Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

109. dfae449beb (válaszként erre: 107. - 07c4794583)
2010. febr. 14. 19:52
sziasztok, köszi a válaszokat.:) tényleg igaz, hogy olaszból a nyelvvizsga sokkal könnyebb, mint az érettségi? mert mindenki ezt mondja, de nem tudom...ezen kicsit meglepődtem.
108. Ágibaba1982 (válaszként erre: 106. - Mimszike)
2010. febr. 14. 17:20
Bexhill messze van Londontól?? Én amikor kint voltam,Londonba jártam magyar buliba,miden héten van...
107. 07c4794583 (válaszként erre: 104. - Dfae449beb)
2010. febr. 14. 17:12

szia

én 16 évesen középfokúztam olaszból, és utána 15 évig azt gondoltam, a francba, na erre se lesz szükségem sose, erre most svájcban élek és itt nagyon sokan beszélik :) úgyhogy végül nem bántam meg

2010. febr. 14. 17:10
Nem tudja valaki hol lehet felvenni a kapcsolatot kint élö magyarokkal? most megyek ki angliába bexhill be.
2010. febr. 13. 20:43
Hat ha Olaszorszagba akarsz boldogulni jol fog jonni az Olasz nyelv.Amugy ha hosszutavon kepzeled el kulfoldon nagyon menj ra az angolra nem csak mert Angliaban azt beszelik hanem azert mert vilag nyelv ha mast nem is angolt nagyabol mindehol megertik hidd el tapasztalat en csak Angolul beszelek es csaknem fel europat korbe jartam es tokeletesen megertettek mindenhol.Vegyuk Skandianaviat nem tulzok ha azt mondom szinte mindenhol mindenki tokeletesen beszel angolul,es akkor ott van Amerika,Ausztralia,Uj Zeland,Irorszag,es akkor meg az Europai udolo paradicsomok az angol turistak kedvtelt helyei Gorogorszag,Del Spanyol orszag,Portugalia meg az utcai kis csoves arus is jol beszel angolul ugy hogy en azt javaslom ne pazarold az idod tanulj meg jol angolul ebben van a jovo es nem a nemetben meg olaszban.Persze jo ha minel tobb nyelvet beszel az ember ha pl:Franciaorszagban vagy Olaszorszagban tervezed a jovod,de Angliaban senkit nem erdekel milyen mas nyelven beszelsz mert ok maguk nagyon ritkan beszelnek 2 nyelven azt se rendesen.Es ok azon az elven vannak hogy hat mindenki beszel angolul nem?Par angol ismeros mar felhuzott ezzel a mindeki tud angolul beszelni dologal,amiben igazuk is lehetne de ha ok mennek evente 2szer nyaralni akkor ok miert nem tudnak meg koszoni sem az adott orszag nyelven?Csak az en velemenyem,biztos mas meg mast gondol,bocs a helyesirasi hibakert valami nem mukszik a billentyuzeten.
2010. febr. 12. 19:17
köszi. :) angliában milyen nyelvet jó, ha beszél még az ember? mármint itthon az angolt meg a németet tanítják mindenhol. én olaszt tanulok, de igazából az iskolai tanórákból szerzett tudásommal kitörölhetem...nem tom, érdemes lenne-e külön rátanulni, hogy le tudjam tenni belőle az érettségit, vagy hagyjam a fenébe...sajna, későn jöttem rá, hogy minden más nyelvvel sokkal jobban jártam volna...persze, tom, hogy minél több nyelvet beszélsz, annál jobb, és ma már gyakorlatilag a nyelvtudás a legfontosabb, dehát az olasz nem valami sűrűn beszélt nyelv...
2010. febr. 12. 12:51
Hat hogy oszinte legyek,ha nem kelet volna erte megkuzdeni ki is dobnam a kukaba az erettsegimet.Angliaban alapvetoen nem nagyon veszik figyelembe az ilyen papirokat,nyelvizsga stb... ha csak nincs diplomad az mar mas teszta oda meg eleg magas fokon kell a nyelvet beszelni.Amugy az erettsegi A LEVELnek felel meg.Mindig azert ird oda az oneletrajzodra hogy van ilyened meg ok meg azt is felszoktak sorolni hogy melyik tantargybol milyen eredmenyeket ertek el,mnden papir jol jon ha van de nem az a donto hanem hogy tudsz e beszelni es milyen gyakorlatod van.
2010. febr. 11. 14:56
sziasztok. köszi a választ:) hát, engem nem fenyeget az a veszély, hogy piára költöm a pénzt...:)egyébként egy érettségi angliában ugyanannyit ér, mint itthon? nézegettem a neten, de nem naon találtam erről semmit...
2010. febr. 10. 21:57
nincs valaki bexhill környékén?? én most márciusba megyek.
2010. febr. 10. 15:41
amire szamithatsz minimum 60,80 euro vagy font.Nekem nincs olyan ismerosom aki ennel tobbet kap,egy lany volt o £90 kapot+a takaritasert is kulon de o csak 4 honapot volt kint.En £75 ot kaptam hetente,de semmi pluszt.Ha suliba mentem a benzint nem kelett fizetnem de mindegy mas egyebet igen,most 70euro hetente ami ugyan rosszabb,de most tenyleg semmire nem kell fizetnem.A £350 meg hiheto de az £1000 az mar kicsit durva.Ott mar nem csak au pairkedesrol van szo vagy mozgasserult gyerek van es au pair pluszt keresnek ami anyibol rosz hogy semmi szabad idod nincs,es suliba se tudsz jarni de meg amikor en kaptam au pair plusz ajanlatott ott heti 6nap felugyelet a gyerekekre hozzateszem 5 gyerek volt ebbol 2 csecsemo,1 mozgasserult es masik ket rossz magaviseletu gyerek erre kinaltak 600eurot persze ezt nem valatam be(hazi apolot akartak olcson es nem au pairt),vagy meg eltudom kepzelni hogy egyedul allo apuka van a dologban es az agyat is szivesen megosztana,nem csak a csaladi eletet (olvastam mar boven peldat hogy egy kis pluszert mi mindenere kepes egy ket lany),meg Londonban talan fizetnek heti £100,£120ot de ott anyiba kerul az elet hogy elis fog menni siman.Azert nem mondanam hogy a magyar minimal ber fele,kb a magyar minimal ber vagy tobb,nekem volt hogy 100000ft ra jott ki amikor jo volt az arfolyam.Amugy eleg lesz ha beosztod,ha ugyes vagy nem bulizos,bagos,reszegedos akkor felretudsz tenni egy kicsit hogy legyen koltopenzed amikor hazautazol.De ebbol tenyleg nem lehet tivornyazni anglia tul draga ahoz. Partizas,ruha vasarlas,fodrasz,mukormos,kozmetikus felejtos legalabbis nem havi szinten mert csak a fodrasz elvinne a fel zsebpenzed,hidd el tapasztalat!!!
99. dfae449beb (válaszként erre: 98. - Rono17)
2010. febr. 10. 13:43
szia rono17! elsősorban angliába, de végül is nagy-britannián belül bárhova jó lenne. egy lány azt írta-aki szintén angliában volt kint-hogy a magyar minimálbér felét kereste meg havonta. a cégek honlapján fönn is van, hogy a pénz nem oan sok, mivel a nyelvtanulás miatt mész ki, meg a család is segít egy csomó mindenben, szal kicsit meglepett a 350-1000 euro, de a 260 is több, mint amire gondoltam. bár az a lány csak nyárra ment ki...nem tom, hogy így is ugyanannyit fizetnek neki, mint egyébként...
98. rono17 (válaszként erre: 97. - Dfae449beb)
2010. febr. 9. 21:29
Szia! Németországban a zsebpénz 260€. Ez a hivatalos, de persze családtól is függ. Ennél kevesebbet nem kaphatsz!!! Én kijövök ebből a pénzből és félre is tudok rakni. Arra gondolj, hogy a család nagyon sok mindent fizet, és segít mindenben. Melyik országba szeretnél menni?
2010. febr. 9. 15:46
köszönöm a válaszokat.:) bocs, de még meg szeretném kérdezni, hogy a "zsebpénz" kb mit jelent összegben. igazából főként a nyelvtanulás része érdekel a munkának, szal ez nem oan lényeges, de erről is elég eltérő dolgokat hallottam, volt, aki azt mondta, még arra az útiköltségre sem volt elég, amivel eljutott a nyelviskolába, az egyik cég meg azt írta, hogy 350-1000 euro között keresel, és azért mégse mindegy.
96. 7d52a58eee (válaszként erre: 90. - Dfae449beb)
2010. febr. 9. 10:53
en azt tudom neked mondani nyugodtan probalkoz,de semmilyen ugynoksegnek ne fizes.En sose fizetem sehol es mar a masodik au pair munkamat csinalom.Ha biztosra akarsz menni es biztonsagban erezni magad akkor menj ugynoksegel,de ha a gyorsabb egyszerubb utat valasztod keress interneten sajat magadnak csaladott.En elso alkalomal meg otthonrol minimalis nyelvtudasal 2het alatt talatam,masodszora mar nyelvtudassal 1 het alatt.A rabszolga tartas inkabb csicskasnak neveznem, hat van benne igazsag sajnos,en is belefutottam siman 10 orakat dolgoztam nem beszelve a hetvegekrol,sose lehetet semmit rendesen tervezni mert mindig kerdeses volt szabad lesz e vagy nem,volt hogy nem volt szabad egesz hetvege,meg hat a zsebpenz is az elejen le volt csipve 2 het,es a utso het is,es semmi extra nem jart semmiert,pedig idokozben eleg sok extra munka jott pl a mellek epulet heti takaritasa,vasalassal,mosasal,ugy mond apartman haz 4 fore,plusz nem csak a gyerekek korul de a csalad koruli teendok mosas,vasalas,szinte az osszes helyseg takaritasa,plusz allatok etetese.Azert volt miben elfaradni,de vannak jo peldak is,es nagyon jo csaladok.En azt mondom ha nem tetszik rogton valts a csalad ulj le beszelj veluk hogy mi nem jo neked es ha nem valtanak akkor te valtasz.Nem kell megilyedni,csak el kell mondani mi nyomja a lelked,rengeteg csalad keres au pairt ugy hogy nem nehez valtani,aki akar annak sikerul.Viszont nagyon sok kitartas kell,jo hozzaalas,es nem utolso sorban nem art ha van anyi nyelvtudasod hogy ne vesz el.
2010. febr. 8. 21:26
findaupair ez nem ügynökség által megy hanem saját magad szervezed az egészet én mikor beregisztráltam másnap már 4-en is írtak.Én ezt ajánlom.
94. dfae449beb (válaszként erre: 91. - Mimszike)
2010. febr. 8. 20:01
te melyik céggel mentél ki? szeretnék találni egy megbízhatót, mer naon kéne az állás.
2010. febr. 8. 19:47
sorry nem 400ezer hanem 40ezer
2010. febr. 8. 19:47
valaki bexhill környékén van?
91. Mimszike (válaszként erre: 90. - Dfae449beb)
2010. febr. 8. 19:46
a baklubbot ne válaszd én próbálkoztam náluk semmit nem segítenek és csak a pénzed vesszik el 400ezer ft az oklevél vicc.
2010. febr. 8. 18:28
sziasztok! én is szeretnék kimenni au pairkedni suli után, de nem tom, mennyire megbízható az iesmi. egy másik fórumon azt írták, a család rabszolgaként kezel, az ügynökség meg csak a pénzt vágja zsebre. én a babaklubnál érdeklődtem. ezzel a céggel van valakinek tapasztalata?
2010. febr. 5. 14:04
Frankfurt kornyeken nincs valaki? :)
88. mimiss23 (válaszként erre: 86. - Rono17)
2010. jan. 31. 23:08

Sziasztok!!

Igen Rono hisz ez egy nagy buli!!Igaz picit messze vagy de pár nap és közel leszel!!!Imádok au pair lenni szeretem a családot imádom a 3 gyereket..!!!Nos nem bántam meg hogy kijöttem az tuti egy életre szóló élmény!!!Rono és a karneválon micimacik meg pillangok legyünk....:)Pusza

2010. jan. 31. 17:15
Én is az aupairworlddel jötem ki.Úgy voltam vele, hogy egy próbát megér hogy ne kelljen kzvetítőne fizetnem. Igazából a család, akiknél most kinntvagyok már egy nappal rá, hogy regisztráltam rámtalált:) De már az első nap is csomóan írtak/felhívtak . Egy hétig emaileztem még más családokkal is , aztán sikerült leszűkitenem 2re a kört:) Végülis az volt a döntő érvem a mostani csaádom mellett, hogy Düsseldorfba egy direktbe repülő:)(a másik család dániában lakott volna:) De nagyon jól döntöttem:):):)Imádom őket:) Az aupair world azért jó (sztem) mert kedvedre válogathatsz amég nem találod meg a neked tökéletes családot. :)
86. rono17
2010. jan. 31. 14:22
Csatlakozom szil24-hez. Én is az www.aupairworld.com-nak köszönhetem, hogy kint vagyok Németországban és tényleg nagyon jó au pairnek lenni. Mindenkinek ajánlom, aki nyelvet akar tanulni vagy csak egy más kultúrát megismerni, mert az élmény felejthetetlen. Ugye mimiss23? Mi sem bántuk meg. Net szinte minden családnál van, és ha net van, gond nincs. Mert mi au pair-ek összetartunk :-)
2010. jan. 31. 14:16

Szia

Köszönöm szépen a válaszod nagyon sokat segített :)

2010. jan. 31. 13:06
amugy en mindenkinek az www.aupairworld.com ot ajanlom ha gyorsan kiszeretnel jutni au pairkedni.Rengeteg csalad van a vilag minden tajarol en is ott talaltam valamint nezzelodjetek az iwiw,aprok,au pair munka.Rengeteg haza tero lany keres sajat maguk helyere au paireket elso munkamat en is ott talaltam,vagy irodaval menjetek.Viszont engem az au pair worldon talaltak meg az amerikai csalok,azzal kicsit ovatosaban mert ott is barki regisztralhat sose tudod kivan a vonal masik vegen.
2010. jan. 31. 13:02
En Canadba keszultem,de a csaladok megprobaljak az egyszerubb modszert menj vizum nelkul,ami tok jol hangzik csak, ha a legkisebb gyanu is felmerul a vamnal hogy nem csak utazgatni jottel Canadaba barmilyen indok nelkul rogton visszaforditanak,es nem csak hogy bukod a repulojegyed arat,de rogton utazhatsz vissza es meg munkad sem lesz.99%ban a csaladok nem hogy nem fizetik az Amerikai utad de meg hozzajarulast sem adnak,szoval altalaban a teljes Amerikai utad koltsege teged terhel,plusz ha meg vizum nelkul mesz ki par honapra akkor fel kell mutas nem keves osszeget amibol finanszirozni tudod az ott tartozkodasod.En hallotam mar visszaforditott au pair lanyrol,szoval en azt ajanlom hogy inkabb vizummal es ne kockaztas ha a csalad arra ker,mert te jarsz rosszul ha valami gaz van.
2010. jan. 31. 12:59

Sziasztok!!!


Ausztriába (Burgenland környékén) tud valaki au pair munkát? Szállás megoldott!

Köszi szépen!

2010. jan. 31. 12:56
Szia!Szivesen valaszolok,orulok ha segithetek,mert sok a csapda sajnos most mar az aupiar munaknal is.Angolul beszelek itt is,mert elvileg azert vagyok itt hogy angolul tanuljanak a gyerekek,de a csalad most mar egyre jobban szeretne ha spanyolul is beszelnek,hat majd alakul.Amugy spanyol tudas nelkul jottem.Az Amerikaba keszuloknek,jol gondoljatok meg erdemes e?Es ovatosan rengeteg az atvres az amerikai munkaknal,en sikeresen ketszer belefutottam csaloba aki au pair munkat kinalt,es odaig fajult hogy mar a magyar nagykovetsegre kellet irnom nehogy felhasznaljak a megszerzett adataim csalasra,es komoly kovetkezmenyekkel jar ha barmibe belevonnak a tudtod nelkul.Penzt soha de soha ne kuld semilyen indokal ha barki erre ker csaladnak kiadva magat,es vigyazat a vizum ajanlatokkal,senki semmilyen korulmenyek kozott nem tudom vizumot garantalni,ha valai konyitett eljarast ajanl,vagy hogy elintezi helyeted csak kuldj enyi meg enyi penzt az Kamu torold rogton.
2010. jan. 29. 23:49

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni én New York ba szeretnék kimenni kb 1 évre mit javasoltok hogy tudnám ezt megvalósítani?

Ha valaki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook