Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Működhet a közalkalmazottként azonnali hatályú felmondás a munkavállaló részéről? fórum

Működhet a közalkalmazottként azonnali hatályú felmondás a munkavállaló részéről? (tudásbázis kérdés)

15. ájrin (válaszként erre: 1. - Ylush)
2013. nov. 24. 19:15

Szia,

nem mondhat le azonnali hatállyal a közalkalmazotti jogviszonyáról, mert köti őt is a jogszabály. Csak olyan indokkal mondhatna le, amit nevesít is a törvény, azaz, ha pld a munkáltató nem teljesíti a kötelezettségeit... stb. Itt ilyesmiről nincs szó.

Ha pedig felmond és nem megy be dolgozni, akkor a munkáltató kártérítést követelhet, ami minimum a felmondási időre járó távolléti díja + az okozott kár (pld kollégák túlóradíja)

Közös megegyezés lehetséges, de az azonnali felmondás kizárt.

14. mmacus (válaszként erre: 13. - Migerben)
2013. nov. 24. 18:41
:)
13. migerben (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2013. nov. 24. 18:28
Köszönöm, én is így tudtam.
12. mmacus
2013. nov. 24. 18:20
Óvodák egyelőre nem tartoznak a KLIK-hez, hacsak nem összevont, speciális intézmény.
11. migerben (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2013. nov. 24. 18:10
Az óvodák is a KLIK-hez tartoznak? Nem csak az iskolákat vette át?
10. Ylush
2013. nov. 24. 18:02

Nem, nem magánoviba szeretne menni...

Mi is az áthelyezést fontolgatjuk, de sajnos olyan a jelenlegi vezető, aki elég undorító módon bánik a beosztottakkal... (ezért is szeretne főként lépni.)


Előre pedig - lehet hogy nem a legegyenesebb dolog - azért nem szól, mert szeretné megvárni a karácsonyi jutalmat. De úgy gondolom ennyi munka, és megalázás után, bőven belefér.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

9. 408020f45e (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2013. nov. 24. 17:48
Hacsak nem magánoviba akar átmenni, mert akkor nem.
2013. nov. 24. 17:47
Azt javaslom szóljon előre. A áthelyezést fontolóra kell venni. Ha utolsó pillanatban szól, az nem jó. Szerintem a KLIK-tal kell egyeztetnie.
2013. nov. 24. 17:26

Működhet, de csak abban az esetben, ha a munkáltató hozzájárul. 10 év után már nem csak 30, hanem inkább 40 nap a felmondási idő.

Ha már most tudja a tesód, hogy mikor kezdhet, akkor nem lenne jobb, ha felmondana most? Pont lejárna a felmondási idő.

6. grtm
2013. nov. 24. 16:50
Én nem tudom, nálunk pl. megmondták, hogy hol kell a KLIK-ben benyújtani a felmondást, már ez is hátborzongatóan hosszúnak tűnik.
5. mmacus (válaszként erre: 1. - Ylush)
2013. nov. 24. 15:36
Közalkalmazottaknál nem így nevezik egyébként, hanem rendkívüli lemondásnak, hiszen a kinevezéséről mond le.
2013. nov. 24. 15:33
KJT-ben részletesen le van írva. De ha ugyanolyan munkakörbe megy, célszerűbb lenne áthelyezéssel, háromoldalú megállapodással. Akkor folyamatos marad a munkaviszony, ami pl jubileumi jutalom számításnál fontos. És ami nagy előny, akkor nincs próbaidő. Feltéve persze, ha az új munkáltató kikéri a régitől.
3. Agnik1 (válaszként erre: 2. - Ylush)
2013. nov. 24. 15:31
Drágám, engem azonali hatállyal küldtek el, de engem próbaidő alatt a táppénz miatt:( Én úgy tudom hogy le kell dolgozni a két hetet, hacsak nem tudja megbeszélni. Gabi is azt mondja hogy megbeszélés kérdése.
2013. nov. 24. 15:28

Nővérem több, mint 10 éve dolgozik egy önkormányzat i óvodában. Most úgy alakult, hogy lenne lehetősége váltani, de ott (szintén ovi ugyanazzal a munkakörrel) csak január 06-án kellene kezdenie.

A mostani helyen csak a karácsonyi szünet előtti napon közölné a főnökkel, hogy Ő mostantól nem jön többet. De vajon van felmondási idő, amit le kell mindenképpen dolgoznia? Vagy azonnali hatálynál, a közalkalmazottakra ilyesmi nem vonatkozik?


Segítsetek légyszi! Aki esetleg a felmondás menetével is tisztában van, az azt is leírhatná! :)


Köszönöm előre is!

2013. nov. 24. 15:25
Közalkalmazottként azonnali hatályú felmondás a munkavállaló részéről. Működhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook