Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azonnali felmondás (jogászok, kérlek, segítsetek!) fórum

Azonnali felmondás (jogászok, kérlek, segítsetek!) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
67. 07c4794583 (válaszként erre: 65. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:16

én már álltam oda így munkáltató elé, hogy jövő héttől nem jönnék, mert egy 3x akkora fizus munkát kaptam (többszázezrekről beszélünk) - és tudod, mint mondott? megértem, a helyedben én is lépnék. menj csak, eltekintünk tőle, hogy ledolgozd a felmondást, tudsz még jönni 3 napot?


normális helyen ennek kéne történni

66. 07c4794583 (válaszként erre: 64. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 12. 22:11

ez nem teljesen így van, édesapám adatbázis-programozó, és bizony saját fejvadászcéget fizet, akik kerítik neki a szerződéses munkákat


pontosabban az összehozott munkájából %-ot kapnak. tőle, nem a foglalkoztató cégtől

65. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 63. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 22:10
Igy nem lehet/szabad felállni sehonnan.Nekem is volt ilyen, hogy azonnal kellett volna az uj helyen kezdeni, de megmondtam-ekkor tudok jönni,ha jó-jó, ha nem akkor ...
64. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 60. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 22:08

Ez nagyon egyéni, hogy ki, mit tart reálisnak, elérhetőnek, elfogadhatónak.


Csak a biztonság kedvéért jegyzem meg, hogy fejvadászra a cégek költenek, a munkavállalók felé ingyenes (de vannak csalók, akik képesek hiszékeny, tájékozatlan munkavállalókkal elhitetni, hogy fizetniük kell)...


Az, hogy mire hajlandó az ember pénzt megelőlegezni egy későbbi jól jövedelmező állás reményében az egyéni felfogás, lehetőségek kérdése. Mások az elképzeléseink, elvárásaink, lehetőségeink.


De tény, hogy egy állásra "késznek" kell lenni, mert a mai világban igen ritka, hogy megvárják míg belerázódik az ember fia/lánya.

63. 07c4794583 (válaszként erre: 62. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:06

sztm a topiknyitónak olyan lehetett a másik állás, hogy vagy most rögtön beáll, vagy semmi


nyilván ezért nem akarta a 2 hónapot letölteni

62. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2011. júl. 12. 22:03
Beadtam volna a felmondásomat, és kérvényeztem volna a csökkentését a felmondási időnek.Ha végképp ragaszkodnak, akkor kitöltöm..de sz.rba nemhagyom azt a helyet, ahol X éven keresztül dolgoztam..
61. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Kiscsillag73)
2011. júl. 12. 22:03

15 évnyi munkaviszony után a 30 napos felmondási idő 30 nappal növekszik. Vagyis 2 hónapot kellett volna letöltened. A felét, azaz egy hónapot fizettettek ki veled.


Így már ok?

60. 07c4794583 (válaszként erre: 59. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 12. 22:03

azt is kevés ember szereti elfogadni, hogy szinte minden jóféle munkahelyre kell valamilyen befektetés. vagy szép ruha kell, vagy a fejvadászra kell költeni, vagy az angoltanulásra.


100 E ft azért hogy az ember a 70-s fizetését négyszeresére cserélje, nem is sok. ahhoz képest mit össze tudnak nyomorogni sokak egy koliban egy főiskola alatt, csak hogy később jobb legyen. na az már komolyabb befektetés. :)

59. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 57. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 21:53

Persze, sehogy se lehet perelni.


Egyébként jól látod, ilyen esetben a munkáltatót jóval nagyobb kár is érheti, mint amennyit bérlevonással érvényesíteni tud. Ilyenkor kárigényét peres úton érvényesítheti.


Nyilván mérlegel ilyenkor mindkét fél, hogy mennyi pénzbe, időbe stb. kerülnének a lépések és mit nyerhetnek vele. Van, amikor egyszerűen csak nem éri meg többet foglalkozni vele...

58. zebracsikó (válaszként erre: 48. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 21:40
Te hogy csináltad volna?
57. 07c4794583 (válaszként erre: 56. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 12. 21:39

gondolom, ez volt


- szeretnék felmondani

- nem

- de, mert holnap kezdenék az új helyen

- akkor ki kell fizess 1 havi bruttó bért

- jó


szval ezt nem értem, hogy lehetne utólag perelni


amúgy számomra az is érthetetlen hogy miért nem látja be a topikindító, hogy igenis éri anyagi kár a munkáltatót, hiszen még betanított munkást szalag melett se tud egyik napról a másikra beállítani...felvételi, betanítás, orvosi vizsgálat, papírok.. ha sztm a munkáltató nagyon rossindulatú akar lenni, még ezek költségeit is a nyakába akasztatja + perköltség, na az aztán szép lett volna


de azért elég pofátlanok sokszor az emberek, én 2 év múlva 50 ezer forintért még akkor se állnék le verni az asztalt, ha jogos lenne

56. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 54. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 21:32

Dehogy is, bármelyik fél élhet a rendkívüli felmondás jogával:

"96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet. "


Ilyen például, amikor a munkáltató nem fizeti ki az elvárható időn belül a munkavállalót.

2011. júl. 12. 21:25

Egyébként amennyiben csak a felmondási időt nem volt hajlandó letölteni a munkavállaló, akkor a munkáltató az átlagbér időarányos levonásával jogszerűen járt el.


"101. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát nem e törvényben előírtak [87. § (2) bekezdés, 92. §, 96. §, 97. § (1) bekezdés] szerint szünteti meg, köteles a munkáltató számára a rá irányadó felmondási időre járó átlagkeresetének megfelelő összeget megfizetni. Amennyiben a munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése kizárólag azért jogellenes, mert a felmondási idő egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége a le nem töltött idővel arányos.351 "


Persze, minden apró részlet számít. De a lényeget tekintve az biztosan elmondható, hogy akármilyen jó ajánlat nem ok a rendkívüli felmondásra.

54. 07c4794583 (válaszként erre: 53. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 12. 21:09
A rendkívüli felmondás ezek szerint nem lehet jogszerű, csak a munkáltató részéről?
2011. júl. 12. 21:05

Ez olvasható a bevezető hozzászólásban: "Közel 2 éve azonnali hatállyal felmondtam a munkahelyemen, mert hirtelen kaptam egy külföldi munkát."


A jogszerű felmondás az ő esetében a rendes felmondás lett volna, amikor is, ha a munkáltató nem menti fel (mert nem köteles) a munkavégzés alól, akkor a munkavállaló letölti a felmondási idejét, az utolsó munkával töltött napon a felek elszámolnak, megkapja a "kilépő papírjait".


Elmondása szerint nem ez történt.

52. 07c4794583 (válaszként erre: 51. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 12. 19:47
Ne haragudj, de honnan tudod, hogy nem jogszerűen mondott fel?
51. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 50. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 19:29

Ne haragudj, de a félig tudás mindig veszélyesebb, mint a tudatlanság.


Amit ideollóztál, az a munkavállaló jogszerű(!!!) rendkívüli felmondása esetén áll.


Alapvetően egyik fél sem járt el jogszerűen. A munkavállaló rendkívüli felmondása esetén a munkáltatónak bizonyítania kell annak jogszerűtlen mivoltát és ebben az esetben nem kell fizetnie, ugyanakkor kártérítési igényt nyújthat be a munkavállalóval szemben (aztán ezt vagy megítélik neki vagy nem).


Az Mt. szabályozza, hogy milyen esetben szüntethető meg a munkavállalói jogviszony rendkívüli felmondással a munkavállaló részéről. A

Nem meglepő módon a jobb ajánlat nem tartozk ide.


Szerintem nem csak a munkáltatóknak érdemes átolvasni azt a pár tíz oldalnyi Munkatörvénykönyvét.


Sajnos a tájékozatlan munkavállalók sok-sok kellemetlenséget elkerülhetnének egy kis olvasással, utánajárással, nem csinálnának annyi hülyeséget és nem utolsó sorban nem lennének annyira kitéve a megvezetésnek sem.

2011. júl. 12. 19:09

Ja megtaláltam.


"Ha a határozatlan idejű munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató - a munkavállaló elmaradt bérén és egyéb járandóságain túlmenően - köteles annyi időre járó átlagkeresetet a munkavállaló részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén neki járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. Mindezek mellett a munkavállaló követelheti a felmerült kárának megtérítését is.Határozott idejű munkaviszony munkavállalói rendkívüli felmondással történő jogszerű megszüntetése esetén a munkáltató kötelessége, hogy a munkavállaló választása szerint elmaradt munkabért és kártérítést, vagy a le nem töltött időre járó átlagkeresetet fizessen a munkavállaló részére (BH 1996/452.). Kártérítés címén a munkavállaló a tényleges kárt, az elmaradt vagyoni előnyt és - a perköltségben megtérülő költségeket ide nem értve - mindazokat a költségeket igényelheti, amelyek az őt ért vagyoni és nem vagyoni hátrány csökkentéséhez vagy kiküszöböléséhez szükségesek ."


*továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is* - na szerintem, topiknyitó, ezt buktad el, mert 15 év után járt volna neked 3 havi fizu, abból ugye 1-et levonunk kártérítés címen, és még mindig neked járt volna a zsé.

2011. júl. 12. 18:56

Én ilyet még életemben nem hallottam, hogy a munkaVÁLLALÓ fizessen felmondáskor?


Olyat igen, hogy a szerződés szerint 1 hónapot le kell dolgozni. Dehogy még én adjak pénzt a cégnek?

48. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 44. - Farika)
2011. júl. 12. 18:50
A bérfüggő hűség az számomra nem hűség.
47. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 46. - 13d03718f8)
2011. júl. 12. 18:45

15 évig a meló megfelelő volt?akkor nem volt kevés?


Ó én már csak ilyen közhelyeket szajkózok:DD Téged ez ne zavarjon, ha engem nem zavar:DD

46. 13d03718f8 (válaszként erre: 39. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 18:42

Beszélsz itt a hűségről, meg csupa közhelyet szajkózol...

Már, ne is haragudj, de szavaidból egy csepp emberséget sem hallok ki.

Szerintem, ha egy munkáltatónak van pofája 70 ezret fizetni egy hónapra, akkor ne is csodálkozzon, hogy ha esetleg otthagyják sorban a munkavállalók.

Persze, itt szó sincs haragba elválásról, sem sárdobálásról, a fórum inditója helyesen cselekedett, az adott körülmények között.

Mit tudhatsz te arról (én sem, de én legalább együtt érzek), milyen nehéz lehet ennyi pénzből, egyedül egy sérült gyermeket és magát is eltartania????!!

Legyen már benned némi empátia...

45. Farika (válaszként erre: 39. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 16:03
ez az emberes rész kicsit sok volt, egy történetből nem szabad ilyen következtetéseket levonni!
44. Farika (válaszként erre: 33. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 16:01
ó dehogynem!
43. kacsa118 (válaszként erre: 39. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 14:37
Hű, most nagyon megmondtad...
42. Mókinca (válaszként erre: 41. - Mókinca)
2011. júl. 12. 13:36

Ja, azt még megemlíteném, hogy az első munkahelyemről (pénzintézet) 10 év után mentem gyes-re az első gyerekemmel.

A gyes lejárta után már nem vettek vissza....

Hú de marha sokat értem a hűséggel, a rahedli túlórával és a fene nagy lojalitással... Ugyan már!!!!!

41. Mókinca (válaszként erre: 36. - Kiscsillag73)
2011. júl. 12. 13:31

Szia!

Szerintem jól döntöttél - annak alapján amit a helyzetedről írtál -, hogy a jobb fizetésért léptél.

Én a helyedben már nem variálnék a visszafizetett pénz miatt.


A napokban is volt ilyen ismerősöm, akinek sikerült külföldre pattannia dolgozni (szintén 70 eft helyett 300 eft-ot fog keresni), és a főnöke teljes mértékben megértette... sőt: visszavárja, ha nem jön össze még sem....

40. Derya (válaszként erre: 39. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 12:51
:-D
39. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 38. - Derya)
2011. júl. 12. 12:45

Sem nem túlzás, sem nem kötekedés: tapasztalat:)


Van aki ember, és van aki azt hiszi magáról, hogy az-de mégsem.

38. Derya (válaszként erre: 35. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 12:31

szerintem romantikus túlzás ez.... :-)

(vagy csak egyszerű kötekedés?)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook