Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? fórum

"Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
470. e16fe97baf (válaszként erre: 468. - Trapiti)
2011. dec. 17. 18:02
nevelni a családnak kell...az óvoda és az iskola csak segítséget nyújt, oktat...nem a pedagógusoknak kell nevelni a gyerekeket a családok helyett, ők kapják a gyerekeket a kishátizsákjukkal amit otthonról hoznak, a gyerekek 50% ában elszörnyülködnél mi mindent kaptak és nem kaptak otthon...az megy pedagógusnak aki tanítani szeretne, hogy milyenek a követelmények ha csak nem tanultál ott nem tudhatod, kinek alacsony kinek nem, de az biztos hogy mire elvégzi biztosan tudni fogja hogy odavaló vagy sem, mert közölni fogják vele a tanárai....ha mégsem akkor a csoportban és az osztályban fogja érezni hogy nem megy neki és keres mást...az orvosok között is van jó orvos és van nem odavaló...de mindkét tábor dolgozik és csak bízhatunk abban hogy jó aki éppen minket gyógyít...mint ahogyan csak abban is bízhatsz hogy jó óvónéni vagy tanítónéni kezében hagyod a gyereked, mert mély nyomokat hagyhat a személyiségében ha dilettáns...
469. 46deca742e (válaszként erre: 468. - Trapiti)
2011. dec. 17. 17:46
Tökéletesen egyetértek!!
468. trapiti (válaszként erre: 467. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 17:32

Hát, az hogy miért nincsenek a pedagógusnak eszközei, elég érdekes kérdés...


Nyilván lehet a családokat hibáztatni, nagy divat is ez...

Viszont amit én tapasztalok, hogy manapság - eltekintve a nagyon ritka kivételtől - az megy pedagógusnak aki semmilyen más egyetemre/főiskolára nem alkalmas. Könnyű bekerülni, alacsonyak a követelmények. Ez az eredménye. A pedagóguspályán nem azok vannak akik alkalmasak arra, hogy gyerekeket neveljenek, hanem aki nem jó másra... Szerintem nagy szégyen, ha egy pedagógus sír otthon, mert nincsenek eszközei... Ha én sírnék újraélesztés helyett, teljes joggal tartanának dilettánsnak...

467. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 465. - Egypt)
2011. dec. 17. 17:26
Az is elég nagy szégyen, hogy sok pedagógus sírva megy haza, mert nincsenek fegyelmezési eszközei. Mielőtt széttépnétek, nyilván nem arra gondolok, hogy milyen jó lenne, ha verhetné a gyerekeket, hanem arra, hogy a szülők otthon nem fegyelmezik kellőképpen a csemetét, és az iskolában beszólogat a tanárnak és hasonlók. Ha a tanár rá mer szólni, még neki áll feljebb. És ezt nem tudom másnak értelmezni, csak annak, hogy nem tudja a gyerek felmérni az erőviszonyokat, mert nem tanulta meg otthon. Pedagógus családban élek (én nem vagyok az), de vérlázító, amilyen sztorikat hallok.
466. 46deca742e (válaszként erre: 460. - Timycat)
2011. dec. 17. 15:59
Mosolyogtam amit beírtál. Az én lányom 45 éves és még mindig elvarázsol, nem tudok neki nemet mondani!
465. egypt (válaszként erre: 461. - Timycat)
2011. dec. 17. 14:07
Az egy dolog, hogy te arra neveled, de hogy egy pedagógus is, az szégyen.
2011. dec. 17. 13:38

Sziasztok,


Bocsánat a zavarásért, szakdolgozatomat írom óvodai beilleszkedésről.

Szívességet szeretnék kérni azoktól a szülőktől, akiknek óvodás gyermekük van és van pár percük kitölteni egy kérdőívet, töltsék ki kérem.


A kérdőív az alábbi linken érhető el:


[link]


Köszönöm szépen,

Szonja

463. timycat (válaszként erre: 462. - Trapiti)
2011. dec. 17. 13:37
Nem az a cél, hogy őt ne tapossák el, és ahogy elnézem igen jó úton haladunk; kis vezéregyéniség az oviban
462. trapiti (válaszként erre: 461. - Timycat)
2011. dec. 17. 13:34
Hát, ha ez a cél, hogy Ő legyen inkább az aki eltapossa a gyengét, akkor a legjobb úton haladtok! Gratulálok.
461. timycat (válaszként erre: 457. - Egypt)
2011. dec. 17. 13:26
Én támogatom a talio-elvet; sajnos ez az élet; gyerekemet kénytelen vagyok arra nevelni, hogy igenis mindenért meg kell küzdeni és a gyengét eltapossák; pláne mivel lány. Én is nem épp nőies szakmát (vagy a szakma részét) választottam, nekem mindig többet kellett odatennem, nekem mindig erőszakosabbnak kellett lennem, hogy legalább fele annyira elismerjenek, mint egy pasit.
460. timycat (válaszként erre: 458. - 46deca742e)
2011. dec. 17. 13:24
Nálunk fordítva van, az apja az akit bármikor kenyérre tud kenni (kései gyerek és hőn áhított lány) és én vagyok, aki szigorúbb; ha én szólok rá, akkor nincs apelláta, ha az apja akkor próbál egyezkedni a gyerek, kiskapu keresésben már most 3,5 évesen utolérhetetlen
459. trapiti (válaszként erre: 455. - Egypt)
2011. dec. 17. 13:24
Hát igen :) És kizártnak tartom, hogy Ő egyetértene pl. azzal hogy adott esetben helyes megütni egy gyereket...
2011. dec. 17. 13:20
Még egy gondolat: -azt hallottam Édesanyámtól, szeretett Nagyitól is,hogy kell lenni a családban egy embernek (ez pedig az apa lehet), akitől tartanak (és nem félnek) a gyerekek. A nő , az anya úgy van megszerkesztve, hogy ő a melegség ahová bújni lehet, ő adja a finom tejcsit, a simogatást, ellenben Apu az erő a biztonság. Ha ő jelen van akkor biztonságban vagyunk. A tekintély.Sajnos a mai világban sok a válás és a gyerekek szinte mind az anyjukhoz kerülnek, akire rászakad minden nyűg, szinte roskad a terhek alatt. Pláne a fiúknak kellene az erős, biztonságot adó apa, aki tudom, hogy megbüntet, de meg is véd. Nagyon sok gyerek azért nem ismeri az engedelmességet (rátámad a pedagógusra, agresszív lesz) mert a családban az anyja fölé nőt - ő lett az alfa hím. Holott még mentálisan gyermek.
457. egypt (válaszként erre: 454. - Timycat)
2011. dec. 17. 13:13
Hallottam én is ilyet, azonnal elbocsátanám az ilyen "pedagógust". Ez egyszerűen gyalázatos. Szemet szemért, persze...
456. egypt (válaszként erre: 452. - 46deca742e)
2011. dec. 17. 13:12
Előtte is lehet.
455. egypt (válaszként erre: 449. - Trapiti)
2011. dec. 17. 13:11
Nekem a "szakember" ilyen kérdésekben mondjuk Vekerdynél kezdődik.
454. timycat (válaszként erre: 447. - Trapiti)
2011. dec. 17. 13:06

Tévedsz; valószínű nem gyerekkínzó-passzióból csapna oda; nekem semmi ellenvetésem nem lenne, ha a nevelők is fegyelmezhetnék ily módon a neveletlen gyerekeket. De ezt már tényleg tiltja a törvény


(halkan jegyzem meg a magánbölcsibe ahova jártunk a nevelőbácsi egyszer két kisfiú között úgy sikálta el a konfliktust, hogy miután az egyik megütötte a másikat, megengedte, hogy a másik visszaadja azt és utána békét kellett kötniük egy-egy alapon; nem elvetendő megoldás)

453. tündér74 (válaszként erre: 444. - Irgum-burgum)
2011. dec. 17. 12:58
Tényleg érdekes. Sajnálatos, hogy kisgyermekekkel foglalkozó "szakembernek" ez a véleménye.:(
2011. dec. 17. 12:46
Összesen 6 gyerek nevelésében vettem részt a feleségemmel együtt. Meggyőződésem,hogy nem szabad következmények nélkül maradni semminek, akár jót csinál (akkor ne maradjon el a dicséret), akár rosszat tesz az "büdös" kölyök. Fontos még az is, hogy időben kapja a gyerek a büntetést (ami lehet fenékre csapás is). Feleségem módszere az volt: "előveszem a fakanalat!"- erre megszeppentek. Mivel egyszer sem vette elő, így a gyerekekben valamiféle misztikus félelem alakult ki a fakanállal szemben. Már nagy korukban nevetve mesélgették - mennyire féltek tőle. Én úgy emlékszem mindegyik gyerek kapott tőlem fenékre csapást, de csak iskolás korig. A lányom kamasz korában kapott tőlem egy nyaklevest. Nem lett tőle semmi baja. Ma már háromgyermekes anyuka és még mindig hozzám fordúl ha nem bír a gyerekeivel, úgy érzem nagyon szeret a lányom. Természetesen az unokákat már sokkal megengedőbben nevelem. Meggyőződésem, hogy nagyon, de nagyon fontos az első évek, az első 3-4 év. Ha akkor kialakul a gyerek és a szülők között egy egészséges szeretett teljes kapcsolat az örökre be fog tartani. Ekkor lehet (verés nélkül) engedelmességre, rendszeretetre stb. nevelni.
451. trapiti (válaszként erre: 450. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 12:24
Nem, ez a valóság :( A csecsemőotthonokban a mai napig ez van, és sok "régivágású szakember" is helyesnek gondolja... csak egy példa volt arra hogy ú.n. szakemberek mit tartanak helyénvalónak...
450. e16fe97baf (válaszként erre: 449. - Trapiti)
2011. dec. 17. 12:01
személyes kapcsolat nélkül...napi sok órában? hospitalizmus? ez most vicc?
449. trapiti (válaszként erre: 448. - Egypt)
2011. dec. 17. 11:52

Ráadásul a "szakemberek" véleménye sem egységes, nem tudni hogy a magánvéleményüket vagy valóban gondozónők-pedagógusok körében elfogadott véleményt mondanak-e ilyenkor.


Egyébként a "szakemberek" véleményéről csak annyit, hogy nem olyan régen pl. még a bölcsödékben - hasonlóan pl. a csecsemőotthonokhoz - az volt az elfogadott sőt követendő elv, hogy a gyerekekkel nem szabad személyes kapcsolatot, kötődést kialakítani, ennek érdekében pl. kerülendő a fizikai kontaktus, ölelés stb. illetve nem jó ha egy gyereknek állandó "saját" gondozója van. Én még két évvel ezelőtt is hallottam ugyanezt bölcsődevezető szájából... Ő is "szakember"...


Továbbra is úgy gondolom, mindenki a saját eszközeivel operál a törvényesség keretein belül, de úgy érzem, a fórumindítónak egyetlen célja volt, hogy önigazolást találjon...

448. egypt (válaszként erre: 444. - Irgum-burgum)
2011. dec. 17. 11:45
Szakember... Ez jó.
447. trapiti (válaszként erre: 446. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 11:38
Érdekes lenne, hogy ugyanezek a szülők, akik időnként hasznosnak tartják a fenékrecsapást, pofont stb. mit szólnának ha az óvónő ugyanerre hivatkozva adna a gyereküknek... szerintem nagy lenne a felháborodás...
446. e16fe97baf (válaszként erre: 444. - Irgum-burgum)
2011. dec. 17. 11:35
ez érdekes...pont ők azok akik annyi módszert tanulnak arra hogy kikerüljék a popsiraverést...bár mindenképp egyszerűbb...nekünk a fejünkből kitörölték a popsira verést, most képzeld el milyen egyszerű lenne bejönnek a gyerekek a csoportba, és csapkodnánk a popsikat hiszen egy a megfelelő időben még hasznos is lehet...akkor ilyen erővel a bölcsiben és az oviban is mehet a nemtörik a csontja :)
2011. dec. 17. 06:22

Én egyszer kaptam ki szülőtől, apukámtól, 7évesen. Ma is emlékszem rá. -) És azt mondom, kellett.

Akkor valahogyan sínre kellett tereljen engem és a szép szavak, a szigor nem segített.

Szerintem (bár nincsen gyerekem még) néha ha nagyon kell, megfontoltan lehet eszköz egy kis fenékbe billentés.

2011. dec. 17. 05:24
Érdekességképpen.Tegnap találkoztam a volt bölcsis néninkkel,kikértem a véleményét.Szerinte egy jó időben oda ütés a popsira nem gond,csak tudnia kell a gyereknek miért kapta.Elég sok dolgot mondott ezzel kapcsolatban,és ha ő mondja elhiszem,hiszen szakember.
443. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 435. - Zamila)
2011. dec. 16. 09:44
Végül is találtam a témával kapcsolatosan is érdekességeket.
442. e16fe97baf (válaszként erre: 437. - E16fe97baf)
2011. dec. 16. 08:39
beírni gondoltam a keresőbe :)
441. irgum-burgum (válaszként erre: 412. - Egypt)
2011. dec. 16. 05:50
Szerinted!4 évesen az én fiam is egy angyal volt,se hiszti,se szájalás,se rosszaság.És most 6 éves,teljesen megfordult,kis angyalból kisördög lett.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook