - Kispola)
2014. máj. 14. 19:29

Ne tesztelj még előtte, egyrészt nem mutatja ki, másrészt csak szomorú leszel. Majd hétvégén, de akkor jó kis pozitívat. ;)

Mi az idén januártól próbálkozunk egyébként.

471. nbandus
2014. máj. 14. 19:04
Nagyon sok nonel nincs osszefuggesben az ovulacio a kozepidovel. En se akkor fogantam meg szerintem. Csak gondoljatok arra, hogy hanyan esnek therbe naptarmodszer mellett, mert nem akkor erik a pete, mikor varnak...:) Nem tudom ki mennyire hisz az asztrologiaban?! Minden nonek minden honapban van egy olyan napja, amikor a legnagyobb 90% esellyel termekeny. Ez pontos szuletesi datum alapjan hatarozhato meg. Allitolag olyanok is estek igy teherbe, akik evek ota probalkoztak. Nagynenem asztrologus, o baratairol van szo pl.
470. kispola (válaszként erre: 469. - Rit85)
2014. máj. 14. 18:59
Na én az "anyaságot" még éppen nem érzem, csak furcsák ezek a tünetek. Mielőtt megjön előtte kb. 2-3 nappal mindig vannak tünetek, de ugye majd csak jövőhét szombatra nem várom, szóval még korai lenne annak betudni. Én is hallottam már, hogy valaki menstruáció előtt esett teherbe és még megjött neki egyszer, pedig már terhes volt, igazából annyi mindent lehet hallani, hogy én már semmin sem csodálkozom :) Na és pont ezért reménykedem is mindig... :) Igen, nekem amúgy általában szinte pontosan a ciklusom felén jelezett pozitívat a teszt. Bakker, de messze van még az a jövőhét vége.... azért ha folyamatosan fennállnak majd ezek a tünetek, tuti nem bírom ki, és fogok tesztelni valamikor a jövőhéten.... :) :) Ti mióta próbálkoztok? Bocsi, lehet már írtad....
469. Rit85 (válaszként erre: 468. - Kispola)
2014. máj. 14. 18:46

Igen, nekem most kissé problémás a Gravida, egy pár napig szüneteltetem. :) Ugyanezt éreztem, mindenféle tünetem volt és éreztem az "anyaságot", akkor nem csak én vagyok ilyen. :)Múlthét csüt. óta minden este görcsöltem, nem szoktam pedig mensi előtt, a mellem feszült, már láttam a kitágult ereket is. Mindenesetre ha elmúlt, még tesztelek, anyukám is vérzett még, mikor terhes volt, bár nem tudom,h ezt lehet e örökölni.

Ovutesztet használtam márciusban és áprilisban, de én úgy tudom,hogy inkább du. érdemes csinálni, általában 1 időpontban meg előtte vagy 2 órával ne igyál semmit. Márciusban egyértelműen erősebb volt a 2. csík, tehát volt peteérés, áprilisban pedig több napig mindkettő egyforma erős volt. A hőmérőzést én sem csinálom, arra még nem vettem rá magam.

De egyébként kb. középidőben mutatja a pozi ovulációt? Mert nekem,h elég hosszúak a ciklusaim, ki sem tudom számolni szinte, elég széles a skála az ovulációra, ezért döntöttem a teszt mellett, hogy könnyebb legyen belőni az esélyes napokat, de így 1 doboz teszt nem is elég...na, de hát ez van.

Jó hosszú lett, bocsi. :)

468. kispola (válaszként erre: 466. - Rit85)
2014. máj. 14. 18:34
Én most már kb két hete szedem a Gravidát, de nem okozott semmi problémát szerencsére, akkor ezek szerint Nálad igen? Nagyon durvák ezek a tünetek, nekem is már múlthét péntek óta egyfolytában fura érzésem van, a hasam nem is fáj, hanem ahhoz hasonló, mint mielőtt megjön, de mégsem teljesen olyan, tudom, ez most hülyén hangzik, de nem tudom jobban leírni :) Most már picit feszül a mellem is, és sokkal több igényem van a pihenésre. na meg ez az újabb pozitív ovutesz?? ezt végképp nem értem. Reggel csinálok még egyet, kíváncsi vagyok. Te használsz ovutesztet, vagy hőmérős módszer? Én a hőmérőzésre nem tudtam rávenni magam :(
467. Rit85 (válaszként erre: 464. - Nbandus)
2014. máj. 14. 18:32
én is hezitáltam a vitaminon, de az idegcső záródási rendellenességek miatt így döntöttem,h szedem,bár a folsav is tökéletes. Egyébként meg olvastam valahol, hogy megcáfolták a terhesvitaminok kontra 4-5 kg-os babák elméletet. A súlyát nem befolyásolja, bár sztem is jobban fejlődnek bent egy kis vitaminnal. :)
466. Rit85
2014. máj. 14. 18:26

A folsavat én is el akarom kezdeni. :) Kispola egyébként Neked nem csinál széklet problémát a Gravida? Bocs, ha indiszkrét vagyok... :)

Iszonyat ez a várakozás egyébként, nekem ma pl. megjött, csak akkor nem tudom mi volt ez az állandó émelygés,hányinger,puffadás,szagok...teljesen azt hittem,h terhes vagyok, aztán mégsem. De még ilyenkor is csak arra gondolok,h nem én lennék az első,aki vérzik terhesség alatt. Olyan jó még kapaszkodni ilyenkor is vm-ben, aztán jön egy újabb hónap, csak olyan nehéz türelmesnek lenni. :(

465. kispola
2014. máj. 14. 17:56

Sziasztok!

Mi még csak két hónapja próbálkozunk, de nekem ez már sokkal többnek tűnik :( Én elkezdtem szedni ebben a hónapban a Gravidát,én úgy gondolom, hogy a fogantatás előtt valamivel és a terhesség elején jó ha segítünk a szervezetünknek, és a baba fejlődésének is kell. Nekem a peteéréssel is voltak/vannak gondjaim, bár remélem most már rendbe jön, tavaly ősz óta ideje lenne.... Viszont képzeljétek, nekem elvileg hétvégén volt peteérésem, viszont csináltam ma reggel egy ovulációs tesztet, ami pozitív lett... na most gondolom nem szombat óta van egyfolytában, szóval nem értem.. és olyan fura dolgokat is érzek, csak mint ahogy korábban írtam, annyira félek, hogy csak beleélem magam valamibe, ami nincs is :( Jövőhét végén kellene megjönnie, addig megkattanok.....

464. nbandus (válaszként erre: 461. - Rit85)
2014. máj. 14. 08:26

Az én dokim szerint a tervezett teherbeesés előtt 3 hónappal folsavat érdemes elkezdeni szedni, 2x1-et. Én ezt teszem most is, terhesvitamint az előző terhességemnél se szedtem, nem szeretnék 5 kilós gyereket kitolni...:)


Drukkolok mindenkinek, hogy minél előbb összejöjjön az áhított baba!!! ;)

2014. máj. 13. 22:48

Sima mezei folsavat szedek csak. Meg néha D-vitamint. De azt többnyire elfelejtem! : )

Nekünk ez a 9. hónap. Hűha, ha elsőre összejött volna, akkor màr szülnék!

2014. máj. 13. 22:25
Én még nem szedek semmit, bár én is sokszor hallottam már hogy előtte is jó mielőtt megfogan. Szóval lehet hogy el kéne kezdenem nekem is :)
461. Rit85
2014. máj. 13. 21:47

Egyébként szedtek valamilyen vitamint? én Gravidát szedek, bár még csak úgy 3 hete. Meg MagneB6-ot.

Vagy hogy álltok ehhez a témához? Anyáink sztem semmit nem szedtek, aztán mégis itt vagyunk, de annyira mondják,hogy én is vettem. :)

460. Rit85 (válaszként erre: 457. - Szegfű86)
2014. máj. 13. 21:45

Mi az idén januártól "álltunk rá a témára". :) Jajj, de már így is eltelt 4 hónap... de amik késik, nem múlik.

Ti mióta próbálkoztok?

459. Rit85 (válaszként erre: 454. - Gyongyi 4)
2014. máj. 13. 21:42

én lelkileg már tök régóta erre vágyok,de élesben most jött el az ideje. Igazából én így is hiperérzékenynek és lelkisnek tartom magam, nem tudom,mi lesz,ha teherbe esek. :) De ez legyen a legkevesebb.

van vm. konkrét oka,hogy csak pár hónap múlva próbálkoztok élesben?

2014. máj. 13. 21:37
Lányok! Őszintén mondom, könnyekig hatódtam a kedves szavaitoktól! Nagyon-nagyon jólesett. Köszönöm nektek, hogy vagytok nekem, még így az éteren keresztül is. 5 ember tudja összesen mit küzdünk a párommal. Pár hónapja próbálkozunk. Én is nagyon drukkolok mindenkinek, hogy minden jól alakuljon. :-)
2014. máj. 13. 21:30
Tényleg nincs kedvetek leìrni, hogy ki mióta próbàlkozik?
456. szegfű86 (válaszként erre: 446. - 0686586f7c)
2014. máj. 13. 21:28
Aztàn nehogy az legyen, hogy màr nincs is szükség jövőhónapban az inszemre! ; )
455. Gyongyi 4 (válaszként erre: 445. - Bogyli25)
2014. máj. 13. 21:27

Akkor Neked is szurkolunk ezerrel!:)))

Kívánom,hogy minél elöbb öszejöjjön a bébi!:)

454. Gyongyi 4 (válaszként erre: 444. - Rit85)
2014. máj. 13. 21:26

Hát,szurkolok,hogy ne várasson meg nagyon titeket!:))

Nálunk is első baba lesz!Bár mi még nem próbálkozunk élesben...majd pár hónap múlva!:))

De azért átérzem ezeket a dolgokat!

És amúgy lelkileg is felkészült mindenki a dolgokra...a sok változás meg ilyenek!Ti nem féltek ettől?

453. Rit85
2014. máj. 13. 20:33

Sziasztok!

Tündérke31, ne keseredj el, ez fog segíteni és sikerül. Tuti!! :)

Tényleg a legszörnyűbb a várakozás...annyira jó lenne pikk-pakk. Bár nem tudom,ki mióta próbálkozik, de vannak akik évekig szenvednek... annyira igazságtalan ez.

én ma mégsem csináltam tesztet, rosszul keltem, aztán iszonyat stresszes napom volt, du. megjelent pár csepp vér,inkább ilyen rózsaszínes, sztem meg fog jönni. :( Bár nem csak bemutatkozni szokott...(Bocsi,de ezt nem tudtam máshogy leírni.) Sztem csak a természet játszott velem vagy mint ahogy Te írtad kispola,hogy csak akarjuk érezni,minden apró jelet, tünetet... nem tudom. Üdv Mindenkinek!

452. kispola (válaszként erre: 451. - Szszilvi76)
2014. máj. 13. 18:14
Akkor tudod Te is, milyen kegyetlen ez az időszak... mindig mondjuk, hogy rohan az idő, csak úgy telnek a napok, hónapok.. most meg bezzeg.... :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook