Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azonnali felmondás (jogászok, kérlek, segítsetek!) fórum

Azonnali felmondás (jogászok, kérlek, segítsetek!) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. febr. 6. 10:08

Segytséget, tanácsot szeretnék kérni. A héten betegszabin vagyok. De kaptam egy külföldi munkalehetőséget, és március elején kezdhetnék is. TAnárként dolgozom, és most a KIK lett a központ, tehát elvileg mindent fent intéznek Budapesten. A munkahelyemen véglegesítve vagyok. Szerintetek most mondjak fel, vagy elég lenne indulás előtt? Nem tudom, ilyenkor hogyan kapja az ember a fizetést.

Aki tud információt adni, kérem, segítsen!

Köszönöm!!!

2013. jan. 15. 10:50

Nem akartam új fórumot indítani, ezért ide írok, remélem tud valaki segíteni.

A hónap végén lejár a tartós beteg gyermekemre járó hosszabbított gyes, mivel a kicsi betölti a 10-t. Epilepsziás, súlyos tanulási nehézségei vannak. Heti három fejlesztést kap, és napi 4-5 órát foglalkozom vele, hogy egy hármas szintet tartson, bár mostanában előfordulnak a kettesek is. Lassan fejlődik. Tanácsot kértem a kislányom fejlesztő pedagógusától és neurológusától. Mind a ketten úgy vélik, ha visszamegyek dolgozni, és már nem tudok vele ennyit foglalkozni, a lányom fejlődése megáll, vagy egyenesen vissza is fog fejlődni. Szeretném, ha lenne esélye arra, hogy bekerülhessen szakmunkás képzőbe, munkája legyen felnőtt korában, ne segélyekből éljen. Erre kemény munkával van esély. Január 2-án írtam egy ajánlott levelet a munkahelyemnek, amiben részletesen leírtam a problémámat, és közöltem, nem tudok visszamenni dolgozni. Kértem, hogy mondják meg, mit kell tennem, mivel több, mint 10 éve nem voltam bennt a cégnél, nem tudom kihez kell fordulnom. Felmondani sem mondtam még fel, tényleg nem tudom, mit kell tenni. Megadtam az e-mail címemet is, és kértem, hogy adjanak meg egy telefonszámot, ahová ez ügyben telefonálhatok. Azóta sem válaszoltak.

Most nem tudom, mit tehetnék, hiszen jeleztem a felmondási szándékomat egy hónappal azelőtt, hogy erre sor kerülne, de a munkahelyem nem válaszol. Ha jön majd egy levél, hogy x időpontban álljak munkába, mit tehetek úgy, hogy 1 hónappal előtte írásban közöltem a felmondási szándékomat.

Szerintetek, mit csináljak, vagy mit ne csináljak?

95. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 93. - Farika)
2011. júl. 14. 16:05
Köszi:)
94. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 92. - Farika)
2011. júl. 14. 16:04

Tényleg úgy értettem, hogy egy kalap alá vettél.


Vitatkozzunk máson inkább, mert ez hülyeség! :D

93. Farika (válaszként erre: 92. - Farika)
2011. júl. 14. 16:04
bár gyönyörűek a virágok! tehát Veled nem vitázok! (:-)
92. Farika (válaszként erre: 91. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 14. 15:54

Na már megint félreértettél- jó nem voltam egyértelmű! Az ostorozás sem neked szólt! de ha vitázni akarsz akkor legyen, vitázzunk!

(:-)

91. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 89. - Farika)
2011. júl. 14. 15:52

Hol ostoroztam?

Szerintem sehol. Általánosságban megfogalmaztam néhány dolgot, az előttem hozzászólók mondandójával kapcsolatban.


Egyébként pedig válaszoltam az alapkérdésre.

90. Farika
2011. júl. 14. 15:51
ja az lemaradt, hogy az egész nem neked szólt!
89. Farika (válaszként erre: 88. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. júl. 14. 15:50

ok........(:-) csak vidámság!

a jogászság meg a jogszabálykereső nem =

De nem akarok vitázni, mert abban igazad van, hogy Te legalább válaszoltál neki, nem csak ostoroztad!

88. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 85. - Farika)
2011. júl. 14. 15:42

Az egyikben van a jogszabály, a másikban pedig hétköznapi nyelven összefoglalva.


Ha tudta volna, nyilván nem írja ki kérdésként...

87. Farika (válaszként erre: 86. - Eperke81)
2011. júl. 14. 12:39
én is látom a többi fórumon ..........is
86. Eperke81 (válaszként erre: 83. - Farika)
2011. júl. 14. 11:41
Hello, teljes mértékben egyetértek, én is ezt mondtam. Nem bírálatot kért az illető. De gondolat pl. nagyon oszt mindenkit..megnéztem a többi hozzászólását, és nagyon gy tűnik, hogy a gerincesség megtestesítője...khmm..én sem értem, miért kellett bántani valakit, aki kérdezett valamit.Szép napot!
85. Farika
2011. júl. 14. 10:52
ja! valószínűleg a jogszabály neki is meg volt.......
84. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 83. - Farika)
2011. júl. 13. 21:46
A választ az 55. és 61. hozzászólásban találod...
83. Farika
2011. júl. 13. 15:02
Csak egy dolgot szeretnék megosztani veletek. a fórum indító kérdezett valamit amire választ nem nagyon kapott, volt helyette "gerinctelenség, kioktatás és még sorolhatnám! én személy szerint nem hagytam így ott munkahelyet de ezért nem tartom magam gerincesebbnek másoknál, annál inkább f......nak, mert ennyi pénzért nem sok ember tartana ki egy munkahelyen, csakhogy nálam van egy bizonyos elköteleződés ami nekem fontos! Gondolom neki ilyen nem volt tehát amikor tehette lépett, ennyi! Érdekesnek találtam, hogy itt annyi gerinces ember található, ezek szerint aki gerinces az hoxatag, mert az életben sajnos nem így van! Tehát kívánom mindannyiunknak tehessük meg tényleg, hogy csak gerincesek legyünk, ne kelljen a családi kasszával, a számlákkal stb. foglalkozni, VESSEN FEL A PÉNZ!
2011. júl. 13. 14:42
Köszönöm a véleményeteket,egypárból tanultam is.Jobbanmondva mindegyikből:)
2011. júl. 13. 08:01

Szerintem ez nem "gerincesség" kérdése. A mai világban amikor a pénz ennyire semmit sem ér, váltani kell/kötelező, hiszen mindenki pénzből él.

Nyilván, én is ezt tettem volna, és ha megköveztek sem lenne ez miatt lelkiismeret furdalásom-

Ha a munkáltató annyira nem akarja elengedni az alkalmazottait, akkor adjon több fizetést, hogy ne kényszerüljünk más munkát keresni.

Röviden, ennyi.

80. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 67. - 07c4794583)
2011. júl. 13. 06:46

Ez mindig a két fél és az adott szituáció dönti el.


Az azért nem normális, akárhogy is nézed, hogy valaki másnap már be se megy dolgozni.


Az nyilván érthető, hogy ha négyszeres bérre van lehetősége, akkor nem akar bemenni, de nem erről szól a szerződése:)


Azért a munkavállalók se gyerekek, a szerződés meg nem véletlenül kötelező.


Különben meg semmi nincs ezzel. Szerződést szegett, fizettettek vele egy viszonylag alacsony összeget. Ezzel vége is a történetnek.

79. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2011. júl. 13. 06:43

Az nem fejvadászat.


Amiért ő fizet az nem állásközvetítés. A fejvadászok a munkáltatókkal állnak szerződésben, a munkáltatók bízzák meg őket.


Az apukád projektek, megbízások közvetítésére szerződött. A közvetítőjének pedig jutalékot fizet.


Az apukád nem "munkavállaló", hanem beszállító az adott szituációban (( feltételezem nem veszik állományba, fizetnek neki bért, utána járulékokat, nem kap fizetett szabit, nem kerül be az adott cég hierarchiájába stb.)


Aztán, hogy aki éppen közvetíti neki, az foglalkozik fejvadászattal is, az egy másik dolog.


Egyébként a fejvadászok top menedzsereket vagy nagyon speciális képesítésű szakembereket kutatnak fel a megbízóiknak és ezért manapság nagyon sokan már csak sikerdíjat kapnak, de annak az alpja a munkavállaló szerződésbe foglalt éves bérének egy bizonyos százaléka (több millió, persze ezért nem keveset kell dolgozni).

78. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 76. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 05:54
nem is kértem, nem is kell:D
2011. júl. 12. 23:41
ez olyan, mint a talált iphone, amit mindenki visszavinne :)))
76. zebracsikó (válaszként erre: 75. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 23:36
ez az, amit nem hiszek el.
75. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 74. - Zebracsikó)
2011. júl. 12. 23:04
Akkor keresek másik helyet.
74. zebracsikó (válaszként erre: 62. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:56
És ha az új munkahely azt mondja, hogy vagy most azonnal, vagy különben van rá más jelentkező, és sürgősen be kell állni? Akkor mit lépsz?
73. zebracsikó (válaszként erre: 62. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:55
Állandóan azt hajtod, hogy nem hagyod sz*rban a helyet, ahol eddig dolgoztál....na de a topikindító állított olyasmit, hogy ezzel az ő régi munkahelye szarba került??
72. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 71. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 22:31
Az eddigi véleményem nem változott.
71. 07c4794583 (válaszként erre: 70. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:30

szerintem a topiknyito eseteben mindegy lett volna, milyen udvariasan adja elo a dolgot, mert a munkaltato egyertelmuen nem orult ennek, hogy ilyen alacsony fizuhoz kereshet uj embert


hat a gyari munka ennyit er, ez van. szerintem a topiknyito abszolut jol dontott, nekem ezert a munkaltatoert nem fajt volna a szivem, de amit kert 1 havi brutto fizu az jogos, le kell nyelni.

70. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 69. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 22:22

De az első mondatoddal léptél elsőkörben fel-és nem a másodikkal...


Már ez más...

69. 07c4794583 (válaszként erre: 68. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 22:20
hát azért egyértelművé tettem, hogy a feje tetejére is állhat, én akkor is elmegyek :)
68. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 67. - 07c4794583)
2011. júl. 12. 22:19

"jövő héttől nem jönnék, "


Ez is más, mint amikor valaki odalibben a munkáltatója elé, és azt mondja, jövöhéttől nem jövök.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook