Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

289. nikimanoooo (válaszként erre: 287. - Fehérbárány)
2010. márc. 26. 14:12
mi az álmod? :)
2010. márc. 26. 10:28
es akkor meg nem is irtam le minden serelmemet.Volt hogy a kicsi folyamatosan egesznap csak azt mondta utalak,huzzal haza ahonnan jottel.Ok ugy ereztek hogy azert nincs veluk sokat az anyuk mert en ott vagyok,persze ok nem fogjak fel a helyzetet.Persze a vegen meg mar bogtek mikor eljottem.
2010. márc. 25. 17:59
Hát durva dolgokat írtok,az biztos!Én nem hiszem,hogy ilyen családnál kibírnám hosszútávon.Igaz én még csak 1 hete vagyok itt,de annyira kedves és odaadó családhoz kerültem,hogy ennél jobbat nem is kívánhattam volna!És még az is szerencse,hogy csak 1 kislányra kell vigyáznom,bár a szülőkkel jobban kijövök mint vele,de azért kedveljük egymást.De mondjuk ők nem is az a tipikus angol család,mert csak 10 éve élnek itt és Afrikából jöttek.Maradok náluk legalább fél évig,aztán ha sikerül megvalósítanom az "álmom" akkor több családhoz nem is akarok már menni.Kívánom,hogy mindenkinek legyen ilyen jó helye!:)
286. magicmag25 (válaszként erre: 285. - 7d52a58eee)
2010. márc. 25. 17:08

Szia Szilvi,olyan durva dolgokat irsz...falusi nepseg...Az en nom, mivel varosban laktunk eleg konszolidalt eletet elt,noha gyakran jart bulizni,meg estenkent borozott o is,de mindig megkinalt legalabb!De sok-sok hibat talalt midnig a munkamban,ha nem volt hjol letorolve a cucc,vagy nem porszivoztam ki aznap,mar lebaszott...Arrol ne is beszeljunk,hogy kiabalt velem is allandoan...Meg amikro leleptem, kozolte, hogy le fogja cserelni az osszes zarat, mert tuti lemasoltam a kulcsokat es bizots odaadtam a barataimnak akik majd kirabol;jak ot...jaaaa,mondom neki,hogy ennyit neztel ki belolem, hogy erre kepes vagyok???Akkrop,hogy merted rambizni a kolykeid, rohogtem egyet es otthagytam!

Megertem,hogy miert maradtal,en is azert huztam ki nala 14 honapot,mert meghaltka a szuleim es toobmillios hitelt kellett visszatorlesztenem,mert a halaluk elott lakasfelujitasba kezdtek szegenyek, nem gondoltak volna,hogy olyan gyorsan elmennek...:( De sikerult,es otthoni fizetesben nem tudtam volna kifizetni olyan hamar...!

2010. márc. 25. 00:00
viszont arra jo volt,hogy megondoltabban,magabaiztosabban vagok bele uj dolgokba ezentul es megtanultam angolul,enyi ordibalast amenyit ott kellet halgatnom szulok a gyerekekekel veszekedtek,gyerekek sokszor majdnem megfolytotak egymast,a 10 evesnek az dobta fel az adrenalinjat ha a 3 eves hatan ugralhat tiszta errovel es meg rohog rajta hogy milyen voros a kicsi fejje,meg a 3 eves bekekult a bogestol es nem kapott levegot azt se tudtam mit csinaljak vele es mindez mert az anya utan uvoltott csak o lusta volt felmenni a szobajaba mert elvolt foglalva apukaval a borozgatasban ami minden aldott este igy ment, ha valaki nezzi a super nanny cimu sorozatott az pontosan tudja mirol beszelek.
2010. márc. 24. 23:51
Hat igen nem volt egyszeru a begyoposodott agyu falusiak miatt.Folyamatosan megneztek,allandoan lestek mit csinalok a gyerekekel,egyszer volt egy hulye szitu a gyerek kozepen kototte be az ovet a majom no nem latam jol mikor leskelodott az ablakbol hogy a gyereknek be van kotve az ove,csak kozepen es rogton hivta anyukat hogy a gyerek a kocsiban ugralt es meg az ove sem volt bekotve,na persze ezt probalja meg valaki kimagyarazni foleg hogy altalaban anyuka elmondta a velemenyet es engem mar nem halgatott meg hogy megmagyarazzam.En is ezerszer ot hagytam volna oket ha tehettem volna,csak angol nelkul mentem ki,otthon nagyon semmi nem vart ram mar a munkahelyem,lakast feleadtam azert hogy kimehessek es az elejen nem volt egy darab ismerosom se kint,inkabb nyeltem 1,5 evig es mikor lehetosegem volt mar huzztam is el a csikot,az uj lanyal meg rosszabul bannak ugytudom.
283. magicmag25 (válaszként erre: 279. - Nikimanoooo)
2010. márc. 24. 22:55
Szerintem si nyugodtan vagjal bele.Megeri,elettapasztalat az tuti meg lesz utana!:D
282. magicmag25 (válaszként erre: 281. - 7d52a58eee)
2010. márc. 24. 22:55
Uhhh,de durva, a biciklis sztorinal en mar leleptem volna,tuti!Az en nom az siket volt es total kihasznalta ezt a fogyatekossagat, kb.mint otthon a ...a tudjatok kik...Szoval eleg gaz volt,mert tudott beszelni,es lehetett erteni,de ugy uvoltott,mint a sakal,nem hallotta a sajat hangjat,nem tudta kontrollalni.S meg o allt neki feljebb,mikor eljottem,hogy azert megyek el,mert egyszer elveszitette a turelmet???Ha egyszer lett volna!En soha nemmentem volna farmra, ki nem allhatom a videket, es egyszer kotloztem csak egy kis faluba egy csaladdal, akik nagyon szepen megkertek,hogy koltozzek mar el veluk.Ugy bamultak minket az utcan a gyerekekkel,mikor setalnivittem oket,vagy jatszoterre,mintha kb az urbol erkeztunk volna.Szoval vissza is huztam a varosba gyorsan!
281. 7d52a58eee (válaszként erre: 278. - Magicmag25)
2010. márc. 24. 22:32
Lattom nem vagyok egyedul akkor,mas is volt rosz szituban.Anyuka velem tobszor is orditott,oktalanul,altalaban a gyerekek hulyesege miatt es folyamat ram volt kenve minden.Ha a gyerek az iskolaban hagyta a pulcsijat az az en hibam volt ha ok hagytak a sapkakat az autojukban en meg persze nem talatam akkor azert orditott,volt hogy kilyukasztotta a biciklijenek a kereket es ramkente,es szombat delutan uvoltozot velem hogy vigyem a szerelohoz a bringat es ne rakjam vissza lyukasan,elvitem ugyan de buntudata volt utana es csak anyit mondott hogy nem nekem kellet volna kifizetni ok fizetik.Nagyon kemeny idoszak volt es rengeteg munka konkretan reggel 7tol este 9-10ig,a gyerekek elviselhetetlenul rosszak es zajosak voltak,sokszor autonelkul hagytak es ez egy farm volt ,busz nem volt hetvegen,szoval hiaba volt a hetvegem nem tudtam kimozdulni otthonrol,a folyamatos babyszitelesrol nem is beszelve mert ok allandoan partyba jartak.szoval nagyon meg kell valasztani kihez mentek
280. 7d52a58eee (válaszként erre: 279. - Nikimanoooo)
2010. márc. 24. 22:24
En Spanyolorszagban vagyok most es nem beszelem a nyelvet.A csalad angolul is tud beszelni ha nem is perfektul ,es a gyerekek is kicsit beszelgetnek mostmar angolul.Ugyan ugy van eselyed barmelyik orszagban a nyelvtudasa nelkul is ha jol beszelsz angolul,sot angolal van a legnagyobb eselyed Anglian kivul is ,mert mindenki tanitatni aakrja a gyereket angolul.
2010. márc. 24. 21:41
szerintetek érdemes lenne belevágni az au-pairkedésbe egy olyan országban, aminek a nyelvét egyáltalán nem beszéli valaki? de mondjuk angolul egész jól tud, és teszem azt angolul beszélő családhoz megy.
278. magicmag25 (válaszként erre: 276. - 7d52a58eee)
2010. márc. 24. 17:41
En is voltam au pair, ketszer is, es nekem sincsenek jobb tapasztalataim, en az elso csaladnal nagyon ki voltam hasznalva, volt olyan, hogy 70-80 orat is voltamaket gyerekkel, mondjuk jol fizetett, ez az egy ami kompenzalta.Mert elviselhetetlen bit6ch votl amugy a no. Az utolso cseppet a poharban az tette be,hogy ramuvoltott,erre en meg azt mondtam neki, okes, akkor en meg leleptem.Erre kitalalta,hogy feljelent,hogy bantalmaztam a gyerekeit...erre megmondtam neki,hogy senki nem tudja bizonyitani es megmondom,hogy o bantalamzott engem...hehe...Vegul leleptem,mint a pinty!Szoval ki ne adjon senki iratot a kezei kozul.Midnig legyen elegendo penzed arra,hogyha baj van, legalabb egy hostelbe el tudj menni, par ejszakara.
277. magicmag25 (válaszként erre: 260. - Dani20vt)
2010. márc. 24. 17:28
Iagaza van Szilvinek, nehogy kiadd az adataidat,mert valsozinu csalo banda lehet.Elmondom en neked, az utleveled,szemelyigazolvanyszamod csak hivatalos szemely kerheti, rendor, vamellenor repteri alkalmazott.Szoval semmilyen papirra ne ird ra,keress masik,rendes csaladot,realis arert.
2010. márc. 24. 13:21
en szivesen hallanam azert masok velemenyet is a tapasztalatokrol,mert en mar kiboncoltam a temat rendesen.en most mar a 3.csaladom tortem a fejjem es Ausztralia volt a cel,kaptam is munkat mar,de vissza mondtam.Ugy dontottem most mar eleg volt is vissza megyek a regi jolmegszokott kis hetkoznapjaimba.
2010. márc. 24. 13:16

amugy nyugodtan elkezdhetsz mar most keresni,nagyon sok csalad elore gondolkodik es szeretik jol megtervezni az ilyet,meg ok pontosan tudjak joval elore hogy mikortol lesz szukseguk au paire.Pl a gyerek iskolat elkezdi vagy pont azert mert ovadat kezdi,vagy uj baba jon es szukseg van a segitsegre de az igazsag hogy az au pair munkanal szerintem eleg ritka mikor a csaald kifejezetten a gyerek miatt akar au pairt,kicsit az o onzoseguk es lustasaguk is benne van,sokszor tenyleg lustak elpakolni maguk utan es kell valaki aki elpakol,elmosogat vacsora utan,meg csinalja a nehezebb munkat mosas,vasalas,takaritas

es mindig keznel van ha valmit akarnak.Aki a rendes babysittery munkat csinalja az a Nanny o konkretan csak a gyerekekekl foglalkozik es ok nem takakritjak a hazat,meg szulokre vasalni meg ilyenek,csak max a gyerekek dolgait tartjak rendben,de ok nem is bentlakasosak,meg altalaban ok mindig anyanyelvuek,vizsgaval,referenciakal,tapasztalattal,es ok jol keresnek ez a kulonbseg az au piar es a nanny kozt :)

274. 7d52a58eee (válaszként erre: 269. - Nikimanoooo)
2010. márc. 24. 13:05
Nyar elott van a foszezon en szerintem,a legtobben ebben az idoszakban keresnek au pairt a nyari szunet miatt amikor a gyerekek otthon vannak es a szulok dolgoznak ilyenkor egesznap felugyelni kell a gyerekeket akar keso delutanig is reggeltol.A nyari szunetet en nem szerettem mert a 3 gyerek reggeltol estig otthon volt es a hazi munka az ugyan ugy ott volt es eleg nehez osszehangolni a fozest,hazimunkat a gyerekeket es lehetoleg ugy hogy lefoglald oket egesz nap.Vinni hozzni oket,uszodarol uszodara,vidamparkba ossze vissza,ami tok jo ha egy nagyobb gyerek vanes nincs hazi munka,de nekem a nyarak nagyon kinkeservesen teltek.Mar imatkoztam hogy visszamenjenek a suliba.
2010. márc. 24. 13:01
hat erdekes dolgok.Nekem egyszeruen kikelet tolteni par papirt az orvoshoz,amin esetleg fel kell tuntetni az utlevel szamod,de nem beadni az utlevel masolatodat,esetleg bemesz megmutathatod neki hogy van utleveled,de a masolat mire kell.. En nem halottam ilyet hogy be kell adnod az utlevel fenymasolatod a dokinak.Ha azert akarjak mert nem biznak alapban az au pairben akkor azt kozolni kell hogy ezert szeretnek mert...nem ilyen bugyuta sztorikal hogy felismerjenek a repteren meg hasonlo...csak hogy az au pair nyugodt lelekel vagjon neki es ne remego labbakal hogy ur isten vajon hova kerulok.
272. Fehérbárány (válaszként erre: 261. - Nikimanoooo)
2010. márc. 24. 12:36
Az 1200 font-os meló tuti kamu.De hogy miért kelhet az útlevél másolat?Hát gondoljatok bele,ha egy család a neten keres au pairt,honnan tudhatja,hogy nem ő fog kifogni egy csalót,aki kimegy hozzájuk aztán meglopja őket és lelép?Akkor honnan fogják tudni megkeresni?Ez az egyik.A másik meg,hogy tőlem pl azért is kértek fénymásolatot mikor már itt voltam,hogy bejelentsenek az orvosuknak,ha bármi bajom lenne,akkor oda visznek és ezért nem is lesz szűkségem az EU-s egészségbiztosítási kártyára!
271. Fehérbárány (válaszként erre: 254. - Dani20vt)
2010. márc. 24. 12:31
Wow!Azért az nem semmi,hogy ennyi idős fiú létedre ilyet bevállalsz!:)Hogy birod a gyerekekkel?
270. Fehérbárány (válaszként erre: 269. - Nikimanoooo)
2010. márc. 24. 12:29
Bár nekem még nincs nagy tapasztalatom ebben,de szerintem még bőven ráérsz keresgélni,bár vannak olyanok,akik úgy hiredetik magukat,hogy csak későbbre keresnek au pairt.De én pl. 1 hét alatt megtaláltam a családomat és rá kb 1,5 hétre már kint is voltam.
2010. márc. 24. 11:34

amúgy, melyik az az időszak, amikor a legtöbb au-pairt keresik? a főszezon úgymond. vagy nincs ilyen?

én szeptember/októberben mennék ki, de csak július vége felé lesz biztos. innentől kezdve mennyi idő a szervezés kb? addig viszont ismerkedhetek családokkal nem? csak mert nekem eddig még senki sem jelzett. még korai? vagy nem vagyok szimpi? :S

2010. márc. 24. 08:55

en ketszer is belefutottam ilyen ajanlatban meg utana is kaptam.Nekem is allandoan 1400-1600£ plusz heti 300£ vagy $ igertek.Iszonyat gagyi.

Nagyon jo lenne ha igaz lenne,de sajnos nem az es megint a szerencsetlen embereket pobaljak at verni es lehuzni az utlso felretet penzed amibol neki vaghatnal kulfoldnek.Sajnos elkell felejteni az ilyen illuziokat,sajnos fele enyire nem konyu. kint sok sok kitartas,pozitiv hozzalas,es jo sokat nyelni annak menni fog kint.

2010. márc. 23. 23:38
Ez az amerikai család nekem is írt... de nem is válaszoltam már rá, mert a hugomnak más néven írták ugyanezt... na mind1, findaupair-en felvettem kedvecnek még 3 normálisnak tűnő család, majd lesz valami. köszi az infókat;)
266. marlew (válaszként erre: 262. - 7d52a58eee)
2010. márc. 23. 22:50

Lehet hogy ugyanazzal a családdal volt "dolgunk"! Nekem is írt egy Amerika család, aki valami munkaszerződés miatt volt Angliában! Ők 1800 fontot ígértek havonta + 220 font heti zsebpénz!!!!! Már magában a heti 220 is nagggyoon jó lenne... írtam nekik hogy persze érdekel a dolog, de természetesen nem gondoltam komolyan!!! Csak kíváncsi voltam! :P Már a szövegük is elég nyálas volt, írták hogy nagyon vallásosak, meg hogy örülnek hogy ilyen gyorsan válaszoltam, mert ez azt jelenti hogy jó egészségnek örvendek... böööö! Amúgy elvileg egy gyerekük van, csak rá kellene vigyázni heti 35 órában, nincs házimunka stb. És azért ilyen magas a fizu mert a legjobbat akarják a gyereküknek... hát akkor miért nem fogadnak pl egy francia nevelőnőt?!?! :)

AMI TÚL SZÉP AHHOZ, HOGY IGAZ LEGYEN, AZ VALÓSZÍNŰLEG NEM IS AZ!!!

265. marlew (válaszként erre: 258. - Magicmag25)
2010. márc. 23. 22:42

Nekem is végigfutottak ezek az agyamon, mert azért alapvetően gyanakvó és óvatos ember vagyok! Van egy barátom Londonban (fiú), aki azt mondta hogy kijön ő is a reptérre és beülünk együtt abba a bizonyos taxiba! :) Kérdeztem a családot hogy ez jó-e nekik és azt mondták hogy jó! Így azért biztonságosabb lenne... de már arra is gondoltam hogy lehet hogy nem is lesz semmilyen taxi! :S

Egyébként én úgy gondolom, hogy azért nem ők jönnek, mert az anya a két kicsi gyerektől nem nagyon tudna mozdulni, az apa meg elvileg reggeltől estig dolgozik! Amúgy emailben és telefonban rendesnek tűnnek... Szóval nem tudom, hogy mi legyen!

2010. márc. 23. 22:00
nincs senki bexhill közelében????
2010. márc. 23. 18:36
A masik hogy kulfoldon jobban lehet keresni,de hidd el a semmire ott sem dobaljak a 1400£.A parom Angol anyanyelvu,Cambrideben vegzett,Amerikaban is elt,felsofoku informatikusi allasa van es igy ka netto 1500£ot van hogy kevesebb van hogy kicsit tobb.Te elhiszed hogy neked par oras besegitesert 1400£nek?Ne legyel ilyen naiv,mert ezert fognak meg jo sokan atvagni foleg Angliaban nyuzsognek a csalok es keresik a kovetkezo aldozataikat.Komolyan mondom!!!Egyszer nezz meg az angol hireket,az Angol Amerikai csalok egyre extremebb dolgokat talanak ki hogy atverjek a naiv embereket.
2010. márc. 23. 18:31
Nehogy bedolj nekik!!!!!!!!1000% atvagas.Engem is atvertek igy csak az Ameriaki csalad volt.Utlevel hamisitashoz kellenek az adataid.En nekem is a Nagykovetsegre kellet irnom hogy kiadtam az adataimat es most mi tevo legyek.A parom nezet utana a cegnek es kiderult hogy valami Afriaki csalo banda.Meg fel is hivtak mikor mondtak nekik hogy feljelentem oket ha felhasznaljak az adataimat barmilyen buncselekmenyhez,a telefonban kiderult hogy apukanak semmi koze Amerikahoz meg csak nem is jart ott soha valoszinu(iszonyat akcentusa volt,nem is ertettem mit mond,kb olyan Pakos akcentus,es kiderult amit megadott lakcimet ott egy Templom all es meg penzel is leakartak huzzni.A masik ertem sem jott ki a csalad anno de legalabb az au pairuket lkuldtek ertem,de en biztosan nem ulnek be taxiba.Oszinten olyan csaladnak akarsz dolgozni akik arra nem meltatnak hogy a repteren fogdjanak?Nem hiszem el hogy a taxi olcsobbnekik es ha enyire is lustak akkor mikor otleszel akkor is lustak lesznek mindenre ami azt jelenti hogy sok dolgod lesz veluk.Az elozo csaladomnal kiderult hogy miert az au pair kuldtek mert meg maguk utan is lustak voltak elpakolni nem hogy kijonni a repterre.
2010. márc. 23. 17:20
ha saját szervezésbe megy az ember sztem ilyeneket nem szoktak elkérni, de a családnak minek az útlevélszámod, még ha ügynökségnek adnád megérteném. 1200 havonta, az hetire lebontva 300, és az még így is rengeteg egy au-pairnek. igen, ennyit csak hivatásos gyermekfelügyelőnek ígérnének...
2010. márc. 23. 17:01
Lehet vissza akarnak elni az adataimmal... vagy így nemlehet? Meg a csávó is kicsit kivolt akadva,h minek hívtam fel, mikor a mailban ottvan minden.... szal értitek:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook