Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első harmad! Újdonsült kismama! fórum

Az első harmad! Újdonsült kismama! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
39. vvicus
2010. jún. 27. 15:31
Én most elbúcsúzom, megyek és olvasok valami szépet a babámnak. :-D
38. vvicus (válaszként erre: 37. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 15:28
Minden rendben lesz, tessék pozitívan gondolkodni! Én is femibiont szedek, csak már a második trimesztertől szedhetőt, a 400-asat, de gondolkodom a váltásban, a havi adag 6000felett van. Na meg a nődokim és a védőnő is azt mondja, mivel jó a vérképem, felesleges a vitamin. Hát nem tudom, én azért másnaponta szedem.
2010. jún. 27. 15:21
szedem a vitamint femibiont 800 !a terhesség előtt meg peteérés re szedtem clostyt meg tüszőrepesztő szurit kaptam igaz ez februárban volt azóta letettünk a babórol aztán most öszejött!szóval én már arra is gondoltam hogy talán ezért is vagyunk 3 -man de aztán ki tudja!Csak azt szeretném hogy egésszégesek legyenek vagy ha egyik maradna sajna akkor annak az egynek ne legyen baja!
36. vvicus (válaszként erre: 34. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 15:14

Sajnos benne van a pakliban a felszívódás, de ez ellen szerintem semmit sem lehet tenni. Tegnap olvasgattam Czeizel doktor könyveit, ahol kiemeli, hogy a koraterhességek 5-10%-ában ikreket fedeznek fel az UH-on, születéskori gyakoriságuk azonban 1%. Egy hasznos tanácsot találtam: azt vették észre, hogy az a nő, aki teherbeesés előtt, és az első 3 hónapban szedte a magzatvédő vitamint, 40%-kal gyakrabban hoztak világra ikreket.

És most szinte szó szerint idéz(get)tem a könyvből. Úgyhogy szedd a vitamint! ;-)

35. vvicus (válaszként erre: 33. - Zzzsch)
2010. jún. 27. 15:08

Ez igaz! És az is bonyolítja a helyzetet, hogy amíg valakinek nagyon szimpatikus, kedves, figyelmes, rátermett egy doki, addig lehet, hogy Neked viszont abszolút nem...

Én már lassan három éve kerestem magamnak egy dokit ajánlás alapján, hogy megnézzem, nekem is megfelel-e, már akkor az volt az elképzelésem, hogy hamarabb akarok egy orvoshoz járni, mint hogy teherbe esnék. És bejött ez a doki, így már viszonylag régóta járok hozzá, tudtam is, hogy vállal szüléseket. Úgyhogy nekem nem kellett keresgélnem. PErsze a Te helyzeted más, hiszen Neked kezeltetni kellett az IR-t, ugye?

2010. jún. 27. 15:07

helló!

újra itt vagyok !

szóval én is úgy gondoltam hogy az ikres babákat többször nézik biztos így is van csak az én dokim szabin lesz 3 hétig !de arra gondoltam hogy be próbálkozok a kórházba !mert oké hogy két petezsákom van két szívhangal és eddig minden rendben de bent van a pakliba hogy az egyik felszívodhat és szeretném tudni nem e lesz ez ártalmas a másiknak meg stb...szóval arra gondoltam hogy úgy a kilencedig hétnél megpróbálok a kórházba időpontot kérni csak nem-tom mit mondjak miért akarok ultrahangra menni szerintetek?

33. zzzsch (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2010. jún. 27. 14:49
Hát igen, kezdem látni, hogy nem lesz egyszerű ez a választósdi. Mert kívülről elég nehéz megítélni egy kórházat, meg a dokikat is. :S
32. vvicus (válaszként erre: 26. - Miccer)
2010. jún. 27. 14:38
Már van az ÁEK-ben is kád (nem mindegyikben), zuhanyzó.
31. vvicus (válaszként erre: 20. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 14:37

Az a papír is tökéletesen megfelel a védőnőnek. Nekem azt a papíromat elvette a házidoki, amit a dokim meg a védőnőnek írt, nem kérte el a védőnő, rákérdeztem, kell-e, azt mondta, áh, dehogy, én meg rohadt balga módon kidobtam. Erre azt a védőnőt elbocsájtották, most egy helyettesítő van, ez meg mondta, hogy nincsen semmilyen papírom, ami alapján gondozásba vettek. Elmeséltem neki a sztorit, nem örült neki. Úgyhogy szereznem kell vmit a dokimtól...:-)


Én úgy tudtam, az ikerterheseket gyakrabban uh-ozzák. A novemberi babás fórumban is van egy ikres kismama, neki gyakran nézik.

30. vvicus (válaszként erre: 18. - Miccer)
2010. jún. 27. 14:33
Mikor szülted a lányod? Merthogy most már a MÁV-ban (jelenlegi nevén ÁEK-ben) nem lehet szülésznőt fogadni. Ezt onnan tudom, hogy én is ott fogok szülni, az orvosom ott vezeti le a szüléseket.
29. vvicus (válaszként erre: 12. - Zzzsch)
2010. jún. 27. 14:31
Szerintem attól függ leginkább a dolog a Te esetedben, hogy melyik kórházban akarsz szülni. Hiszen akkor Te nem az orvos alapján kerülsz kórházba, mint ahogy én. Úgyhogy az alapján, hogy melyik kórház a szimpi, körbe kell érdeklődni olyan fórumon, ahol arról a kórházról van szó, ki kit ajánl.
28. vvicus (válaszként erre: 11. - Zzzsch)
2010. jún. 27. 14:29
Helló itt is! :-D
27. zzzsch (válaszként erre: 26. - Miccer)
2010. jún. 27. 13:58
Én még nem hánytam, hányingerem van, de az néha erősebb, néha enyhébb, nem egyértelmű. Mikor azért néhány naponta egész erős, akkor megnyugszom mindig.
26. miccer
2010. jún. 27. 13:49

Elég rossz azt kivárni, amíg nem érzi az ember, hogy mozog a baba. Én hányós voltam mindkétszer, így az megnyugtatott, hogyha reggel hánytam, akkor tuti nincs baj :) van ennek jó oldala is.


Nem is tudom, honnan lehet tudni, hogy milyen egy kórház. Vannak már kiadványok, meg lehet tájékozódni a netről is általában. Ami nekem fontos volt:

lehessen vajúdó pozíciót választani,

legyen zuhanyozó, esetleg kád a szülőszobában (a Jánosban mindkettő volt, a MÁV-ban egyik sem),

lehessen labdán ülni (ezt ma már szinte mindenhol lehet),

szülés után helyezzék azonnal a hasamra (persze, ha nincs komplikáció)

a szülőszobán megszoptathassam a babát

végig bent lehessen az apuka

a kórházi napok alatt végig velem lehessen a baba.


Kb ezek voltak a fő szempontok. Az első szülésemnél kisebb komplikáció volt, így nem volt velem a kislányom, másodszorra viszont bepótoltunk mindent, éjjel is magam mellett tartottam Andrist és nekem ez nagyon jó, megnyugtató érzés volt. Persze nagyon jó baba volt már akkoris, éjjel nem sírt, így a többiek is tudtak aludni a szobában.

25. zzzsch (válaszként erre: 20. - Bogyo110)
2010. jún. 27. 13:01

Hát :) nekem is ez a gondom, hogy honnan tudom, hogy minden rendben? Ezért már nagyon várom, hogy érezzem a mocorgást és ezáltal folyamatosan visszajelzést kapjak.


Egyébként a dokim azt mondta, hogy vérzés, erős görcs esetén azonnal orvoshoz kell menni, mert baj lehet, ha ilyen nincs, akkor nagyon ritkán van baj.

Szóval míg ilyesmi nincs, addig nyugodt lehetsz. :)

24. zzzsch (válaszként erre: 18. - Miccer)
2010. jún. 27. 12:59

Hú, köszönöm, akkor megnézem ezeket a helyeket is.

Eddig a Bajcsy és az István kórház van a listámon, lassan túl sok lesz.

Meg igazán azt sem tudom, mi alapján döntsek. Az hogy milyen, csak "élesben" derül majd ki. Vagy vannak dolgok, amikből előre látszik, milyen a hely?

23. miccer
2010. jún. 27. 12:57
én is gratulálok mindenkinek! Nem mondom, hogy profi vagyok, de az utolsó 2 évben 2 babát szültem, szóval van némi tapasztalatom :) szóval faggassatok!
22. bogyo110 (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. jún. 27. 09:19

helló!

hát akkor majd eggyütt jól ki faggatjuk a profikat:-)

21. bogyo110 (válaszként erre: 19. - E3ff20089b)
2010. jún. 27. 09:06

szió!

Gratula!akkor mi egyidös kismamák vagyunk!

az tök jó 4sok sikert a babaváráshoz és aztán jelentkezz ám hogy smint?

2010. jún. 27. 09:05

jó reggelt!

látom nem csak én nem tudok aludni holnaptol belelépünk a 8 hétbe semmi hányás csak némi hányinger inkább csak reggel viszont nagyon tudnék aludni már délutántól viszont reggel hatkor már fent kukorékolok !ma elviszem a babákat dolgozni:-)jövöhéten megyek a terhesgondozoba!bár én nem kaptam semilyen papirt csak azt amin rajt van az uh eredménye de a dokim azt monta jelentkezzek a terhesgondozoba !én mondjuk tuti tökre szét izgulom magam mire megint mehetek ultra hangra az még egy hónap!

És honnan tudom hogy addig is minden rendben van e?

nem lehet nekem kérnem hogy közbe is nézzék meg a babákat?

Szerintetek?vagy üljek el a fenekemen !

2010. jún. 27. 07:47

sziasztok!én is a 7. hétnél tartok! jöv.héten megyek védőnőhöz,nőgyógy.nál már 3szor voltam,mert volt egy kis probléma!

remélem azért minden rendben lesz!

gratulálok a babákhoz!:D

18. miccer (válaszként erre: 17. - Zzzsch)
2010. jún. 26. 22:10
LKátom, Bp-i vagy, én a Jánosban szültem most januárban és csak ajánlani tudom! Ha még nem döntöttél, akkor szerintem jó választás. A lányom pedig a MÁV-ban született, ez is nagyon jó hely minden szempontból.
17. zzzsch (válaszként erre: 16. - Miccer)
2010. jún. 26. 21:43

Igen, ezt írtam én is, ezzel tökéletesen egyetértek.

Csakhogy ezt manapság megvalósítani nagyon nehéz, ezért szerintem nagyon fontos a tájékozódás. Hol, kivel tudom ezt természetes folyamatként végigcsinálni, úgy, hogy közben azért mellettem is legyenek, de ne piszkáljanak, ha viszont gond van, megfelelő szakértelemmel kezeljenek.

16. miccer
2010. jún. 26. 21:28
A terhesség és a szülés egy évmilliós dolog, tök természetes, annak ellenére, hogy mára ebből valami nagyon tudományos dolgot csináltak :) Én ezt igazán a második babámnál éreztem meg, nem paráztam semmin és a szülés is jobban alakult, mint először.
15. zzzsch
2010. jún. 26. 19:47

Ki akartam menni a születés hetére "majd ha terhes leszek" tájékozódni. Most volt május elején, akkor még csak próbálkoztunk, nem mentem, babonából, meg mert nem akartam magam áltatni. Erre 3 héttel később pozitív lett a teszt :), a legközelebbi születés hetére már ezen az egészen túl leszek. :)

Viszont tájékozatlan vagyok. :)

14. zzzsch
2010. jún. 26. 19:36

Hát igen, erre énis gondoltam, de ez addig jó, amíg békén hagynak a szülésznőddel. Ha minden normálisan megy, nem szeretnék gyorsítást meg beavatkozásokat. Persze, ha baj van, az más kérdés.

De legtöbb helyen ezeket rutinból csinálják.

Ha orvosom lesz, akkor is olyat szeretnék, aki nem "levezeti" a szülést, hanem én szülök, ő meg mellettem van és ő a szakember, ő tudja eldönteni, hogy minden rendben van-e, ha rendben van, örül és kivárja a végét, ha nincs, akkor segít.

13. miccer (válaszként erre: 12. - Zzzsch)
2010. jún. 26. 19:07
Én szülésznőt választottam, és az ügyeletesnél szültem a második babámat. Tudom, mindenkinek más az igénye, de úgy álltam a dolgokhoz, hogy ha bármi van az ügyeletesnek is tudnia kell elintézni a dolgokat, ha meg minden rendben, akkor a fizetett orvos sem sokat tesz. Így nagyon sok pénz maradt a zsebünkben. Szépen eljártam a körzetihez, aki végig nagyon rendes volt, csinált UH-ot is, szóval nekem maximálisan pozitív a tapasztalatom.
12. zzzsch
2010. jún. 26. 18:28

Nekem a doki a problémám.

Most a magánrendelőbe járok ultrahangra meg ellenőrzésre, ahol eddig az anyagcsere problémámat kezelték, mert ott 12. hétig kísérik a terhességeket pont azért, mert az anyagcseregond miatt problémák lehetnek és ők pont erre specializálódtak. Tehát addig az a legjobb, ha az ő kezeikben vagyok.


Viszont szeretnék majd egy dokit, akinél ez után folytatom, meg majd szülök.

Csakhogy a "rendes" nőgyógyászom, akihez eddig jártam és nagyon szerettem, nyugdíjba ment.


Szóval valaki új kell, akihez terhesen megyek először, ismeretlenül. Elég nehéz ügy.

11. zzzsch
2010. jún. 26. 18:09

Sziasztok!


Én is az első harmadban vagyok. (8+1 környékén)

Nekem egy kis szívdobogós embrióm van, a héten megyek megint ultrahangra, ha akkor minden rendben, akkor, azt mondta a doki legutóbb, hogy ad papírt, el kell mennem a háziorvoshoz, aki beutal ekg-ra, teljes vérképre, el kell mennem fogorvoshoz, meg a helyi védőnőhöz.


De nem kell aggódni, úgyis kap az ember papírt, meg beutalót és el is mondják, hova kell menni, ha itt az ideje.

10. vvicus (válaszként erre: 9. - Bogyo110)
2010. jún. 26. 16:31
Hát én tuti nem vagyok szakértő, csak nemrég még én is ott tartottam, ahol Te most. :-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook