Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azok írjanak ide akit valaha ütött meg férfi, de brutálisan, vagyolyanok akik most is ilyen helyzetben vannak. fórum

Azok írjanak ide akit valaha ütött meg férfi, de brutálisan, vagyolyanok akik most is ilyen helyzetben vannak. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
147. a0c1361e44 (válaszként erre: 146. - Kata Tünde)
2010. júl. 13. 09:58
A 3 nap alatt viszont el tudnál valahová költözni, nem?
146. Kata Tünde (válaszként erre: 145. - A0c1361e44)
2010. júl. 13. 08:20
Azzal nem érek el semmit 3 napra elmegy mert a rendőrök eltiltsák tőlünk aztán vissza jön és rosszabb lesz minden.
145. a0c1361e44 (válaszként erre: 144. - Kata Tünde)
2010. júl. 12. 17:07

Én most konkrétan az azonnali segítségre gondoltam, hogy ne legyetek bezárva.

Email rendőrségre, vagy bárhová, ahol tudnak segíteni.

144. Kata Tünde (válaszként erre: 142. - A0c1361e44)
2010. júl. 12. 11:05
Hova kéne Írnom?Gyesen vagyok a két kislánnyal. Gyesre nem kapok hitelt hogy házat vegyek. Az önkormányzatnál pedig 6 hónap a várakozási idő hogy bérbe vehessek.
2010. júl. 12. 10:32
Hová tűnt a fórumindító?Fikció a fórum?
142. a0c1361e44 (válaszként erre: 141. - Kata Tünde)
2010. júl. 12. 09:38

Ez nagyon dúrván hangzik. Nem dolgozol? Miért nem írsz egy emailt valahová, ahol tudnak mit kezdeni ezzel az egésszel? Após meg segít fiának terrorizálni? Vagy mi? Ezt nem nagyon tudom követni.

Milyen segítségre van szükséged? Tudok valamit tenni?

141. Kata Tünde (válaszként erre: 140. - A0c1361e44)
2010. júl. 12. 09:21
Ezt tegnap előtt írtam de így van. Elvette a lakáskulcsot de előtte még leszerelte az ablakról a kilincset,hogy nebírjunk kimászni. Most meg őrizet alatt vagyunk apósomnak kell rá ügyelni hogy nehogy beszéljünk valakivel.
140. a0c1361e44 (válaszként erre: 138. - Kata Tünde)
2010. júl. 11. 17:40

Szia!

Ezt most nem értem. Be vagy zárva? A párod bezárt?

139. Fedo
2010. júl. 11. 10:38
a volt férjem:( egy állat
138. Kata Tünde (válaszként erre: 137. - Kata Tünde)
2010. júl. 10. 12:43
Jelenleg is be vagyunk zárva mit csináljak, valaki adjon tanácsot kérem.
137. Kata Tünde (válaszként erre: 136. - 83d99b5391)
2010. júl. 10. 12:34
Engem is így hívnak. Hogyan kezdted el, mit csináltál adj kérlek tanácsot.
2009. nov. 10. 13:33
Ne kovesd el ugyanazt a hibat,mint en. 27 ev es 3 gyerek utan dontottem ugy, hogy elvalok.Barcsak hamarabb tettem volna!
135. 7ed48e33ee (válaszként erre: 134. - Norchy)
2009. nov. 6. 13:37
TÉVEDNI NEM BŰN!!! EMBERI DOLOG!
134. Norchy (válaszként erre: 131. - Erika200)
2009. nov. 6. 13:33
mondom, tévedtem :)
133. 7ed48e33ee (válaszként erre: 127. - Erika200)
2009. nov. 6. 08:32
Szerény véleményem:a panel falak nagyon viszik a hangot, tehát lehet nem is a szomszédba balhéznak, hanem máshol,alattünk laknak állandóan bömböl a tv. Én meg voltam győződve azt allattam lévőnél üvölt a tv...közbe kiderült,hogy mellette üvölt a tv a szomszédban. És mégis én úgy hallom mintha alattunk lenne lárma. Pedig a mi házunkban nagyon kevés a panel fal!!! Egy 10 emeletes panel rengetegben meg főleg nehéz kiszűrni, hol mit csinálnak....De szerintem látszik az kit vernek vagy sem??? Pl ha valaki reggelente lesütött fejjel áll a liftben ott van valami....magamból kiindúlva amikor egy ilyen kapcsolatban éltem én sem mondtam senkinek....Igaz engem egyszer ütöttek meg.....de soha többé....nem élnék egy olyan emberrel aki bánt.....inkább élnék egyedül....
132. 3388f1d995 (válaszként erre: 130. - Erika200)
2009. nov. 6. 08:06

No Comment..

A témához van valami hozzá szólásod?

131. erika200 (válaszként erre: 129. - Norchy)
2009. nov. 5. 23:09

Mosolyogj csak :)

Te sem érted, hogy miről beszélek...

130. erika200 (válaszként erre: 128. - 3388f1d995)
2009. nov. 5. 23:00
Nem, nem bántottak. Viszont TE tényleg nem érted, hogy miről beszélek. Nagyon sajnálom.
129. Norchy (válaszként erre: 127. - Erika200)
2009. nov. 5. 16:37

hmmm... :)

biztos igazad van, és csak szerepjáték volt :) feltételezzük ezt, és akkor megnyugszol, h nem vádoltam senkit... tévedtem :)

lehet ma este mi is játszunk szaladgálóst a lakásban, de a dübörgős fajtát, közben megkérem a párom h kiabálja h megöllek te k. én meg üvöltöm közben h neee, és sírok hangosan...

128. 3388f1d995 (válaszként erre: 127. - Erika200)
2009. nov. 5. 16:32

Néz ez a fórum nem a jogi dolgokról szol hanem arról,hogy bántottak e téged.

Bántottak??????

Köszönöm az ingyenes jogi tanácsot..

Ha mát itt vagy a bántalmazott nőknek is adnál.

Biztos van vagy lesz olyan aki élne vele...!!!!!!!!!!!

127. erika200 (válaszként erre: 120. - 3388f1d995)
2009. nov. 5. 16:27

Szerintem nem értettétek meg a dolog lényegét...

Megpróbálom érthetőbben elmagyarázni. Valakiről állítottatok valamit nagy nyilvánosság előtt, amiről fogalmatok sincs, hogy valójában megtörtént-e vagy sem. Az egy tény, hogy többen hallanak dolgokat, kiabálást, veszekedést stb., de van rá bizonyítékod, hogy a férfi megveri a nőt? Nincs. Letagadják vagy az is lehet, hogy nem is történt semmi.

Képzeld el, ha rólatok kezdene el terjeszteni valaki olyasmit, hogy vered a gyerekedet és kiabálsz vele... És ezt állítólag többen is hallják. Mindenki azt mond amit akar...

Hidd el, volt már rá példa, hogy valakiről állítottak ilyen dolgokat, aztán a végén kiderült, hogy nem is történt semmi. Nagyon csúnya ügy volt és a végén az egyik félnek nagyon sokba került...

Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme...

Egyébként a Ti dolgotok, azt csináltok amit akartok és drukkoljatok, hogy a szomszédotok ne olvassa ezt a fórumot. Egy jó ügyvéd, nektek meg pár százezerrel, millióval kevesebb a bankszámlátokon....

126. 3388f1d995 (válaszként erre: 125. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 5. 11:13
Igen jó lenne de még mindig tabu ez..Nehéz még odáig el jut valaki,hogy azt mondja elég volt...
125. 7ed48e33ee (válaszként erre: 124. - 3388f1d995)
2009. nov. 5. 11:03
Én azért gondoltam, egy ilyen témára, mert tudom sok nőt érint, és talán itt beszélhet róla, vagy találhat megoldást.Jó volna ha olyanok is írnának akik ezzel foglalkoznak, és tudnának segíteni annak aki elszánt,hogy változtesson..az életén.
2009. nov. 5. 10:38
Sajnos....
123. 7ed48e33ee (válaszként erre: 121. - 3388f1d995)
2009. nov. 5. 10:12
Igazad van!
2009. nov. 5. 10:02

ÉNYEK ÉS TÉVHITEK A CSALÁDON BELÜLI ERŐSZAKRÓL



A családon belüli erőszakról a köztudatban élő tévhitek eloszlatása munkánk egyik legalapvetőbb része, mivel e tévhitek sokszor megbénítják mind az áldozatok segítségkérését, mind az ismerősek és az intézmények beavatkozását. E tévhitek csaknem kivétel nélkül az áldozatot teszik felelőssé a bántalmazó erőszakos viselkedéséért, illetve az elkövetőt patologizálják: sérült, tetteiért felelni képtelen szerencsétlennek állítják be. A valóság azonban ennek igen ritkán felel meg: az elkövetőt ismerősei és tágabb családja "rendes", "jóravaló" embernek ismeri, ezért ha az áldozatok beszélni kezdenek, sokszor senki sem hisz nekik. Tovább nehezíti az áldozatok helyzetét, hogy nemegyszer maga az elkövető is a nő viselkedésével indokolja a bántalmazást. Az erőszak megtörésének első lépése, hogy a felelősséget oda helyezzük, akit illet - az elkövetőre.



Tévhitek a családon belüli erőszakról, bántalmazásról


Tévhit: A nők is verik a férjüket.

Tény: A partnerkapcsolati testi erőszakkal kapcsolatos esetek 95%-ában a férfi az agresszív fél, és nőt bántalmaz. A fennmaradó 5%-ot a férfit bántalmazó nők, illetve leszbikus és homoszexuális partnerüket bántalmazó melegek alkotják.


Tévhit: A bántalmazás a lakosságnak csak egészen elenyésző hányadát érinti.

Tény: Minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy félmillió bántalmazott nőt, és ennél valamivel kevesebb bántalmazó férfit érint.


Tévhit: A családi ügyekbe való rendőri beavatkozással könnyű visszaélni. Sok nő csak bosszúból vádolja partnerét.

Tény: A nyugati statisztikák szerint a családon belüli erőszak miatti téves letartóztatások aránya megközelítőleg kettő százalék: éppen annyi, mint a többi bűncselekmény esetében. Továbbá minden törvénnyel vissza lehet élni - a biztosítási ügyek jelentős része csalás, ám a visszaélés ténye miatt mégsem akarnánk megszüntetni a kárvallottak biztosításhoz való jogát.


Tévhit: A bántalmazás főleg az iskolázatlan, szegény rétegek körében elterjedt.

Tény: Minden etnikai csoporton, társadalmi rétegen és lakóhelyen belül hasonló arányban találkozunk bántalmazókkal és áldozatokkal.


Tévhit: A férfi ideges, azért csap oda. Az ő vállát nyomja a család minden anyagi gondja.

Tény: Az erőszak nem megfelelő módja annak, hogy valaki levezesse az idegességét. Semmilyen családi szereposztás nem indokolja a másik megalázását és megverését.


Tévhit: Egy pofon még belefér a szerelembe: levezeti a feszültségeket, és aztán minden rendbe jön.

Tény: A "pofonra csók" sztereotípia csak a tévéfilmekben működik. A gyakorlatban a pofonok nem kölcsönösek, és nem múlnak el nyom nélkül. Az első pofont követni fogja a többi, és a bántalmazás egyre szélsőségesebb és durvább lesz.


Tévhit: A bántalmazott nők mazochisták. Élvezik a verést, különben nem maradnának.

Tény: A mazochizmus egy pszichés betegség, amely körülbelül olyan gyakori, mint a skizofrénia vagy a többszörös személyiség. Valószínűtlen, hogy a nők többsége (illetve a nők mazochizmusáról szóló vélekedés szerint mindegyike) ebben a súlyos betegségben szenvedne. A válás vagy elköltözés sok nő számára anyagi vagy lakhatási okok miatt nem lehetséges, ezért kényszerből maradnak az elkövetővel.


Tévhit: Ha a nőnek tényleg rossz lenne, hogy verik, akkor nem maradna.

Tény1: A nők nagyon gyakran hisznek, vagy reménykednek a bántalmazó ígéreteiben: ilyesmi többé nem fordul elő többé. A nők gyakran anyagilag is függnek házastársuktól, nincs hová menniük, vagy félnek, hogy házastársuk bosszút áll, ha elhagyják.

Tény2: A bántalmazott nők számára a statisztikailag legveszélyesebb időszak a válás vagy szakítás után kezdődik.


Tévhit: A nők néha kiprovokálják, hogy verjék őket.

Tény: Senki sem érdemli meg, hogy megverjék még akkor sem, ha idegesítően vagy zavaróan viselkedik. Egy érett személyiségű felnőtt képes felelősséget vállalni a cselekedeteiért. A felelősség azt terheli, aki ütésre emeli a kezét.


Tévhit: A családon belüli erőszakot az alkohol okozza.

Tény: Az alkohol önmagában senkit nem tesz erőszakossá, viszont feloldja azokat a gátlásokat, amelyek máskor kordában tartják az erőszakra való hajlamot. Az ivás és a bántalmazás két különböző probléma. Ha az egyiket megszüntetik, attól hogy a másik még nem múlik el.


Tévhit: A legtöbb ember elítéli a családon belüli erőszakot.

Tény: Sok ember elzárkózik az áldozatoktól, és efféle magyarázatokat gyárt:"Szabad emberek, nekik biztos így jó", "Semmi közöm hozzá, hogy mi történik mások otthonában" (ál-liberalizmus); "Még engem is megütne", "Nem akarok bajba kerülni" (félelem); "Engem is vertek gyerekkoromban, mégis tisztességes ember lett belőlem", "Vannak nők/gyerekek, akik csak az erőszakból értenek" (erőszakos attitűdök); "Ha tényleg lenne ott valami baj, a rendőrség biztos kijönne, és bevinné a bántalmazót" (téves hit a törvényekben és a hatóságokban ); "Jó fantáziája van ennek a gyereknek", "Olyan jóravaló ember az, ismerem, soha nem tenne ilyet", "Ez a nő biztos nagyon kielégítetlen, hogy ilyesmiket beszél" (az áldozatok megkérdőjelezése). A gyakorlatban az áldozatokat messze kevesebben támogatják, mint az elkövetőket.


Tévhit: Ami az otthon falai között történik, ahhoz a külvilágnak semmi köze. A magánéletbe nem lehet beleszólni.

Tény: A verés és a bántalmazás számos esetben bűncselekmény, ezért nem menthető fel azzal, hogy otthon történik. Magyarországon a meggyilkolt nők 60 százaléka házastársa vagy élettársa áldozata. Ez nem egyéni, hanem társadalmi probléma.


Tévhit: A törvény megvédi az áldozatokat.

Tény: A világ legtöbb országában - Magyarország is ezek közé tartozik - a családon belüli erőszak áldozatait nem védi hatékonyan a jog. A rendőrségek és a bíróságok még a meglévő törvényeket sem szívesen alkalmazzák, pedig még ezek alkalmazásának esetén is sok súlyos bűncselekményt meg lehetne akadályozni, a jogalkotók pedig mereven elzárkóznak a törvények módosításától.


Tévhit: A rendőrök letartóztathatják a bántalmazót.

Tény1: Magyarországon családon belüli erőszak esetén a rendőrség még mindig gyakran reagál úgy, hogy "családi ügybe nem avatkozunk, csak ha vér folyik". A rendőrség köteles kiszállni a helyszínre, és ott a lehetőségeihez mérten intézkedni. (Erről lásd bővebben a vonatkozó ORFK intézkedést.)

Tény2: Bár vannak országok, ahol a családon belüli erőszak áldozatait védő törvényeket megszigorították, a tapasztalatok azt mutatják, hogy az elrettentés nem elég. A bántalmazásnak csak akkor lesz vége, ha a bántalmazók segítséget kapnak a saját erőszakos magatartásuk megváltoztatására.


Tévhit: A segélyvonalak és az anyaotthonok felbomlasztják a családokat.

Tény: A menedékházak megmentik az áldozatokat attól, hogy további bűncselekményeket áldozataivá váljanak. Egy olyan család, ahol valaki üti-veri a többieket, nem képviselhet minden áron megtartandó értéket sem a társadalom, sem az érintettek szemben.


Tévhit: Aki egyszer bántalmazó volt, az is marad.

Tény: Egyes nyugati országokban célzott egyéni vagy csoportterápia segítségével (amit gyakran kísér felfüggesztett börtönbüntetés) a bántalmazó férfiak képesek felhagyni a nőpartnerük elleni fizikai erőszakkal.


Tévhit: Aki egyszer bántalmazott nő volt, az is marad.

Tény: A tapasztalatok és a statisztikák azt mutatják, hogy az a nő, akinek sikerül végleg kimenekülnie egy bántalmazó kapcsolatból, és szakszerű segítséget kap a feldolgozásban, hamarabb észreveszi a korai figyelmeztető jeleket, és már idejekorán kilép a kapcsolatból.


Tévhit: Ha a nő nem ad okot rá, akkor nem is bántják. Csak tudni kell irányítani a férfit.

Tény: A bántalmazónak bármilyen indok elég lehet arra, hogy verést kezdeményezzen. Gyakori, hogy indokai teljesen ellentmondanak egymásnak.


Tévhit1: Egy gyerekszüléssel megmenthető a kapcsolat. Ha megszületik az első gyerek, a bántalmazás abbamarad.

Tévhit2: Még a durva férfiak is lovagiasak, ha a nő kiszolgáltatott, például ha beteg vagy terhes.

Tény: A családon belüli erőszak áldozatainak több mint 25%-át akkor is megverik, amikor terhes. (Az ilyen esetek 10%-ában a verés vetélést okoz.) Sokszor épp a terhesség ideje alatt kezdődnek a verések, vagy akkor válnak súlyosabbá.


Tévhit: A távoltartást a nők arra fogják használni, hogy visszaéljenek vele, és megszerezzék a közös lakást.

Tény: Egy megfelelően felkészített rendőr nem manipulálható. A távoltartást más országokban olyan helyzetekben szokták meghozni, amikor egy láthatóan összevert és megfélemlített nő fizikai védelme a tét.


Tévhit: A távoltartás csak a hajléktalan férfiak számát fogja növelni.

Tény: Az otthonukból elküldött férfiak túlnyomó többsége társas szempontból nem elszigetelt, és anyjánál vagy egyéb ismerőseinél talál szállást.


Tévhit: A távoltartás semmit nem old meg, mivel nem okoz változást az erőszakos emberek személyiségében.

Tény: A távoltartás üzenete az, hogy az állam rajta tartja a családját verő férfiakon a szemét, és nem fogadja el az otthon használt erőszakot. A távoltartásból visszatérve a tapasztalatok szerint az elkövetők csökkentik a fizikai erőszak mértékét

121. 3388f1d995 (válaszként erre: 117. - Erika200)
2009. nov. 5. 09:48
Te még biztos nem találkoztál eltör karú nővel meg félemlített gyerekekkel akik nem mernek barátkozni akik rettegésben élnek..Te a fejedet homokba dughatod és igen ahol régen laktunk át mentem és igen ki hívtam a rendőrséget is igen nem csináltak semmit mert nem folyt vér mikor el mentek minden kezdődött előröl..Én is meg néztem az adat lapodat neked igazán tudnod kéne mi is AZ MIKOR A JOG NEM ÉR SEMMIT.....MERT NEM VÉDI MEG AZT AKI TÉNYLEG RÁ SZORUL..Ép elég TRAGÉDIA VAN VOLT A TÉVÉBEN MIKOR ANYÁK LÁNYOK HALNAK MEG EGY BRUTÁLIS FÉRFI MIATT....
120. 3388f1d995 (válaszként erre: 119. - Norchy)
2009. nov. 5. 09:38
Ugyan ez..
119. Norchy (válaszként erre: 117. - Erika200)
2009. nov. 5. 07:57

szia,

én nem félek tőlük, voltam fent náluk, és tudják a véleményem, szóltam nekik, hogy vékonyabbak a falak, mint gondolnák, és többet lehet tudni a nem épp halkan élt magánéletükről, mint gondolnák...

tudják a telefonszámom, és mivel alattuk lakom, akár arra fel is megkereshettek volna, hogy fent voltam náluk, az utcán nem egyszer összefutunk...

rágalmazás??? amikor a folyosón üvöltve kergetik egymást? amikor a ház összes lakója tud a magánéletükről?

2009. nov. 5. 02:00
Neked tényleg ez a legfontosabb megjegyzésed ehhez a témához?!?!?!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook