Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha van egy állásom és felvesznek egy másik helyre, kérhetem az azonnali felmondást a munkahelyemen? fórum

Ha van egy állásom és felvesznek egy másik helyre, kérhetem az azonnali felmondást a munkahelyemen? (tudásbázis kérdés)

2010. nov. 23. 09:19

Kérheted, de :

- elméletileg van egy munkaszerződésed, amiben bent van, hogy mennyi a felmondási idő, amit be kell tartanod, ha nem akarsz munkaügyi bíróságra menni (nagyon nem ajánlom)

- megkérheted a főnöködet, hogy tekintsen el tőle, rajta múlik, hogy mennyire jólelkű, mert ahogy a munkavállalót védik a törvények, úgy azért a munkáltatót is védik attól, hogy az alkalmazottak csak úgy, hipp-hopp ugráljanak és veszélybe sodorják lepésükkel a cég működését.


Szóval: csak okosan, megfontoltan.


Plusz egy gondolat, amit ne felejts: ha a leendő új munkáltatód azt látja, hogy csapot-paot otthagyva lelépsz az előző munkahelyedről, tudni fogja, hogy majd egyszer vele is megteszed ezt és ez azért nem vet olyan jó fényt Rád, hidd el !!!!

2010. okt. 25. 12:43

Szia!

Engem sem akart anno elengedni a főnök és hát kicsit füllentettem hogy otthoni gondok vannak és közös megegyezéssel felmondtam.Sok sikert az új munkához!

2010. okt. 25. 12:43

Szerintem a munkaszerződésedben szerepelnie kell,hogy mennyi a felmondási időd, nekem 3 hónap, elvileg,de ezt ha rendes a munkaadód, nem feltétlenül tartja be... Szépen és okosan :)

Sok sikert :)

2010. okt. 25. 12:38
:( ez nem jó hír. :(:(
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - D55ea5c2eb)
2010. okt. 25. 12:36

Csak akkor van erre lehetőséged, ha valami olyat csinál a munkáltatód:(

Szépen egyezkedj velük:)

Sok sikert!

2010. okt. 25. 12:36
Szerintem van legalább 1 hónap felmondási idő.
2010. okt. 25. 12:33
sajnos szerintem te nem tehetsz olyat, csak a munkáltató küldhet el azonnali felmondással
2010. okt. 25. 12:31

Sziasztok!

kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. jelenleg van egy állásom, de holnap megyek állásinterjúra. ha felvesznek a munka nov 2-től lenne.

kérhetem az azonnali felmondást itt a munkahelyemen? Nehezen engednének el....:S

2010. okt. 25. 12:30
Azonnali felmondás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook