Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első harmad! Újdonsült kismama! fórum

Az első harmad! Újdonsült kismama! (beszélgetős fórum)


99. bogyo110 (válaszként erre: 96. - Manduska)
2010. jún. 30. 17:41

nagyon szépen köszönöm hogy leírtad !amúgy februárig én is hormonkezelést kaptam!Clostyt szedtem 3 hóig meg tüszőrepesztő szuríkat adtam magamnak !

Meg tavaly novemberben volt egy méh átfúvásom meg cisztákat szedtek ki belőlem !

Aztán márciusban meg mondtam a dokimnak hogy elég volt a 3 éves vesző futásból lesz ami lesz hormon helló aztán másjusban teherbe estem !Hogy ez még a stimulálás vagy nem nemtom de bárhogy is most nagy az öröm!Bár kicsit megijedtünk hogy jaj kettő !

De legalább egyben letudjuk!

Nem igaz?

98. zzzsch (válaszként erre: 96. - Manduska)
2010. jún. 30. 15:34
Hű, akkor Neked is kalandos, izgulós volt az első trimeszter!
97. zzzsch (válaszként erre: 95. - Bogyo110)
2010. jún. 30. 15:33

:)

A négy hós kor a legjobb a lagzira. Hányingered már nagy valószínűséggel nem lesz, sokkal több energiád lesz, mint most, és a hasad sem lesz még olyan nagy, hogy nagyon fárasztó legyen. (Ráadásul az első 12 hét nagy paráján is túl lesztek már.)


Azért úgy szervezzétek, hogy bármikor leülhess pihenni, mert azért nyilván sokkal fáradékonyabb leszel, mint amúgy, és vigyáznod kell magadra.

2010. jún. 30. 11:29

Sziasztok!

Vicus : Nem nincs a családban iker pár, engem stimuláltak és így sikerült :) De ami a legszebb az egészben, hogy a két baba nem egy időben fogant pár nao eltérés van köztük ezt a magasságukból áállapították meg :)


Bogyo110: Nekem a hatodik héten állapították meg, hogy állapotos vagyok, mivel az asszisztált reprodukciós osztályra járatam ott mondták, hgoy jelentkezek az orvosomnál még azon a kétn elmentem ott hüvelyi uh volt és terhesgondozásba vettek. Aztán a 11 héten mentem ismét ekkor levették a kombinált vért meg uh is volt. Akkor azt mondták, hogy nagyon rossz az eredményem mert az egyik babának a tarkóredő vastagsága 4,1mm volt és ez sok minimum 3mm lehet. Szóval nagyon elkeseredtem, hgoy az egyik baba elmegy... De egy hét múlva mikor visszamentem 2,4 mm lett!! Szóval most mi itt tartunk a 13.héten. Legközelebb 17 héten kell mennem akkor a magzatvízből mintát fognak venni, hogy lássuk, hogy beteg-e vagy nem ! Ház addig is csak a jó dolgokra gondolok és biztatom a kicsit, hogy minden rendben lesz :)

95. bogyo110 (válaszként erre: 93. - Zzzsch)
2010. jún. 30. 07:40
nem nem mi már 5 éve együtt vagyunk! már két éve menyaszony vagyok az idénre terveztük a lagzit csak mindig annyi dolgunk volt és most apa aztmonta nincs menekvés lagzizunk 4 igaz addigra már 4 hós leszek de majd el ugrabugrálunk óvatosan!
94. jozsi.38 (válaszként erre: 91. - Bogyo110)
2010. jún. 30. 07:21
ne aggódj. UH-k sorrendben: a 12héten down szűrés a 18-20héten vérvétellel AFP a 28-32héten méretet néznek csak 36-38héten az utolsó. de ha 4D-set akarsz az plusz pénz illetve az ettől eltérő időpontok is ha nem indokolt
93. zzzsch (válaszként erre: 90. - Bogyo110)
2010. jún. 29. 21:56
Gratulálok! Ma kérte meg a kezed? :)
92. bogyo110 (válaszként erre: 83. - Vvicus)
2010. jún. 29. 21:06
Szió !Köszike jól vagyunk ! nemdolgozom sokat csak napi hat órát egy pici bizsu boltom van egy plazában uh nem eröltetem meg magam max az üldögéléssel!uhogy van idönk pihenni !egész nap bujom a neten az okoságokat csak sokszor olyan dolgokat olvasok hogy jajj
91. bogyo110 (válaszként erre: 86. - Manduska)
2010. jún. 29. 21:02

Gratula nektek!

Szeretném töled megkérdezni hogy neked a hüvelyi ultrahang után a hányadik héten kellet menned uh-ra ?Mert nekem csak a 12 héten kell mennem és 5 hétig semmi és aggodom !

2010. jún. 29. 20:59

Sziasztok!

Nah most van egy kis időm ó látom van egy ikres kismamink üdv!Amugy mi jól vagyunk annyira jól hogy ha nem fájnának a melleim nem is venném észre hogy terhes vagyok!azt leszámitva hogy néha szurkálodik ottlent valami meg olyan kemény még a nemlétező hasam meg fel vagyok puffadva szóval ezt leszámitva semmi !De tudom hogy ez normális !Hál istennek nagyon sokan nyuktadgatnak hogy csak türelem és ha baj van akkor azt ugy is jelzi a szervezetem de mivan ha az én szervezetem nem jelzi?szóval hülye vagyok mi?


azért Tudok mással is szolgálni szeptemberben én és a babócák hozzá megyünk apához!

89. zzzsch
2010. jún. 29. 18:25

Tyű, mennyi ikres kismama! Hogy csináljátok? :)


Én kislánykoromban mindig arról álmodoztam, hogy majd valami legalább három ikerpár anyukája leszek. :)


Aztán most, hogy már így benne vagyok a dologban, hát, örülök, ha egyet rendesen el fogok tudni látni. Még így is időhiányos, bizonytalan és béna leszek.


Már most kétségeim vannak, hogyan fogok boldogulni. Persze, ha ikrek lennének, akkor is örülnék, csak meg lennék ijedve, hogy szanaszét fogom szerencsétlenkedni magam két újszülöttel. Bár persze ahhoz szokik, edződik hozzá az ember, amiben van.


És simán agyon szerencsétlenkedhetem magam egy szem újszülöttel is, valószínűleg meg is fogom tenni. :)

88. vvicus (válaszként erre: 86. - Manduska)
2010. jún. 29. 15:58
Hú, ikrek nálatok is? Van a családotokban már? Első babák lesznek?
87. zzzsch (válaszként erre: 86. - Manduska)
2010. jún. 29. 15:56

Köszönjük a bíztatást, igyekszünk. :) Persze, az ember azért izgul. :)

Jaj, énis olyan szívesen lennék már a 13. héten!

De nemsokára... hm, még egy hónap.

2010. jún. 29. 09:14

Sziasztok !


Én most járok a 13. héten és ikreket várok :)Nekem is nagyon sok izgalom volt ez a pár hét de tényleg csak pozitivan gondolkodjatok nekem ez segített !!

85. zzzsch (válaszként erre: 84. - Zzzsch)
2010. jún. 28. 15:33

ohh, bocs, a babáId

:)

84. zzzsch (válaszként erre: 82. - Bogyo110)
2010. jún. 28. 15:32

Nem, egyáltalán nem vagy. :)


Tehát 7 hetes terhes vagy.

A babád 5 hete fogant. :)


De mindenki a terhességi kort fogja kérdezni.


Egyébként az elején mindenki, aki nem készült fel jóelőre a terhességi tudnivalókból (mondjuk, mert sokáig próbálkoztak), átesik ezen a logikai problémán.

83. vvicus
2010. jún. 28. 15:00

Sziasztok!

Bogyo, jól vagytok? Minden rendben? Sokat dolgozol? Remélem, azért pihenésre is jut időd.

2010. jún. 28. 06:35
na akkor mégse vagyok olyan értetlen !Szoval 7 hét akkor most már ezt is értem köszike!
81. vvicus
2010. jún. 27. 21:30
Na, ezt most nagyképűségnek is lehet értelmezni, de nem annak szántam...:-)
80. vvicus (válaszként erre: 79. - Zzzsch)
2010. jún. 27. 21:29
JA, mi profik. :-D
79. zzzsch
2010. jún. 27. 21:25
...jól leírtuk ugyanazt
78. zzzsch (válaszként erre: 72. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 21:23

az utolsó mensi első napjától számolják a terhességet. A baba valójában általában két héttel fiatalabb ennél az időnél, hiszen a ciklus közepén fogan.


Azért számolnak mégis az utolsó mensivel, mert az egyértelmű. A peteérés nem igazán.


Tehát 7 hetes terhes vagy, a kicsid konkrétan 5 hete él, de mindenhol a terhességi kort kérdezik.

Ezek szerint viszont egy héttel vagy csak utánam. :)

77. vvicus (válaszként erre: 72. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 21:22

Nem a fogantatástól, hanem az utolsó mensitől számítjuk! Akkor viszont Te is ugyanazt mondod, mint a dokid, csak ő az ún. gesztációs heteket mondja, Te pedig magának a babáknak a korát! Mivel nagyon kevesen tudják megmondani pontosan a fogantatás idejét, így egyezményesen az utolsó mensi idejét veszik alapul. Ergo a 40 terhességi hétből valójában csak 38 hétig vagy terhes. :-)


Czeizel erre írja, hogy kicsit tudathasadásos, de muszáj dolog...:-)

2010. jún. 27. 21:22
hát igen én is maradok a doki verzionál mindegy is csak minden rendben legyen!
75. zzzsch (válaszként erre: 71. - Vvicus)
2010. jún. 27. 21:20
:DD énis épp most!
74. vvicus (válaszként erre: 68. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 21:20

Kajszi kereken 5 nappal "fiatalabb", a doki szerint is, és szerintünk is. :-D De nem nagyon foglalkozunk ezzel, ez nagyon kis eltérés, így tartjuk magunkat a mensi szerinti számításhoz.

De két hét viszont nem kevés...

2010. jún. 27. 21:20
megyek lassan aludni mert merülnek az elemjeim pussz majd jelkezem!
2010. jún. 27. 21:19
igy van!miért honnan kell , mert én ehez nem értek már mindenki mást mond!
71. vvicus (válaszként erre: 66. - Zzzsch)
2010. jún. 27. 21:19
írtam privit.
70. zzzsch (válaszként erre: 68. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 21:16
És Te azt az 5 hetet honnan számolod? A megfoganástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook