Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? fórum

"Attól még, hogy ráütsz a fenekére, nem törik csontja!" Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
500. egypt (válaszként erre: 498. - Pen80)
2011. dec. 17. 23:15
Sehol nem írtam ilyet, és nem is gondoltam, sajnálom, ha máshogy jött át.
499. Pen80
2011. dec. 17. 23:13
amúgy szerintem az a legdurvább, amikor agressziót büntetnek akár odacsapással. ennyiből meg is dicsérhetnék érte a gyereket, hiszen a szülő is azt tette, amit ő.
498. Pen80 (válaszként erre: 497. - Egypt)
2011. dec. 17. 23:10
Értem, csak amikor jön valaki és azt mondja, hogy ő ráhúzott egyet a gyereke fenekére, "ráugrotok", hogy úristen, szörnyűség. Egyedül mannamanna (remélem, jól emlékszem a nevére) hozzászólásaiból látszik a segítő szándék, a ti hsz-eitek azt sugallják, amiket az előbb leírtam. Innen a gép mellől meg nem látok mások fejébe (ahogy mások se az enyémbe), így csak annyit tudok a véleményekről, amennyit leírnak mások, vagy amit sugallnak a szavak.
497. egypt (válaszként erre: 496. - Pen80)
2011. dec. 17. 23:05

Senki felett nem ítélkezem. Arról ment itt a vita, hogy a verekedés ösztön -e vagy tanult magatartásforma (nem mintha nem lenne tök mindegy az eredeti téma szempontjából), max. ebben foglaltam határozottan állást, a többi kérdésben egyáltalán nem.

Igen, én is követek el hibákat, sosem állítottam az ellenkezőjét, és lehet, hogy egyik- másik "hibámnál" egy fenékre csapás jobb lenne, de mint írtam, én ezt a módszert nem tartom helyesnek, ennyi.

496. Pen80 (válaszként erre: 495. - Egypt)
2011. dec. 17. 22:58

Kategorikusan ítélkezel mások felett - lehet, hogy nem direkt és észre sem veszed, de úgy kommunikálsz, úgy viselkedsz.

Amúgy nem azt mondtam, hogy konkrétan te lelkileg bántod a gyerekedet (biztos vagyok benne, hogy nem teszed), hanem azt, hogy nyilván te is követsz el hibákat, max nem olyan látványosak, mint a fenékre csapás. Senki nem tudja hiba nélkül csinálni, de itt most úgy teszel, mintha te úgy csinálnád.

Amúgy szerintem köztünk ez az írásbeli vita nem megy, nem akarlak támadni vagy ilyesmi, csak mindig ír valamelyikünk valamit, amire a másik ugrik és itt elég nehéz megfelelően árnyalni a dolgokat/véleményeket. Miközben a lényegben egyetértünk: "teljesen megértem, ha valaki néha odacsap a gyerekének és nem hinném, hogy ettől bármi baja lesz, csak nem tartom helyes módszernek".

495. egypt (válaszként erre: 492. - Pen80)
2011. dec. 17. 22:34

Egy szóval sem állítottam, hogy tökéletes vagyok, egyáltalán nem erről volt szó, csak pszichológiai dolgokról ment a vita. Nem is értem, minek kevered ide a problémás gyereket meg hogy milyen szülő vagyok, nem ez volt a vita tárgya.

Ezerszer leírtam, hogy teljesen megértem, ha valaki néha odacsap a gyerekének és nem hinném, hogy ettől bármi baja lesz, csak nem tartom helyes módszernek.

És senkit nem ítéltem el, úgyhogy jobb lenne, ha nem adnál olyan dolgokat a számba, amiket nem mondtam, a feltételezéseidet meg tartsd meg magadnak.

Attól, hogy nem ütöm meg a gyerekemet, nem jelenti azt, hogy lelkileg bántom és megnyomorítom, ezt kikérem magamnak.

494. Pen80 (válaszként erre: 388. - Abarta)
2011. dec. 17. 22:33
nem rendszeres verésről szól a fórum.
493. egypt (válaszként erre: 490. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 22:29
Pedig hányszor van ilyen... És most már azt sem lehet, hogy kizavarom az óráról, mert jogellenes.
492. Pen80 (válaszként erre: 366. - Egypt)
2011. dec. 17. 22:29
Szerintem te életedben nem láttál problémás gyereket, nem hinném, hogy jobban értesz ehhez. Gondolom, elolvastál pár könyvet és rögtön tökéletes szülőnek képzeled magad. Jó lehet tökéletesnek lenni, de tudod, nem mindenki olyan okos, mint te és nem mindenkinek sikerül. De miközben olyan tökéletes vagy, nem tudod értelmezni, amit írok és szörnyű, ördögtől való dolognak tartasz 20 év alatt 3 fenékre csapást. A szülők jó része veri a mellét, hogy ő ugyan sose ütné meg a gyerekét, ja, azt nem, csak lelkileg ad neki hetente kettőt. Az, gondolom, nem probléma, mert nem látványos. Csak szegény gyerek jobban járt volna a 3 fenékre csapással. Szóval ki tudja, hogy te olyan tökéletes vagy-e, mint ahogy itt sugallni próbálod, sose tudjuk meg, max 20 év múlva pár pszichológiai tesztből. Szóval szerintem vegyél vissza az arcodból nyugodtan, mert nem tudhatod, hogy te milyen hibákat követsz el, észre sem veszed őket, közben meg elítélsz másokat, akiknek hosszú évek alatt háromszor elszakad a cérnájuk.
2011. dec. 17. 22:27
Egy gyereket = egy gyerek
490. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 487. - Egypt)
2011. dec. 17. 22:26
Na ez az! Egy gyereket simán meg tudja akasztani a tanítási órát. Pont erről beszélek. Nehogy már 30 másik a miatt az egy miatt ne tanuljon, mert a tanítónéni "fegyelmez". Fegyelmezze meg otthon az anyja meg az apja.
489. egypt
2011. dec. 17. 22:26
A lényeg az, hogy igazad van, elsősorban a család feladata a nevelés, tehát azt nem lehet, hogy én nem nevelem otthon a gyereket, nevelje meg az iskola. És ha valaki 14 éven át nem foglalkozott igazán a gyerekével, akkor sajnos mi már nem tudjuk megnevelni.
488. egypt (válaszként erre: 486. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 22:24
Láttam, igen.
487. egypt (válaszként erre: 485. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 22:24
Rá kell érni. Ha órán van gond, akkor is rendezni kell, mert addig úgysem lehet tanítani.
486. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 484. - Egypt)
2011. dec. 17. 22:24

Nagyszerű:) Akkor biztos láttál már egyet s mást.

Tényleg nem tartozik az eredeti témához közvetlenül, csak kihozta a szó.

485. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 483. - Egypt)
2011. dec. 17. 22:22
Azt írtam: elsősorban a tárgyi tudás átadása. És mivel ez nem kevés, nem hinném, hogy különösebben ráérne nevelni a gyerekeket. Persze, nyilván neveli is, hiszen a személyiségével, a tudásával is hat rá, de én arra értettem, ha egy pl. gyerek rosszalkodik órán vagy szünetben. Nem tudom, melyik pedagógusnak van arra ideje, hogy ezzel foglalkozzon. Max. behívatja a szülőt, vagy jelzi neki, hogy gond van. De akkor megint a szülőnél van a labda.
484. egypt (válaszként erre: 467. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 22:22

Ez rendben van, de ennek megint csak nincs köze az eredeti témához. Fegyelmezni kell, és attól, hogy valaki nem csap oda a gyerekének, még nevelheti.

(Egyébként pedagógus vagyok.;))

483. egypt (válaszként erre: 482. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 22:18
Nem egészen. A pedagógus feladata a nevelés is. Nem a szülő helyett persze, de ez is része a munkájának. Minimum olyan fontos, mint a tárgyi tudás átadása.
482. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 481. - Trapiti)
2011. dec. 17. 21:24

Jajjaj, ki van ez már kicsit tekerve.

A pedagógus (tanár) feladata elsősorban a tárgyi tudás átadása a gyerekeknek, nem az, hogy más neveletlen gyerekével bajlódjon. Otthon kell nevelni, azzal az eszközzel, amit a gyerek a legjobban megért. Ha a gyereket a szép szó motiválja elviselhető magatartásra, akkor azzal. Ha a fakanál gyakori emlegetése (nem emelgetése :) - akkor azzal.

481. trapiti (válaszként erre: 480. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 21:03

Valóban.

Egyébként úgy gondolom, az a szülő is megnehezíti a pedagógus dolgát, aki a nyomaték kedvéért odacsap a gyereknek. A pedagógus nem élhet ezzel a módszerrel, a gyerek pedig megtanulja, hogy nem kell addig komolyan venni a felnőttet amíg nem üt.

480. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 478. - Trapiti)
2011. dec. 17. 20:11
Fogalmazzunk úgy: a szülők és a pedagógusok meg tudják nehezíteni egymás dolgát.
479. Muraja (válaszként erre: 476. - Trapiti)
2011. dec. 17. 20:04
Felelöseget amivel jar hogy szulök legyunk . Testi fegyelmezes a ultimata megalazas borzalma. Mindegy ha csak egy kis " popsira csapas" az is bantalmazas. Nem beszelve a kiabalas es a szavak fajos hatasarol.
478. trapiti (válaszként erre: 470. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 19:36
Hidd el, tisztában vagyok vele, hogy mi a család feladata. Sajnos eddig sokkal inkább tapasztaljuk odafigyelő, normális szülőként, normális családként, hogy a pedagógusok (a mi esetünkben csak óvónők) mennyire meg tudják nehezíteni a dolgunkat. Igaz ez már nem tartozik szorosan a fórum témájához.
477. trapiti (válaszként erre: 475. - C4de233d89)
2011. dec. 17. 19:24

Amíg nem kötik bizonyítványhoz hogy ki szülhet és ki nem, addig a szülők bizony nagyon rossz szülők is lehetnek - SAJNOS.

De a pedagógusok elméletileg ehhez értenek.

476. trapiti (válaszként erre: 473. - Muraja)
2011. dec. 17. 19:23

Ezzel maximálisan egyetértek. Mi azon kevesek közé tartozunk, akik végeztek hasonló tanfolyamot, mert amíg szülni bárki szülhet, örökbe nem mindenki fogadhat.

Mindenesetre nagyon csodálkoznék, ha az ilyen tanfolyamokon azt tanítanák, hogy tessék csak nyugodtan odacsapni a gyereknek ha olyan a helyzet, csak a hasznára fog válni... Ehelyett inkább önismeretet, indulatkezelést, konfliktuskezelést kellene tanulni mielőtt szülővév válik bárki...

475. c4de233d89 (válaszként erre: 474. - Trapiti)
2011. dec. 17. 19:22
ez most komoly? a szülőséget nem kell olyan jól csinálni mint a tanítás mert a tanítás egy szakma?
474. trapiti (válaszként erre: 472. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 19:20
Azért az elég fontos különbség, hogy a pedagógusnak ez lenne a szakmája...
473. Muraja (válaszként erre: 472. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 18:51
Nem artana szulöi oktatas mielött meg a baba megszuletik . Vannak orszagok hol ez mar gyakori praxishoz tartozik.
472. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 468. - Trapiti)
2011. dec. 17. 18:12
Lehet, hogy nem minden pedagógus alkalmas a gyereknevelésre, de ez a szülőkről ugyanúgy elmondható.
2011. dec. 17. 18:11

"A pedagóguspályán nem azok vannak akik alkalmasak arra, hogy gyerekeket neveljenek, hanem aki nem jó másra. . . "


Ezt a rokonaim nevében kikérem magamnak! Magasan képzett, értelmes emberek. Apósom több mint 40 éve tanít, mostanában vannak nehézségei a fegyelmezéssel, mióta ezek a túl liberális nevelési módszerek kerültek divatba. Óra alatt mobiltelefonozik a kedves diák, ha megkéri, hogy tegye el, csak röhög. Elvenni nem veheti, mert a felháborodott kedves szülő ezerrel rohanna be az iskolába panaszt tenni. Olyat is mondott neki egyszer a diák, hogy tanár úrnak kevesebb a havi fizetése, mint az én heti zsebpénzem. Szerinted mégis mennyi tekintélye lehet így egy tanárnak? Vagy te azt gondolod, hogy tanítani annyira könnyű? Ha másért nem, azért kiröhögnek a gyerekek, mert kövér vagy, vagy ugyanazt a szoknyát veszed fel egy héten kétszer...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook