Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió, vágy az öngyilkosságra fórum

Depresszió, vágy az öngyilkosságra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. Linnax (válaszként erre: 107. - 39dbe380da)
2014. márc. 3. 16:32

Eddig nem foglalkoztam ezzel a témával, most csak véletlenségből nyitottam ide.

A két esemény között eltelt egy-két év. Egyébként 5 literjével vesszük a benzint, hol a szüleim, hol én, csak azért, hogy az autó ne álljon le teljesen, időnként megyek néhány kilométert vele.

Amúgy kivonattam a forgalomból, mert nem tudom fizetni. Már harmadszor, tehát másfél éve lesz...

Nem a közvetlen "templomegereség"-ről van szó, hanem ha az embernek valamikor volt egy bizonyos egzisztenciája, hidd el, rohadtul nehéz arról lemondani. Kényszerből.

Most egyébként 1024x768 felbontással megy a laptopom, mert már olyan régi, hogy leállt, mint a rossz tévé: se kép, se hang! A gyerekem kicsit tudott rajta segíteni, de újat kellene vennem, mert se okos telefonom, se semmim, és ha ez elvész, akkor teljesen el leszek vágva a világtól. És ez anyagilag is ki fog hatni, mert én innen intézek mindent, a befizetéseket, a kapcsolattartást, az olcsóbb vásárlást (ne feledd, pici falu, egyetlen bolttal, mindenért annyit kérnek, amennyit akarnak; és kérik is!)

Itt még iskola sincs, orvos, gyógyszertár, semmi!

Bizonyos egzisztenciális dolgokra még nagyobb szükségem lenne, mint régen, a városban. De csak csúszok egyre lejjebb :(((

2013. dec. 18. 16:29
Nekem már rég nincsenek terveim,már nem akarom megrázni magam.Csendesen tűröm a sorsom,belefáradtam már mindenbe.
111. c383f88f42 (válaszként erre: 110. - 4fbd4b2862)
2013. dec. 18. 16:27
Csak a lányom tart életben. Sajnos én is ápolom az anyukámat,bár szerencsére pelenkázni nem kell de már nem önellátó. Daganatos beteg ő is. Minden nap csak azért fohászkodok, hogy egy nappal sem kelljen tovább élnem a muszájnál,a lányom miatt. A lelki terror nálunk is mindennapos.
110. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 108. - C383f88f42)
2013. dec. 18. 13:05
Figyelj zewa,nekem nincsenek ilyen jellegű anyagi problémáim!Én csak az anyámat pelenkázom,26 ezerért,amit roppant megalázónak tartok!Tudom,nem vagyunk egyformák,és a probléma megoldó készségünk sem ugyan olyan,de muszáj felállni,mindig!!Hogy miért?Mert tartozom magamnak is,és azoknak is akik mellettem vannak és segítenek,Mert nem hiszem,hogy csak ennyi jár,és ennyit érdemlek.Úgy,hogy a családom egy része zsarol,és sza..ba sem néz,próbálok talpon maradni!Most rossz,de ki mondta,hogy ez így is marad?Hazudnék neked,ha azt mondanám,hogy soha nem jutott eszembe,hogy magam ellen fordulok.Igen,volt ilyen,de gyorsan megráztam magam és csináltam tovább,mert nem győzhetnek le az élet sz.r dolgai!Tele vagyok tervekkel,változtatni akarok az életemen,még akkor is,ha a családom ebben nem áll mellettem!Ha jól olvasom,van gyermeked/gyermekeid,örülj neki,és tedd össze a kezed hogy egészségesek!Öleld őket magadhoz Karácsonykor és tedd félre a negatív gondolataidat.A gyerekeidnek nem okozhatsz csalódást és fájdalmat!
109. 27c72ee00a (válaszként erre: 108. - C383f88f42)
2013. dec. 18. 11:43

És a gyereked?

Ő nem számít?

Teremts neki szép ünnepet, ettől a Tiéd is szép lehet ...!

2013. dec. 17. 19:51
Kaptam már vesemedence gyulladást mert levállt az egyetlen cipőm orra és esős idő jött.Aztán némiképp rendeződött az életem,naívan azt gondoltam nem kell többé nélkülözni gyereket vállaltam. Szépen éltünk a párommal.Aztán mikor beteg lett és itt hagyott bennünket,újra megtapasztaltam mi is a pokol. Azóta nincs nap hogy ne gondolnák az öngyilkosságra.Az ünnepek közeledte csak fokozza az elkeseredést.
107. 39dbe380da (válaszként erre: 102. - Linnax)
2013. dec. 17. 14:57

Cipőd, kenyered nem volt, de benzin a kocsidban, hogy megöld magad igen.

Felhívtad a szüleidet, hogy vigyenek kaját, tehát megoldottad. Nem haltál éhen. Ez nem lehet ok az öngyilkosságra. Örülök, hogy nem sikerült.


Amúgy most is csak egy cipőm van, de nem azért mert nem tehetném meg, hogy több legyen, hanem azért mert teljesen felesleges.


Elhiszem, hogy beszűkül az ember tudata az anyagi helyzete feletti elkeseredésében, de ne állítsuk már be úgy, mintha ez elfogadható ok lenne az öngyilkosságra.

2013. dec. 17. 14:23
Jaaj,Istenem ezeket a szörnyűségeket végigolvasva,akkora gombóc van a torkomban hogy csak na..!!Nem tudom mit írni jelenleg mert kb sokkot kaptam szó szerint...és folyik a könnyem is,de szívből remélem,hogy a jövő év meghozza nektek a szerencsét,és mindent amire vágytok!
2013. dec. 17. 13:47

Hahhó!

Mindenki jól van?

104. nyolc (válaszként erre: 102. - Linnax)
2013. dec. 8. 11:09

Éltünk ilyen körülmények között, csak a gyerekek ettek, Férjem zsíros kenyeret, én a héját. Éveken át. és jelenleg is 3 ruhám, és 2 cipőm van. Mennyit

gyötrődtem, hogy bűn volt-e a gyerekek ellen születésük. De annyira hittem a jövőben, és nem tudtam, milyen sorscsapások és betegségek jönnek még, azt hittem, szörnyű gyermekkorom után már csak jobb jöhet...

103. nyolc (válaszként erre: 101. - Linnax)
2013. dec. 8. 11:01

KEDVES Linnax*, betűröl betűre igazad van. Állítólag amikor néha kissé feltisztultam, minden csövet kitéptem magamból, és euthanáziáért könyörögtem. Kikötöztek. Dializáltak. nem emlékszem... Utána jött a pokoljárás, testileg is, de lelkileg azért, mert én már befejeztem, s most mégis el kellett indulni egy úton, ami soha többé nem lehet öngyilkosság, noha nem bántam meg.

Nem örültem, de családomért ÉLETRE készültem.

102. Linnax (válaszként erre: 81. - 39dbe380da)
2013. dec. 8. 10:51

garfield, éheztél Te már életedben? De úgy igaziból!

Volt, hogy felhívtam a másik megyében lakó szüleimet, hogy jöjjenek, de most, mert egy falat kenyerem sincsen!!

Én meg a szerelmi öngyilkosságokat nem értem meg! Na?

Tudod mit, nem akarok rosszat kívánni, tehát inkább csak próbáld ki, hogy pl. egy hétig nincs kajád, csak egyetlen szobát fűts, valami régi-régi ruhádat hordjad csak, és egyetlen cipő kivételével dobd ki mind.

Én jártam már úgy a suszternél, hogy csinálja meg hamar a cipőmet, mert csak ez az egy van...

Nos?

101. Linnax (válaszként erre: 94. - Nyolc)
2013. dec. 8. 10:40

Tudod nyolc, nagyon fel vagyok háborodva rajta, hogy a szenvedő állatokon szabad segíteni, pedig ők még az akaratukat sem tudják kinyilvánítani, a szenvedő embereken pedig nem! Legalábbis, akinek nincs annyi felesleges pénze, hogy svájcba menjen (azt hiszem, ott van egy klinika, ahova járnak a nagybetegek!

Én azt az anyát sem ítélem el (szemben a jogászokkal), aki megfojtotta a szörnyű fájdalmai miatt könyörgő gyermekét.

Biztos sokan most is elítélnek, de én már nem félek a haláltól, természetesnek veszem, mint egyes népek, mert minden ember más, és ezt tudomásul kellene venni!

Talán minden egyéb különbözőséggel szemben is sokkal toleránsabbak lennénk, ha ezt elfogadnánk.

Nyolc, szebb napokat!

100. Linnax (válaszként erre: 86. - 3b1a5ec920)
2013. dec. 8. 10:30

Ezt én is egészen pontosan így gondoltam!

De hogy elhidd a komolyságot:

első alkalommal két évig szenvedtem lelkileg, mert ki volt tűzve az időpont. Biztosan tudni, hogy meghalunk, rosszabb, mint maga a halál. Mindent pontosan megszerveztem, ne jöjjön senki, minden ajtót bezártam, még arra is ügyeltem, hogy a kulcsot kivegyem, hogy ne kelljen betörni az ajtót, hanem anyámék be tudjanak jönni a nekik adott kulccsal.

A 40 db altatón (életemben nem szedtem, de akkor direkt gyűjtögettem, mindig panaszkodtam a háziorvosnak), tehát ezen kívül én is hozzáadtam még egy kis ezt-azt, amit úgy gondoltam, hogy "használ". Akkor tényleg csak egy hajszálon múlt, mert még otthon kimosták a gyomromat, mert nem bírtam volna ki a kórházig!!

Máig sem derült ki, hogy miképpen találtak rám, mindenki össze-vissza beszél. Az tény, hogy nem én kértem segítséget!! Érthetetlen!

A második alkalommal szintén a gyógyszerek, aztán a garázsban befeküdtem a kocsimba és beindítottam. Szép békésen el is aludtam. Mondta is a háziorvos, hogy jól bebiztosítottam magam. Igen, csakhogy pont ez "mentett meg", mert a benzinszagot (mint kiderült, ekkora töménységben) nem bírom, és olyan hevesen hánytam, hogy ami gyógyszer még nem szívódott fel, az ott kötött ki a garázs padlóján.

Ekkor felhívtam a mentősöket, mondtam mi van, valószínűleg már elég zavart voltam, kérdezték, hogy akkor ki az öngyilkos, hát én - mondtam. - Csak felébredtem, és mivel nincs több gyógyszerem, mert mind megettem, akkor jobb lesz, ha most bemegyek a kórházba. Olyan sikeresen kihánytam a javát, hogy most ki sem mosták a gyomromat, mert nem volt értelme. Igaz, két napig még elég kómás voltam.

Szóval így ment fuccsba mind a két nagyon-nagyon komolyan akart, megtervezett "figyelemfelkeltésem".

Abszolút ateista vagyok, de én sem tudtam más magyarázatot találni, mint hogy még van valami dolgom. Csak még semmi nyoma, hogy mi. Majd egyszer kiderül, ha...

Ja, és a második már veszélyesebb volt, mert nem megtervezett, hanem azonnali, spontán tett volt, nem is emlékszem, hogy mi indított be. Ezen is sokat gondolkodom.

Szóval ennyit a műbalhékról.

Ha valaki "jelet" ad, azt mindig nagyon komolyan kell venni. És nem csak azért, hogy megmentsük, hanem már azért is, hogy tudjuk, hogy segítséget kér, hogy tényleg szüksége van valakire. És ha ez többször megtörténik, akkor nem jól próbáltunk segíteni, ekkor érdemes más embert keresni, találni. Akár egy jó orvost, akár egy hasonló vadidegent.

És most már tényleg befejezem, mert én nem a segítségkérők közül vagyok, nincs szükségem lelki támaszra.

99. nyolc (válaszként erre: 98. - 27c72ee00a)
2013. dec. 5. 13:00
KÖSZIIIIIIIIIIIIIIII!!!
98. 27c72ee00a (válaszként erre: 97. - Nyolc)
2013. dec. 5. 12:19
Szia, szép napot Neked is!:)
97. nyolc
2013. dec. 5. 11:36
Szép napot mindenkinek!!! Kb. 2 óráig leszek itt, majd hirtelen elbotorkálok érkező vendégemhez, azután alszom. A lakásban még erőlködöm a kétrét görnyedve lábon járással, és az itt üléssel néhány órán át.
96. nyolc (válaszként erre: 95. - 27c72ee00a)
2013. dec. 4. 16:07
KÖSZÖNÖM!!! Megyek :)
95. 27c72ee00a (válaszként erre: 94. - Nyolc)
2013. dec. 4. 15:59
Jó pihenést, szép estét!:)
94. nyolc (válaszként erre: 91. - 27c72ee00a)
2013. dec. 4. 15:58
OKÉ, igazad van. Férjem szerint nem hánytam cseppet sem.El kell mennem aludni, mert ilyenkor már szörnyűek a fájdalmaim. Bocsi mindenért! Holnap jövök. Szép estét mindenkinek :))
93. 27c72ee00a (válaszként erre: 92. - 39dbe380da)
2013. dec. 4. 15:47

Volt ott azért más is ....

De tényleg ne adjunk tippeket!

Veszélyes ez a dolog.

2013. dec. 4. 15:46

Molnár Csilla Andrea szépsékirálynőnek elég volt huszonvalamennyi az apja szívgyógyszeréből.

Pedig ő biztosan nem akart meghalni.

Nem is kellett rátalálni, magánál volt és segítséget kért és kapott, mégsem sikerült megmenteni.

91. 27c72ee00a (válaszként erre: 90. - Nyolc)
2013. dec. 4. 15:44

De nem instabil felnőtteknek, vagy itt kóborló instabil kamaszoknak:)

Mindezek mellett azt gondolom, hogy Téged is a hányadékodban találtak meg, mert az emberi szervezet jól ki van találva ... :)

90. nyolc (válaszként erre: 89. - 27c72ee00a)
2013. dec. 4. 15:41
Ezért nem írtam gyógyszerneveket, komolyabb részleteket, s mivel ezt most leírhattam, EZ ELRETTENTÉS!!!!
89. 27c72ee00a (válaszként erre: 88. - Nyolc)
2013. dec. 4. 15:38
Szerintem inkább ne adjunk tippeket.
88. nyolc (válaszként erre: 86. - 3b1a5ec920)
2013. dec. 4. 15:36

Hajnalban 3 erős hányás elleni kúp, hasfogók,s ahogy a férjem elment, 30 tuti gyógyszer 1 deci töményben oldva, majd az összegyűjtött 300 izomlazító, szívműködés lassító, vérnyomáscsökkentő, öt féle altató, nyugtató, stb,

kefírbe keverve, hogy gyorsan kanállal lecsússzon,

és este 6-kor találtak meg állítólag....

87. 27c72ee00a (válaszként erre: 86. - 3b1a5ec920)
2013. dec. 4. 14:57
Szerintem a gyomrod visszadobná, a "mai" altatók már így készülnek;)
2013. dec. 4. 14:35
Amennyiben meghalni akarnek, este bepuszilnam a 30 db altatot es elmennek "aludni". Amikorra ramtalalnanak, hotziher, hogy vihetnenek a hutoszekrenybe.
2013. dec. 4. 14:33
Hallottam valahol: egy fiatal nonek sorba voltak kiserletei; persze mindig meguszta; aztan egyszer bealakitott; zokogva, orjongve kerte, hogy mentsek meg; nem sikerult; ez volt az utolso, a 7. alakitasa;
84. 27c72ee00a (válaszként erre: 83. - Nyolc)
2013. dec. 4. 14:31
Értem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook