Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első harmad! Újdonsült kismama! fórum

Az első harmad! Újdonsült kismama! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
219. zzzsch (válaszként erre: 218. - Aida22)
2010. júl. 20. 21:24

Én hisztis voltam. :)

Jóízűen ettem és ez nagyon feltűnő volt, mert világ életemben utáltam enni, férjem nevetett rajtam, hogy úgy falok, mint egy kiéheztetett vaddisznó. (Aztán persze ez hamar elmúlt és jött az étvágytalanság/hányinger.)


A hasam mensisen görcsölt néha, gyakran nyilallgatott egy ponton (nekem a bal oldalon) és időnként egész furán húzódott a méhem. A mellem kicsit furán érzékeny volt, leginkább a mellbimbóim.


Egyébként úgy látom, ezek a tünetek erősségükben egyénileg eltérőek, és leginkább attól függnek, mennyire érzékenyen reagál a szervezeted a megemelkedett hormonokra. Van, aki semmit nem érez, van, aki azonnal a padlón van, vagy nagyon erős tünetei vannak.

218. aida22
2010. júl. 20. 21:10
nekem nincs ki a derekam soha álom ha kivan meg a hasam is utálom ugyh mindig hosszabb tunikákat veszek fel vagy pedig overálokat.neked milyen tüneteid voltak?neked is ennyire durván felfázosérzésed volt?
217. zzzsch (válaszként erre: 214. - Aida22)
2010. júl. 20. 20:39

Akkor türelem! Ez még csak 2 napos késés.

Az érzékenyebb teszt jó ötlet.


Ahogy olvasom, általában egy hetes késés körül szokott már pozitív lenni a teszt.


Nekem a 11-12. napon volt a peteérésem (biztos vagyok benne, mert követtem) és a 27. napon teszteltem pozitívat, 25-ös érzékenységű teszttel, de ahogy azóta olvasgattam a beszámolókat, mázlista voltam, hogy ilyen korán...


Szóval várj még türelemmel, főleg, ha később volt a peteérésed, néhány nap múlva kiderül. A tüneteid jók, vigyázz, nehogy megfázzon a derekad. Így a nagy melegben könnyű derékra megfázni, mert kilóg és észre sem vesszük, hogy kihűl, mert nem fázunk.

(A folyton pisilős érzés az ilyen, néha erősebb, néha enyhül, majd kicsit hozzászoksz. :))

216. zzzsch (válaszként erre: 210. - Vvicus)
2010. júl. 20. 20:31

Tökéletesen egyetértek, se gejl rózsaszínt, se ugyanilyen világoskéket nem szeretnék. Egészséges ízlésű embergyereket szeretnék nevelni, aki emellett lány vagy fiú. Olyan jól állnak nekik a mindenféle színek!


Eleinte fehér és jól hipózható/főzhető világos cuccokat veszek majd, ezeket pedig mindenféle színű kiegészítővel tervezem használni.


Bár egy kisgyerekes barátnőm mondta, hogy ő is így gondolkodott, de mikor a szép, hajasbaba kislányára ötvenedszer vigyorogtak rá az utcán, hogy "de szép kisfiú", azért mert nem volt rajta semmi rózsaszín, csak zöld, meg narancssárga, meg ilyenek, akkor azért beszerzett valami rózsaszín kis izéket a babakocsiba, mert a nép a színkódból ért. (Ennek ellenére továbbra sem csipkés-habosbabos-gyöngyös-csillogós rózsaszín a gyerek.)

215. aida22
2010. júl. 20. 20:30
VETTEM MOST 10 EST MERT EDDIG A HÜLYE FEJEMMEL 25 ÖS VOLT A TESZT.NEKEM FÉLIDÖBE TUTI NEM VOLT PETEÉRÉS MERT AKKOR HASZNÁLTAM OVU TESZTET ÉS NEG VOLT EGÉSZ HÉTEN
214. aida22 (válaszként erre: 212. - Zzzsch)
2010. júl. 20. 20:28
SÁRNAP REGGEL KELLET VOLNA MEGJÖNNIE DE NEM JÖTT.:-)NEKEM JOBB OLDALON SZURKÁL VA KÖZÉPEN ÉS A PISILÖS ÉRZÉS OLYAN MINT HA FELLENÉK FÁZVA DE NEM CSIP NEM FÁJ DE AZ ÉRZÉS NAGYON DURVÁN ROSSZ DE CSAK IDÖNKÉNT VAN AZ IS.VISZONT HUZODÁS FESZÜLÉS VAN MEG NÉHA KISEBB GÖRCSÖK IS
213. zzzsch (válaszként erre: 208. - Vvicus)
2010. júl. 20. 20:24

Nekem "minden" borzasztó ütemű növekedésbe kezdett. A körmöm, az a legdurvább, folyton körmöt vágok és mégis óriási karmaim vannak néhány nap múlva, a szőreim is megvadultak. :) Biztos a hajam is, de az derékig ér, azon nem nagyon érzem az egy-két centit.

Biztos ránk is hatnak valamelyest a növekedési hormonok, amitől eszeveszett gyorsan növekednek a babáink.

212. zzzsch (válaszként erre: 207. - Aida22)
2010. júl. 20. 20:21

Hány napja késik? Van, akinek később is van kicsit a peteérése és később mutatja ki a teszt.


Nekem eleinte mindig a bal oldalon szurkált és most hallgattam a szívhangját és kissé bal oldalon van. Szóval akkor azért ott éreztem valószínűleg, mert oda ágyazódott be.

211. vvicus (válaszként erre: 200. - Bogyo110)
2010. júl. 20. 16:35
Itt lesz az hamar, meglásd csak! ;-)
210. vvicus (válaszként erre: 195. - Zzzsch)
2010. júl. 20. 16:34

Engem kifejezetten irritál a habos-babos, rózsaszín lányszoba, lánycuccok. Persze ez egyéni dolog, de én nem akarok kis hercegnőt nevelni, hanem normális kisgyereket. Szerencsére a férjemmel nagyon egyezik a véleményünk. És ez nem azért van, mert én fiús lennék, mert nem vagyok az. Viszont nehogy félreértsetek, nem autókkal, ilyesmikkel akarom elhalmozni, hanem egyszerűen nem szeretném ha mini HP lenne.

No de még egyszer hangsúlyozom, ez egyéni vélemény, elfogadom, ha más meg pont az ellenkezőjét szeretné. ;-)

209. vvicus (válaszként erre: 194. - 108f0209e1)
2010. júl. 20. 16:31
Én az elejétől fiút éreztem, fiúval álmodtam, a 19. héten az uh-on a doki meg egyszer csak megszólalt, hogy : "és ezek a nagyajkak"...:-DDD Szóval nekem nem jött be a megérzés.
208. vvicus (válaszként erre: 190. - 108f0209e1)
2010. júl. 20. 16:29

Oh, szóval másnak is, nem csak nekem?! Huh, már azt hittem, valami szőrös mutáns vagyok.

Hát nem tudom, én szoktam gyantáztatni amúgy is, bár mióta már nagy, azóta csak a szemöldökcsipeszt használom.

207. aida22
2010. júl. 20. 07:06
sziasztok.negativ lett A TESZTEM VISZONT NEM JÖTT MEG MÉG MINDIG NEMTUDOM MI LEHET A BAJ.A HASAM NÉHA PICIT GÖRCSÖL A CICIM ELÉGGÉ FÁJ DE ENNYI.SZERINTEM VALAMI MÁS LEHET MÁR HA TERHES LENNÉK CSAK KIMUTATTA VOLNA.MEG NÉHA UGY ÉRZEM A JOBB OLDALT SZURKÁL CSAK AZ MITÖL LEHET?NEKED HOL FÁJT A HASAD?
206. zzzsch (válaszként erre: 205. - Aida22)
2010. júl. 19. 22:13
nem. nekem is elég változó, pedig én 11 hetes vagyok már
205. aida22
2010. júl. 19. 21:18
OKÉ MEGIROM DE MOST MEGMARADT A FOLYÁS DE MEGINT SZINTELEN AZ BAJ?
204. zzzsch (válaszként erre: 202. - Aida22)
2010. júl. 19. 19:10

Szia!

Akkor drukkolok a holnap reggeli teszthez!

A tüneteid rendben vannak, a növekvő mennyiségű fehér folyás is jó jel.

Majd írd meg tesztelés után, mi lett az eredmény.

203. zzzsch (válaszként erre: 200. - Bogyo110)
2010. júl. 19. 19:08
Én is szeretnék többet aludni a kelleténél, csak sajnos ebben a melegben nem megy. Ráadásul mindig éjjel szórakozik a pulzusom, amire az a legjobb, ha lekötöm valamivel magam, ha lefekszem, akkor totál ijesztő, mintha ki akarna ugrani a szívem és csak kapkodom a levegőt, szóval míg el nem múlik, nem szabad lefeküdni... Akkor meg már hajnal van. Ma is másfél órát aludtam hajnalban, szerencsére délután is alhattam bő 3 órát, dehát ígyis elég kevés. Megvadulok ebben a melegben.
202. aida22
2010. júl. 19. 17:27
Sziasztok.még nem jött me és ennek örülök ma vettem dupla tesztet holnap megcsinálom az egyiket ha persze addig se lesz semmi de nagon remélem annyira szeretném.egyre jobban fáj a cicim a többi tünet szinte ugyan az éha olyan mint ha az a pisilös érzés meglenne csak majdnem olyan mint mikor felfázok csak nem fáj meg nncs büdös váladék.folyás van de szagtalan picikét néha fehéres és egyre több ugy vettm észre.
2010. júl. 19. 16:58
Ja Amugy ki hogy van?
200. bogyo110 (válaszként erre: 189. - Vvicus)
2010. júl. 19. 16:58

Szia!

Jól vagyok vagyunk ! A fáradságot leszámitva semmi bajunk !Kicsit töbet alszok a kelleténél !Bár eddig ugyse aludtam valami túl sokat a meleg miatt!

De amugy minden rendben és már allig várom a 27 mert akkor megyünk uh ra!

Bár addig se tudom hogy hogy birom ki!

199. zzzsch
2010. júl. 19. 00:16
Hát kérj engedélyt az olvasásra és megkapod! :)
2010. júl. 18. 23:02
De látom titkos.. :(
197. 108f0209e1 (válaszként erre: 195. - Zzzsch)
2010. júl. 18. 23:01

Igen, én is fiúnak készültem anyám bánatára, mert ugye van egy bátyám,de most lehet inkább jobban örülnének ha mégis Dávidnak születek...


:D


Meglesem a naplód.

196. zzzsch (válaszként erre: 194. - 108f0209e1)
2010. júl. 18. 22:42

Egyébként ne zavarjon, hogy még nem a baba látszik. Ez az előszele. :)

Ezek már olyan dolgok, amik miatta vannak, az őt helyén tartó hormonok miatt.

Készülődik, alakul a szervezeted, lassan változik a működése. Ezt nem lehet gyorsan, nem lenne biztonságos a babának. Szóval nyugi, ez már miatta van, bár nem konkrétan ő látszik, de ő okozza. :)

195. zzzsch
2010. júl. 18. 22:39

Hát, van egy érzésünk a nemével kapcsolatban, a férjemmel egyezik is a tippünk, de nem hangoztatjuk, nehogy pofára essünk. Mi nem öröklünk semmit, első baba lesz a családban, mindketten legidősebbek vagyunk. Amúgy sem szeretem a kirakat-lányos/fiús színeket, úgyhogy az elején biztosan semleges színűekben lesz, vettem is a napokban két nagyon édes pólót leárazva (utolsó darab volt és beleszerettem), megírtam a naplómban. :) (Persze egyelőre eldugtam egy fiók mélyére mert még korai, majd később előszedem nézegetni.)


Engem egyébként fiúnak vártak, apukám nagy boldogan vett nekem a terhesség vége felé egy cuki kisautós rugdalózót, amit aztán persze kislányként is hordtam, nagy kedvenc volt, jó kis vagány voltam benne. :)

Kedvenceim a kékek-zöldek-narancssárgák voltak, amiket aztán gyönyörűen hordhatott utánam az öcsém is.


Ha anyukád így reagál, akkor vele várj még, erről inkább anyósoddal, meg itt beszélgess.

Nekem például anyu is meg anyósom is mesél, ha kérdezem, de mégiscsak itt érdekesebb, mai, velem egyidős, hasonló cipőben járó kismamákkal beszélgetni.

194. 108f0209e1 (válaszként erre: 193. - Zzzsch)
2010. júl. 18. 21:24

Igen ez a fúvódás ne lenne. Az a baj, hogy tudom nem a baba látszik még ilyenkor úgyh nagyon zavar. Tegnap is nézegették a lányok a hasamat és ki kellett őket ábrándítanom, hogy ezek csak a szelek :D Úgy szeretném érezni már, hogy mozog. (:


Igen, apu megsimogatta az arcom mikor sírtam és mondta, hogy várjam meg míg hazaér munkából, mert el akar vinni sütizni (: A sírás meg anyu miatt volt, semmit nem kérdezhetek tőle a várandósságról pedig millió kérdésem lenne, de ő vagy nem válaszol meg olyan hidegséggel, hogy libabőrös leszek. Úgyh marad majd a magas telefonszámla és anyóskérdezés mindenről. Azért ez elkeserítő, de hamar rájövök, hogy a babának is az a jó ha boldog vagyok (:


Én is az vagyok, valamiért félek kicsit az egésztől. De csak pozitívan, minden rendben lesz (;


Amúgy az nálad is megvan, hogy első pillanattól kezdve érzed, hogy mid lesz? Mármint kukis vagy leányzó? (: Nekem első pillanattól lány, ahogy kiderült, a ciki csak az lesz, hogy minden ruhánk és játékunk stb. fiúkról vannak :D

193. zzzsch (válaszként erre: 190. - 108f0209e1)
2010. júl. 18. 19:16

Én is a most következő héten töltöm a 12. hetet, de sajnos csak utána hétre kaptam genetika uh időpontot, pedig már nagyon kíváncsi vagyok.


A hasam nekem is domborodik, a felfúvódással összeadódva néha már nagyon nagy. :) De lassan a fúvódás remélem, enyhülni fog.


Örülök, hogy apukád enyhül.

192. 108f0209e1 (válaszként erre: 191. - Aida22)
2010. júl. 18. 18:58
Szia. A reggel nekem is stimmelt mindig, de amúgy elég rendszertelen volt. Nem éreztem semmit, aztán 16 napot késett-->doki--> baba és innentől állandó émelygés. Amúgy ugyanazok a tünetek voltak mintha meg akarna jönni, hasgörcs, mellfájás. Drukkolok neked (:
191. aida22 (válaszként erre: 190. - 108f0209e1)
2010. júl. 18. 17:03
SZIA.NEKEM MA KELLET VOLNA MEGJÖNNIE DE MÉG SEMMI PEDIG MINDIG PONTOS ÉS MINDIG REGGELRE JÖN MEG TE ÉRZTÉL VALAMIT?ÉS SZERINTEM NE FOGLALKOZZ SENKIVEL CSAK MAGADDAL MEG A POCAKLAKODDAL.NEKEM IS NÉHA MÁR ELEGEM VAN MINDENKIBÖL.
2010. júl. 18. 16:28

Sziasztok! Végül nem mentem el a genetikai vizsgálatra, amúgyis a 11.hétben vagyok, úgyhogy nem is baj, hogy jövőhétre esik. Nem kaptam időpontot és nagyon sokan voltak előttem.

Azt hiszem az alhasam elkezdett kidomborodni ((: Mármint szerintem ez nem felfújódás, mert már reggelre se múlik el :D Úgy örülök. Ma hazajöttem, most anyu a nem kedves, de igazából már nem érdekel. Apu megkérdezte, hogy fogják hívni ráadásul tényleg kíváncsi hangon, ennek most nagyon örülök. És tetszett neki a név ((:


Másnak is gusztustalan módon szőrösödik a hasa? Engem nagyon zavar, de nem javasolják piszkálni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook