Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első harmad! Újdonsült kismama! fórum

Az első harmad! Újdonsült kismama! (beszélgetős fórum)


159. 108f0209e1 (válaszként erre: 157. - Kostyi79)
2010. júl. 10. 22:04
Az is bátor dolog, hogy vállalsz 4. gyereket is!A többiek milyen idősek? És megkérdezhetem, hogy hasonlóak voltak a kihordásaid vagy volt könnyebb nehezebb? (:
158. 108f0209e1 (válaszként erre: 156. - Kostyi79)
2010. júl. 10. 21:59

Köszönöm a választ! Egyébként elég zavaró, hogy a korom miatt az orvosok mindig megkérdezték, hogy megtartom e a babát. Elképzelhető, hogy azt hitte pedig a párommal nagy csodálattal meredtünk a monitorra. Igazából először élénk piros volt, másnap meg harmadnap volt barnás. Igen a neten én is utánaolvastam a lehetséges okoknak ugyanis az orvostól hiába kérdeztük meg, hogy mégis mitől lehet a válasza az volt, hogy ezer oka lehet.


Nem vagyok biztos benne, hogy jó anya leszek. Mivel mindenhol azt nyomják belém, hogy még én magam is gyerek vagyok kezdem elhinni nekik. Remélem nem lesz igazuk.

2010. júl. 10. 21:36
Udvozlok en is mindenkit, en meg nagyon az elejen, talan 4 hetes korul lehetek. Ez a 4. babam es nagyon boldogok vagyunk a parommal, hogy ilyen konnyen jott. :)
156. kostyi79 (válaszként erre: 155. - 108f0209e1)
2010. júl. 10. 21:35

Olyan jo olvasni, hogy valaki fiatalon is ilyen felelosseg teljesen gondol a babajara! Nagyon bator vagy, gratulalok a babadhoz, biztos nagyon jo anya lesz beloled!

A tunetek teljesen rendben vannak, es ne foglalkozz az orvossal, vszinu csak azt hitte, hogy szeretned, ha elmenne a baba. Legkozelebb mashoz menj, es mar az elejen szogezd le, hogy orulsz a terhessegnek, akkor biztosan maskepp reagal az orvos is majd.:)

Ha barnas a verzes es nem piros, akkor az meg lehet normalis, foleg, ha akkor jelentkezik, amikor meg kene jonnie. Elofordul, de okozhatja egy hematoma is, ami majd felszivodik, es semmi gondot nem okoz a kesobbiekben. Azert a sajat megnyugtatasod vegett keress fel egy masik dokit is. :)

155. 108f0209e1 (válaszként erre: 154. - Bogyo110)
2010. júl. 10. 21:20

Köszönöm kedvességed. Jelenleg ott tartok, hogy 2 percenként elbőgöm magam. Most itthon vagyok szülőknél 2 napig és megállás nélkül bombáznak a rosszindulatú megjegyzéseikkel. Hogy tönkreteszem az életem, ha megszülöm stb. Egyértelműen az abortusz mellett állnak. De én és a párom nagyon akarjuk ezt a babát és anyagilag sem függünk senkitől. Nem értem miért olyan egetverően rossz dolog, hogy unokájuk fog születni. Végre vége a vizsgáknak nem stresszelnék már, de miattuk a falat kaparom. Nem hiszem h ez jót tesz ebben az állapotban. Azt hiszem jobb lenne ha egy darabig mellőzném a látogatásukat. Vélemény?


Ikrek (: Gratulálok hozzájuk. Dupla boldogság. Bár megmondom őszintén nekem ijesztő még belegondolnom is, hogy két pocaklakóm legyen :D Remélem minden rendben lesz veletek.

154. bogyo110 (válaszként erre: 153. - 108f0209e1)
2010. júl. 10. 18:16

szia!

itt biztos hogy nem találsz süket fülekre!

Még én hoztam létre ezt a forumot szintén azért mert voltak aggodalmaim ma is vannak mi ma vagyunk 9 hetesek és ikreket várunk!

Vagyis eddig nagyon ugy néz ki!

Szerintem normális a mindjárt el ájul.ok érzés én pl ha vezetek és bemegyek egy körforgalomba szhédülök peddig nem voltam szédülős!

Amugy nyugottan kérdezz bármit valaki biztos lessz aki tud segitenni neked !

2010. júl. 10. 17:56

Sziasztok! Bocsi, hogy csak így berobbanok közétek, de jó lenne valakikkel beszélgetni az adott állapotról, nem tudom miért de a fórumokon általában figyelembe sem vesznek. Elég fiatalon vállaltam babát, szüleimnek nem tetszik ezért anyukám nem is segít nekem lelkileg feldolgozni a változásokat, párom anyukája messze lakik így vele is nehézkes a kommunikálás. Barátnőim meg soha nem szültek úgyh veszettül egyedül érzem magam. Remélem, hogy itt nyitott "fülekre" találok. 10 hetesek vagyunk a babával, de a 9. héten vérezgettem amitől rendesen megijedtem. Persze egyből orvos, aki nyersen azt mondta, hogy el mehet a baba. Nyilván a mondandó tartalmával is vannak problémák, de az a stílus ahogy előadta magát az borzasztó volt. Mindegy, kárpótolt minket Karika, akit már nem karikának láttunk az uh-n, mint 5 hetes korában. 12. hétre vagyok bejegyezve tarkóredőre.

Ja és az átlagos tünetnek számít, ha tömegközlekedés közben elsötétül a világ és majdnem ájulás van?

2010. júl. 10. 15:44

Sziasztok!

Visszatértünk csak nem volt netünk!

Mi ujság kismamik?

Mi voltunk uh a héten és ma vagyunk 10.-hetesek

bizony ám!

És még mindig két szivecske dobog a pociban!

annyi hogy azt monta a doki hogy sajna A.-baba kicsit nagyobb mint B.-baba illetve én csak az egyiket láttam !Ugyhogy majd 2 hét mulva megyünk

uh-ra és akkor okosabbak leszünk addig meg izgulászás kiséri napjainkat!

Ma olyan fejfájásra ébredtem mint még soha szabájosan görcsölt az egész fejem !

151. Adali
2010. júl. 10. 10:41
Ok koszike:) Talan ma reggelre jobb vagyok..
150. zzzsch (válaszként erre: 149. - Adali)
2010. júl. 10. 00:43

nem tudom, a fejem nekem is szokott fájni, többnyire a nagy melegtől.

de ha ennyire olyan tüneteid vannak, akkor vigyázz magadra, hogy pl ne legyen kinn a derekad, nehogy mégjobban megfázz, ha meg durvább lenne, menj orvoshoz.

nekem a télen enyhe fejfájás+megfázásra kálcium+C vitamint javasolt a háziorvosom és jobb lett tőle. az most sem árthat, ha gondolod...

149. Adali
2010. júl. 9. 10:08
DE a fejem is faj....es tipikusan megfazasos tuneteim vannak...:(
148. zzzsch (válaszként erre: 147. - Adali)
2010. júl. 9. 09:25

Bruááá, ütni fogok, ha fogdosnak!!!! Ú, rossz belegondolni is.

Szerintem nem ciki megmondani. Honnan veszi a bátorságot, hogy megfogdosson? Ez tök felháborító!


Az orrfolyás, orrdugulás, kis orrvérzés normális, mert meg vannak duzzadva a nyálkahártyák és több nyálkát termelnek. Nekem is van néha. Persze ettől függetlenül figyeljünk, hogy ne fázzunk meg, mert nem tesz jót, de ez nem feltétlenül attól van.

147. Adali
2010. júl. 9. 09:15

Igen, en nem birtam meg dolgozni se normalisan. Tanar vagyok, a szegeny gyerekeket teljesen lesz....rtam. Aludtam volna mindig es ora kozben ettem folyamatosan. Az egyik kis 8 eves meg is jegyezte, hogy miert ragcsalok allandoan.:)

13 het korul elmult, aztan meg egyszer egy hetvegere visszajott a hanyinger, de most mar szupi.

Ma reggelre azzal ebredtem, hogy folyik az orrom, meg be van dugulva, megfaztam ebben a melegben??? (Itt napok ota 30 korul van)

Ugyhogy zzzsch meg 3 het, kitartas, utana mulnia kell.

Engem az zavar nagyon, hogy most hogy mar latszom, emberek megfogjak a hasamat kerdezes nelkul!! Aaaa, kiraz a hideg tole. Szerintetek nem ciki megmondani nekik?

146. zzzsch
2010. júl. 9. 08:24
Ja, míg csak ábrándoztam a babavárásról, azt hittem, hogy majd ragyogó arccal (hányinger közben is mosolyogva és angyali türelemmel - hahaha) fogok mindenkinek mesélgetni. Mostmeg kicsit úgy vagyok, hogy jó, örüljenek, de ez a mi dolgunk és hagyjanak minket magunkban örülni. Bár most kicsit morgós vagyok, remélem, ez a második trimeszterre megváltozik. :)
145. zzzsch (válaszként erre: 144. - Adali)
2010. júl. 9. 08:21

Mi a férjem családjával dolgozunk, ők persze már tudják. A nem családtag munkatársak még nem. A barátok közül azok tudják, akikkel kb egy év múlva fogunk legközelebb találkozni.


A tágabb család előtt néha nem könnyű eltitkolni, pl mikor valami dögnehéz dolog odébbvivésére kérnek meg, vagy én nem megyek át, mert rosszul vagyok, akkor mondják, hogy ez aggasztó, hogy ilyen sokszor rosszul vagyok mostanában, de majd megtudják és akkor rájönnek. :) Szóval néha nem olyan egyszerű a magyarázat-gyártás, de már nem kell sokáig.

De valahogy még nem vagyok olyan hangulatban, hogy mindenki minden jószándékú hatvanezer kérdésére válaszoljak. Némelyik kérdést meg olyan intimnek érzem, de ugye, mivel a gyerekről kérdeznek, úgy érzik, feltehetik. Nem tudom, mostanában olyan antiszociális vagyok, nincs türelmem az emberekhez.

Ezért egy picit örülök is, hogy még van egy kis haladékom a híresztelésre. De úgy érzem, hogy a 12. hétre a hasam is gyanús méretű lesz már, szóval akkor már viszonylag elkerülhetetlenek lesznek lassan a lépcsőházi kérdezősködések is. :S

144. Adali (válaszként erre: 143. - Zzzsch)
2010. júl. 8. 17:45

Nagyon izgi, nem? Mondjuk en nem birtam sokaig, es meg a 12 het elott megmondtam az egesz csaladnak. Nagymamam olyan boldog volt, remeli megeri a dedunokajat:)

Utana meg majd lehet a baratoknak a 12 hetes vizsgalat utan. Dolgoztok csajok? Munkahelyen mikor akarjatok mondani?

143. zzzsch (válaszként erre: 142. - Adali)
2010. júl. 8. 17:02

Én - úgy fest - most szereztem dokit, ma beszéltem vele, és hétfőn megyek ismerkedni vele, régi leleteket viszek meg beszélgetünk, aztán kb két hét múlva megyek a genetikai ultrahangra, kombinált tesztre...

És akkor kezdjük el szervezni a családi bejelentéseket, mert eddig csak a szüleink tudják.

142. Adali
2010. júl. 8. 09:24

Igen, Londonban. Jol elkerultem:)

De szeretem, es eddig meg vagyok elegedve 100%an az itteni terhes ellatassal. Es mit ne mondjak, nem hianyzik a sok penzkiadas a dokinak.

Igen, zzzsch, irj, mikor mesz uh-ra:)

En egy bebit varok, de meg nem tudom a nemet. Itt aug 4-an lesz a 20-hetes (valojaban nekem majd 21-hetes) uh-n, ami a genetikai, es allitolag lehet latni, van e pocoro vagy nincs:):) Viszont megyunk haza julius vegen es anyukam lefoglalt egy uh idopontot otthon, o is akarja latni, ugyhogy ha minden jol megy, mar otthon julius 26-an fogom tudni, milyen pocaklakom van.

141. manduska (válaszként erre: 138. - Zzzsch)
2010. júl. 8. 09:20
Akkor te két hét mulva mész uh-ra?
140. manduska (válaszként erre: 139. - Adali)
2010. júl. 8. 09:19

Angliába vagy? Hűha jól elkerültél :) én az országunk központjában élek :)

Egy vagy két babát vársz? Azt hiszem, hogy szerencsés vagyok nekem semmi hányingerem rosszullétem nem volt (remélem nem is lesz) igazából ha nem nőne a pocakom akkor nem is venném észre, hogy pocak lakóim vannak :)

139. Adali
2010. júl. 8. 08:11

De jo, nekem is csutortoki a "hetfordulom":)

Ma en mar 17 vagyok, es vegre nincs hanyinger!!

Honnan valok vagytok csajszik?

Elnezest az ekezetnelkuliseg miatt, de en Angliaban elek, es nincs billentyuzet magyar.:(

Nagyon jo beszelgetni egy kicsit magyar kismamakkal, meg osszehasonlitani, kinek mikor milyen vizsgalat van/volt.

Itt nem viszik tulzasba az uh-t, en eddig ketszer voltam, plusz a szulesznohoz kell jarni, aki 4 hetente megnez, de nem am nogyogyaszati vizsg, vagy valami hasonlo, csak vernyomast mer, vizeletet adsz, es meghallgatja a szivhangot (az a legjobb resze) Legkozelebb korhazba uh-ra 21 hetesen megyek, es az lesz az utolso uh.

Szep napot nektek.

138. zzzsch (válaszként erre: 137. - Adali)
2010. júl. 7. 21:45
holnap leszek kereken 10 hetes
137. Adali
2010. júl. 7. 18:42

Igen, az jo, tehata meg majd az uh eredmenyetol fugg, hogy kell e a magzatvizvetel? Az jo akkor, remeljuk minden okes lesz. Majd irj, szurkolunk.

Zzzsch, te hany hetnel jarsz?

En mar masodik trimeszterben vagyok, de olyan jo benezni hozzatok:)

136. zzzsch (válaszként erre: 135. - Manduska)
2010. júl. 7. 16:57

De akkor mégegy uh lesz a dolog előtt. Az jó.

Oké, várom a beszámolót, hogyan alakult. :)

135. manduska (válaszként erre: 133. - Zzzsch)
2010. júl. 7. 16:47
Az az igazság, hogy én nem szeretnék menni másik orvoshoz mert azaz én szerencsém, hogy magyarországon az egyik legjobb professzorhoz illetve genetikusához járok és ha ő ezt mondja aki már legalább 40 éve ezzel foglalkozik akkor szerintem nincs kétség. De majd 28-án megyek és lesz uh és akkor ki derül, hogy mi újság a babákkal. Nem tudom pontossan, hogy mikor és hogy csinálják az egészet arról majd beszámolok.
134. manduska (válaszként erre: 132. - Adali)
2010. júl. 7. 16:43
Igen én ebben bízok, hogy csak téves volt az aznapi uh. Majd most kiderül..
133. zzzsch
2010. júl. 7. 10:25
Ha csak egy orvos egyszer mondott ilyet, akkor valószínűleg valóban kisebb tortúra és kevésbé veszélyes először inkább mégegy orvostól véleményt kérni.
132. Adali
2010. júl. 6. 14:36
Hat akkor remeljuk, minden rendben lesz, ha mar igy dontottel. Bar szerintem az elso tarkoredo vizsgalat csak hibas lehetett. Nem akarnal egy masodik velemenyt kerni esetleg egy masik korhaz masik doktoratol? Szerintem mindketto egeszseges:)
131. zzzsch (válaszként erre: 130. - Manduska)
2010. júl. 6. 12:46

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Meddig kell döntened, hogy megcsináltatod-e?

Vagy ha már a vizsgálat mellett döntöttél: mikor csinálják?

130. manduska (válaszként erre: 129. - Adali)
2010. júl. 6. 09:24
Igen tudom, hogy nagy kockázata van de nekem azért javasolták, mert a 11 héten is csináltak uh-t illetve a kombinált vérvizsgálatot és az uh-n az egyik baba CRL: 56mm és a tarkoredő: 4.1 mm ami nagyon sok (minimum 3 mm lehet)rá egy héttel pedig a CRL: 68 mm és a tarkóredő: 2,4 mm lett. A professzor mondta, hogy az egyhétel ezelőtti eredmény valami mutatni akar és csak a magzatvíz minta vételből tudnák megmondani, hogy ez a baba egészséges-e! Más modszer sajnos nincs. A másik baba meg szépen fejlődik nála az értékek is normálisak voltak. Illetve a vérvizsgálaton a down kor előfordulása: 1:160 (ez nagyon aggasztó de most gonosz leszek amit írok de beteg babát nem szeretnék !! )18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulása: 1:8600 hoz. Hát nekem ezek az érvei vannak bár nagyon félek tőle de úgy érzem, hogy meg kell tennem. Tisztába vagyok a vetélés kockázatával is de még azért időben vagyok, hogy tudjunk dönteni....Nagyon nehéz ....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook