Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első harmad! Újdonsült kismama! fórum

Az első harmad! Újdonsült kismama! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2010. jún. 26. 15:15
köszönöm szépen a felvilágositást !én jövöhéten megyek a terhesgondozásra bejelentkezni aztán járom a vizsgálatol sorát és izgulok mert majd csak juli 27.-én lesz uh aztán majd kiderül hogy hányad leszünk a végére!amugy van fogadott dokim csak hétfötöl 3 hétre szabira megy és nem illene zavarnom a kérdéseimmel4addig majd itt tájékozódom!látom ugyis itt mindenki szakértő pussz és köszike mindenkinek jelentkezem még csak dolgozom !
2010. jún. 26. 14:21
keresd fel a védőnőt ha még eddig nem tetted meg és utána doki!
2010. jún. 26. 13:33
Szia,nekem a 3.terhességem indult duplán,de mire orvoshoz értem az egyik baba elment.Nem jó dolog de én azt vallom ha egy baba elmegy,annak oka van!!Inkább így mint egy beteg gyermekkel...egyéb iránt gratulálok és sikeres ikerterhességet kivánok!!:):)
2010. jún. 26. 13:27

Nővéremnek a második terhessége indult ikerterhességnek, végül az egyik maradt meg. De ilyen rémhírekkel ne aggaszd magad! Mindig CSAK pozitívan. Nehéz lesz, de így kell!


Nagyon vizsgálatok még nem lesznek. Valamikor el kell majd menj egy t.vérképre, ahol néznek ellenanyagot, RH-faktort (lehet, ez a kettő ugyanaz?!), meg mindenféle vírusokra leszűrnek (hepa, ilyesmi).


EKG-ra is kell majd menjél, igaz, nekem a háziorvos csinálta, és a bunkó asszisztense beszólt, hogy 12. hét előtt nem csinálják, mert bármikor elvetélhetek. Engem akkor nagyon felkavart, ahogy velem viselkedett (ő akkor 2 hónapja vetélt el, szóval rajtam töltötte ki a bosszúját), de most már tudom, hogy egyik fülön be, másikon ki. Amúgy simán csinálnak 12. hét előtt is EKG-t.


Én védőnőhöz azt hiszem, hogy a 10. héten mentem el. De hozzá csak akkor tudsz menni, ha az orvosod küld, ad papírt, hogy vegyenek gondozásba.


A védőnő majd küld fogászatra is, belgyógyászatra (ez a házidokim volt). Szóval ezekre a helyekre akkor érdemes menni, ha már megvan a kiskönyv.


Aztán a kövi állomás a 12. heti első genetikai uh, ahol tarkóredőt, orrcsontot mérnek/néznek. És ekkor kell elintézni a kombinált vagy integrált teszthez a vérvételt is, ha akarod, ezek nem kötelezőek.


Amúgy van fogadott dokid?

2010. jún. 26. 13:21

Az első 12 hétben van 1, vagy 2 ultrahang, egyszer lát a nőgyógyász, általában meg is vizsgál és leveszi a rákszűrést, van 1 vérvétel, egyszer el kell menni a védőnőhöz, aki kiállítja a terhesgondozási kiskönyvet, amit onnantól mindig magaddal kell vinned.


A terhességek 1/8-a ikerterhességnek indul, és ennél jóval kevesebb ikerpár születik meg, szóval sok ikertesó felszívódik. De egy részük megmarad! Szóval gondolj erre :)

4. bogyo110 (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2010. jún. 26. 13:02
köszönöm a gyors választ!az érdekelne hogy igy az elején mire számithatok vizsgálat stb meg sok rém hirt hallotam hogy felszivodhatnak a babák egyik vagy mindkettő,igaz e ?
3. vvicus (válaszként erre: 1. - Bogyo110)
2010. jún. 26. 12:48

Gartulálok! Mi a jövőhéten érjük el a félidőt! :-D

Kérdezz, nagyon szívesen segítek, ha tudok...

2010. jún. 26. 12:44
Kérdezz, szerintem sokan szívesen válaszolnak :)
2010. jún. 26. 12:40

Sziasztok!

gondoltam létre hozok egy ú fórumot kb egy hete tudom hogy babát várunk most vagyok 7 hetes illetve vagyunk mert ugy néz ki eddig két petezsákunk van megfelelő szivhangal!kérdéseimmel és aggodalmaimmal nem akartem az orvosomat kikésziteni az elején ugy hogy gondoltam majd itt jol érdeklődöm !ha ESETLEG VAN VALAKI AKI ITT TART VAGY ELŐRÉBB AKKOR TUDNÁNK TANÁCSOKAT CSRÉLNI!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook