Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet felmondása fórum

Albérlet felmondása (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
132. df1e1c376c (válaszként erre: 130. - Ildi992)
2021. jún. 11. 00:11

Mikor bekoltozol leolzasas, es onnantol a szamla.


Gongolom, "richtig" allitjak, de ez nem allitas kerdese, hanem szerzodes kotesnel valos, latott dolgokrol kell megallapodni.

131. df1e1c376c (válaszként erre: 129. - Ildi992)
2021. jún. 11. 00:07

Nalam meg hosszan lognak egy letettel, de ugyis megkapom. Amig ott laktam, legtobbszor masnap ott volt a szerelo.


Az uj berlemenyben altalaban 2 nap, es jon a szerelo. Ha nincs ertelme, kalapalni, ujat vesznek. Bexart a huto, vesznek ujat, csak a mericskeles volt tema.


Nalunk 2 aljo "leszakad" (nem lehet becsukni.) Fixaltuk a bekoltozesnel, hogy hiba, de nem szamit, mert csak a pasinnal elunk itt. Altalaban be sem csukjuk. Raer javitani, ha kell :P

Ha holnap kitalamon, hogy magamra kell zarni az ajtot, akkor jonnea szerelo.


A tulaj nem azert el, hogy megdololj.


Ha a sajatod, akkor nem annyi a javitas, hogy megnyikkansz. intezet es tudtommal penz is.


50 ev alatt meg mennyit kell rakoltani?

130. ildi992
2021. jún. 10. 21:03
Albérleti árak, hogy vannak meghatározva? Abban persze nincs kamat, de nem drágább egy hitel se fixesen olykor. Lehet szidni a bérlőket, de a tulajok is megérik a pénzüket. Például odaadom nekik a lakbér plussz rezsit, de dicsekedve mondják, hogy nem fizették be, mert a szolgáltató rosszul számolt... már fél éve megy a hercehurca....Jönnek a pénzért ők fizetik be a számlát. Vagy év közbeni költözés. Fűtés egyedi mérés, de általányt fizetek. Jön az éves leolvasás, és a csekk. Ott látom, hogy az év eleji másik bérlő mennyit is fizetett. jan, febr.-ban 3-3000 ft-ot. A leghidegebb hónapbokban! Aztán persz nálam az éve leolvasásnál kijön egy hatalmas számla. Amikor elment az előző bérlő nem volt leolvasva? Rittig állítják, hogy le volt olvasva, és tényleg ennyit használtak. És még sorolhatnám miért éri meg saját magunknak fizetni, azt a csúnya kamattal együtt is, ami még mindig olcsobb mint egy albérlet.
129. ildi992 (válaszként erre: 127. - Simple)
2021. jún. 10. 20:49
Nincs ingyen a banki szolgáltatás, de még mindig olcsóbb mint egy albérlet. Másrészt egyszer véget ér a fizetési kötelezettség, albérlet, és a sajt tulajdon teljesen más. Lehet mondani, minek neked saját lakás, de sokkal jobban jársz, ha 20 év helyett pl még 50 évig fizeted, de ha le kell festeni, akkor már lelaktad, ha valamit meg kell javítani elrontottad. Mert soha nem romlik el semmi, és a falak is elég úgy 200 évente festeni. kb ez a hozzáálás sok bérbeadónál. Tisztelet a kivételnek.
128. _Berry_ (válaszként erre: 126. - Semleges)
2021. márc. 12. 14:22

Igen, de a bank is azért kér kamatot, (igen, az más kérdés, hogy amikor még 1x kifizetteti kamat néven a hitelt, akkor az a pofátlanság teteje) mert szolgáltat és ingyen nincs semmi.

Tényleg jobb sajátban lakni, de ha valaki nem tud, akkor ne várja, hogy úgy adja ki valaki a lakását, hogy neki abból nincs haszna. Nyilván vannak elszállt bérleti díjak, ami a kinézettel sincs arányban, de mindenkinek azt kell megkeresni, ami számára árban, kinézetben, szerződésben elfogadható.

127. simple (válaszként erre: 124. - _Berry_)
2021. márc. 12. 10:36
Ez a mások zsebét tömöm duma óriási. :D Talán inkább fizet egy szolgáltatásért, szerintem.
126. semleges (válaszként erre: 124. - _Berry_)
2021. márc. 12. 07:45
Azért kicsit más. Persze a bankok, de a hitel nem ajándék. A bank finanszírozza neked azt a pénzt amiből megveszed azt amire jelenleg nincs pénzed és nem engedhetnéd meg magadnak. Így persze, hogy kér kamatot. Hogy mennyit és hogyan az más kérdés. Hogy ennyi kamatos és büntető a kamat a világon nincs az is biztos. De hát még mindig jobb mint albiban élni kiszolgáltatva, de ez az én véleményem.
125. semleges (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 07:42
Ez jó hír:)
124. _Berry_ (válaszként erre: 121. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 22:39
Soha nem értettem az ilyen hozzáállást. Miért nem költöztél az erdőbe, akkor nem kellett volna senki zsebét tömnöd. Törlesztődben nincs kamat? Mert ha igen, akkor meg a bankot tömöd.
123. _Berry_ (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 22:35
Hűségszerződés esetén ha te 6 hónappal korábban fel akarod mondani, akkor bizony ki kell fizetned a 6 hónapot. Ha olyan eset állna fenn, hogy többet fizettél be korábban, akkor igen, azt beszámítják, de ettől nem fognak elengedni 1 forintot sem. Ha a szolgáltatáshoz kaptál valamilyen eszközt és tönkretetted, akkor kifizettetik veled. Vannak pl. olyan szolgáltatások, ahol erre, mint a lakásbérlésnél, szintén kauciót kell fizetned. Jelen esetben, ha neked a szerződésedben az van, hogy ha előbb elmész, akkor a teljes kaució a tulajé, akkor ez nem azt jelenti, hogy szépen lelakod, hanem azt, hogy most kiköltözöl, ha az e havit nem tudod kifizetni és búcsút intesz a 2 havi kauciódnak.
2021. márc. 11. 21:26

Szerintem sokat javitana a moralon, ha M.o.-on is kerneker referenciat. Kifizette, nem fizette, a padlo kozepere hugyozott vagy szepen karban tartotta.


Jonnek az "al"berleti forumok sorra,Megsem olyan hulyeseg, hogy a nagyanam bugyimeretet is elkereik, ha egy szobat akarnek.

121. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Semleges)
2021. márc. 11. 06:27

Szerencsére a sajátunkban fogunk élni 48700forintos fix törlesztő részlettel.

Remélem hogy soha többet nem kell senkinek a zsebét tömnöm!

2021. márc. 11. 02:36
Ez az albérlet dolog is, tudom én, hogy nem könnyű és rengeteg pénz és hitel de az albérlettel más zsebét tömjük, inkább hitel és azt a havi törlesztést inkább a sajátomba tenném. Minden egyes hónappal közelebb kerülnék a hitel végéhez és önálló tulajdonom lenne.
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - Semleges)
2021. márc. 10. 06:21

Nem,nem fogom lelakni.

Sikerült kölcsön kérnem.

Ezt a hónapot rendezem.

Kővetkező hónapban költözöm akkor abból fizeti a fennmaradó rezsit.

2021. márc. 10. 06:06
A kaució nem arra van, hogy lelakjuk.
117. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 116. - _Berry_)
2021. márc. 10. 05:00
De pont ilyen példa létezik erre a szolgáltatóknál,ha előre fizetsz be x összeget az jóváírásra kerül nem húzzák be.
116. _Berry_ (válaszként erre: 91. - Napsugár8)
2021. márc. 9. 21:43
Mondjuk azért, mert aláírt egy szerződést, ami nyilván tartalmazza, hogy milyen esetben mit és mennyit kell fizetni. Tudod ez olyan, mint amikor aláír valaki 1 éves hűségszerződést a szolgáltatóval, akit nem érdekel, ha az ügyfélnek elfogy a pénze mondjuk félidőnél, attól még a másik 6 hónapot is behajtják.
115. _Berry_ (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 21:39
Akkor hol buksz el 300 ezer forintot? Az első hónapot már régen lelaktad.
114. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 113. - Andi6020)
2021. márc. 9. 20:25

Nem az a lényeg hogy tetszik.

Hanem ez a törvény,ez van belefoglalva a szerződésbe.

113. andi6020 (válaszként erre: 112. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 20:22

Hogy óvadék-kaució ugyanaz, azt kikövetkeztettem így nemnormálisan is.

Az első fotón óvadék szó sem volt.

Mindegy is. Kaptál segítséget, ami tetszik is, ez a lényeg.

112. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 111. - Andi6020)
2021. márc. 9. 20:19

Óvadék-kaució ugyanaz.

Remélem mindenki látja mostmár amit látni kell.

De közben máshol kaptam segítséget,és lényeg hogy nem irom alá hogy bármilyen tartozásom van felé.

Ö indit egy fizetési meghagyást,abból meg kiderül hogy nem érte kár mivel a kaució fedezte volna.

111. andi6020 (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 20:16

Köszi, cuki vagy ;)


Valószínűleg nem ugyanazt látjuk. A kaució szó nem is szerepel abban, amit befotóztál.

2021. márc. 9. 20:15
109. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Df1e1c376c)
2021. márc. 9. 20:12

Miért kamuznék?

Szerintem pihenj le az én oltogatásom helyett.

Híváslistam igazol hogy hívtam ma nem kevés ideig.

108. fewin
2021. márc. 9. 20:11
Te mondod, hogy erre is használható a kaució. A szerződésben ez szó szerint hogy szerepel? Azt nem fotóztad be. Ahhoz, hogy bárki véleményt tudjon mondani, a teljes mondatot látnia kell. Nem elég, hogy te így mondod. Remélem, így már érthető.
2021. márc. 9. 20:09
Valahogy sejtettem, hogy egy nagy kamandusz, hogy te egyeztettel a kozjegyzovel.
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Andi6020)
2021. márc. 9. 20:08

Nem tudom te mit olvasol,de én mást látok.

Egyébként meg pár napja egy full normális nő voltál,most is légy az jobban áll.😊

105. andi6020 (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 20:06

"Abban az esetben, ha Bérlők..."

Akkor mi van? Hol a vége?


Amúgy bocs, kakilni voltam mobil nélkül.

104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 103. - Fewin)
2021. márc. 9. 20:05

Mi befejezetlen?

Be van fotózva hogy erre is használható a kaució.

103. fewin
2021. márc. 9. 20:03
Mert ez így befejezetlen.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook